Ce internet imi recomandati?

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
mariu_3002
Mesaje: 21
Membru din: 22 Iul 2007, 04:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare. Am si eu o intrebare va rog...Cam ce internet mi-ar trebui pt trei calculatoare(viteza, provider)? Asi vrea acel internet care sa-mi mearga bine, adik sa se vada in timp real fara fram-uri si in reluare...mc anticipat
SoulCams Models Studios wanted
mariu_3002
Mesaje: 21
Membru din: 22 Iul 2007, 04:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

hai ma fratilor nimeni nu zice?
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Salut mariu_3002, bine ai venit pe forum.

Sunt cel putin 2 motive pentru care raspunsul nu vine... sau va veni cu intarziere... iar atunci cand va veni, probabil nu te va satisface pe deplin, sau vine sub forma de parere personala, care cel mai probabil nu se poate aplica la tine.

Motivele ?

1. Subiectul a mai fost discutat pe forum de cel putin 3-4 ori in topicuri diferite (dar nu era asta o problema daca nu era motivul 2)
2. NU DAI DETALII - cum pot eu sa iti dau o recomandare relevanta de provider si banda de internet, cand nu stiu pe ce situri lucrezi sau intentionezi sa lucrezi, nu stiu nici macar orasul unde locuiesti, zona.. Stai la bloc ? La casa ? etc.

Adauga cateva detalii in plus, si raspunsul va veni cu siguranta.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
Dorian
User Activ
User Activ
Mesaje: 294
Membru din: 08 Aug 2005, 20:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

mariu_3002 scrie:Cam ce internet mi-ar trebui pt trei calculatoare(viteza, provider)? Asi vrea acel internet care sa-mi mearga bine, adik sa se vada in timp real fara fram-uri si in reluare...mc anticipat

SAD....omul nostru a spus cam ce vrea, pe "limba" lui in schimb.
Aceasta exprimare mi-aduce aminte de un alt personaj.Pe vremea cand unicul mod de conectare era dial-up, un tip mi-a spus ca are Internetul in vama....deci il considera un colet.


Acum sa incercam un raspuns.

Daca ne gandim ca "Internetul" pe care il vrei, ai sa-l folosesti cu soft-ul PRO de la Jasmin, care este singurul ce ofera flux video de care pomenesti tu, atunci, pentru 3 statii de lucru un minim necesar de banda ar fi aproximativ 400kbps/ statie(setarea in soft JasminPro fiind Normal bandwitch),desigur ca nu ar mai fi cazul sa mentionez ca aceasta latime de banda sa fie la upload si sa fie GARANTATA.
Deci, in concluzie 400kbps/statie * 3 statii= 1,2 Mbps Upload GARANTAT.

Ca si parere personala, in cazul in care macar 1 din cele trei fete ce vor lucra pe statii/ schimb nu este o persoana cu mare experienta deci incasarile ei nu se vor ridica la nivelul celorlalate 2, ar fi suficient sa achizitionezi un abonament de 1Mbps Garantat, cu mentiunea ca pe aceasta statie unde lucreaza persoana cu mai putina experienta sa aloci Low bandwitch, ca si setare in softul PerformerPro de la Jasmin.
Ca si alegere a providerului, te poti orienta pe orice provider care-ti poate oferi abonament cu latime de banda GARANTATA.
Restul detaliilor raman la aprecierea ta si tin de costuri, locatie, tip de conexiune.
mariu_3002
Mesaje: 21
Membru din: 22 Iul 2007, 04:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc frumos pt raspunsuri si pentru urarea de bun venit a lui Sad.
De internetul de la orange ce ziceti? Il foloseste cineva?
adid22
User Activ
User Activ
Mesaje: 259
Membru din: 08 Aug 2005, 10:55
Localitate: Prague,CZ
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pai Dorian doar ce ti-a facut o aproximare de banda de vreun mega pe secunda in upload.Daca te uiti la oferta Orange se poate vedea ca 1)au un trafic recomandat de maxim 8 giga iar ce treci peste,costa 5 euro pe 500 mega,deci 10 euro pe giga..e mult.
si 2)din ce am vazut viteza medie de upload este de 128kbps(si nu e nici o garantare) deci nici pentru o sesiune pe jasmin cu performer pro nu ajunge.Revino cu detalii mai exacte despre cate sesiuni vrei sa deschizi si se poate face o aproximatie cat de cat.
mariu_3002
Mesaje: 21
Membru din: 22 Iul 2007, 04:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da revin cu detalii si cu scuzele de rigoare...
Ar fi asa: 3 Calculatoare cu trei siteuri deschise fiecare...sper sa nu fi gresit cu nimic din ce am zis. Va multumesc.
mariu_3002
Mesaje: 21
Membru din: 22 Iul 2007, 04:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare! Revin din nou cu detalii:).
Ma intereseaza pentru 2 calculatoare pentru cate 2-3 sesiuni fiecare.
Iar providerul trebuie sa fie din iasi. merci
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”