Exista statistici despre cate fete lucreaza in activitate?

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
Wolfy
Mesaje: 1
Membru din: 19 Noi 2007, 10:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Se poate estima oare cam cate fete practica aceasta activitate? Sau cate au fost acum cativa ani? Ori cate firme sunt in Ro care angajeaza modele?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
cotik
Mesaje: 14
Membru din: 26 Iun 2007, 17:39
Localitate: Moldova, Republic Of
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Lol:))
Stii, este un banc care ar fi potrivit situatiei:)

"Se duce un om la biserica sa se spovedeasca, ajunge el in cabina cu preotul, unde este intrebat
- Ce pacate ai fiul meu?
- Ei parinte, am pacatuit
- Cu cine fiul meu?
- Nu stiu cum sa iti spun, (si se preface ca se intimideaza)
Parintele, dorind sa il ajute il intreaba
- Cu sotia Primarului?
- Nu. Ii rapunde cel ce se spovedeste
-Cu sotia doctorului?
-Nu
-Cu sotia sefului de magazin?
-Nu, ii raspunde acesta si zice, lasa Parinte, voi veni alta data sa ma spovedesc si iesind din biserica se intilneste cu un cunoscut care il intreaba:
- Ce mah, ai fost sa te spovedesti?
-NU, AM FOST SA IAU NISTE ADRESE UTILE"
:))

Asa vad si intrebarea care a fost pusa in acest post:))
Avatar utilizator
Aillyn27
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 11 Oct 2007, 04:28
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cotik scrie:Lol:))
Stii, este un banc care ar fi potrivit situatiei:)

"Se duce un om la biserica sa se spovedeasca, ajunge el in cabina cu preotul, unde este intrebat
- Ce pacate ai fiul meu?
- Ei parinte, am pacatuit
- Cu cine fiul meu?
- Nu stiu cum sa iti spun, (si se preface ca se intimideaza)
Parintele, dorind sa il ajute il intreaba
- Cu sotia Primarului?
- Nu. Ii rapunde cel ce se spovedeste
-Cu sotia doctorului?
-Nu
-Cu sotia sefului de magazin?
-Nu, ii raspunde acesta si zice, lasa Parinte, voi veni alta data sa ma spovedesc si iesind din biserica se intilneste cu un cunoscut care il intreaba:
- Ce mah, ai fost sa te spovedesti?
-NU, AM FOST SA IAU NISTE ADRESE UTILE"
:))

Asa vad si intrebarea care a fost pusa in acest post:))
:lol: :lol: :lol: :lol:
In life creativity rulez the day!
http://www.travian.ro/?uc=ro3_25910
Avatar utilizator
Aillyn27
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 11 Oct 2007, 04:28
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Wolfy scrie:Se poate estima oare cam cate fete practica aceasta activitate? Sau cate au fost acum cativa ani? Ori cate firme sunt in Ro care angajeaza modele?
Nope ...si este mai bine asa!
In life creativity rulez the day!
http://www.travian.ro/?uc=ro3_25910
Avatar utilizator
joint_me
Mesaje: 24
Membru din: 13 Sep 2007, 03:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

nu cred ca se poate face o statistica exacta, trebuie sa iei in considerare faptul ca pe langa studiouri sunt modelele independente care lucreaza de acasa...
sa zicem ca cu aproximatie poti afla cam X studiouri dar poate peste o saptamana acel x nu o sa mai fie valabil.
iar despre modelele independente...poate mai multe decat crezi :))

deci in concluzie, NOBODY KNOWS
succes cu celelate intreberi la care cauti raspunsuri
Utilizator01
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 189
Membru din: 12 Noi 2006, 10:56
Localitate: bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0

E atata forfota,schimbare,transformare,renuntare in domeniul asta incat o statistica mie imi pare imposibila....
Sunt "studiouri" care apar pentru o luna si dispar,modele focoase pe care le lasa nervii sau li se termina bateriile la vibrator dupa o saptamana,plus ca nu stiu daca esantionul de populatie ales ptr statistica ar cuprinde si persoane peste 50 de ani.Eu de exemplu am doamne si de 60 de ani,foarte dedicate chiar :)Sa nu mai zic de mandria patriei,Gay ,macho,whatever.....Ar trebui inclusi toti si toate.
Asa ca ,repet,pare imposibila realizarea unei statistici...sau la cata "transhumanta" e ,probabil ar fi valabila strict in ziua in care a fost facuta.LOL
In my head there is this world..and it's so beautiful:)
Avatar utilizator
Jobs4Adults
User Junior
User Junior
Mesaje: 92
Membru din: 14 Mai 2012, 17:58
Localitate: EroAward.com
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

În sfârșit văd pe cineva care se "riscă" la o estimare:

"An executive for Romania’s top webcam site told me there are an estimated 500,000 Romanian women working in adult livecam — a claim that seems a touch preposterous for a country with a total population just north of 20 million."

http://fusion.net/story/169041/why-lati ... orn-world/

Vi se pare buna estimarea, sau prea mica, ori prea mare? Eu cred ca prea mica...
CEL MAI BUN site de Videochat!>click CHATURBATE<BEST Webcam Site!
Yahoo mess & Skype ID: jobs4adults | CamSum.com - cam summit | www.EroAward.com
Asistenta 24/7 Modelelor Incepatoare & Medii pt Videochat de Acasa!
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Gandestete cate femei intre 18 si 50 de ani sunt in romania...efectiv in romania. 20 de milioane nu mai suntem de mult...in tara probabil mai sunt vreo 18 milioane. Sunt 5 milioane de pensionari dintre care peste jumatate femei...deci mai raman zic eu undeva pe la maxim 5 milioane de femei....orase 10% sa lucreze in domeniul asta?...nu cred....Daca e asa ma apuc de extinderi :)))
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Pai Smart ... :lol:

10 % nu e asa mult .Asta inseamna 1 (una ) din 10 (zece) !!!right ?

Eu mergand pe strada , le "banuiesc" pe mai mult de 1 din 10 ! :)))

Minim 3 din 10 !!

P.S Nu stiu daca poate fi vorba de extinderi , gandindu-te la 10% . Daca este asa , cele 10% deja lucreaza , nu ca au de gand ...nu ? Probabil alt procent , de alti 10% ar avea de gand ... :lol:
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Daca 10% din femei lucreaza in videochat si noi nu avem PIB ca Germania inseamna ca nu lucreaza bine :))
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

sau ca s-a scumpit mancarea in Hamerica, am inteles ca patru rosii costa patru dolari .
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
pwssycat
Mesaje: 11
Membru din: 23 Aug 2015, 23:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mai nou exista cateva site-uri care indexariaza prezenta modelelor online de pe mai multe site-uri, cand au intrat, programul, cat au stat in privat, in free samd .

dar nu cred ca poti estima cu certitudine .. probabil insa daca faci un mic studiu pe locatie / pe pricipalele site-uri .. poti sa iti faci o idee .. faci o medie .

ps : nu tin neaparat sa mi se dea o replica "desteapta" la acest post :) aviz amatorilor .
ice999
User Activ
User Activ
Mesaje: 234
Membru din: 06 Feb 2015, 10:28
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

pai de exemplu pe jasmin pe trua de noaapte sunt in general 800-900 modele online,iar dupa ora 4 a.m. numarul scade la 400-500...apoi iarasi dupa 7 numarul incepe sa creasca undeva la 700...in fine..asa doar pe jasmin,pe alte siteuri nu situ
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Wolfy scrie:Se poate estima oare cam cate fete practica aceasta activitate? Sau cate au fost acum cativa ani? Ori cate firme sunt in Ro care angajeaza modele?
Estimarile cu 500 mii sunt mult prea exagerate , o sa incerc sa-ti raspund cu o estimare personala

- pentru ca pe un site un room ( un live feed ) sa fie online 24/7/356 este nevoie cam de 8 modele diferite
- in momentul de fata sunt cam 10 site-uri mari pe care se axeaza modelele din Romania
- o medie realista e ca un model lucreaza pe 3 site-uri simultan
- o alta medie realista este ca pe cele 10 site-uri sunt online 24/7/356 cam 750 modele
- oricat am vrea noi sa presupunem ca romancele si romanii reprezinta peste 50% din modelele active stiu de la 3-4 din cele 10 site-uri ca foarte rar am depasit 40% pe vreunul din ele dar cred ca o medie obiectiva este 30%

bazandu-ma pe aceste presupuneri putem incerca si ajungem la urmatorul calcul 7 site-uri ( nu 10 ca se lucreaza simultan ) x 750 live feed-uri non stop x 8 modele aferente fiecarui feed x 30% = 12.600 ACTIVE , acest numar este dublat sau daca nu chiar triplat de modelele care lucreaza foarte putin , cele care se apuca si se lasa , bla bla ....estimarea mea este ca in Romania lu 2015 adunat la toate categoriile activeaza undeva in jurul a 25000 de modele

Cat priveste trecutul ...nu cred ca a existat vreun an din 1997 ( cand a aparut la noi ) in care numarul modelelor sa nu creasca cu minim 20% de la an la an , sper sa nu pap rahat dar as putea paria ca in 1997 pe ifriends au activat sub 100 de modele din Romania iar in 2005 pe Jasmin un site nou aparut la vremea aia deja erau inregistrate peste 1000 modele din romania

Cate firme angajeaza modele ? = HA HA HA HA ( asta daca o iau ca pe o gluma ) , ca estimare iar personala - in jur de 500 SPUN CA ANGAJEAZA LEGAL si maxim 50 chiar au posibilitatea asta

Imi cer scuze daca s-a strecurat vreo eroare de calcul sau de estimare dar am facut-o la repezeala si bazandu-ma foarte mult pe amintiri
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”