Camgirl Bio - live editor

Pentru Webmasteri, Afiliați in special pentru cei cu profil adult video chat dar si ceilalti webmasteri care au siteuri pentru adulți sunt bine veniți. Puteți discuta despre Programele de Afiliare live cams și conexe. Colaborări, schimb de informații, sugestii pentru noile proiecte adult, schimb de backlinks și așa mai departe! ℹ️👑📝
Scrie răspuns
Avatar utilizator
cssmfcpro
Mesaje: 44
Membru din: 20 Apr 2013, 15:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

Am lansat versiunea beta Camgirl Bio Live Editor.
Desi lucram in ritm alert pentru finalizarea dezvoltarii acestui proiect unic, am pus la dispozitie varianta beta care este perfect functionala.
Pe scurt si la obiect.
Camgirl Bio Live Editor faciliteaza editarea profilului Bio Chaturbate (sau Camgasm).
Din galeria de template-uri disponibile alegi un model de design caruia ii schimbi aspectul vizual si ii poti adauga continutul propriu fara a fi nevoit/a sa "scrii" linii de cod.
Pe intelesul tuturor... copy si paste.
Instalarea template-ului editat este la fel de simpla. Click pe un buton, paste in Edit My Bio.

O inregistrare video cu cateva dintre functiile de baza ale acestui editor
https://www.youtube.com/watch?v=GQIs56a1TX0

Inca lucram la structurile secundare ale acestui serviciu (blog, forum, resurse, template-uri) insa sunt sigur de faptul ca functionalitatea si oportunitatile oferite de acest Bio Editor va face o impresie placuta unora dintre utilizatori.
Bineinteles, suntem pregatiti sa primim si critici pe care le vom trata cu profesionalism si pentru care suntem recunoscatori... "din greseli invata omul" -- iar criticile au intodauna si o parte constructiva

Cateva dintre aspectele si sectiunile la care inca lucram pentru a dezvolta acest serviciu:
- varietate de template-uri editabile non-gender
- resurse grafice
- resurse pentru developeri
- incarcare rapida si sincronizare
- host resurse
- functie de upload front end pentru utilizatori
- salvare teme editate - front end pentru utilizatori

Va invit la un "test" iar pentru inceput recomand Demo plan care este gratuit.
Camgirl Bio - Live Editor
Camgirl.Cloud - Twitter @CamgirlCloud
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
cssmfcpro
Mesaje: 44
Membru din: 20 Apr 2013, 15:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

Am adaugat noile update-uri printre care pot sa amintesc de Galeriea Media centralizata si acesibila de orice utilizator/vizitator fie el inregistrat pe site sau nu.
Cu un efort considerabil in ceea ce priveste partea de design, partea vizuala si hosting punem la dispozitie aceste resurse atat in varianta "direct access" cat si integrata in editorul de template-uri.
Te invit sa folosesti acest editor gratuit cu planul demo si poate gasesti timp sa ne lasi un feedback, sugestii, impresii sau de ce nu... critici.
Have fun & b creative
Camgirl Bio Live Editor - Free Editing
Camgirl.Cloud - Twitter @CamgirlCloud
Avatar utilizator
cssmfcpro
Mesaje: 44
Membru din: 20 Apr 2013, 15:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

Update: Media Library - fara acces pentru visitator din motive lesne de inteles.

O noua functie adaugata - safe web fonts - Font Family
Editorul ofera acum posibilitatea de a alege dintr-un set de 10+1 fonturi disponibile.
+1 pentru ca foloseste si fontul integrat in sistemul de operare Webdings (iconic font)

Imagine

Inca dezvoltam si implementam functii noi pentru acest proiect.
Spor la facut banuti
Camgirl.Cloud - Twitter @CamgirlCloud
Avatar utilizator
cssmfcpro
Mesaje: 44
Membru din: 20 Apr 2013, 15:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

Live Template Editor - Asa cum am mentionat anterior, ne-am extins aria de servicii si am inclus
MyFreeCams Template Editor si Meme Editing Tool printre altele.

Imagine

Ca sa usuram pe cat posibil procesul de editare, am decis sa integram Twitter si Tumblr API.
Acestea doua permit utilizatorului sa importe imagini direct din contul de Twitter sau Tumblr.
Cu ce ajuta aceste noi aplicatii?
- in primul rand elimina necesitatea de a incarca online imaginile sau elementele grafice pe care doresti sa le folosesti in proiect
- marea majoritate a colaboratorilor nostri folosesc aceste doua servicii Twitter si Tumblr (among others) deci acest pas in dezvoltarea Editorului era de astepta.
- importul imaginilor este simplu (click > connect > import) iar platforma-aplicatie ofera imagiea preview si url-ul imagini. Integrarea in Editor este si mai simpla Click > Insert.

Scopul automatizarii acestor functii este de a reduce pe cat posibil timpul acordat editarii.
Nimeni nu isi doreste sa adoarma pe o pagina web la 3 dimineata :)
De a usura procesul de editare si daca citesti cateva dintre articolele postate pe blog ai sa te convingi ca un profil personalizat poate fi o sursa de venit offline.

Oferta speciala pentru administratori de studio inca valabila.
Succes tuturor.
Dan N - Live Template Editor
Camgirl.Cloud - Twitter @CamgirlCloud
Avatar utilizator
cssmfcpro
Mesaje: 44
Membru din: 20 Apr 2013, 15:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

Imagine

Camgirl Live Template Editor - Affiliate Program
Lansam public programul de afiliat CLTE.

Amintesc doar ce cred eu ca te-ar interesa in prima instanta:
- payout automat la saptamana daca treci de pragul minim de 50$
- comision de 50% din vanzari pe prima luna
- comision de 25% din vanzarea one-time fee
- statistici individuale, link referal unic
- materiale marketing (bannere)

Articolul pe blog este aici
Pagina de Afiliat / cu mai multe informatii este aici

Trebuie sa mentionez faptul ca nu se poate acorda statutul de afiliat tuturor celor care doresc sa acceseze programul de afiliat din motive evidente. Toate cererile sunt aprobate (sau nu) manual dupa review.
Ne dorim o colaborare deschisa, bazata pe respect reciproc cu scopul de a mari castigurile din mediul online, nu ne dorim spam, scam si alte activitati de acest gen.
Succes tuturor
Dan N - webdesign department CLTE
Camgirl.Cloud - Twitter @CamgirlCloud
Avatar utilizator
cssmfcpro
Mesaje: 44
Membru din: 20 Apr 2013, 15:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

Serviciu additional Camgirl Live Template Editor - Chaturbate Bio design image-based inclus in Tailored plan
Pe intelesul tuturor, realizam designul vizual pentru pagini Chaturbate folosind doar imagini.
Imagine
Un demo realizat pentru CLTE.
Mai multe detalii aici
Camgirl.Cloud - Twitter @CamgirlCloud
Avatar utilizator
cssmfcpro
Mesaje: 44
Membru din: 20 Apr 2013, 15:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

Pentru ca nu ne laudam degaba, ca fiind #1 in nisa de servicii pe care le oferim....
CamGirl Editor se numara printre finalisti XBiz Awards 2018.

CamGirl Editor is excited to announce that we have been selected by XBiz for the
"Innovative Web Product of the Year" category
We will very much appreciate if you vote for us
https://www.xbiz.net/index.php?c=awards.index
Web & Tech > Innovative Web Product of the Year > CamGirl Editor
Best regards
Dan N
Camgirl.Cloud - Twitter @CamgirlCloud
Avatar utilizator
cssmfcpro
Mesaje: 44
Membru din: 20 Apr 2013, 15:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

Am migrat pe Camgirl.Cloud - aceleasi servicii impecabile la o noua adresa web.
link in semnatura.

Pe langa continutul deja existent, am adaugat o categorie noua ce vizeaza cunoscatorii programului de editare Photoshop.
Da, inclinam spre stimularea creativa.
Cateva dintre template-urile PSD
- CB design 007
- Agent CB 009
- Clara CB design
- CB design 006

Fisiere PSD structurate pe layere, usor de editat si personalizat.
Have fun & b creative
Camgirl.Cloud - Twitter @CamgirlCloud
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Buna treaba. Succes!
These users thanked the author WinXPfather for the post:
cssmfcpro (27 Aug 2018, 20:31)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
cssmfcpro
Mesaje: 44
Membru din: 20 Apr 2013, 15:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

Ro:
Camgirl Cloud - Hosted Pages, este noua nisa de servicii oferite de CGC.
Un update gratuit pentru membri care au deja un cont cu licenta activa pe site.
Desi in etapa beta (inca lucram la adaugarea de noi functii) Hosted Pages se bucura deja de un interes neasteptat pentru ca permite oricarui membru sa-si creeze propria pagina web (sau multiple pagini web) fara cunostinte de programare.
Mai multe detalii pe blog

En:
XBIZ covered this new CGC release on their platform, here

Incepem anul fresh si in forta.
Camgirl.Cloud - Twitter @CamgirlCloud
Avatar utilizator
cssmfcpro
Mesaje: 44
Membru din: 20 Apr 2013, 15:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

CGC directory.
Am adaugat 3 noi categori
Performers - era deja
Studios - categorie noua
Sponsors - categorie noua
Designers - categorie noua

Odata cu acest update, se impunea si adaptarea profilelor personale... motiv pentru care au aparut inca 3 categori de profile sustinute cu alte doua categori de pagini online.

La prima vedere, cand citesti textul de mai sus, nu are niciun sens daca nu esti familiarizat cu platforma CGC asa ca exista si o documentatie online care sa ridice ceata :)
Camgirl.Cloud - Twitter @CamgirlCloud
Avatar utilizator
cssmfcpro
Mesaje: 44
Membru din: 20 Apr 2013, 15:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

CGC Studio Plan.
"Inspirati" de cateva cereri relevante ce au adus argumente pro si contra am decis sa facem disponibil planul comercial dedicat managerilor de studio.
Mai multe detalii aici
Camgirl.Cloud - Twitter @CamgirlCloud
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Recomand serviciile lui Dan, un adevarat profesionist.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
cssmfcpro
Mesaje: 44
Membru din: 20 Apr 2013, 15:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

Stiu ca este un topic "cu vechime" si unele dintre link-uri nu mai sunt actualizate dar in esenta discutam despre aceleasi subiecte.
Website-ul actualizat este Camgirl.Cloud iar categoriile de servicii sunt in continuare valabile.

Reamintesc faptul ca ne-am extins serviciile incluzand doua categorii noi.
- BongaCams profile designs (multumim reprezentatului BongaCams pentru asistenta) - BongaCams Gallery
- Webcam Overlays - cu 3 subcategorii de resurse / Standalone, MiniGames si Tip Alerts (multumim support Chaturbate pentru asistenta)

As dori sa mentionez urmatoarele:
- Tip Alerts sunt functionale doar pentru platforma Chaturbate (Standalone si MinGames sunt compatibile cu cele mai populare platforme live streaming)
- Am facut upgrade la majoritatea planurilor Chaturbate si am inclus sectiunea overlays ca bonus (adica upgrade gratuit) dar exista si varianta de plan standalone, adica doar planul Overlays fara alte subscrieri.

Upgrade pentru Chaturbate cu OL (overlays)
– CB Basic primeste upgrade OL Standalone
– CB Gold primeste mini games
– CB Premium primeste Tip Alerts
– CB + MFC Package primeste upgrade-ul similar cu Premium
– Studio (Basic / Gold / Premium ) primeste upgrade cu toate subcategoriile plus spatiu de stocare

Prin aceast upgrade eu si colegii mei ne dorim sa sustinem activitatea modelelor de videochat in limita resurselor disponibile.
Speram sa fie cu folos.

Intrebari, sugestii, idei, feedback? Suntem deschisi la propuneri si colaborari.

Zi cu soare / Dan N
Camgirl.Cloud - Twitter @CamgirlCloud
Avatar utilizator
cssmfcpro
Mesaje: 44
Membru din: 20 Apr 2013, 15:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

Am adaugat noi TipAlerts pentru platforma Chaturbate (compatibile cu OBS si SplitCam Software).
Adevarat, pe internet gasesti alte servicii de acest gen "TipAlert" , unele pot fi mai bune, mai faine, mai cool ca cele de pe platforma noastra si nu e nimic rau in asta, ba chiar ne ajuta si ne motiveaza sa cream si sa dezvoltam concepte noi, originale pentru live streameri.
Camgirl.Cloud a propulsat intodeauna standardele si am tintit sus, motiv pentru care am si "dobandit" o oarecare popularitate.
As dori sa va prezint un alt concept de Tip Alert pe care nu cred a mai fost creat si implementat pana acum.

EN:

3 Top Tippers - Race
  • engage premiums into competing for the top tipper
  • high retention (meaning... at least 3 tippers will want to be on top)
  • non-intrusive and visually optimized
Imagine

A browser base overlay compatible (tested) with OBS and SplitCam Software.
Shows 3 animated elements dynamically & real time populated (premium username and tip amount) on the lower left area of your live stream.
The Overlay is named Tip Race - 3 Top Tippers because each time a premium tips their username and tip value is displayed on live stream .
Cumulated tips - meaning any premium can be on the list (aka 1st Diamond Star, 2nd Golden Star, 3rd Silver Star) if they continuously tip
Displayed tips are using math so all tips cumulate by a premium (add up) to the total pushing the premium who tipped on top of the list.
Like I've mentioned... a Top Tipper - TipAlert like nothing you've probably encountered before.
Good for cam games, goals and such.
Boosts interactivity and adds more popularity to webcam performer's room.

TipAlert - 3 Top Tippers Race is cool and can be used by Chaturbate webcam performers .
On Camgirl.Cloud this tip alert is released as free upgrade of Premium Plan.
A similar version BUT not triggered by tips (just the editable overlay) can be found on Overlays Standalone category
Camgirl.Cloud - Twitter @CamgirlCloud
Scrie răspuns

Înapoi la “Webmasteri Adult - Programe Afiliere”