Atentie studiouri

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
Avatar utilizator
miruna
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2005, 15:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Daca vretzi sa cresteti profesional si material, avetzi mare grija la fetele pe care le angajatzi, incercatzi sa instalati diferite metode de selectie si acordare incredere; Shtiu k oferta e destul de mare,dar fete bune care sa lucreze bine,profitabil si sa-shi vada de treaba lor sunt cam putzine

Am decis sa postez acest topic deoarece saptamana trecuta am auzit de o gagica care a trimis la un anumit site un mail "plin de lacrimi si dor" in care ideea principala e k ii e frica de patron k o sa fuga cu banii :shock:
Am intrebat ce motive a avut k sa trimita acest e-mail : comportament bizar din partea patronului, zvonuri, "auzit"(adika tras cu urechea) ceva k vrea cineva sa fuga cu banii, etc,etc....
Raspunsul pe care l-am trimis e k nu s-a intamplat nimik deosebit, dar nu prea are ea incredere in patron si,deci,"lucreaza in stres" pt k i s-a intamplat inainte si nu vrea sa se mai "pateasca"
Sincer,imi vine sa rad si sa plang cand aud asha ceva din partea unui(unei) chathost .... unde este responsabilitatea in gandire si in fapte? unde este profesionalismul? unde este scopul de a face bani si nu a pierde timpul cu intrigi si "barfe la cafea" ?
Deci, acest topic se adreseaza studiourilor,deci, cum am spus mai inainte, avetzi mare grija shi fitzi mai selectivi in privinta fetelor pe care le angajatzi... shtiu k nu sunt metode prea multe de a te proteja inainte,dar deschidetzi bine ochii, supravegheatzi noile modele, incercati sa implementatzi un sistem de referintze (de la fata la fata sau de la studio la studio) , folositzi-va imaginatzia si accesul la informatzie pentru a evita macar cateva din numeroasele probleme care apar cu fetele

O amica de a mea a trebuit sa completeze un test de personalitate inainte de a putea da interviu la un studio .... sincer,nu mi se pare rea ideea, daca este adevarat,vreau sa felicit patronul acelui studio pentru initziativa, prin aceasta poti testa nu numai puterea si vointa de munca , dar si seriozitatea, sociabilitatea si eventuala evolutie a modelului

Asupra unui singur lucru vreau sa insist: Y A H O O
Sunt numeroase studiouri care aproba folosirea messengerului de catre modele si sunt si mai multe modele care zboara k o albinutza din studio in studio, pun camera pe yahoo pentru diferiti membri in speranta trecerii "la alt nivel" in care sa poata dezvolta o relatie diferita cu membrii, in care sa excluda dependenta de site shi de studio , sa poata profita de membrii mai creduli sau mai bine situatzi "la buzunar" pentru a le trimite bani lunar -- spre a evita nevoia de a mai lucra sau pentru a aduna destui bani pentru a lucra de acasa
Sincer,cred k un studio profesional a destituit deja acest drept de a folosi messengerul sau alte programe de chat exterioare videochat-ului, dar vreau sa ma adresez acelora care nu au examinat adanc in motivele unui chathost de a utiliza o metoda exterioara pentru a contacta membrii dar si efectele acestor actiuni; Poate ar trebui sa enumer eu cateva: lipsa unor fete experimentate si talentate(care pleaca de la tine sa lucreze de acasa), lipsa unor fete de incredere in studio, avalansha de fete neserioase care pierd timpul tau si banii tai prin prezenta lor la calculator in fatza camerei puse pe yahoo,deasemenea apar modele geloase si "instabile emotional" care nu suporta altele sa faca mai multzi bani,incerc sa-shi saboteze colegele (caz real) , cashtiga increderea acestora,acced la parolele lor ,deschid sesiuni ilegale care duc la inchiderea conturilor de catre site-uri,si,implicit, patronul de studio e direct lovit, trimiterea unor mailuri de genul celui scris mai sus de mine,etc,etc.... implicatiile sunt atat de numeroase shi vaste si sunt sigura k fiecare studio are patzaniile si problemele lui; De aceea, revin la ideea principala a acestui topic, deschidetzi bine ochii si incercati sa avetzi motive intemeiate de a angaja un nou model, invatzati din problemele pe care le intampinatzi si, implicit, creshtetzi profesional si material

Cam atat ... ashtept,sincer alte pareri si patzanii; :) Shtiu k sunt cazuri in care nu ajuta cu nimik ca shtii pentru ca nu poti preveni,dar informatia nu te-a facut niciodata mai prost iar poate mai tarziu poate da rezultate :)
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
costin
User Junior
User Junior
Mesaje: 66
Membru din: 31 Ian 2005, 21:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

ai mare dreptate...din nou:)...cred ca trebuie sa fim mult mai precauti...cu modul in care tratam problema angajarii, modul desfasurarii activitatii...
owner4girls
Mesaje: 5
Membru din: 19 Mar 2005, 22:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

si din asta ar trebui sa invete toate studiourile..mai ales cu YAHOO MESSENGER sau ori ce fel de instant messenger..ptr ca o fata care vine de la un studio X si acolo avea YAHOO MESSENGER nu o sa vrea sa lucreze in altul unde il are restrictionat.deci..toti cei care detin studiou sa nu mai favorizeze fetele cu YAHOO MESSENGER.
Avatar utilizator
costin
User Junior
User Junior
Mesaje: 66
Membru din: 31 Ian 2005, 21:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

...io nu pot sa cred ca e chiar asa de rau, sunt deacord cu ceea ce spune miruna, dar sa scoti messengerul cred ca e ceva rau, nu foarte ce-i drept dar ...si cu ce spuneai tu daca are de muncit si de facut banuti face si 1 miliard de multigolduri:))) :lol:
Avatar utilizator
miruna
User Junior
User Junior
Mesaje: 71
Membru din: 22 Ian 2005, 15:24
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Problema messengerului e destul de delicata... si din cauza faptului ca sunt fete care se lasa prostite de freebies cu promisiuni care de care mai umflate sa isi puna cam-ul pe yahoo sau msn, etc... nu pot sa zic ca e numai vina fetelor sau numai vina celor care le prostesc sau ca e vina studiourilor ca lasa performerii sa foloseasca messenger-ul ...

Sfatul meu este sa monitorizati toate activitatile pe messenger, inclusiv chat-ul...stiu k este atac la privacy si fetele or sa ma injure dar este singura modalitate pentru studiouri de a afla daca se merita sa lase sau nu fetele sa foloseasca aceasta optiune de chat... vedeti si voi ce se intampla pe messenger, ce vorbesc fetele si cat de des isi trimit camera sau cat timp si in functie de rezultate va modificati politica studioului vostru
Avatar utilizator
dany
Mesaje: 31
Membru din: 14 Mai 2005, 16:49
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Uite, eu am lucrat intr-un studio unde aveam mesenger, dar la un moment dat nu am mai avut voie sa folosim camera pe el, iar textul era verificat.Parerea mea este urmatoarea:daca lasi mes, chiar si fara camera, fetele scot membrii pe el si aia stau acolo in loc sa mai vina pe site sa plateasca...asta fac majoritatea fetelor, pentru ca asa cum s-a mai spus pun botul la tot felul de promisiuni.Mai mult decat atat am vazut fete care aveau membru in privat si nu erau atente la el pentru ca erau ocupate pe mes.E posibil si sa il folosesti in avantajul tau adica sa ii fraieresti sa vina pe site, dar e greu si majoritatea fetelor nu reusesc(eu una mi-am chemat membri pe site de pe siteuri de dating, via msn :? ).Pe de alta parte pe mine ma deranja ingrozitor ca textul meu era verificat pentru ca daca tot aveam acces la yahoo, mai vb si eu cu persoane care nu aveau nici o legatura cu studioul.In concluzie eu zic ca e mai bine fara messenger si daca cineva are nevoie de el sa intre de acasa sau de la internet cafe
Avatar utilizator
videochat_father
VIP
VIP
Mesaje: 304
Membru din: 16 Mai 2005, 04:59
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

eu le las pe ale mele si cu yahoo si cu msn....no problem ....dar exista keylog pe pc-uri si ma mai distrez citind si apropo de camere date pe yahoo .....lol o dau doar pe bani......sa fie prea proaste sa le dea gratis ...si daca dau camera cere acordul de la mine...in schimb la mine la stud au yahoo de lucru cu pass la mine ce au ele personal e treaba lor vb de acasa sau de la u netcafe......
Avatar utilizator
inocenta
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 198
Membru din: 28 Mai 2005, 11:51
Localitate: Brasov
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Eu zic ca totul tine de cerebel.Daca vrei sa faci bani intradevar atunci nu ai ce cauta cu mess deschis.Ar trebui sa le explicati modelelor voastre ca daca ii adun pe mess nu fac altceva decat sa ii piarda ca membrii.Sorry daca am suparat pe cineva.
Spor la treaba si cat mai multi $$$$$$
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

de explicat nu e greu ... cu priceputul e alta discutie ...

parerea mea este ca modelele care au chef de munca inteleg repede si nu o freaca niciodata, ele fiind si cele care fac bani multi si contanti

daca din fire nu ai chef si iti place sa o freci nu vei face treaba niciodata ... indiferent cum arati, ce iti explica studioul, cat esti de supravegheata, etc ...
marlboro2005
Mesaje: 13
Membru din: 26 Iul 2005, 15:33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

le instalezi foarte frumos in calc. un program de spy ... si la prima abatere au zburat ...
Avatar utilizator
POWER
Mesaje: 24
Membru din: 03 Aug 2005, 01:52
Localitate: BUCHAREST
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Tinand cont ca e primul meu post aici vreau sa salut toti ownerii de studiouri si nu in ultimul rand pe ADMINUL acestui site care facut un lucru extraordinar.
Si acum legat de topic eu am rezolvat altfel problema MESSANGERULUI...mai exact fetele il pot folosi (consider ca este in avantajul studioului ca modedelele sa aiba o relatie stransa cu membrii buni) dar din pacate pentru ele, au inchis din router portul 5100 pe fiecare ip. ASta inseamna ca nu pot folosi functia de camera web al YAHOO-ului. Doar la cerere cand se iveste vre-un membru bun care vrea sa bage niste banuti scot banul de pe port pe IP-ul compului respectiv si dau un restart la firewall.
Bineinteles ca m-am lovit si eu de WU si alte smecherii din astea...iar asta a fost solutia optima consider eu. bineinteles ca mai au si un spy care pastreaza toate logurile. Dar hai sa fim seriosi...nu o sa angajez niciodata un om care sa citeasca logurile de pe 6 compuri folosite non stop...pt ca eu personal nu am timp s-o fac.

O sa ma bucure daca o sa gasiti util postul meu si o sa implementati si voi pe router aceeasi solutie.

O alta problema de care m-am lovit a fost navigatul aiurea pe siteuri (gen noi2 sentimente , intratul in camerele colegelor si vb aiurea etc) care le distrage f mult atentia....acesta probl s-a rezolvat cu un proxy si un program de filtrare.

Si pe langa astea cel mai bine este ca modelele sa aiba acces la un user pe calc cu cele mai putine drepturi. Mai exact sa nu poate instala programe. Scapati de virusi troieni si alte belele. pt ca de multe ori modelele dau click pe linkuri fara sa gandeasca prea mult.. si te trezesti cu troieni si alte minuni pe compuri. De asemenea DeepFreezul le rezolva pe toate.

Ok :P see you soon
ALEX
Avatar utilizator
POWER
Mesaje: 24
Membru din: 03 Aug 2005, 01:52
Localitate: BUCHAREST
Has thanked: 0
Been thanked: 0

si by the way...nu sunt idiotul ala de "ALEX" din articolul aparut in presa :lol: ca sa nu ma luati la injuraturi pe aici lol Ma cheama tot ALEX..dar sunt altul ok? So pls don't shoot :))

Cred ca acel ALEX nici nu exista de fapt....este doar un redactor dezinformat care a scos un articol fara a intervieva un subiect. Este imposibil ca acel ALEX sa aiba macar ceva in comun cu videochatul....era mult prea pe langa.

Articole ca acela au tot aparut de-a lungul timpului...inclusiv emisiuni tv....unele mai mult sau mai putin informate. Momentan nu cred ca sunt probleme....sunt suficient de multe persoane sus puse care au interese in a nu fii un scandal pe tema asta. Si vb aia daca o sa trebuiasca sa facem o firma ca sa intram in legalitate..o s-o facem si pe asta. Sau mai degraba un offshore :)) O scoatem noi la capat pana la urma cu bine.
ALEX
Avatar utilizator
videochat_father
VIP
VIP
Mesaje: 304
Membru din: 16 Mai 2005, 04:59
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

POWER scrie:
Si acum legat de topic eu am rezolvat altfel problema MESSANGERULUI...mai exact fetele il pot folosi (consider ca este in avantajul studioului ca modedelele sa aiba o relatie stransa cu membrii buni) dar din pacate pentru ele, au inchis din router portul 5100 pe fiecare ip. ASta inseamna ca nu pot folosi functia de camera web al YAHOO-ului. Doar la cerere cand se iveste vre-un membru bun care vrea sa bage niste banuti scot banul de pe port pe IP-ul compului respectiv si dau un restart la firewall.
mai simplu: Daca vreti sa restrictionati anumite functii ale Yahoo Messenger din group policy, Start Run
tastati gpedit.msc OK Computer Configuration -Windows Settings -
Security Settings - click dreapta pe Software Restrictions Policies - create new policies.
La Enforcement Properties bifati All Software Files
si All users except local administrators .
Apoi click pe Additional Rules si in dreapta pe spatiul liber dati click dreapta New Patch Rule...
Aici introduceti cu browse calea spre fisierul ce-l vreti restrictionat. Poate fi de exemplu orice executabil la care nu vreti ca restricted users sa aiba acces.
Pentru YM puteti restrictiona:

C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\asw.dll Path Disallowed Restrictioneaza audio setup wizard pe yahoo messenger .
C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\aswres.dll Path Disallowed Restrictioneaza audio setup wizard pe yahoo messenger .
C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\yacscom.dll Path Disallowed Restrictioneaza conferinta audio pe yahoo messenger .
C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\yacsui.dll Path Disallowed Restrictioneaza conferinta audio pe yahoo messenger .
C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\ywcupl.dll Path Disallowed Restrictioneaza upload-ul camerei la yahoo messenger .
C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\ywcvwr.dll Path Disallowed Restrictioneaza download-ul camerei la yahoo messenger .
Exista lucruri care stim ca sunt imposibil de realizat, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza. Albert Einstein
Avatar utilizator
POWER
Mesaje: 24
Membru din: 03 Aug 2005, 01:52
Localitate: BUCHAREST
Has thanked: 0
Been thanked: 0

POWER scrie: ASA ..va dau si exact liniile pe care trebuie sa le introduceti in fisierul rc.firewall.local din router


rc.firewall.local [B---] 8 L:[ 16+31 47/ 92] *(1638/3414b)= . 10 0x0A
##############################################################################

#inchide port yahoo / pe compuri (toate)
#/sbin/iptables -A CUSTOMFORWARD -p TCP -i $GREEN_DEV -d 0/0 --dport 5100 -j DROP


###############################

#STATIE1 inchide port yahoo
#/sbin/iptables -A CUSTOMFORWARD -p TCP -s IP_COMP_AICI -d 0/0 --dport 5100 -j DROP

#STATIE2 inchide port yahoo
/sbin/iptables -A CUSTOMFORWARD -p TCP -s IP_COMP_AICI -d 0/0 --dport 5100 -j DROP


DACA O LINIE INCEPE CU "#" e comentata si nu este luata in calcul.
Daca aveti intrebari ask pls :)


Ok :P see you soon
ALEX
Avatar utilizator
POWER
Mesaje: 24
Membru din: 03 Aug 2005, 01:52
Localitate: BUCHAREST
Has thanked: 0
Been thanked: 0

videochat_father scrie:
POWER scrie:

mai simplu: Daca vreti sa restrictionati anumite functii ale Yahoo Messenger din group policy, Start Run
tastati gpedit.msc .

Salut..da ai dreptate se poate si asa. Dar ce te faci daca nu esti acolo langa ea si trebuie sa-i dai acces la cam pt un membru remote de la tine de acasa...e mai usor sa faci un ssh si sa dai un restart la firewall(la restart pica netul 2 sec...nici n-o deconecteaza.)

Oricum mersi o sa-mi fol mult treaba cu gpedit.msc ...nu o stiam si o s-=o fol la altele :D sar'mana

uite de asta imi plac forumurile...inveti tot timpul cate ceva :D
ALEX
Avatar utilizator
videochat_father
VIP
VIP
Mesaje: 304
Membru din: 16 Mai 2005, 04:59
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

POWER scrie:
Salut..da ai dreptate se poate si asa. Dar ce te faci daca nu esti acolo langa ea si trebuie sa-i dai acces la cam pt un membru remote de la tine de acasa...e mai usor sa faci un ssh si sa dai un restart la firewall(la restart pica netul 2 sec...nici n-o deconecteaza.)
am pus mai sus solutiile pentru cine nu lucreaza pe yahoo....
Exista lucruri care stim ca sunt imposibil de realizat, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza. Albert Einstein
Avatar utilizator
CLASSYMATURE
Mesaje: 41
Membru din: 27 Iun 2005, 14:28
Localitate: FRANCE
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Svideo scrie:de explicat nu e greu ... cu priceputul e alta discutie ...

parerea mea este ca modelele care au chef de munca inteleg repede si nu o freaca niciodata, ele fiind si cele care fac bani multi si contanti

daca din fire nu ai chef si iti place sa o freci nu vei face treaba niciodata ... indiferent cum arati, ce iti explica studioul, cat esti de supravegheata, etc ...
Pai, ce sa zic.:)
Eu lucrez de acasa si nu deschid mesengerul decat in caz de urgenta, sau sa mai verific cine mai este on-line, sa dau strigare la membrii.
Messengerul este un rau necesar intr-adevar, dar nu cand muncesti.
Acum depinde cat de mult ai nevoie de bani. Daca muncesti doar ca sa stai de vorba, atunci nu mai este nevoie sa ocupi locul alteia la un studio sau nervii patronului.
Am zis si io ceva :))
Classy
La vie n'est pas facile, mais, quand j'écoute Brel, tout se change.

En fin, vous pourriez commencer avec Aznavour !!!!
Avatar utilizator
blueblue777
Mesaje: 33
Membru din: 03 Iun 2005, 03:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cum se poate face sa se acceseze doar trusted sites si nici un altul in afara de ele?
Avatar utilizator
Marlboro
User Activ
User Activ
Mesaje: 223
Membru din: 01 Iul 2005, 09:53
Localitate: Neighborhood
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Aveti aici un soft care poate face multe restrictionari fara prea multe batai de cap.
Se numeste PC Security si-l puteti gasi cu google.
Crack-ul il luati de pe astalavista.box.sk
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”