Problema transfer bancar de la Jasmin

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Marlboro
User Activ
User Activ
Mesaje: 223
Membru din: 01 Iul 2005, 09:53
Localitate: Neighborhood
Has thanked: 0
Been thanked: 0

A mai intampinat cineva probleme de transfer bancar de la jasmin pe motiv ca banca intermediara American Express nu mai accepta transferuri bancare catre romania...
Mi se pare ciudat pt ca am dat de aceasta prb imediat ce am schimbat userul de transfer.
I-am intrebat pe cei de la jasmin care este motivul pt care nu s-a executat transferul iar ei mi-au spus chestia cum ca nu s-a mai efectuat nici un transfer bancar catre romania din motivul dat mai sus.
Sa fie oare adevarat sau mi-au vandut gogosi ieftine?!?!
De 6 ani de zile m-am lasat de tzigari...
Vrea cineva un Marlboro ?!? (e moarte sigura)
SoulCams Models Studios wanted
someone
Mesaje: 22
Membru din: 04 Iul 2007, 15:14
Localitate: bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ESTE ADEVARAT, SI MIE MI S-A INTAMPLAT ACELASI LUCRU. ACUM PE 10 IULIE MI-AU INTRAT BANII DAR NU SI CEI DE PE 10 SI 25 IUNIE. CIUDAT... EI AU SPUS CA SE VA REZOLVA .. VOM VEDEA :)
class_studio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 111
Membru din: 31 Aug 2006, 02:50
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Acelashi raspuns l-am primit si eu ... se pare ca suntem 2 carora li-sa vandut gogosi ieftine.
Ideea este ca eu am contactat raiffeisen-ul si le-am oferit o alta banca intermediara... si acum au venit la timp dupa 2 zile dupa ce am luat banii ma anunta raiffeisenul ca sunt pe minus cu suma ridicata pentru ca semnalul de transfe a venit dar confirmarea propriuzisa nu a venit.

Sper sa reglementeze cat mai curand asta.
Si sper sa se gandeasca ca intro buna zi sa ne ofere si noua studiourilor o protectie (pentru ca eu m-am saturat sa formez modele si cand ajung sa faca bani ishi deschid singure d'acasa)eu fac si voi continua sa fac un loby agresiv pe tema asta.


Cu respect,

Class-Studio Team
1_webmaster
Mesaje: 19
Membru din: 14 Mai 2007, 15:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ce banca intermediara le-ai dat celor de la Jasmin pentru Raiff ?
Mersi
Avatar utilizator
Marlboro
User Activ
User Activ
Mesaje: 223
Membru din: 01 Iul 2005, 09:53
Localitate: Neighborhood
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Banca intermediara asa cum spune si numele este o banca care se interpune intre banca care efectueaza transferul si banca receptoare, cea la care ai tu contul.
Ce nu inteleg eu; care este mai exact rolul bancii intermediare, sa ascunda cumva identitatea bancii emitatoare sau ce?
De 6 ani de zile m-am lasat de tzigari...
Vrea cineva un Marlboro ?!? (e moarte sigura)
Avatar utilizator
gica_care_este
Veteran
Veteran
Mesaje: 526
Membru din: 13 Oct 2005, 02:17
Localitate: Unde agati harta-n cui
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

daca intre cele 2 banci nu exista o legatura directa atunci merg printr-o banca cu care ambele au relatii si routeaza banii pe acolo.

Ca la conexiunea de net.. cate "hops" intre compul tau si serverul siteului cu care lucrezi..
Acum cativa ani (nu stiu daca mai e cazul) intre kappa parca si streamray erau 10-12 hops.. intre RDSeesh si streamray erau 24-25 hops....
Populus Romanus Fuckum Est
class_studio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 111
Membru din: 31 Aug 2006, 02:50
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Problema este ca in ultima perioada sunt NUMAI probleme cu platile la ei ... mai nou au pus limita de 2000$ in aplicare... pentru transferuri bancare... ceea ce pana acum nu a existat si nici macar nu sau deranjat sa anunte ca au facut asta.Eu unul m-am trezit cu o plata cumulata fara sa fiu anuntat in prealabil ca aceasta a intrat in vigoare am primit banii pana acum tot timpul chiar daca limita nu a fost atinsa.
Pe zi ce trece devin mai nesimtiti si mai ignoranti cu cei care le produc bani... ceea ce este extrem de ingrijorator.
Ironic NU PUTEM FACE NIMIC si NU PUTEM comenta NIMIC !De parca nu este deanjus ca trebuie sa asteptam oricum o perioada ca sa ne luam banii munciti.

Cu respect,
Class Studio Team.
Avatar utilizator
Dorian
User Activ
User Activ
Mesaje: 294
Membru din: 08 Aug 2005, 20:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

class_studio scrie:mai nou au pus limita de 2000$ in aplicare... pentru transferuri bancare...
Mi se pare o limita foarte rezonabila si de bun simt, pe motiv ca oricum taxele ce sunt percepute sunt relativ mari in comparatie cu comisionul perceput la retragerile de pe ePassporte, deci intr-un final e in avatantajul ownerului ce alege aceasta forma de plata.
class_studio scrie:
Pe zi ce trece devin mai nesimtiti si mai ignoranti cu cei care le produc bani... ceea ce este extrem de ingrijorator.
Cred ca relatia dintre Owner si Jasmin(admin, suport) trebuie sa fie una de cointeresare.
Am merge la suport si a mai discuta periodic, a verifica News, a citi emailul din contul de studio sunt chestii, cred eu obligatorii pentru un owner.

Vorbesti in termeni duri despre cei de la jasmin si sunt sigur ca nu ai dreptate, in primul rand, intrebarea mea este: Daca esti atat de nemultumit de modul lor de abordare a problemelor de ce nu schimbi site-ul?
Vorbesti despre owneri, ca despre cei care produc banii Jasminului, reversul intrebarii tale ar fi:Daca nu ar fi Jasminul tu ai mai produce acei bani pe care ii obtii acum?

Deci, relatia trebuie vazuta ca una de cointeresare, de reciprocitate, cu diferenta ca noi, ownerii avem un numar "n" mic de probleme pe cand Jasminul are un numar "N" mare de probleme.
Cred ca daca ar merge lucrurile in firmele romanesti cum merg lucrurile la Jasmin, am fi mult mai aproape de ceea ce inseamna "civilizatie".
class_studio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 111
Membru din: 31 Aug 2006, 02:50
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Vezi tu Dorian pe mine ma deranjeaza foarte tare cand cineva nu ishi respecta angajamentele cum ar fi plata la timp din moment ce eu suport costurile transferului ... a se lua decizii pe banii mei fara a fi anuntat and so on ... is a way of doing buissnes.ESTE DE DATORIA LOR SA SE ASIGURE CA BANII AJUNG LA TIMP.
DATORIA MEA ESTE SA RESPECT REGULILE IMPUSE DE EI CEEA CE CRED EU CA FAC.

In fine se pare ca avem pareri impartite ... cand ai sa ajungi ca mine sa astepti cate 10 zile in puls si sa te certi pentru banii tai sau sa te trezesti o luna fara bani ca sau luat decizii pe banii tai banuiesc ca atunci ai sa fi in asentimentul meu.
Si mai cred ca stii destul de bine ca acest buissnes sa mearga are nevoie de cash flow ...

Pe langa asta nu cred ca ar trebui sa imi schimb eu site-ul ca anumiti oameni d'acolo nu ishi fac munca cum trebuie.

Vroiam sa fiu mult mai acid dar m-am abtinut cu greu ...
Atata vreme cat ei ofera ca modalitate de plata transferul bancar ar trebui sa se ingrijeasca in asa fel ca pe data de 25 si 10 ale lunii banii sa fie in conturile colaboratorilor in cazul in care nu vor sa mai ofere aceasta modalitate de plata sa o scoata si sa anunte din timp nu sa ne trezim noi ca suntem in pragul falimentului ca ei nu au avut bunul simt sa anunte .


Cu respect,
Class Studio Team.
someone
Mesaje: 22
Membru din: 04 Iul 2007, 15:14
Localitate: bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Marlboro scrie:Banca intermediara asa cum spune si numele este o banca care se interpune intre banca care efectueaza transferul si banca receptoare, cea la care ai tu contul.
Ce nu inteleg eu; care este mai exact rolul bancii intermediare, sa ascunda cumva identitatea bancii emitatoare sau ce?
DUPA CUM ATI OBSERVAT, JASMINUL FOLOSESTE O BANCA INTERMEDIARA DIN SUA, ADICA O BANCA DINTR-O TARA IN CARE MONEDA ESTE USD. BANCA JASMINULUI SE AFLA IN OLANDA, ZONA EURO, IAR NOI SUNTEM PLATITI IN USD, DECI ESTE DE INTELES CA TRANZACTIA TREBUIE SA SE FACA PRINTR-O BANCA INTERMEDIARA DINTR-O TARA A CAREI MONEDA ESTE USD-UL, DOLAR AMERICAN, PRIN URMARE, BANII NOSTRII TREBUIE SA TREACA PRINTR-O BANCA AMERICANA :)
class_studio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 111
Membru din: 31 Aug 2006, 02:50
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Banca Jasminului se afla in Cipru ... Paradis FISCAL ... mai pe scurt.
Laiky Bank parca se numeste ....
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

ba e Bank of Cyprus
class_studio
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 111
Membru din: 31 Aug 2006, 02:50
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

>> Additional bank informations:
>>
>> bank: Laiki Bank Ltd.
>>
>> SWIFT code: LIKICY2N
>>
>> address: Larnaca, Cyprus
>>
>>
>> We hope this was helpful, if You have further questions please do not
>> hesitate to contact us again.
>>
>>
>> Best regards,
>> LiveJasmin Team
>> mailto:payinfo@jasminmodels.com
Aniela
Mesaje: 9
Membru din: 06 Aug 2007, 21:03
Localitate: heaven
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mersi mult
someone
Mesaje: 22
Membru din: 04 Iul 2007, 15:14
Localitate: bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

CLASS_STUDIO PERMITE-MI SA FIU UN PIC SCEPTICA IN CEEA CE PRIVESTE VERIDICITATEA INFORMATIILOR PRIVING BANCA PE CARE LE-AI POSTAT. VAD CA LA SFARSITUL EMAIL-ULUI PRIMIT DE TINE DE LA JASMIN SCRIE mailto:payinfo[at]jasminmodels.com. DE CAND COLABOREZ EU CU JASMINUL SI SUNT CATIVA ANI ADRESA DE EMAIL PENTRU PAYINFO ESTE PAYINFO@LIVEJASMIN.COM, CI NU JASMINMODELS.COM. ACEST LUCRU MA FACE SA MA INDOIESC PUTIN DE CE ZICI TU ACOLO.. POATE CA GRESESC INSA.
dia
Mesaje: 2
Membru din: 23 Mar 2016, 12:04
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,am o problema cu transferu de bani de la Jasmin pe luna ianuarie...imi puteti spune ce se intampla de nu intra in contul meu???
MihaiBModel
Mesaje: 40
Membru din: 16 Noi 2015, 17:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare, pai de ce ai ales aceasta optinue?
Payonner sau Paxum nu era mai bine?
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

dia scrie:Buna,am o problema cu transferu de bani de la Jasmin pe luna ianuarie...imi puteti spune ce se intampla de nu intra in contul meu???
Varianta 1 : daca ai mai primit plati de la ei asa e posibil sa fi uitat tu sa eliberezi factura ( undeva la plati ai upload invoice )
Varianta 2 : daca nu ai mai primit bani asa de la ei e posibil sa ai facute setarile de plata gresit

Oricare at fi varianta vezi ca au un mail special pt problemele cu platile si raspund relativ repede ...transferul ( transferurile de fapt ) pentru luna ianuarie trebuia sa fie deja in contul tau

Pt 1-15 ianuarie ei au facut transferurile bancare pe 6-7 februarie si au ajuns in conturile din ro pe 12-13 februarie max
Pt 16-31 ianuarie ei au facut transferurile bancare pe 20-22 februarie si maxim pe 2 martie au ajuns in conturile din ro
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
dia
Mesaje: 2
Membru din: 23 Mar 2016, 12:04
Has thanked: 0
Been thanked: 0

datele gresite ptr transfer nu sunt,deoarece pe luna feb au intrat...
Avatar utilizator
alexalex101
User Junior
User Junior
Mesaje: 97
Membru din: 18 Sep 2015, 18:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dia, postezi de parca te doare la basca ca nu ai primit banii. Vorbeste cu cei de la livejasmin, le spui ca nu ai primit transferurile, maxim un extras de cont.
"The most important thing is to enjoy your life - to be happy - it's all that matters." - Audrey Hepburn
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”