Sa fie chiar atat de mare invidia intre studiouri?

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
Sephia
Mesaje: 9
Membru din: 25 Iul 2007, 09:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Voiam sa-mi pun si eu aici "problema" dar nu se incadra in nici o categorie...singura care ar fi putut incadra-o ar fi fost "mare ti-e gradina Doamne!"

Bun..sa incep, sper sa nu va plictisesc si sa gasesc niste raspunsuri sau pareri din partea voastra.

Am lucrat timp de 2 ani la un studio din Bucuresti, totul a mers bine. Din pacate/fericire m-am mutat din oras in altul mai mic, la munte.

Aici, nu am avut imediat posibilitatea de a lucra ca model independent asa ca am luat la rand ziarele pentru a gasi un studio. Am si gasit! Am lucrat 2 sapt pentru ei(as mai fi lucrat, colectivul si studioul erau f placute.) dar patronul/seful/tartorul...cum s-o numi, s-a gandit sa isi verifice aptitudinile noului model facandu-i un privat incognito pe Ljasmin. Am aflat si am incheiat colaborarea cu ei.

Dupa 2 sapt am facut un credit bancar si a vorbit cu un avocat pentru a-mi deschide eu propriul studio. Toate bune frumoase, actele gata, locatia gata, aparatura, decor tot in regula. Am gasit si fete, mai greu dar am gasit cateva care sa faca bani.

Primele 2 luni, ca in orice afacere, nu am mers pe profit, ba chiar am iesit in mare paguba. De luna trecuta au inceput sa intre satifactiile financiare ale afacerii :).

De aici incepe buba .

Zilele trecute am primit un mesaj pe yahoo messenger de la o fata care ar fi vrut sa se angajeze.Ea a mai lucrat, dar i s-a tras teapa...mai multe probleme ale micutei. I-am sugerat o intalnire dar dupa ce i-am spus adresa nu a mai raspuns pe yahoo.

Imediat dupa aceasta intamplare un anume barbat imi da un buzz urmat de mai multe intrebari legate de studio(carora evident nu am raspuns) ca apoi sa vina cu cireasa dupa tort " in locul tau eu mi-as lua tot ce am de la studioul tau si l-as inchide pentru ca ar putea iesi rau..." sau ma rog, ceva de genul acesta nu imi aduc aminte exact, oricum pe ton de amenintare.

Ulterior am vazut pe internet un anunt care cauta modele pentru "video-chat legal" iar la contact era chiar id-ul acestiu barbat insotit de numarul de telefon.

Trebuie sa mai mentionez ca in acest oras nu este foarte dezvoltata reteaua de video-chat-uri, sunt maxim 3.


Sa fie chiar atat de mare invidia intre studiouri? Altfel nu imi imaginez!!!

Este frumos?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Atunci cand te-ai angajat la studioul initial, ai avut o conventie de fidelitate si/sau neconcurenta pe o perioada de timp?
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
Sephia
Mesaje: 9
Membru din: 25 Iul 2007, 09:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multumesc pentru reply.
Problema mea s-a rezolvat. Eu am crezut ca acel studio la care am lucrat au fost cei cu amenintarile. Insa un alt studio "legal" m-a contactat pentru a-mi "ura bun venit". Nu stiu daca cel care m-a amenintat are mai mult de 20 ani si daca a absolvit macar 8 clase primare.
Va multumesc pentru timp :)
Avatar utilizator
Infinity
VIP
VIP
Mesaje: 325
Membru din: 07 Sep 2005, 16:46
Localitate: Worldwide
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Fruntea sus si mult succes!
Fermecătoare ca o zână, amăgitoare ca o cadână, impunătoare ca o stăpână
Sephia
Mesaje: 9
Membru din: 25 Iul 2007, 09:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Mersi mult Infinity...la fel si voua
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”