Problema rezolvata!

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dorian
User Activ
User Activ
Mesaje: 294
Membru din: 08 Aug 2005, 20:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Se pare ca cei de la LJasmin, intarzie, intentionat sau nu, cu o noua versiune a Softului PRO, care sa permita folosirea softului de splitcam.
SAD a expus solutia utilizarii atat a noului soft cat si folosirea unui soft de split cam care sa permita deschiderea de sesiuni si pe alte site-uri.
Pe scurt este vorba despre 2 tunere tv in acelasi sistem si utilizarea unui spliter s-video.
La momentul aparitiei acelui post solutia folosirii unui spliter de s-video, pasiv, adica practic a impartirii semnalului in 2, nu mi se parea o solutie cu adevarat buna.

Deaceea folosirea unui Distribuitor Amplificator mi s-a parut o solutie mult mai buna.

Ce avantaje prezinta aceasta solutie:

1.Splitarea semnalului camerei video, fara pierdera calitatii acestuia.

2.Monitorizarea modelului, fara a mai folosi solutia Remote Control(necasar fiind un tv si un cablu lung de s-video)

3.Imbunatirea calitatii semnalului video in cazul in care nu se folosesc cabluri profi.

4.Inregistrarea show-urilor modelului, folosite ulterior in sectiunea video, de pe un alt sistem.

Pentru aceasta am ales ca Distribuitor Amplificator un S-Video Distribution Amplifier marca Shinybow cu 8 iesiri.
Alimentat la o tensiune de 12V DC, acest amplificator reda imaginea la aceiasi calitate pentru toate iesirile dar rezolutia maxima de iesire este de 800x600.


Cine a folosit alte solutii de splitare activa a semnalului s-video este binevenit sa le expuna aici.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
everest_4u
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 144
Membru din: 21 Aug 2006, 01:32
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

dorian..am si eu o intrebare
daca folosesc doua tv tunere externe pe acelas pc impreuna cu camera video sony HDR-HC3E si un cablu VMC-30FS sau VMC-15FS ...terotic ar trebui sa mearga(pe unul conectat prin mufa rca si unul conectat S-video) voi avea aceias calitate a semnalului video? sau trebuie sa cumpar neaparat jucaria asta?serios nici nu am idee de unde sa o iau din ro..stiu ca am vazut o data prin cora asa ceva...dar nu mai stiu cit era pretul si sincer nu prea am dat importanta la momentul respectiv..dar acum ma gindesc serios la asa ceva
Avatar utilizator
Dorian
User Activ
User Activ
Mesaje: 294
Membru din: 08 Aug 2005, 20:19
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salutare!
Nu am idee daca modalitatea expusa de tine este OK, insa dupa parerea mea tot splitare pasiva este, deci calitate tot se pierde.Insa, cel mai sfant este sa faci teste.
In orice caz, atentie la cele doua tunere sa fie modele diferite, cel mai sigur incearca brand-uri diferite, sa nu ai surpriza unor conflicte intre drivere.

Sa auzim de bine!
geolica
Mesaje: 12
Membru din: 15 Iul 2007, 03:09
Localitate: Ploiesti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

la mine a fost ceva mai simplu :) tv-tuner winfast2000 pt betapro. iesirea usb pentru splitare. sec.
dany2009
Mesaje: 1
Membru din: 07 Aug 2007, 11:20
Has thanked: 0
Been thanked: 0

poti sa-mi dai mai multe detalii despre vinfast2000 cum ai facut splitarea...merci
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”