Cum pot promova performerii ???

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
andreask
Mesaje: 1
Membru din: 01 Oct 2009, 14:34
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Hello , am o intrebare ,cum as putea promova mai bine modelele mele pe Jasmin de exemplu ?? am gasit cateva sfaturi aici pe acest forum ,gloguri,situri ,profile ... etc as dori si altfel de sfaturi ,cunosc si alte modele de la alte studiouri care au o pozitie privilegiata pe acest site ,fiind plasate pe prima pagina si nu cred ca aceasta pozitie sa optinut cu un profil pe un blog sau o pagina cu profilul acesteia. Cunosc modele care in ciuda faptului ca arata cum arata au 8 , 9 membri constant pe Jasmin si modele care arata mult mai bine si nu au membri si nu datorita experientei sau vechimii pe acest site se intampla acest lucru sau calitatea camerei web ,fac comparatie intre 2 modele cu ceeasi experienta si aceeasi camera web de exemplu dar lucreaza la studiouri diferite si de aici am inteles ca ar putea exista si alte metode sau trucuri ...
Poate cineva sa ma ajuta cu un sfat ??
SoulCams Models Studios wanted
STARSTUDIO
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 16 Feb 2008, 15:08
Localitate: oradea
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Secretul este managementul.
andreask scrie:Hello , am o intrebare ,cum as putea promova mai bine modelele mele pe Jasmin de exemplu ?? am gasit cateva sfaturi aici pe acest forum ,gloguri,situri ,profile ... etc as dori si altfel de sfaturi ,cunosc si alte modele de la alte studiouri care au o pozitie privilegiata pe acest site ,fiind plasate pe prima pagina si nu cred ca aceasta pozitie sa optinut cu un profil pe un blog sau o pagina cu profilul acesteia. Cunosc modele care in ciuda faptului ca arata cum arata au 8 , 9 membri constant pe Jasmin si modele care arata mult mai bine si nu au membri si nu datorita experientei sau vechimii pe acest site se intampla acest lucru sau calitatea camerei web ,fac comparatie intre 2 modele cu ceeasi experienta si aceeasi camera web de exemplu dar lucreaza la studiouri diferite si de aici am inteles ca ar putea exista si alte metode sau trucuri ...
Poate cineva sa ma ajuta cu un sfat ??
Noi nu suntem ieftini, noi suntem buni
Avatar utilizator
camcam
VIP
VIP
Mesaje: 313
Membru din: 19 Mai 2006, 19:35
Localitate: Between 2 lips
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ia legatura cu un webmaster.
Da-mi PM
www.campot.com - there are money to be made with this site as camgirl
SexyBaby26
Mesaje: 2
Membru din: 14 Oct 2009, 03:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

camcam scrie:Ia legatura cu un webmaster.
Da-mi PM

Buna,ma intereseaza si pe mine aceasta promovare a modelelor,...,Multam.
This is ten percent luck, twenty percent skill
Fifteen percent concentrated power of will
Five percent pleasure, fifty percent pain
And a hundred percent reason to remember the name
exclusivmedia
Mesaje: 24
Membru din: 20 Oct 2009, 18:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

e un forum! deci de ce nu ajutati si postati aici . sau spuneti-ne cu cine sa luam legatura?
AalexandraA
Mesaje: 19
Membru din: 13 Oct 2009, 16:22
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Recent, LiveJasminul, a introdus pe site mai multe modalitati de promovare a modelelor... Consider ca daca modelele tale au destule poze si video-uri de calitate, vor avea parte de promovare !!!
Avatar utilizator
camcam
VIP
VIP
Mesaje: 313
Membru din: 19 Mai 2006, 19:35
Localitate: Between 2 lips
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ti-am dat mesaj pe ID-ul tau de mess
SexyBaby26 scrie:
camcam scrie:Ia legatura cu un webmaster.
Da-mi PM

Buna,ma intereseaza si pe mine aceasta promovare a modelelor,...,Multam.
www.campot.com - there are money to be made with this site as camgirl
miculrosu
Mesaje: 14
Membru din: 09 Noi 2009, 15:02
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dap cea mai buna metoda de promovare a modelelor este sa discuti cu un webmaster... da un PM ... am in jur de 80 de siteuri
Avatar utilizator
camcam
VIP
VIP
Mesaje: 313
Membru din: 19 Mai 2006, 19:35
Localitate: Between 2 lips
Has thanked: 0
Been thanked: 0

LOL, la videochat si webmastering acum toti utilizatorii de mirc se pricep :)))))))
www.campot.com - there are money to be made with this site as camgirl
Bonduelle
Mesaje: 4
Membru din: 12 Oct 2009, 12:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ce as dorii eu sa fac in 3 ani de zile:
Contract cu o firma de WebDesign dntre cele mai bune din tara
Site-uri propii pentru fiecare model in parte
Fiecare site in 4,5 limbi
Fiecare site optimizat ff bine si promovat(cu o investitie pe masura)

ps..
sper sa nu ramana doar un vis
keen
User Junior
User Junior
Mesaje: 95
Membru din: 22 Dec 2004, 04:50
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Bonduelle scrie:Ce as dorii eu sa fac in 3 ani de zile:
Contract cu o firma de WebDesign dntre cele mai bune din tara
Site-uri propii pentru fiecare model in parte
Fiecare site in 4,5 limbi
Fiecare site optimizat ff bine si promovat(cu o investitie pe masura)

ps..
sper sa nu ramana doar un vis
Interesanta ideea ta dar d.p.m.d.v nu cred ca se merita atata tam-tam doar pentru cativa membrii pe luna,asta intr-un caz fericit.CMS+design+promovare+seo= miii de $$$.S-ar merita daca ai sti sa ti le faci tu,caci atunci nu ai investii decat foarte mult timp,mai ales nopti.Si ca sa-ti dau si un ex...cel mai ieftin CMS pentru ce vrei tu: 500$ la promotie (am vazut astazi post pe un forum de WM ). :lol:
Pentru cei care vor sa-si promoveze modelele,nu zic,un pic de extra promo nu strica,DAR mai bine v-ati concentra atentia pe modele si profilele lor.De ce zic asta?Pentru ca site-urile va aduc deja trafic target.Depinde foarte mult de model daca il converteste sau nu.Ce e foarte important este ca e MOCA.Daca un model nu este in stare sa converteasca un vizitator (guest sau member) din cei 20-50 prezenti tot timpul in free chat,ce va face sa credeti ca din cei 200/zi (sa zicem),ajunsi pe pagina modelului din promo "extern",se va converti vre-unu???

Este foarte adevarat ca exista metode prin care unii administratori de studio isi promoveaza modelele mai bine,dar nu cred ca e vorba de favorisme din partea site-ului ci mai degraba iscusinta adminilor de studio,care stiu sa foloseasca mai bine uneltele din site.Cu toate ca stiu si cateva din metodele care se folosesc pe LJ,am sa ma rezum la a spune decat ca AVETI UNELTELE DE PROMOVARE IN SITE.Folositile,diversificati si rezultatele vor aparea.
GianiBoy
Mesaje: 1
Membru din: 27 Apr 2014, 23:49
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ma intereseaza daca ma poate ajuta si pe mine un coleg de aici cu promovare model, astept un raspuns. Multumesc!
alxxx_is
Mesaje: 20
Membru din: 16 Mai 2012, 23:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ai 2 variante:
1. poti contacta un webmaster, s-a mai discutat aici.
2. Mi se pare cea mai facila si poti castiga chiar si ceva $, depinde de modelul pe care il promovezi.
Iti faci cont de webmaster pe site-ul unde vrei s aiti promovezi modelul.
Si apoi cumperi trafic si cand modelul e online il trimiti direct spre room.
Castiga si modelul traficul primit, iar daca sunt conversii castigi si u ca webmaster.
sirflorinus
User Junior
User Junior
Mesaje: 65
Membru din: 04 Apr 2013, 15:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

GianiBoy nice nick :)

stai linistit ca nu e chiar asa de simplu cu promovarea asta si cu webmasteringul asta :)
ca daca era, am fi fost toti webmasteri si toate modelele in prima pagina nu?
dar nu e asa, deci...
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”