Nu se mai pot face plati in EURO catre Paxum?

Pentru Webmasteri, Afiliați in special pentru cei cu profil adult video chat dar si ceilalti webmasteri care au siteuri pentru adulți sunt bine veniți. Puteți discuta despre Programele de Afiliare live cams și conexe. Colaborări, schimb de informații, sugestii pentru noile proiecte adult, schimb de backlinks și așa mai departe! ℹ️👑📝
Avatar utilizator
crazyareola
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 25 Feb 2009, 22:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu mai bagati panica nefondata, banii din Jasmin perioada 1-15 iulie mi-au intrat pe contul Paxum acum 30 minute, Jasmin a trimis Banii vineri probabil de aceea te ai panicat webmasters 🤷🏻‍♀️
Dar a fost weekendul la mijloc
Bafta!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Webmaster_Studios
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 25 Apr 2008, 02:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

crazyareola, daca ai fi citit cu adevarat ce am scris, ai fi vazut si ce argumente am adus pentru lipsa lui Paxum de comunicare, si astfel ai fi stiut foarte clar motivul legitim pentru care am deschis acest topic. Chiar daca nu mi-a intrat nicio plata pe Paxum, eu unul nu m-am simtit nici inainte, si nu ma simt nici acum panicat. Si sper, de asemenea, ca nimeni sa nu se fi simtit panicat. Am adus insa la cunostinta mesajul ce ne notifica cumva ca nu mai putem folosi contul de EURO din Paxum. Imediat dupa descoperirea acestei notificari, m-am simtit doar revoltat de faptul ca Paxum nu a oferit o comunicare clara pentru o astfel de situatie. Este normal sa vrei sa cauti un raspuns rapid la o situatie ca aceasta. Faptul ca aflam si noi in sfarsit, si ca ne vom convinge 100% ca LJ/AWEmpire foloseste P2P pentru platile noastre Paxum, mi se pare absolut normal sa stim cum functioneaza acest sistem de plati, astfel incat sa putem ignora notificarea actuala Paxum pentru contul de EURO. Este o informatie pe care ar fi trebuit sa o aflam de la Paxum sau de la LJ/AWEmpire, si nu sa o descoperim noi singuri. Imi pare rau daca te-a panicat topicul meu, insa daca vrei sa confirmi intrarea unei plati, o confirmi si atat. Bafta si tie!
These users thanked the author Webmaster_Studios for the post:
WinXPfather (20 Iul 2020, 19:58)
Avatar utilizator
crazyareola
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 25 Feb 2009, 22:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am acelasi mesaj ca si tine in contul de paxum,daca nu citeam aici habar nu aveam sa caut sa ma uit acolo sa dau cateva clikuri sa ajung sa vad acelasi mesaj.
Vreau cred ca daca Paxum nu ar mai face plati in euro ar trimite un email la toti userii detinatori de carduri,n afara faptului ca Jasmin si celelalte situri care vireaza euro spre Paxum ar avea si ei ceva de zis si or gasi o alta metoda sa ne trimita banii .
imi cer scuze , nu am vrut sa par prost educata si da, eu sunt mai panicoasa de felul meu :')
Confirm plata Jasmin-Paxum ;)
O seara buna tuturor .
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Toata lumea a fost panicata, aveam o suma micuta de la LJ dar totusi de ce sa nu o primesc sau sa o pierd.
Ne-au surprins frumos de data aceasta
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

E palpitant sa traiesti surprinzator! Mai misto cand e si gratis. Saltul cu parasuta il platesti.
These users thanked the author WinXPfather for the post:
Webmaster_Studios (21 Iul 2020, 09:38)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Webmaster_Studios
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 25 Apr 2008, 02:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

crazyareola scrie: 20 Iul 2020, 20:28 Am acelasi mesaj ca si tine in contul de paxum,daca nu citeam aici habar nu aveam sa caut sa ma uit acolo sa dau cateva clikuri sa ajung sa vad acelasi mesaj.
Vreau cred ca daca Paxum nu ar mai face plati in euro ar trimite un email la toti userii detinatori de carduri,n afara faptului ca Jasmin si celelalte situri care vireaza euro spre Paxum ar avea si ei ceva de zis si or gasi o alta metoda sa ne trimita banii .

Pai tocmai asta este. Paxum spune in acea notificare ca sunt in proces de creare a unui nou cont IBAN pentru contul de euro, si ca acest proces poate dura pana la 4 saptamani pentru a fi finalizat. Insa in urma unui ticket pe care l-am deschis recent aflu ca exista efecte negative pentru un anumit tip de transfer. Daca programele pentru care lucram folosesc acest tip de transfer, nu s-a stiut. Si nici nu imi amintesc sa fi primit un email despre toata aceasta poveste. Cat despre LJ/AWEmpire si celelalte platforme, ai tu prea multa incredere in aceste programe, si nu spun ca este ceva rau, insa putina precautie nu cred ca ar strica nimanui. Dar asta este o alegere individuala. Eu personal stiu cat de usor se pot scuza atunci cand ceva merge prost. Paxum ar fi fost vinovatul principal pentru ca nu a notificat la timp si retelele despre o situatie neplacuta. In cei peste 11 ani de experienta pe care ii am in acest domeniu, lucrand cu zeci si zeci de retele, m-am lovit de foarte multe situatii similare care s-au incheiat prost pentru mine si colegii mei. Poate ca si de data aceasta ar fi putut sa fie la fel. Cat despre serviciul de plati, ce sa mai adaug? Atunci cand un serviciu nu iti comunica in mod clar problemele pe care le are, si vorbim aici de probleme care te pot afecta si pe tine in mod direct, ai tot dreptul sa incerci sa afli informatia care te intereseaza si din alte surse.

crazyareola scrie: 20 Iul 2020, 20:28 imi cer scuze , nu am vrut sa par prost educata si da, eu sunt mai panicoasa de felul meu :')
Confirm plata Jasmin-Paxum ;)
O seara buna tuturor .
Chiar nu am vrut sa iti aduc niciun fel de panica aici. Am vrut doar sa gasesc un raspuns pe care serviciul de plati nu mi l-a oferit nici mie, si nici voua. Cat despre plata, multumim pentru confirmare!
Shambala
Mesaje: 18
Membru din: 30 Iun 2020, 08:54
Has thanked: 38 times
Been thanked: 3 times

:sunny: Buna dimineata. Pana la urma s-a rezolvat pentru dvs. sau nu? Ca veste noua, eu am primit o notificare la data de 26 iulie : " Multumim pentru timpul acordat.

Dorim sa va informam ca acum va puteti alimenta contul prin detaliile bancare amanuntite in Plati >> Instrucțiuni Adăugare Fonduri. Va multumim pentru rabdare si intelegere.

Ramanem la dispozitia dumneavoastra".


Ati deschis recent tab-ul Instructions de sub contul de Euro? Sunt o gramada de detalii acolo, inclusiv de unde se accepta transfers third parties.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Ma lamuresc si pe mine cineva daca se mai primeste euroii in paxum?
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Webmaster_Studios
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 25 Apr 2008, 02:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Shambala scrie: 30 Iul 2020, 09:06 :sunny: Buna dimineata. Pana la urma s-a rezolvat pentru dvs. sau nu? Ca veste noua, eu am primit o notificare la data de 26 iulie : " Multumim pentru timpul acordat.

Dorim sa va informam ca acum va puteti alimenta contul prin detaliile bancare amanuntite in Plati >> Instrucțiuni Adăugare Fonduri. Va multumim pentru rabdare si intelegere.

Ramanem la dispozitia dumneavoastra".


Ati deschis recent tab-ul Instructions de sub contul de Euro? Sunt o gramada de detalii acolo, inclusiv de unde se accepta transfers third parties.
Salutare!

Nu am mai reusit sa primesc nicio plata in EURO pe contul meu de Paxum. De ce? Pentru ca asa cum spuneam ceva mai devreme in acest topic, am schimbat modalitatea de plata in AWEmpire inainte de a se incheia o noua perioada de plati. Cu toate acestea, am crezut ca voi incasa inca o plata pe Paxum, si asta pentru ca AWEmpire a apucat sa factureze o perioada mai veche cu transfer catre Paxum. Cel putin statusul platii arata ca voi incasa plata respectiva prin Paxum, si nu prin wire transfer (modalitatea de plata pentru care am optat recent). Surpriza insa a aparut atunci cand mi-am verificat contul bancar si am observat ca plata a fost efectuata prin wire transfer. Astfel, nu am mai reusit sa testez Paxum, mai ales ca mi-am mentinut si imi mentin aceasta modalitatea de plata wire transfer.


Cat despre noile informatii afisate atunci cand deschidem tab-ul Instructions de sub contul de Euro, le-am citit si eu, da.

Mesajul este acesta:

Transfers from third Parties are not allowed
Your account is not allowed to accept incoming transfers from third parties except for the authorized senders below:

CCBILL
DAgency SA
DECTA LIMITED
EPOCH
IP BROADCASTING
PAYPAL
PAYSAFE
SAFECHARGE
SEGPAY
WORLDLINE
All transfers from other parties will be automatically rejected

Daca asteptati plati de la alte companii decat de la cele listate mai sus, transferurile vor fi respinse, dar, din nou, nu spune in mod clar si pentru care din cele doua tipuri de transfer se aplica aceasta noua regula. Este aplicabila pentru P2P sau pentru viramente bancare pe acele conturi EUR? Sau poate se aplica pentru ambele tipuri de transfer :)

Faptul ca acest text "Transfers from third Parties are not allowed" este afisat in context de pagina pe care se afla datele complete ale contului de EURO, date ce pot fi folosite pentru viramente bancare, imi lasa de inteles ca regula se aplica doar pentru viramente bancare.

Chiar daca Paxum considera ca este lesne de inteles pentru care tip de transfer se aplica noua regula, sunt 100% convins de faptul ca daca ar fi pus intr-o paranteza undeva un mesaj ca acesta: "This applies only to direct wire transfers to your EUR account, and has no negative effects on P2P transfers", genul acesta de topic si de intrebari nu ar mai fi existat.
These users thanked the author Webmaster_Studios for the post:
Shambala (31 Iul 2020, 01:46)
Avatar utilizator
crazyareola
User Junior
User Junior
Mesaje: 77
Membru din: 25 Feb 2009, 22:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0

WinXPfather scrie: 30 Iul 2020, 12:24 Ma lamuresc si pe mine cineva daca se mai primeste euroii in paxum?
Da se primesc €€€ 💪
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Thx!!!!!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Webmasteri Adult - Programe Afiliere”