Model independent - promovare Livejasmin

Pentru Webmasteri, Afiliați in special pentru cei cu profil adult video chat dar si ceilalti webmasteri care au siteuri pentru adulți sunt bine veniți. Puteți discuta despre Programele de Afiliare live cams și conexe. Colaborări, schimb de informații, sugestii pentru noile proiecte adult, schimb de backlinks și așa mai departe! ℹ️👑📝
Scrie răspuns
Avatar utilizator
BadGirlfriend
Mesaje: 15
Membru din: 12 Mar 2015, 19:51
Localitate: Where I am meant to be..
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,tuturor! Sunt model independent pe livejasmin, cu experienta de cativa ani in video-chat, m-ar interesa sa iau legatura cu un webmaster afiliat cu livejasmin pentru promovare. Ofer si cer seriozitate.

Hello everyone! I am an independent model of livejasmin, with an experience with webcam performing.I would be interested to talk with an affiliate livejasmin webmaster.

P.S: As an example: this is my model account statistics.I am looking for increasing my traffic,and my earnings.
Imagine
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

Nu pot sa te ajut dar in schimb vreau sa-ti zic sa casti bine ochii cu cine colaborezi, sunt multi care o sa-ti promita marea cu sarea si o sa te trezesti cu banii dati pe nimic !
In principiu toate modelele benificiaza de promovare atunci cand webmasterii trimit trafic catre site depinde doar de ele sa faca acei membrii sa le plateasca , de exemplu eu degeaba iti trimit 10K de vizitatori catre room-ul tau cand esti online daca lor nu le place ce vad sau nu le place atitudinea ta ,membrii ies ori de pe site or se duc la alt model ! Deci totul depinde de gradul de implicare a modelului , modelele fiind oricum promovate de webmasteri atunci cand acesti trimit trafic pe site !

Mult succes !
Sfaturi generale pentru webmasteri incepatori/medii :Tips for webmasters | Live Cams
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Întâi de toate, toate modelele caută webmasteri, s-a tot discutat pe aici, dar nu cred că strică nimănui dacă repetăm, nu modelul plăteşte webmaster-ul, cei care cer bani în schimbul serviciilor de promovare trebuie din start refuzați, excepție făcand alte servicii, gen construire de site personal, etc, din care modelul are de câştigat pe viitor - în cazul promovării clasice, unde un webmaster îți alocă o poziție cu vizibilitate pe site-urile din rețeaua lui, el este plătit de site-uri prin programul de afiliere.

Nu mai visați marea cu sarea, că picați în plasa tuturor diletanților care vor profita de naivitatea voastră. Studiați fenomenul şi veți înțelege că nici un webmaster nu va trimite trafic la un model care nu face performanță, care nu stă mult online, sau care nu converteşte gueştii în membrii cum a explicat şi Nord - webmaster-ul alege modelul. Webmasterii serioşi de cele mai multe ori nici nu au avut vreodată contact cu vreun model pe care îl promovează, ei studiază site-urile şi decid unde trebuie trimis traficul pentru a fi convertit cel mai rapid şi eficient. Desigur, pentru a atrage utilizatorii, webmaster-ul are nevoie de content cât mai atractiv, şi pentru asta poate apela la model să îi pună la dispoziție content, foto, video, etc - asta se întâmplă rareori, de cele mai multe ori programele de afiliere au o bază destul de variată de tools-uri şi deasemenea şi content.
Pe scurt, atât pentru inițiatoarea postului, cât şi pentru alte modele în căutare de webmasteri, aveți grijă cum puneți problema. Sfatul meu este să munciți serios şi cu siguranță promovarea nu va întârzia să apară, ca o consecință reală a muncii voastre.
Business Woman of The Year Winner BucharestSummit Awards 2017-2018
YNOT 2015-2016-2017 Businesswoman of the Year Nominee
XBIZ 2016-2017 - Live Cam Model of the Year Nominee
AVN 2017 - Best Solo Girl Website Nominee
AVN 2016-2017- Favorite Cam Girl Nominee

http://domsociety.ro
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

BrattyPrincess scrie:Întâi de toate, toate modelele caută webmasteri, s-a tot discutat pe aici, dar nu cred că strică nimănui dacă repetăm, nu modelul plăteşte webmaster-ul, cei care cer bani în schimbul serviciilor de promovare trebuie din start refuzați, excepție făcand alte servicii, gen construire de site personal, etc, din care modelul are de câştigat pe viitor - în cazul promovării clasice, unde un webmaster îți alocă o poziție cu vizibilitate pe site-urile din rețeaua lui, el este plătit de site-uri prin programul de afiliere.

Nu mai visați marea cu sarea, că picați în plasa tuturor diletanților care vor profita de naivitatea voastră. Studiați fenomenul şi veți înțelege că nici un webmaster nu va trimite trafic la un model care nu face performanță, care nu stă mult online, sau care nu converteşte gueştii în membrii cum a explicat şi Nord - webmaster-ul alege modelul. Webmasterii serioşi de cele mai multe ori nici nu au avut vreodată contact cu vreun model pe care îl promovează, ei studiază site-urile şi decid unde trebuie trimis traficul pentru a fi convertit cel mai rapid şi eficient. Desigur, pentru a atrage utilizatorii, webmaster-ul are nevoie de content cât mai atractiv, şi pentru asta poate apela la model să îi pună la dispoziție content, foto, video, etc - asta se întâmplă rareori, de cele mai multe ori programele de afiliere au o bază destul de variată de tools-uri şi deasemenea şi content.
Pe scurt, atât pentru inițiatoarea postului, cât şi pentru alte modele în căutare de webmasteri, aveți grijă cum puneți problema. Sfatul meu este să munciți serios şi cu siguranță promovarea nu va întârzia să apară, ca o consecință reală a muncii voastre.

Sunt de acord 100% cu tot ce a spus Alexandra,

Pt badgirlfriend, ai o crestere buna a timpului petrecut in pvt daca continuii in ritmul asta ai toate sansele sa fii promovata de catre webmasteri fara sa ai habar de acest lucru.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

GlamourFoto scrie:
Sunt de acord 100% cu tot ce a spus Alexandra,

Pt badgirlfriend, ai o crestere buna a timpului petrecut in pvt daca continuii in ritmul asta ai toate sansele sa fii promovata de catre webmasteri fara sa ai habar de acest lucru.

Spor acolo
Nu știu dacă este neapărat cazul lui BadGirlfriend, nu a precizat că vrea să plătească pentru serviciul de promovare, și nici nu mi-a lăsat impresia că ar fi naivă și nu ar știi cum funcționează treaba de fapt, sper sa nu ma fi exprimat gresit, nu am facut nici o referire directa la ea - am simțit să repet toate astea a mia oară, pentru că m-am săturat să aud povești în care modelele plătesc "webmasterii" ca să le țină pe nu știu ce white label, sau le obligă să promoveze acel white label pe twitter, luându-le și bruma de trafic pe care modelele o au, dar prostindu-le că white label-ul ăla ar fi vreo jmecherie deși e listat pe locul 2,000,000,000 în alexa, și alte povești d-astea, că să nu mai spun de situatii în care toți naivii plătesc să li se deschidă conturi, asta deja e altă poveste - povești pe care eu refuz să le mai cred posibile în 2015 și totuși se petrec sub ochii noștrii, și mai ales având atâta informație aici pe forum.
Business Woman of The Year Winner BucharestSummit Awards 2017-2018
YNOT 2015-2016-2017 Businesswoman of the Year Nominee
XBIZ 2016-2017 - Live Cam Model of the Year Nominee
AVN 2017 - Best Solo Girl Website Nominee
AVN 2016-2017- Favorite Cam Girl Nominee

http://domsociety.ro
nudaunume
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 108
Membru din: 01 Feb 2014, 20:40
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ca tot se vorbeste despre promovare ,cautand o cunostinta ,am dat peste un video .Nu inteleg un lucru ,video incepe in FREE dar continua chiar dupa ce se incheie privatul si o pot vedea pe respectiva cum zice ceva la nervi, se imbraca, apoi revine in FREE. Ce e asta?Poate fi inregistrat direct de LiveJasmin pentru a promova modele?Precizez ca lucreaza exclusiv pe LJ.
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

m-am săturat să aud povești în care modelele plătesc "webmasterii" ca să le țină pe nu știu ce white label, sau le obligă să promoveze acel white label pe twitter, luându-le și bruma de trafic pe care modelele o au, dar prostindu-le că white label-ul ăla ar fi vreo jmecherie deși e listat pe locul 2,000,000,000 în alexa, și alte povești d-astea, că să nu mai spun de situatii în care toți naivii plătesc să li se deschidă conturi, asta deja e altă poveste - povești pe care eu refuz să le mai cred posibile în 2015 și totuși se petrec sub ochii noștrii, și mai ales având atâta informație aici pe forum.

Tocmai ăsta este paradoxul ca se întâmplă chiar acum în 2015 cu toată informația existenta.
Pe partea cealaltă stii vorba aia: oaia care nu își poate duce blana ...

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Puteti sa va bateti gura cat vreti,modelele, 99% dintre ele asta cred,ca cineva din neant promoveaza.Dupa cum se vede statistic modelul este in crestere,deci face ce trebuie,probabil isi imagineaza ca daca un webmaster fermecat o promoveaza va face mai mult,fals,cresterea vine in timp cu experienta modelului daca nu este initiala cum au unele modele crestere din prima clipa,mai conteaza si pretul si multe altele,daca un model pe 1.99 sta in private 90% din timp si un model pe 3.99,4.99 sta in private 50%,primul model lucrand 8 ore si ultimul 12-13 face cam de 3 ori banii primului model.

Alexandra,acum e smecherie sa-ti faci tu tot si studioul sau cineva sa-ti ia 30-40% din incasari pe categoria femei la incasari de 1k,2,3 maxim:))))))Stiu ca pare incredibil sa ai asa grad de retard dar sunt o gramada.Chiar ele se roaga de tine,ce sa fie mai smecherie de atat sa-ti iei 30-40% fara sa ridici un pai,ha?
Sa am eu par in cap cate mi-au propus ele mie treaba asta si cum mi-au dat si exemple...
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

IsaGlamChat scrie:
Alexandra,acum e smecherie sa-ti faci tu tot si studioul sau cineva sa-ti ia 30-40% din incasari pe categoria femei la incasari de 1k,2,3 maxim:))))))Stiu ca pare incredibil sa ai asa grad de retard dar sunt o gramada.Chiar ele se roaga de tine,ce sa fie mai smecherie de atat sa-ti iei 30-40% fara sa ridici un pai,ha?
Sa am eu par in cap cate mi-au propus ele mie treaba asta si cum mi-au dat si exemple...
Muaaahaha, da, asta e nouă.
Ar trebui deschis topic separat pentru poveşti d-astea.
Business Woman of The Year Winner BucharestSummit Awards 2017-2018
YNOT 2015-2016-2017 Businesswoman of the Year Nominee
XBIZ 2016-2017 - Live Cam Model of the Year Nominee
AVN 2017 - Best Solo Girl Website Nominee
AVN 2016-2017- Favorite Cam Girl Nominee

http://domsociety.ro
Scrie răspuns

Înapoi la “Webmasteri Adult - Programe Afiliere”