Schimburi si Avantaje

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
vb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 114
Membru din: 13 Dec 2004, 03:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

In decursul timpului m am intalnit cu situatii in care nu am mai dorit sa lucrez cu anumite hosturi, caz in care eram obligat sa le multumesc pt seviciile aduse si sa le rog sa isi caute de lucru in alta parte. Am intilnit situatii in care hosturile, fete si chiar baieti, ma intrebau daca le pot recomanda vreun studiou, bineinteles ca nu am recomandat nimic la timpul acela.
Poate vi se pare ciudat, dar sunt situatii in care hostul nu se mai incadreaza in profilul tau ca studiou, si ce i mai rau, nici nu vrea sa invete sau nu poate.

Din aceste motive si poate inca cateva, vin cu o propunere printre cei care au studiouri:
Daca cineva doreste sa nu se mai foloseasca de serviciile hostului, sa faca recomandari catre alte studiouri. Aici se pot creea diverse reguli, scrise sau nescrise, depinde de cat de interesat este studioul care o doreste.
De ce vin cu propunerea asta? Simplu, am vazut persoane care au lucrat in bransa, iar dupa ce au fost date afara s au pierdut, adica, fiind invatate la un standard ceva mai ridicat decat restul de varsta lor si dorind cu disperare sa nu piarda ritmul, au ajuns in lumea pestilor, sau mai rau. Nu este lege, dar facand schimb de hosturi intre noi, putem castiga si noi si hosturile.
Am avut cazuri cand modelul pleca de la mine si dorea sa si faca singura acasa propriu cont. Dupa 5-6 luni se intorcea cu rugaminti prin "vecini" sa se intoarca la munca, fapt care nu se mai putea pt ca locul ei era ocupat si de cele mai multe ori de hosturi mult superioare ei, si normal ca ti doresti mereu o masina mai buna :wink: .

Nu stiu daca m am facut inteles, dar daca exista neclaritati, voi incerca sa fiu mai clar pe viitor.

Ganditi va si reflectati !

Numai bine!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
miruna
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2005, 15:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vb scrie:In decursul timpului m am intalnit cu situatii in care nu am mai dorit sa lucrez cu anumite hosturi, caz in care eram obligat sa le multumesc pt seviciile aduse si sa le rog sa isi caute de lucru in alta parte. Am intilnit situatii in care hosturile, fete si chiar baieti, ma intrebau daca le pot recomanda vreun studiou, bineinteles ca nu am recomandat nimic la timpul acela.
Poate vi se pare ciudat, dar sunt situatii in care hostul nu se mai incadreaza in profilul tau ca studiou, si ce i mai rau, nici nu vrea sa invete sau nu poate.

Din aceste motive si poate inca cateva, vin cu o propunere printre cei care au studiouri:
Daca cineva doreste sa nu se mai foloseasca de serviciile hostului, sa faca recomandari catre alte studiouri. Aici se pot creea diverse reguli, scrise sau nescrise, depinde de cat de interesat este studioul care o doreste.
De ce vin cu propunerea asta? Simplu, am vazut persoane care au lucrat in bransa, iar dupa ce au fost date afara s au pierdut, adica, fiind invatate la un standard ceva mai ridicat decat restul de varsta lor si dorind cu disperare sa nu piarda ritmul, au ajuns in lumea pestilor, sau mai rau. Nu este lege, dar facand schimb de hosturi intre noi, putem castiga si noi si hosturile.
Am avut cazuri cand modelul pleca de la mine si dorea sa si faca singura acasa propriu cont. Dupa 5-6 luni se intorcea cu rugaminti prin "vecini" sa se intoarca la munca, fapt care nu se mai putea pt ca locul ei era ocupat si de cele mai multe ori de hosturi mult superioare ei, si normal ca ti doresti mereu o masina mai buna :wink: .

Nu stiu daca m am facut inteles, dar daca exista neclaritati, voi incerca sa fiu mai clar pe viitor.

Ganditi va si reflectati !

Numai bine!


Parerea mea e ca hosturile bune isi vor gasit intodeauna de lucru si vor face bani de o "masina mai buna" cum zici tu, lucrand in videochat; asta daca nu se lasa "adementite" de prostitutie sau alte fenomene de acest gen; Totul depinde de model;
Partea cu referintele e foarte importanta si nici un studio care se respecta nu ar trebui sa mai angajeze in acest moment fete fara un "backround check" De ce? Nu ca modelele bune sa isi gaseasca de munca ci ca sa se fereasca de "parazitii" (fem/masc) care se vantura din studio in studio incercand sa isi imbuntateasca recordul personal la prostioare si ca sa mai racoleze membrii "de treaba" lucratori cu Yahoo/WU
As vrea sa vad si eu cui ii convine sa angajeze performeri care sa stea in fata computelului si sa nu aduca nici un ban studioului,ci,mai grav, penalitati de la site-uri sau imbunatatirea barfei sau crestearea numarului de scandaluri in studio
vb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 114
Membru din: 13 Dec 2004, 03:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Miruna draga, eu m am referit la hosturile care nu mai fac fata cerintelor, orice studiou are anumite standarde, cine nu e capabil sa le respecte, studioul ii face vant, nu?

Si cum zicea un mai vechi prieten al meu, " orice caine batran se poate redresa" , asa este si cu modelele care pt unii nu mai sunt bune, dar pt altii poate sunt mana cereasca.

Iar daca mi mai amintesc eu bine, prin '97-'98 cand videochat ul facea primi pasi prin RO, numai barbatii se ocupau cu asa ceva, prin urmare modele bune sau f bune au fost create tot de studiouri, poate la inceput am invatat impreuna, dar mai apoi in studiouri au invatat arta de a face bani relativ usor, asa ca majoritatea modelelor ar trebui sa multumeasca, sau cel putin sa vb cat de cat elegant despre studiouri, nu cum am auzit si am mai vazut prin diferite posturi.

Numai bine!
Avatar utilizator
miruna
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2005, 15:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vb scrie:Miruna draga, eu m am referit la hosturile care nu mai fac fata cerintelor, orice studiou are anumite standarde, cine nu e capabil sa le respecte, studioul ii face vant, nu?

Si cum zicea un mai vechi prieten al meu, " orice caine batran se poate redresa" , asa este si cu modelele care pt unii nu mai sunt bune, dar pt altii poate sunt mana cereasca.

Iar daca mi mai amintesc eu bine, prin '97-'98 cand videochat ul facea primi pasi prin RO, numai barbatii se ocupau cu asa ceva, prin urmare modele bune sau f bune au fost create tot de studiouri, poate la inceput am invatat impreuna, dar mai apoi in studiouri au invatat arta de a face bani relativ usor, asa ca majoritatea modelelor ar trebui sa multumeasca, sau cel putin sa vb cat de cat elegant despre studiouri, nu cum am auzit si am mai vazut prin diferite posturi.

Numai bine!
Am inteles la ce te-ai referit iar prin postul meu am incercat sa atrag atentia asupra unui fenomen prin care pierdem bani cu totii;

In privinta multumirilor , sincer, ai dreptate si nu prea; Relatia model-studio e legata intr-o relatie reciproca a caror evolutie depinde,intr-un moment sau altul, de eforturile ambelor parti;
Fiecare posteaza in functie de experientele traite iar cu multumirile si respectul nu faci nik daca nu e munca si seriozitate; Fiecare are dreptul la propia-i parere , respect si alegerea de a respecta pe cine vrea;
Sincer, nu mi se pare important de a cere multumiri de la modele ci perseverenta, multa munca si responsabilitate
vb
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 114
Membru din: 13 Dec 2004, 03:54
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

este bine si asa :wink:
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”