Nu ati obosit?!

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

As vrea sa imi spuneti sincer, si cei vechi care ne stim prea bine pe forum si in general, dar si cei noi care veniti aici pentru informatii, ca asta este de fapt rostul unui forum: Nu ati obosit?!

In loc sa cautam interesul comun, sa vedem ce putem face impreuna ca sa ne fie la toti mai bine, chiar daca suntem concurenti pe aceeasi piata si uneori apar conflicte de interese normale sau mai putin normale (sa le zicem neloiale), noi ne petrecem timpul si ne consumam energia aiurea in atacuri reciproce care, in cel mai bun caz, ne fac rau tuturor.

M il ataca pe M, A il ataca pe I, Y il ataca pe A, apare gasca I, gasca II, gasca III, se scuipa sau se aplauda reciproc, in timp unii migreaza dupa cum bate alizeul intre gasti si in final avem o mizerie care nu poate decat sa dezguste orice om civilizat. Recunosc, poate candva m-a luat si pe mine valul si am comentat ca unul sau altul scriu diverse "exagerari" pe site-ul lor, dar mi-am inteles greseala, o regret si imi pare rau, iar de atunci m-am stapanit sa-mi mai las hormonii la vale inaintea neuronilor, chiar daca am fost deseori provocat.

Cum spunea cineva la Mamaia (si nu neaparat cel mai bun prieten al meu), daca incercam impreuna sa rezolvam niste probleme comune nu inseamna ca ne pupam si suntem toti frati de cruce, inseamna ca suntem oameni de afaceri civilizati, cerebrali, capabili sa impunem respect si partenerilor externi, care acum au tot dreptul sa rada de noi cum ne sabotam reciproc in dezavantajul general.

Orgoliile fara limita ne tin pe toti prizonieri intr-un cerc vicios in jurul lui "dar eu am dreptate" si "stai ca ala e de vina". Ce-ati zice sa le lasam un pic la o parte si sa ne focusam fiecare pe ograda lui, pe cum ne poate merge mai bine si, de ce nu, pe cum putem relationa civilizat si cum putem cauta sa facem front comun in atingerea unor interese generale ale industriei?
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”