Pot face bani din afiliere inregistrand propriile modele?

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
danezuL
Mesaje: 33
Membru din: 12 Noi 2015, 23:58
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Buna tuturor.
As vrea sa stiu daca se poate face site de afiliere cu optiunea sa inregistrezi un model si sa iei procente pe sumele care le face modelul, sper ca intelegeti la ce ma refer, pana acum tot ce am gasit e procent pe cheltiuala membrului sau pe inregistrarea lui, dar eu caut ceva sa-mi ofere procent pe modelele mele care le voi inregistra pe site-ul de afiliere creat. va multumesc!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Da, se poate cu conditia sa nu le inregistrezi pe studiio.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

Chaturbate si Camgasm iti dau 50$ pentru fiecare model nou inregistrat sub link-ul tau cu conditia ca acel model sa faca minim 20$ pe site! Bongacash iti dau revshare parca 5% daca nu ma insel, clickcash ofera 100$ pentru fiecare model nou, parca si AWE au program de model referral. Dar cum a spus si WinXPfather acele modele trebuie sa fie independente sa nu lucreze la tine la studio!
Sfaturi generale pentru webmasteri incepatori/medii :Tips for webmasters | Live Cams
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Pe el cred ca LJ il interesa pentru share-ul mare de 36%...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

@danezuL nu mai deschide alt topic cu exact aceeasi tema. Ti s-a raspuns aici. Daca ai intrebari suplimentare pe tema asta, posteaza aici.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
danezuL
Mesaje: 33
Membru din: 12 Noi 2015, 23:58
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Mă scuzați pentru posturile create, eu postasem la categoria discuții generale, și nu îmi găseam topicul acolo, abia acum l-am găsit aici, de aceea am creat altul, credeam ca nu s-a postat.
Winxp, este vreo opțiune sa iei 36%? La ce te referi, dacă poți sa fi mai specific, mulțumesc.
Și în legătură cu ce ziceați mai sus sa nu le pun pe studio, adică, sa le creez single Account? sau cum mai exact sa nu le pun pe studio?
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

danezuL scrie:Mă scuzați pentru posturile create, eu postasem la categoria discuții generale, și nu îmi găseam topicul acolo, abia acum l-am găsit aici, de aceea am creat altul, credeam ca nu s-a postat.
Winxp, este vreo opțiune sa iei 36%? La ce te referi, dacă poți sa fi mai specific, mulțumesc.
Și în legătură cu ce ziceați mai sus sa nu le pun pe studio, adică, sa le creez single Account? sau cum mai exact sa nu le pun pe studio?
Ai primit deja răspunsurile întrebărilor pe care le adresezi acum.

Spor
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

danezuL scrie:Mă scuzați pentru posturile create, eu postasem la categoria discuții generale, și nu îmi găseam topicul acolo, abia acum l-am găsit aici, de aceea am creat altul, credeam ca nu s-a postat.
Winxp, este vreo opțiune sa iei 36%? La ce te referi, dacă poți sa fi mai specific, mulțumesc.
Și în legătură cu ce ziceați mai sus sa nu le pun pe studio, adică, sa le creez single Account? sau cum mai exact sa nu le pun pe studio?

Cod: Selectaţi tot

As of 1 June 2012 our cam model referral system works on an opt-in basis. Click here to apply to our cam model referral program to opt in. Refer cam models, and earn up to 36% of their earnings!
Sursa: awe. Trebuie doar sa citesti cu atentie. Vei gasi toate raspunsurile acolo. La restul ti-a raspuns @nord.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
danezuL
Mesaje: 33
Membru din: 12 Noi 2015, 23:58
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Vă mulțumesc pentru răspunsuri. :)
danezuL
Mesaje: 33
Membru din: 12 Noi 2015, 23:58
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Inca o intrebare, ar fi ceva site-uri de cam, care te-ar plati doar ca sa stai online anumite ore pe site-ul lor?
Gen pentru al ridica site-ul, si etc. Am auzit un zvon si sunt curios.
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Sunt, dar ar fi ca si cum ti ai bate joc de investitie si de oamenii cu care lucrezi. Asta in cazul in care ii gasesti. Nu vor sta sa se iroseasca pentru cativa centi cand fac mii la alte studiouri. Simplu...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
danezuL
Mesaje: 33
Membru din: 12 Noi 2015, 23:58
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Pai de exemplu as lucra pe vreo 2-3 site-uri, iar celelalte le-as rula in backround sa faca ore online, si asa faci niste banuti in plus din nimic,nu ?
Daca ai idee care ar fi acelea, da un link ceva, mersi .
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

danezuL scrie:Pai de exemplu as lucra pe vreo 2-3 site-uri, iar celelalte le-as rula in backround sa faca ore online, si asa faci niste banuti in plus din nimic,nu ?
Nu, nu poti asa. Bani din nimic nu exista pe lumea asta! Apropo ce varsta ai daca inca nu ai invatat asta? :)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
danezuL
Mesaje: 33
Membru din: 12 Noi 2015, 23:58
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0

Când am zis bani din nimic era o chestie de gen metaforic, logic ca nu ma refer exact la propriul sens al cuvântului, dar zic ca ar fi un bănuț în plus doar din orele online acumulate pe site-ul respectiv în timp ce lucrezi pe celelalte. Dar desigur, știai la ce ma refer, probabil ai fost frustrat de felul în care am zis-o -_-
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

danezuL scrie:Când am zis bani din nimic era o chestie de gen metaforic, logic ca nu ma refer exact la propriul sens al cuvântului, dar zic ca ar fi un bănuț în plus doar din orele online acumulate pe site-ul respectiv în timp ce lucrezi pe celelalte. Dar desigur, știai la ce ma refer, probabil ai fost frustrat de felul în care am zis-o -_-
of of ...exact ce ti-am raspuns la cealalta discutie "initiata" de tine ...lasa trufia deoparte ...Win ti-a spus exact adevarul si il puteai lua drept sfat ca era unul f bun :

NU SE MERITA din punct de vedere financiar sa "ar fi un bănuț în plus doar din orele online acumulate pe site-ul respectiv" pentru simplu motiv ca ar afecta modelul in lucrul pe celelalte.Oricum ...
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”