Procentul maxim al unui studio LEGAL in Romania?

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅

Care este procentul maxim pe care il puteti oferi in conditiile de mai jos?

30%
16
7%
40%
34
16%
50%
110
50%
60%
35
16%
70%
24
11%
 
Voturi totale: 219
online.vogue
Mesaje: 30
Membru din: 15 Dec 2009, 12:30
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Foarte tare pumpy. Asa fasesc de cuviinta, la un model constant peste 2500 banii ei :)
SoulCams Models Studios wanted
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ti se pare ceva nostim ? inseamna ca, inca nu ai vazut modele ce au sau depasesc chiar si 5000/ la perioada , in acest caz degeaba discutam , pentru unii aceste sume sunt si raman doar vise , desi exista studiouri si modele independente ce au sume si mai mari decat cele mentionate de mine.
online.vogue
Mesaje: 30
Membru din: 15 Dec 2009, 12:30
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Scuze, am zambit de fericire ca mai sunt persoane care iau decizii cat de cat corecte. Nu am vrut sa fiu sarcastic sau sa par ironic. Chiar imi place f mult plementarea bonusurilor tale
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Pumpy scrie:Ti se pare ceva nostim ? inseamna ca, inca nu ai vazut modele ce au sau depasesc chiar si 5000/ la perioada , in acest caz degeaba discutam , pentru unii aceste sume sunt si raman doar vise , desi exista studiouri si modele independente ce au sume si mai mari decat cele mentionate de mine.
Hahaha,daca pui tu un payment cu peste 5000 la perioada de la marele studio din videle te cred ,pana atunci, ramai acelasi mincinos si imbarligator care-ai innebunit internetul de 3 ani de zile cu aberatiile tale.Vad ca revii sa ne torturezi psihic,over and over cu alte screenuri.Saracii oamenii astia mai noi de pe forum nu stiu cu cine au de-a face si chiar ajung sa te admire,foarte amuzant:)))Aceleasi insinuari libidinoase prin care dai impresia ca esti vreun mare guru in videochat cand tu de fapt esti 0 barat.
Ca sa faci 5000 la perioada trebuie sa te duca nitel capul si orice model cu creier ar fugi de la prima intalnire cu tine,pacat ca ai sters filmuletul de pe forum,aveam la ce sa vomit cand imi era rau.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Observ ca, stai destul de prost la capitolul gramatica , ca, sa nu mai zic de confuzii , tot insisti ca, sunt din...Videle! asta unde dracu este si cu cine ma confuzi ? in afara de faptul ca , nu locuiesc in tara de ceva ani buni desi am afaceri acolo insisti pe o idee aberanta si habar nu am de unde iti apar astfel de idei , verifica-mi IP-ul si vei observa ca, este un IP curat si nu un proxy , poate asa vei realiza ca, faci o confuzie , daca , nu poti vizualiza IP-ul meu solicita admin-ului acestui site sa iti confirme .
Salutare1
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Mda, nici nu mai stiu cum trebuie pusa problema cu tine. Tu chiar esti bolnavior, probabil ar trebui sa simt compasiune, dar mi-e imposibil, ca esti o speta abjecta de mizerabil. Culmea tupeului sa vorbesti tu de gramatica, TU! care aproape in fiecare post ai facut greseli flagrante.

Mare grija la comportanet pe mai departe ca esti la un post distanta de a pleca cum ai tot facut-o de pe toate forumurile (si asta de cateva ori) unde ai iscat mizerie si improscat impotenta. Nu ne intereseaza date personale, ip-uri etc ci doar comportamentul infect cu care continui. Lasa aroganta in seama celor ce-o pot sustine.

Stai puhales si inceteaza a ne mai considera idioti.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Pumpy scrie:Observ ca, stai destul de prost la capitolul gramatica , ca, sa nu mai zic de confuzii , tot insisti ca, sunt din...Videle! asta unde dracu este si cu cine ma confuzi ? in afara de faptul ca , nu locuiesc in tara de ceva ani buni desi am afaceri acolo insisti pe o idee aberanta si habar nu am de unde iti apar astfel de idei , verifica-mi IP-ul si vei observa ca, este un IP curat si nu un proxy , poate asa vei realiza ca, faci o confuzie , daca , nu poti vizualiza IP-ul meu solicita admin-ului acestui site sa iti confirme .
Salutare1
Uite unde era profesorul!:))))))))))))Esti bolnav psihic omule,mergi si cauta rezolvare,ai probleme grave...
Pumpy alias Skins,alias Spaniolul ,alias cine naiba mai stie cate conturi ai? :roll:
Lasa-ne,lasa-neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
desirousgirls
Mesaje: 18
Membru din: 15 Feb 2013, 13:34
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Din pacate un studio nu este usor de intretinut, si mai ales nu ieftin. Daca un studio decent (relativ mic) ajunge la 20.000 de euro (7 camere in vila inchiriata), atunci daca ai 14 modele (facem o exceptie) si castiga fiecare cate 1000 de euro, tot imi trebuiesc aproximativ 3 luni sa imi recuperez investitia(50%). In plus, exista si marele risc sa pierd tot. Mai ales intr-o zona care este aproape extrasaturata de studiouril.
Dar o sa fac totusi sa fie bine pentru toti. Poate ca o sa incerc sa dau ceva mai mult, poate o sa le ofer alte avantaje, in asa fel incat sa fie bine pentru toti, inclusiv pentru mine.
Avatar utilizator
VideoModeling
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 141
Membru din: 12 Noi 2012, 17:29
Localitate: Cluj
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

desirousgirls scrie:Din pacate un studio nu este usor de intretinut, si mai ales nu ieftin. Daca un studio decent (relativ mic) ajunge la 20.000 de euro (7 camere in vila inchiriata), atunci daca ai 14 modele (facem o exceptie) si castiga fiecare cate 1000 de euro, tot imi trebuiesc aproximativ 3 luni sa imi recuperez investitia(50%). In plus, exista si marele risc sa pierd tot. Mai ales intr-o zona care este aproape extrasaturata de studiouril.
Dar o sa fac totusi sa fie bine pentru toti. Poate ca o sa incerc sa dau ceva mai mult, poate o sa le ofer alte avantaje, in asa fel incat sa fie bine pentru toti, inclusiv pentru mine.
In general recuperarea investitiei initiale (break-even) intr-o afacere legala ce se desfasoara pe Internet dureaza in medie 18 luni, cel putin asta se cam spune in mediul de business de la noi.

In videochat, in functie de cat noroc ai de modele bune si de cat si ce experienta anterioara ai, poti sa atingi pragul de rentabilitate (recuperarea investitiei si inregistrarea dfe profit) mai repede sau mai tarziu.

Pentru un studio decent, recuperarea investitiei initiale in 3 luni cred ca e cam greu de obtinut. Mai bine iti ajustezi planurile pe 12 - 18 luni, ca sa nu ai surprize.
VideoModeling - Studio legal de videochat din Cluj | Angajari videochat Cluj
Facebook: VideoModeling
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

VideoModeling scrie: Pentru un studio decent, recuperarea investitiei initiale in 3 luni cred ca e cam greu de obtinut. Mai bine iti ajustezi planurile pe 12 - 18 luni, ca sa nu ai surprize.
Totul tine de noroc! sunt studiouri care au amortizat toate cheltuielile in primele 2-3 luni si asta datorita unor aspecte:
Tehnica performanta: - PC-uri, webcam-uri HD, banda de upload generoasa, training adecvat.
Modele de " calitate "

Sa detaliem un pic " modele de calitate "

Sunt acele modele care, chiar daca nu au lucrat o zi in viata lor in acest job au norocul chior sa nimereasca un membru sau mai multi care sa o aduca la castiguri de peste 4000$/perioada, si astfel castiga si studioul si modelele, este adevarat ca, exista si modele ce nu fac castiguri spectaculoase indiferent ca: arata barby, vorbesc fluent 7 limbi, sunt prezentabile nota 10 si au un training mai mult decat excelent dar... nu sunt facute pentru asa ceva, in esenta, in videochat nu exista PLAN de afacere, exista NOROC, iar acest " noroc " il ai in proportie de 50/50% cum am spus mai sus.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2709
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 130 times
Been thanked: 80 times
Contact:

Pumpy scrie: Sunt acele modele care, chiar daca nu au lucrat o zi in viata lor in acest job au norocul chior sa nimereasca un membru sau mai multi care sa o aduca la castiguri de peste 4000$/perioada, si astfel castiga si studioul si modelele, este adevarat ca, exista si modele ce nu fac castiguri spectaculoase indiferent ca: arata barby, vorbesc fluent 7 limbi, sunt prezentabile nota 10 si au un training mai mult decat excelent dar... nu sunt facute pentru asa ceva, in esenta, in videochat nu exista PLAN de afacere, exista NOROC, iar acest " noroc " il ai in proportie de 50/50% cum am spus mai sus.
Oricine este facut pentru asa ceva, daca este suficient de open minded si se informeaza corespunzator.
norocul-munca-video-chatul-t13625.html
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SAD^^EYES scrie: Oricine este facut pentru asa ceva, daca este suficient de open minded si se informeaza corespunzator.
norocul-munca-video-chatul-t13625.html
Am citit ce ai scris si ai dreptate in ceea ce afirmi in acel mic " tutorial " dar, eu am facut afirmatia bazandu-ma pe experienta propie, 2 modele mediocre la prima vedere ( studii medii sau neterminate ) care au excelat din prima zi chiar daca nu au mai lucrat in domeniu si inca o " barbye " stylata, deosebita, vorbitoare fluent a 4 limbi, cu 2 facultati, una in curs cealalta terminata si...degeaba, oricat de mult ne-am straduit cu totii ( staff, trainer, modele ) tot nu am reusit sa o facem sa nu aiba track, asta este adevarul, cu noi in preajma era de vis, iar cand intra in camera se bloca complet, am incercat variante: trainer ( fata bineinteles ) cu ea in camera permanent, schimbat categoria si pusa la cuplu ( lesby) , nimic, parca o bagai in congelator cand intra in camera si asa ramanea pana la iesire, nu a stralucit, in sensul ca, nu depasea 350-=500$/la perioada partea ei dar....putea cu muuult mai mult, dupa o luna si o saptamana am renuntat amiabil impreuna, era pacat sa isi piarda timpul pentru niste maruntis din " sertar " cand ea ar fi putut avea continutul unui " seif " intreg, exista si astfel de situatii, nu in permanenta dar exista.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2709
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 130 times
Been thanked: 80 times
Contact:

Este adevarat Pumpy, dar eu in cazuri de genul dau vina si pe mine ca trainer, pentru mine o experienta de genul inseamna ca nu am fost suficient de bun sa gasesc solutii si pentru acest tip de model / caracter.. nu dau vina nici pe Noroc nici pe Model...doar pe mine.. pentru ca doar asa pot face progres.

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Posibil sa ai dreptate, posibil nu,eu sunt multumit ca, atat eu cat si colaboratorii mei am facut tot posibilul pentru a reusi aceasta D-ra,din pacate rezultatul nu a fost pe masura asteptarilor, oricum, avem un numar de modele consistent la noul sediu din Buc. unde nu ma plang de rezultatele obtinute cu modelele, singurul lucru care ma satisface pe deplin este trainerul nostru, o fetita isteata foc, ce a fost mai intai model pe la diverse studiouri unde...a, cam luat teapa ( verificat) si ajunsa la noi dupa 6 luni in care a fost in top studio i-am propus varianta de trainer + salariu consistent + 10% din restul castigurilor, si iti pot spune cu certitudine ca, este una dintre cele mai bine pregatite fete ce o am in ultimii 2 ani,cel putin am si eu o satisfactie profesionala si sunt multumit, revenind ontopic, raman la " opinia mea " numai norocul si o buna pregatire te ajuta sa iti recuperezi investitia in primele 3 luni.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2709
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 130 times
Been thanked: 80 times
Contact:

Eu nu am dat vina pe trainer, am spus doar un concept de gandire... daca dai vina pe modele sau pe siteuri, atunci nu prea mai ai solutii.. daca dai "vina" pe tine la modul sa iti spui in minte ca poate nu ai facut tot ce se putea, pe viitor cand mai dai de modele de genul posibil sa ai solutiile...

Eu iti spun din experienta.. cand lucram ca si trainer mi-au trecut peste 500 de modele prin studio, si eu la inceput am facut greseli..dadeam vina pe model etc... dupa ani de zile de munca, informare, cercetare... am realizat ca in prezent as fi avut solutii si pentru acele modele.. doar ca in urma cu 7-8 ani nu eram suficient de copt pe partea de informare si experienta de viata... si preferam sa dau vina pe model sau pe noroc .. in loc sa caut solutii..

Tu gandesti foarte bine pana la un anumit punct, eu doar am incercat sa iti zic ca intotdeauna e loc de mai bine.. niciodata nu le poti sti pe toate.

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SAD^^EYES scrie:Eu nu am dat vina pe trainer, am spus doar un concept de gandire... daca dai vina pe modele sau pe siteuri, atunci nu prea mai ai solutii.. daca dai "vina" pe tine la modul sa iti spui in minte ca poate nu ai facut tot ce se putea, pe viitor cand mai dai de modele de genul posibil sa ai solutiile...

Eu iti spun din experienta.. cand lucram ca si trainer mi-au trecut peste 500 de modele prin studio, si eu la inceput am facut greseli..dadeam vina pe model etc... dupa ani de zile de munca, informare, cercetare... am realizat ca in prezent as fi avut solutii si pentru acele modele.. doar ca in urma cu 7-8 ani nu eram suficient de copt pe partea de informare si experienta de viata... si preferam sa dau vina pe model sau pe noroc .. in loc sa caut solutii..

Tu gandesti foarte bine pana la un anumit punct, eu doar am incercat sa iti zic ca intotdeauna e loc de mai bine.. niciodata nu le poti sti pe toate.

Cu stima, Ionut
Absolut de acord prietene!

Cu stima,Alex
sirflorinus
User Junior
User Junior
Mesaje: 65
Membru din: 04 Apr 2013, 15:08
Has thanked: 0
Been thanked: 0

la limita legalitatii: maxim 50%
complet legal: maxim 30%, tras de par
ilegal: poti da oricat, atat timp cat din partea ta de banuti dupa ce ai scazut netul, lumina, intretinerea, chiria si facturile mai ramai si cu ceva profit - parerea mea: maxim 70-75%.
Avatar utilizator
Camcandy
User Junior
User Junior
Mesaje: 55
Membru din: 19 Iun 2013, 06:52
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Aici nu am inteles...este vorba de procentul "standard" maxim sau de procentul care include si bonusurile de performanta?...
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Camcandy scrie:Aici nu am inteles...este vorba de procentul "standard" maxim sau de procentul care include si bonusurile de performanta?...
In primul rand era vb de un procent legal:)Nu mai conteaza ,standard,gard si leopard :lol:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
PS1
Mesaje: 12
Membru din: 29 Sep 2013, 09:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Studii medii sau neterminate??? Barbie??? Crezi ca asta conteaza? Da, la inceput si eu cand aveam un interviu imi dadeam cu parerea, da, fata asta este 100% potrivita pentru acest job(in functie de cum arata, limba engleza la perfectie, facultate terminata, cum zici tu...samd), insa e altceva cand intra in camera.
Sunt fete pe care le am si acum...fetele acelea cu studii neterminate, una dintre ele nici liceul nu il are, cand a venit prima data stia in engleza doar Hi si How are you, iar acum face 4000$/perioada.
Inca ceva legat de exprienta modelelor, cele mai bune modele NU SUNT CELE CARE AU EXPERIENTA, sunt cele care nu au experienta, care nu au incercat ele de acasa sa vada ce iese, care nu s-au dus la un studio CHIAR si pentru O ZI. Cu modelele NOI poti lucra cel mai bine, nu au parerei de genul: MIERCUREA NU MERGE, Intre ora 10 si 12 NU ESTE TRAFIC, NU MA VAD BINE PE CAMERA ASTA...
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

PS1 scrie:Studii medii sau neterminate??? Barbie??? Crezi ca asta conteaza? Da, la inceput si eu cand aveam un interviu imi dadeam cu parerea, da, fata asta este 100% potrivita pentru acest job(in functie de cum arata, limba engleza la perfectie, facultate terminata, cum zici tu...samd), insa e altceva cand intra in camera.
Sunt fete pe care le am si acum...fetele acelea cu studii neterminate, una dintre ele nici liceul nu il are, cand a venit prima data stia in engleza doar Hi si How are you, iar acum face 4000$/perioada.
Inca ceva legat de exprienta modelelor, cele mai bune modele NU SUNT CELE CARE AU EXPERIENTA, sunt cele care nu au experienta, care nu au incercat ele de acasa sa vada ce iese, care nu s-au dus la un studio CHIAR si pentru O ZI. Cu modelele NOI poti lucra cel mai bine, nu au parerei de genul: MIERCUREA NU MERGE, Intre ora 10 si 12 NU ESTE TRAFIC, NU MA VAD BINE PE CAMERA ASTA...
Buna si bine ai venit pe forum:)Acum multi ,multi ani ,aveam aceasi parere ca tine,nu angajam sub nici o forma fete cu experienta,acum mi-am schimbat parerea total,cele mai bune fete sunt cele care au trecut prin 2,3,10 studiouri inainte,care au incercat de acasa,care au avut alte joburi in alte domenii,numai atunci vor fi in stare sa vada diferenta intre ce a fost si ce are .Studioul tau fiind primul si singurul,mereu vor trai cu impresia ca poate la altul ar face mai multi bani si la un momendat chiar vor incerca soor or later pentru ca daca nu ai grad de comparatie nu ai cu ce compara.
Conceptiile gresite ,prin comportament adecvat le scoti din capul cuiva si daca-i dovedesti ca nu sunt adevarate dar indoiala niciodata:)
Acum prefer modele cu ceva experienta,cat de putina,care au esuat in alte studiouri sau ca independente ca sa pot sa le arat diferenta,acele modele nu vor pleca prea curand si nici nu te vor trada la primul mesaj de pe facebook in care nu stiu ce studio le ofera 80% procent :wink:
Bafta acolo:)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2709
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 130 times
Been thanked: 80 times
Contact:

Buna,

Din punctul meu de vedere ambii gresiti si aveti dreptate partiala, in acelasi timp. Se poate lucra cu orice tip de om si needucat si educat, doar sa vrei sa te implici, sau sa formezi oameni care stiu sa se adapteze, sa gaseasca solutii in functie de personalitatea fiecarui model. In prezent gandesc asa, a forta un angajat sa faca ceva ce nu vrea sa faca, e gresit.. trebuie luat pe pasi.. gasit solutii la inceput pentru nivelul ei/lui.. apoi usor in timp training modern, in care i se prezinta cat mai multe din oportunitatile acestui domeniu. Modelul isi alege apoi ceea ce ii place mai mult.
Majoritatea patronilor de studiouri gasesc solutii sa isi faca viata mai usoara, distorsioneaza adevarul din industrie fie pentru ca nu il inteleg, fie pentru ca le este frica ca vor pierde modelul. Apoi intervine si factorul stres.. a face educatie moderna atat cu tine cat si cu altii...este un lucru deloc usor.. din aceasta cauza cei mai multi owneri ajung sa prefere angajati cat mai aproapiati de modul lor de a gandi sau sa ii formeze dupa modul lor de a gandi.

La fel am procedat si eu cand eram admin de studio, dar daca as putea sa dau timpul inapoi, as proceda complet diferit cu unele din modele.. Au fost si cazuri de oameni cu conceptii total diferite in comparitie cu modul meu de a gandi. La vremea respectiva eram necopt pentru a intelege ce simteau acesti oameni.. mi-au trebuit ani de introspectie pentru a realiza greselile trecutului. A nu fi inteles gresit, am avut relatii foarte foarte bune cu peste 90% din modelele care au trecut prin acel studio, multe din ele sunt fie plecate din tara, realizate pe alte meleaguri.. altele inca mai lucreaza sau au copii plus job in afara activitatii, duc o viata asa cum si-au dorit. Am gresit la modul ca puteam sa le aduc mult mult mult mai sus de 2-3-4-5 mii doar ca am esuat in a le intelege personalitatea, nu am fost suficient de deschis cu ele.. atunci nici anumite fete nu s-au deschis suficient fata de mine (nu toate, dar destule).

Activitatea asta nu este despre bani.. banul e doar o iluzie.. este despre a face ce iti place, doar asa te poti ridica cu adevarat, chestia e ca multi nu au curajul sa faca ce le place, pentru ca suntem o tara post-comunista unde mentalitatile invechite se schimba greu.

Oamenii tineri din domeniu gandesc mult diferit si lucrurile se schimba pe zi ce trece, am primit feedback si semnale bune de la zeci de owneri si poate mii de modele, lucrurile se schimba pe zi ce trece in domeniu, trebuie doar sa fi suficient de deschis pentru a percepe lucrurile asa cum sunt. Domeniul are o dinamica extraordinara...eu cu cat studiez mai mult, cu atat sunt mai fascinat, cred ca pot scrie carti de mii de pagini despre domeniul asta..

Ceea ce va ingradeste activitatea foarte mult si majoritatea ownerilor de studiouri nu realizeaza, este lipsa de socializare, daca am fi avut un sindicat ceva.. sau un grup ceva unde sa socializam mai mult si in lumea reala.. .lucrurile ar fi stat total diferit in prezent.. Din pacate asta e drumul pe care a trebuit sa calcam.. a trebuit sa gresim ca sa invatam din greseli.. e drumul vietii.

Eu atat va spun, e loc pentru toti, dar cu cat stati mai izolati, cu frica de oameni, de sisteme, de propria umbra.. cu atat cusca sufletului va deveni mai puternica.. iar mai devreme sau ma tarziu.. daca nu incepeti sa faceti si din placere nu doar pentru bani.. cusca asta a sufletului va exploda.. asa cum a explodat si la mine.. asa cum a explodat si la multi altii.

Izolarea si tinerea informatiei pentru binele propriu, nu este solutie, mai ales cand sunt informatii publice de ani de zile.. nu poti avansa decat prin auto educare, socializare etc..

Eu am tot zis pe forum multe din aceste chestii, dar multi au realizat dupa ani si ani de chin pe propria piele.

Ce va pot spune este ca eu am lucrat atat cu modele analfabete nu stiau nici romana bine, daramite engleza, cat si cu modele care stiau 7 limbi straine, 2 facultati terminate si o faceau pe a 3-a cand au venit la studio.. si eu nu m-am enervat cand au plecat de la studio.. radeam cu un ochi si plangeam cu altul... dar este deasemenea adevarat ca nici nu era studioul meu.. dar in prezent va garantez ca daca as avea studio, atunci cand pleaca modelul as rade cu ambii ochi si i-as spune sa isi urmeze visele si ca la mine in studio va avea tot timpul usile deschise, la orice ora din zi si din noapte...

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”