Nu se mai pot face plati in EURO catre Paxum?

Pentru Webmasteri, Afiliați in special pentru cei cu profil adult video chat dar si ceilalti webmasteri care au siteuri pentru adulți sunt bine veniți. Puteți discuta despre Programele de Afiliare live cams și conexe. Colaborări, schimb de informații, sugestii pentru noile proiecte adult, schimb de backlinks și așa mai departe! ℹ️👑📝
Avatar utilizator
Webmaster_Studios
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 25 Apr 2008, 02:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Salutare!

Observ ca, de la o vreme, exista afisat un anume mesaj pentru EUR PAYMENT ACCOUNT.

Este vorba despre acest mesaj:

Important Message

We are in the process of creating a new IBAN account for your account. This process might take up to 4 weeks to complete.

As soon as this process is finished, new details will be posted here. We are very sorry for the inconvenience that this might have caused you, but we hope you understand that this is beyond our control.


Paxum Inc.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------


Asa cum cred ca stim deja multi dintre noi, anumite programe de afiliere emit facturile doar in EURO, si cum este si normal, tot in EURO emit si platile. Cel mai bun exemplu in acest caz este programul de afiliere a celor de la LiveJasmin, si mai exact vorbim de AWEmpire. In aceste conditii, banuiesc ca NU se mai pot face plati catre Paxum, mai ales cata vreme avem afisat in cont acel mesaj de notificare de mai sus, corect? Problema este ca doar banuiesc, si nu sunt si convins de acest aspect.

Intrebarea mea simpla este urmatoarea: Ce se intampla daca nu ai apucat sa schimbi plata catre Wire Transfer (singura modalitate de plata care mai sta astazi in picioare), iar cei de la AWEmpire apuca sa trimita plata catre Paxum? Se intorc banii catre AWEmpire sau ce se intampla??

Am contactat Paxum prin intermediul unui ticket si am intrebat daca mai poate intra orice plata in EURO (indiferent daca poti avea acces la bani imediat sau nu) cata vreme exista acea notificare pentru contul de EURO, insa nu au fost destul de clari cu privire la acest aspect. Acesta este si motivul pentru care am ales sa deschid acest topic aici.

Voi ce parere aveti?


Multumesc anticipat!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
MoodElle
Mesaje: 40
Membru din: 09 Ian 2017, 10:20
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna,

Eu nu am acest mesaj in Paxum si am primit transferul in EUR de la Jasmin fara probleme.
"Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment." Buddha
MoodElle
Advance Studio
http://www.advance-studio.ro/
Avatar utilizator
Webmaster_Studios
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 25 Apr 2008, 02:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Buna, MoodElle.

Daca asa stau lucrurile, am decis sa redeschid acel ticket in Paxum si am intrebat foarte scurt si la obiect daca in acest moment mai pot incasa plati in EURO pe Paxum.

Cred totusi ca sunt sanse destul de slabe daca luam in considerare primul raspuns ce a venit din partea celor de la Paxum support:

Multumim ca ati contactat Paxum support.

Dorim sa va informam ca in acest moment inca se lucreaza la adaugarea noilor detalii pentru a primii plati in EURO.

Din pacate nu va putem oferi o data exacta cand va deveni aceasta optiune disponibila din nou, va putem asigura ca se lucreaza intens la remedierea acestui lucru si facem tot posibilul sa rezolvam situatia cat mai repede.

O sa primiti o notificare in cont imediat ce detaliile vor deveni disponibile.

Ne cerem scuze pentru inconvenienta.

Va multumim pentru intelegere.

Ramanem in continuare la dispozitia dumneavoastra.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dar daca confirmi ca ai primit plati in EUR fara probleme, mai ales tinand cont de faptul ca ai afisat si acel mesaj, asta insemna ca nu m-am indoit degeaba de raspunsul celor de la Paxum.

Ramane doar sa astept un nou raspuns din partea acestui serviciu.


Multumesc foarte mult pentru implicare!
Avatar utilizator
MoodElle
Mesaje: 40
Membru din: 09 Ian 2017, 10:20
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Eu am atasat contul EUR al societatii la Paxum, primesc EUR in Paxum si transfer din Paxum in contul RON al societatii. Nu am avut probleme si dupa cum am spus nu am primit si nici nu am afisat acel mesaj in contul Paxum.
"Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment." Buddha
MoodElle
Advance Studio
http://www.advance-studio.ro/
Avatar utilizator
Webmaster_Studios
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 25 Apr 2008, 02:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Am inteles acum. Asta insemna ca situatiile nu se aseamana absolut deloc, iar mesajul acela este doar pentru contul meu. Citind raspunsul tau si putin in graba, subconstientul meu a inteles ca ai si tu afisat un mesaj similar, doar ca tu nu ai nicio problema cu platile. Este absolut normal sa poti incasa plati in EUR fara probleme atunci cand nu te confrunti cu o notificare ca a mea.

Anyway, multumesc pentru clarificare!
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Pune un print cu mesajul tau si unde il ai anume.M-am uitat si la mine acum si nu e nimic, astept platile de la JASMIN sa vad ...
Avatar utilizator
Webmaster_Studios
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 25 Apr 2008, 02:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

In regula. Din pagina principala de dashboard, click pe INSTRUCTIONS. Acest text este situat chiar pe contul EUR si este afisat sub forma unui tab ce se afla foarte aproape de celalalt tab cu numele de TRANSACTIONS.

Am atasat mai jos si doua capturi de ecran:

https://i.ibb.co/8sGX73W/Paxum-Pay-with-ease.png
https://i.ibb.co/Tg0vBdz/Paxum-Pay-with-ease-2.png
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Ciudat ca il am si eu, dar nu stiu daca il aveam si inainte sau nu...a mai primit cineva plati recent de la JASMIN sau in contul euro?
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Revin cu o discutie de astazi 15 Iulie 2020 cu adminul de pe LJ

Welcome to the Online Help Center!
You: hy
Damon: Hello! This is Damon. How may I help you?
You: Hello do you know something about next payments ?Is all ok with paxum for example?
Damon: Everything okay with the payments.
You: I mean you send it in euro and paxum is ok no?
You: for that
You: For euro account
Damon: Your payment will be done in a few business days.


Ei zic ca totul e normal.
Avatar utilizator
Webmaster_Studios
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 25 Apr 2008, 02:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Nu stiu cat de normal este daca tinem cont si de raspunsul celor de la Paxum.

Am lasat mai jos ultima conversatie intre mine si Paxum:


Buna ziua,

Imi puteti spune daca in acet moment mai pot incasa plati in EURO de la AWEmpire, si asta tinand cont de faptul ca am acel mesaj afisat pentru contul de EURO ?

Multumesc anticipat!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Buna ziua,

Multumim ca ati contactat Paxum support.

In acest moment inca se lucreaza la adaugarea de noi detalii pentru platiile externe in EUR catre contul Paxum, nu recomandam folosirea datelor bancare pe care le aveati pana acum pentru a primi o plata in EUR.

Va asiguram ca facem tot posibilul ca sa rezolvam aceasta situatie cat mai repede.

Dorim sa va informam ca puteti primi bani in contul Paxum de la un alt user prin tranzactia P2P.

Ne cerem scuze pentru inconvenienta.

Ramanem in continuare la dispozitia dumneavoastra.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mesajul celor de la Paxum a fost primit tot pe 15 Jul, 2020.

Crezi oare ca cei de la LJ nu pot trata astfel de situatii cu superficialitate? Eu toata viata m-am lovit de superficialitatea programelor care iti sunt datoare cu niste plati. Iar acum cine oare are dreptate? Adminul LJ sau sprijinul Paxum?

Iti pot recomanda sa contactezi Paxum prin internediul unui ticket, si vezi ce iti vor raspunde si tie.

Daca serviciul de plati spune ca nu recomanda folosirea datelor bancare (date bancare interne de la Paxum) pe care le aveam pana acum pentru a primi o plata in EUR, nu pot decat sa ma conformez situatiei.

Desigur, tot Paxum mai spune ca putem primi bani in contul Paxum de la un alt user prin tranzactia P2P, insa nu cunosc 100% procedura de transfer aplicata de AWEmpire atunci cand vine vorba de Paxum. Asa ca cel mai safe mod de a incasa urmatoarele plati a fost sa ma indrept catre o alta modalitatea de plata :)
These users thanked the author Webmaster_Studios for the post:
Shambala (17 Iul 2020, 13:22)
Avatar utilizator
MoodElle
Mesaje: 40
Membru din: 09 Ian 2017, 10:20
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Probabil este valabil pentru conturile personale, eu am Business Account si nu am acest mesaj si nici tab-ul despre care vorbesti.
"Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment." Buddha
MoodElle
Advance Studio
http://www.advance-studio.ro/
Shambala
Mesaje: 18
Membru din: 30 Iun 2020, 08:54
Has thanked: 38 times
Been thanked: 3 times

Webmaster_Studios, va multumim pentru informatie. Normal, frumos si civilizat din partea Paxum era sa ne lase un mesaj clar in mesageria interna a Paxum sau chiar un email ( astfel modelele ar fi stiut ca e timpul sa-si schimbe modalitatea de plata inainte de incheierea perioadei .... )
Despre alte probleme sau lansari ne-au anuntat exact asa, in mesageria interna si printr-un email, despre asta nu. Sincer va spun, nici nu am observat acel tab Instructions sub contul de Euro, asa de mic, albicios si puchinos este ....
Stiu ca i-am laudat la inceputul lunii iulie, dar din echitate simt sa scriu si ce ma deranjeaza. Mai ales ca ne luam " castanele " una dupa alta la interval de numai 2 saptamani....
Pun aici un copy-paste al raspunsului lor la ticket-ul meu ( am cont personal Paxum ) : " Buna

Suntem în proces de creare a unui nou cont IBAN pentru contul dvs. Acest proces poate dura până la 4 săptămâni .

Imediat ce acest proces va fi finalizat, noi detalii vor fi postate pe cont.

Asadar, in acest moment nu puteti sa primiti viramente bancare in contul Paxum".
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Salutare din nou.
Cei de la LJ au trimis banii,cel putin asa arata in contul de master , dar inca nu au intrat pe PAXUM .
A primit cineva de la ei ,sau are de primit?Multumesc
Avatar utilizator
shadowgrl
Mesaje: 21
Membru din: 10 Mar 2020, 11:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Inca nu au intrat banii de pe Jasmin.Cel mai sigur luni o sa ii ai in contul de Paxum.
Nici eu nu am primit nici un e-mail sau notificare de la Paxum.
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Am inteles , sper sa fie ok .Am vorbit din nou cu suportul de pe LJ si mi-a zis ca totul e in regula, gen nu s-a intors nimic la ei , transferul a fost ok catre PAXUM.De acum vedem
Avatar utilizator
Webmaster_Studios
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 25 Apr 2008, 02:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Shambala scrie: 17 Iul 2020, 13:38 Webmaster_Studios, va multumim pentru informatie.
Pentru putin :)
Shambala scrie: 17 Iul 2020, 13:38 Normal, frumos si civilizat din partea Paxum era sa ne lase un mesaj clar in mesageria interna a Paxum sau chiar un email ( astfel modelele ar fi stiut ca e timpul sa-si schimbe modalitatea de plata inainte de incheierea perioadei .... )
Despre alte probleme sau lansari ne-au anuntat exact asa, in mesageria interna si printr-un email, despre asta nu. Sincer va spun, nici nu am observat acel tab Instructions sub contul de Euro, asa de mic, albicios si puchinos este ....
Stiu ca i-am laudat la inceputul lunii iulie, dar din echitate simt sa scriu si ce ma deranjeaza. Mai ales ca ne luam " castanele " una dupa alta la interval de numai 2 saptamani....
Pun aici un copy-paste al raspunsului lor la ticket-ul meu ( am cont personal Paxum ) : " Buna

Suntem în proces de creare a unui nou cont IBAN pentru contul dvs. Acest proces poate dura până la 4 săptămâni .

Imediat ce acest proces va fi finalizat, noi detalii vor fi postate pe cont.

Asadar, in acest moment nu puteti sa primiti viramente bancare in contul Paxum".
Ai dreptate, da. Si sincer sa fiu, mi s-a parut extrem de ciudat sa gasesc un tab pe care scrie INSTRUCTIONS fix pe zona contului de EURO. Ciudat pentru ca pe celelalte doua conturi pe care le mai am la Paxum nu exista afisat asa ceva. In alta ordine de idei, nici nu stiu daca acest tab cu textul INSTRUCTIONS a fost afisat recent sau sta acolo de mai multa vreme si l-am trecut cu vederea pur si simplu. Insa atunci cand l-am vazut cu adevarat, mi-am zis ca sigur ceva nu este ok aici daca scrie INSTRUCTIONS doar pentru acel cont. Dupa ce dau click pe tab si citesc mesajul, chiar nu stiam cum sa reactionez si cu cine sa ma consult mai repede pentru gasirea unor explicatii cu privire la ce se va intampla cu urmatoarele plati pe Paxum.

Oricum, si eu sunt in aceeasi situatie ca si voi. Am schimbat modalitatea de plata catre Wire Transfer, si asta chiar inainte de a se incheia perioada de plata, insa problema este ca cei de la AWEmpire au emis deja una din facturi cu plata catre Paxum. Cred ca pentru acea factura nu se mai poate schimba nimic. Asadar, depind de Paxum pentru inca o plata in EURO.
These users thanked the author Webmaster_Studios for the post:
Shambala (20 Iul 2020, 12:03)
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Asadar ce e de facut?de asteptat ca paxum sa finalizeze acel cont in euro sau banii de pe LJ se vor intoarce inapoi la LJ si ei o sa ii retrimita ?
Avatar utilizator
Webmaster_Studios
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 25 Apr 2008, 02:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Nimeni nu stie acum ce este de facut, pentru ca niciun serviciu sau partener nu este foarte clar in exprimare. Si cum am mai spus, nu cunosc si observ ca nici voi nu cunoasteti procedura de transfer aplicata de LJ/AWEmpire atunci cand vine vorba de Paxum. Mai exact, nu stim niciunul din noi daca aceasta companie de la care asteptam plati foloseste tranzactia P2P pentru platile noastre Paxum sau daca foloseste viramente bancare atunci cand face plati catre conturile noastre de Paxum. Normal ar fi sa foloseasca tranzactia P2P, si anume sa faca plati de pe contul lor de Paxum business catre orice cont Paxum. Eu unul chiar nu imi mai dau seama cum functioneaza aceste sisteme de plati. Dar credeti ca sprijinul LJ/AWEmpire este in masura sa raspunda la aceasta intrebare? Chiar daca este o informatie simpla pentru ei, o informatie pe care trebuie sa o cunoasca atunci cand ocupa o pozitie de sprijinul partenerilor in cadrul companiei, cel mai probabil, sprijinul live chat va spune ca nu cunoaste aceasta informatie.

Ramane doar sa asteptam urmatoarea plata si sa aflam singuri :)

Oricum, schimbarea modalitatii de plata ramane singura solutie. Cel putin pana cand Paxum isi va rezolva aceasta problema.
These users thanked the author Webmaster_Studios for the post:
Shambala (20 Iul 2020, 12:00)
MichelleM
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 03 Oct 2015, 20:10
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Ideea e ca LIVE JASMIN a trimis catre paxum platile, asa imi arata in contul de master ,iar pe paxum nu au intrat inca , imi arata ca au fost trimise de vineri ; cine mai are de primit bani de pe LJ acum?Plata s-a facut catre PAXUM
Avatar utilizator
Webmaster_Studios
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 25 Apr 2008, 02:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Da, au trimis, insa abia incepand de maine putem vedea daca ne intra platile pe Paxum sau daca se vor intoarce la LJ/AWEmpire.
Shambala
Mesaje: 18
Membru din: 30 Iun 2020, 08:54
Has thanked: 38 times
Been thanked: 3 times

Ziua buna tuturor! Mie tocmai mi-au intrat in contul Paxum EURO banii reprezentand cel mai recent payment de la XL.
Ca alte detalii si ca sa raspund lui Webmaster_Studios, payment-ul precedent in Euro a fost facut pe 10 iulie in contul meu de Paxum Euro si au intrat fara probleme. Luand in considerare aceste doua aspecte, nu pot defini exact data la care a aparut tab-ul Instructions sub contul de Euro Paxum.
A, si inca ceva, a mers struna si transferul P2P Euro - US Dollars in cadrul contului meu Paxum.
Acum regret ca le-am batut nitel obrazul celor de la Paxum in raspuns la ticket-ul lor cam vag. :grin:
Asta e rezultatul acumularii de surprize neplacute, de stres si de panica. Care doar orbeste si blocheaza.
Sper sa aud vesti bune si de la voi.
Va doresc o saptamana reusita tuturor si Peace of mind
Avatar utilizator
Webmaster_Studios
User Junior
User Junior
Mesaje: 68
Membru din: 25 Apr 2008, 02:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Shambala, "panica" de care vorbesti apare atunci cand serviciul de plati nu este in stare sa raspunda la o intrebare simpla: Un client vechi al lor cum este LJ/AWEmpire mai poate transfera plati catre conturile Paxum ce au o notificare afisata ca cea de mai sus pentru contul de EURO sau nu? Care a fost raspunsul celor de la Paxum aici? Au oferit doua raspunsuri:

Raspunsul 1. In acest moment inca se lucreaza la adaugarea de noi detalii pentru platiile externe in EUR catre contul Paxum, nu recomandam folosirea datelor bancare pe care le aveati pana acum pentru a primi o plata in EUR.

Raspunsul 2. Dorim sa va informam ca puteti primi bani in contul Paxum de la un alt user prin tranzactia P2P.

Iar intrebarea mea a fost aceasta: Imi puteti spune daca in acet moment mai pot incasa plati in EURO de la AWEmpire??


Te rog, intelege tu acum raspunsul celor de la Paxum.


De unde sa stiu eu ca AWEmpire face viramente catre Paxum sau face plati P2P? Asa cum am mai spus si mai sus, normal ar fi sa faca plati P2P, insa de ce Paxum nu a raspuns deloc intrebarii mele? A trimis doua raspunsuri, dar a ocolit subiectul principal. Citeste intrebarea mea, si apoi citeste si raspunsurile celor de la Paxum. Nu am de unde sa stiu mai bine decat stiu cei de la Paxum procedura de transfer aplicata de AWEmpire atunci cand vine vorba de platile prin Paxum.


Oricum, mie inca nu mi-a intrat nicio plata pe Paxum. Dar nicio problema, voi afla singur daca imi vor mai intra plati pe Paxum sau nu, pentru ca sprijinul Paxum nu a fost in stare sa raspunda asa cum este normal.

Shambala scrie: 20 Iul 2020, 11:45 Acum regret ca le-am batut nitel obrazul celor de la Paxum in raspuns la ticket-ul lor cam vag. :grin: Peace of mind
Pai sa regreti, pentru ca data viitoare sa iti dea niste raspunsuri si mai vagi. Bravo!

Noi nu stim sa prevenim astfel de situatii. Stim doar sa ne trezim in ultimul moment ca ori NU ne-au mai intrat banii, ori ne-au inchis astia cardurile, si adio si banii de pe carduri. Ce sa zic, o atitudine exemplara.
Scrie răspuns

Înapoi la “Webmasteri Adult - Programe Afiliere”