Impozite ... chiar trebuie declarate ?

Pentru Webmasteri, Afiliați in special pentru cei cu profil adult video chat dar si ceilalti webmasteri care au siteuri pentru adulți sunt bine veniți. Puteți discuta despre Programele de Afiliare live cams și conexe. Colaborări, schimb de informații, sugestii pentru noile proiecte adult, schimb de backlinks și așa mai departe! ℹ️👑📝
Scrie răspuns
xian
Mesaje: 4
Membru din: 19 Noi 2007, 22:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am scos si eu niste bani din afiliate la ifrends (vre-o 4 cecuri de 800 USD) anu asta si acum ma intreb daca ar trebui sa ii declar in declaratia de venit.Nu de alta da la cat am muncit pentru amaratzi aia de bani chiar nu prea ma incanta sa dau la stat 16% ca nu a muncit cot la cot cu mine. Ca sa nu mai vorbim de faptu ca statu nu sta in chirie la un nene care inista sa nu faca contract ca nu cumva sa plateasca impozit la carutza de bani care o primeste lunar.
Cat te periculoasa e treaba, i-sa intamplat cuiva sa fie intrebat de sanatate pentru cecurile primite ?
Teoretic statu are de cum sa stie de cecurile mele .. ca tanti aia de la banca mi-a facut copie de buletin de fiecare data cand am incasat un cec. Dar ma intreb daca fiscul chiar e anuntzat de cecurile mele , si daca da ... daca le si pasa de asta.
Oricum intentzionez sa trec pe epassporte ca sa nu mai am probleme dastea si nici sa nu mai dau cu subsemnatu cand primesc un cec.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Aillyn27
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 11 Oct 2007, 04:28
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Depinde ce le-ai zis lor in legatura cu provenienta cecului ... daca ai scris : cadou sau donatie ... atunci stai linitit ..pentru asta nu trebuie sa platesti impozit :D :lol: :lol: :D
Si totusi ....800x4=3200 ... nu sunt asa de multi bani intr-un an ...sunt studiouri care incaseaza mai mult de atat intr-o luna ...
Asa ca stai cuminte ... cheltuie bani cum vrei tu .. si uita de impozit :D:D :P :P (parerea mea!)

Si apropo de ePassporte ...citeste asta
http://www.adultvideochat.ro/forum_ro/a ... t6774.html
Nu stiu cat o sa ma tina si treaba cu ePass-ul :? :cry: :cry: :? :?
In life creativity rulez the day!
http://www.travian.ro/?uc=ro3_25910
Avatar utilizator
Mihai78
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 192
Membru din: 25 Oct 2005, 16:39
Localitate: Europe
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

xian scrie:Am scos si eu niste bani din afiliate la ifrends (vre-o 4 cecuri de 800 USD) anu asta si acum ma intreb daca ar trebui sa ii declar in declaratia de venit.Nu de alta da la cat am muncit pentru amaratzi aia de bani chiar nu prea ma incanta sa dau la stat 16% ca nu a muncit cot la cot cu mine. Ca sa nu mai vorbim de faptu ca statu nu sta in chirie la un nene care inista sa nu faca contract ca nu cumva sa plateasca impozit la carutza de bani care o primeste lunar.
Cat te periculoasa e treaba, i-sa intamplat cuiva sa fie intrebat de sanatate pentru cecurile primite ?
Teoretic statu are de cum sa stie de cecurile mele .. ca tanti aia de la banca mi-a facut copie de buletin de fiecare data cand am incasat un cec. Dar ma intreb daca fiscul chiar e anuntzat de cecurile mele , si daca da ... daca le si pasa de asta.
Oricum intentzionez sa trec pe epassporte ca sa nu mai am probleme dastea si nici sa nu mai dau cu subsemnatu cand primesc un cec.
Nu cred ca a avut nimeni probleme. Daca vroiau sa dea de noi o faceau pana cum. Oricum cu CEC-urile e dicutabila treaba, mai bine treci pe Epass sau payoneer desi in cazul tau stiu ca Clickcash nu ofera aceasta posibilitate:( . In momentul in care vei castiga mai mult poate e bine sa declari veniturile daca poti dovedi ce faci,,altfel cred ca mai bine ramai in anonimat. Nu exista o lege la noi care sa reglementeze clar aceasta activitate. Mai pe romaneste daca vei primi banii pe epassporte nu prea ai cum sa dovedesti Sumele castigat pt tipul de card primit de la sponsori, daca le declari e bine dar daca nu poti dovedi acele venituri intri la alte banuieli. cunosc pe cineva ce lucra ca affiliat la mai multe cam sites si a primit pe 2007 peste 30000$ si nu a avut probleme.

Bafta!
Avatar utilizator
darkangel
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 142
Membru din: 21 Sep 2007, 13:30
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bai oamenilor spuneti-mi si mie ce imi da mie statul ca sa ii platesc impozit? eu muncesc, eu platesc net, lumina, calculator, camera, tot...ei cu ce ma ajuta ca sa le dau? nu dau nimik.....fiti destepti si numai ascultati de toata lumea..nu le platiti nimik ca ei nu fac nimik pentru noi....daca imi platesc ei internetul poate or merita dar asa..... :evil:
Avatar utilizator
Maleficent
Veteran
Veteran
Mesaje: 935
Membru din: 10 Noi 2005, 12:34
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nici eu nu le dau nimic,nici statul nu mi-a oferit mie niciun fel de facilitate.Ei vor doar bani,sa platim impozite,dar eiu nu fac nimic pt noi cu acei bani primiti,in concluzie eu nu sunt adepta platii imp din vchat.
Avatar utilizator
Roco
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 11 Apr 2006, 17:31
Localitate: Heaven
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bai oamenilor spuneti-mi si mie ce imi da mie statul ca sa ii platesc impozit? eu muncesc, eu platesc net, lumina, calculator, camera, tot...ei cu ce ma ajuta ca sa le dau? nu dau nimik.....fiti destepti si numai ascultati de toata lumea..nu le platiti nimik ca ei nu fac nimik pentru noi....daca imi platesc ei internetul poate or merita dar asa.....
De acord cu tine darkangel insa daca analizam situatia la rece ne vom da seam ca suntem sclai pe plantati si anume statul mai exact eu numesc asta sclavie moderna. Pe de alta parte nu este chiar asa cum spui ca nu te-a ajutat statul cu nimik. Daca ai fi avut o firma si toate cele in regula , lumina , chiria si toate cheltuielile le-ai fi inclus acolo si ar fi fost cu totul altceva insa aceasta este realitatea.
Aceasta este sclavia moderna ... te lasa sa faci ce vrei nu mai te biciue nimeni dar trebuie sa muncesti ca sa platesti impozite... Traiasca patria noastra draga... De aceea am ales si semnatura pe care o folosesc.
Bafta multa
Zambeste...:) maine poate fi mai rau!
Scrie răspuns

Înapoi la “Webmasteri Adult - Programe Afiliere”