Ce inseamna promovare modele?

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
GabiXO
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 11 Ian 2014, 12:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salut,

Tot vad din ce in ce mai mult, studiouri care se lauda ca isi promoveaza modelele online, aici pe forum vad aberatii gen promovare seo pentru modele, etc.
Sunt curios, asta bineinteles daca restul sunteti dispusi la discutii deschise, cate studiouri/webmasteri fac promovare modelelor dar si mai mult, ce inseamna aceasta promovare de modele?

Sper sa nu fie vorba doar de cont twitter, sau site-ul personal de la jasmin sau whitelabel-uri...

Este masurabila aceasta promovare ce o faceti? Aveti rezultate?
XOLABS - Online Marketing & Stuff
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

GabiXO scrie:Salut,

Tot vad din ce in ce mai mult, studiouri care se lauda ca isi promoveaza modelele online, aici pe forum vad aberatii gen promovare seo pentru modele, etc.
Este doar marketing, dar cu siguranță știai acest lucru.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
GabiXO
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 11 Ian 2014, 12:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

@Adrian sper ca totusi sunt oamenii care fac pe bune acest lucru si au habar. Doar asa putem sa mai invatam ceva si sa ajutam comunitatea.
XOLABS - Online Marketing & Stuff
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

GabiXO scrie: Sper sa nu fie vorba doar de cont twitter, sau site-ul personal de la jasmin sau whitelabel-uri...
Ai uitat de ...blog !:) Lol
GabiXO scrie:@Adrian sper ca totusi sunt oamenii care fac pe bune acest lucru si au habar. Doar asa putem sa mai invatam ceva si sa ajutam comunitatea.


Mai jos , a descris fenomenul pas cu pas , si pe intelesul tuturor , winxpfather@ .

Link post103265.html?hilit=winxpfather#p103265
GabiXO
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 11 Ian 2014, 12:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

googlefun scrie:
GabiXO scrie: Sper sa nu fie vorba doar de cont twitter, sau site-ul personal de la jasmin sau whitelabel-uri...
Ai uitat de ...blog !:) Lol
GabiXO scrie:@Adrian sper ca totusi sunt oamenii care fac pe bune acest lucru si au habar. Doar asa putem sa mai invatam ceva si sa ajutam comunitatea.


Mai jos , a descris fenomenul pas cu pas , si pe intelesul tuturor , winxpfather@ .

Link post103265.html?hilit=winxpfather#p103265
Foarte corect ce a fost spus acolo de catre winxpfather. Dar intrebarea intrebatoare este oare cate studiouri chiar fac acest lucru (aici ma refer la cei care spun ca isi promovoeaza modelele)? Si, se merita? Adica vad/inregistreaza cresteri?

Acum, ce a zis winxpfather este din punctul de vedere al unui afiliat/webmaster. Si e nevoie de timp, mult timp. Cateodata atat de mult timp ca multi renunta :)

Una din tacticile mele, este aceea de a cauta domenii expirate, cu ranking bun, inregistrez domeniul si dau drumul la site. Ce pun pe site? Ce vreau sa promovez in momentul respectiv.

Voi, restul cu promovari?
XOLABS - Online Marketing & Stuff
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Nu cred ca stie cineva cate studiouri fac , sau ce/cum/daca fac . Oricum , foarte actuala intrebarea ta .. :wink:
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Noi,da,testat si confirmat,cont nou zero trafic,cont care apare in multe sites cu care colaboram sau au fost pur si simplu selectate modelele incasari x4-5, si aici nu vorbesc de whitelabels,am testat o perioada atat pentru mine cat si pentru modele,a fost evident.
Specific ca nu noi facem promovarea dar ajutam cu materiale si content webmasterii care ne promoveaza,atat romani cat si straini.Diferenta este enorma fata de alte modele din aceasi categorie,cel putin la noi.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

Acum o zic strict din punctul meu de vedere! Sunt concluziile mele dupa ani de promovat site-uri de videochat (atentie site-uri nu modele)! Ca sa promovezi eficient un model ca sa aiba si rezultate promovarea respectiva trebuie sa ai o infrastructura (site-uri, bloguri, retele sociale etc) care sa genereze milioane de vizite zilnic! Din acele cateva milioane de vizite doar cateva mii se v-or opri asupra modelului si in cel mai bun caz doar cativa, putini peste zece ,chiar o sa cheltuie bani cu modelul! In acest caz zi dupa zi luna dupa luna modelul devine popular si ii creste incasarile!

Dar acest procedeu nu este unul profitabil decat pentru model dar tu ca si afiliat pierzi foarte multi potentiali clienti rata de respingere fiind una uriasa ! Deaceea webmasterii promoveaza site-uri nu modele! Pur si simplu nu este profitabil!

Eu promovez modele dar in asa fel incat tot sa promovez site-ul unde lucreaza ele! Adica de exemplu am mai multe blog-uri pe care scriu review-uri modelelor dar omul cand intra pe review-ul unui model folosesc anumite promo tools sau mijloace care sa-i fure ochii si sa-l faca sa intre pe site-ul unde lucreaza modelul si pun chat room-ul modelului in plan secundar! Dar si asa rata de respingere este mai mare decat in cazul site-urilor unde promovez site-ul sau o anumita nisa a site-ului unde rata de conversie este mai mare!

Deci promovare reala care sa genereze venituri mari nu o face nimeni! In schimb si-o poate face modelul singur sau ajutat de studio! Adica cum? Ei bine este esential sa stii cum site-ul pe care lucrezi plaseaza modelele in pagina, modelele din susul paginei de pe prima pagina au parte de majoritatea traficului, deaceea trebuie invatat sistemul de plasare in pagina a site-ului pe care lucrati si sa va imbunatatiti rankings ca sa ajungeti cat mai sus pe pagina. O data ajunsi acolo nu o sa mai aveti probleme de trafic deoarece toate site-urile au trafic urias plus mii de Whitelabe-uri plus milioane de alte site-uri unde sunt promovati!

Tot ce am scris vine din experienta mea de ani de zile de cand sunt afiliat si trimit trafic catre site-urile de videochat! Cel putin in ultimii 5 ani m-am ocupat strict de asta neavand alte activitati ! Totusi este o concluzie personala nu inseamna ca este general valabila, poate sunt unii care cunosc alte metode de promovare a modelelor si le aplica cu succes dar in mare parte cam asa stau lucrurile!
Sfaturi generale pentru webmasteri incepatori/medii :Tips for webmasters | Live Cams
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Nord cam asa ceva am vrut sa spun si eu,nu stiu daca ele sunt promovate personal neaparat,adica model,cred toti promoveaza sitele dar daca-ti pun pe prima pagina modelele tale,ma refer la pagina de start al oricarui webmaster chiar si whitelabel,e ca si cum te-ar promova pe tine,ca membrul se duce sau nu spre modelul respectiv tine de model,el oricum se va duce pe site,daca este okay ca model atunci o vor tine si pe pagina,eu ca owner cam asta pot face,altceva nici nu stiu,dar ma asigur ca modelele mele fac exact ce trebuie ca sa fie remarcate si noi facem ce trebuie as well:)Cred ca asta e calea si cand am fost contactata am dat materiale unic content, pentru webmasteri special.

Faza cu siteurile au milioane de membri...hm,cum spuneam am testat si nu s-a confirmat acel trafic desi modelele erau aceleasi..
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
GabiXO
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 11 Ian 2014, 12:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Posibil sa se piarda mult trafic deoarece ei ajung pe blog, citesc despre respectiva ca face de toate/etc. apoi dau click, o vad online/live, se sperie :) si fug. Speriatul vine fie din cauza ca trebuie sa bage bani in site, fie din cauza ca...

Dar, stiati ca cea mai buna unealta de vanzare este emailul?
Daca in loc sa trimiti userul direct de pe blog in site-ul de afiliere, ii ceri adresa de email si in schimb ii oferi 5 super poze cu respectiva, poze nemaivazute de nimeni? Pun pariu ca vei incepe sa aduni adrese de email. Mai departe... ce facem cum emailurile? Ii educam cum, de unde si ce sa cumpere :)

A incercat cineva ideea asta?
XOLABS - Online Marketing & Stuff
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Nu stiu daca te referi la studiouri cu aceasta idee,eu merg pe principiul sa manance toata lumea si fiecare sa faca ce stie cat timp toata este multumita.Mi se pare o pierdere de timp imensa eu ca studio sa-mi fac un site sa-mi promovez modelele,mi-ar manca tot timpul sau ar trebui sa platesc pe cineva extrem de bine care sa faca asta,plus ca sunt oameni in piata care au sute de sites,e cam greu sa te bati cu asa ceva,nu mai bine sharing is caring?:)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Webmasterul promoveaza siteuri folosind contentul care sunt modelele. Si tools oferite de siteuri ca si content au tot modele. Nu poti vinde mere punand pe taraba pere. Pe blogurile de reviuri modele conversia e ok in functie de calitatea continutului dar convertesc toolurile cu modelele live. Logic. De asta prefer siteurile dinamice in care sa livrez modele online.

Cu cat bagi in fata modele online care merita cu atat conversia e mai buna. Ca sa vand, singurul content adevarat ce-l avem la dispozitue e modelul, logic ca in fata bag ce cred ca e mai bun. Am o lista de modele care atunci cand sunt on automat intra in fata. Sigur ca se intampla ca membru inregistrat de pe profilul modelului x sa nu cheltuie cu x ci cu y ca dupa inregistrare vede ceva mai bun pentru el. Dar se intampla si invers la alt webmaster. Si pana la urma creste model webmaster site. Win win win de ce ziceam. Nord are dreptate cand zice de milioane de vizitatori ca sa se simta ceva. Dar ei sunt. Nu la un webmaster, de la toti. Tuturor le zic ca e un proces de durata, ca nu se intampla peste noapte. Dar se intampla cand faci ce trebuie.

Si da, se incepe cu lucrurile mici, un tw, un blog, un site personal, click cu click va conta. Dar revin! Totul e modelul!!! Sa vrea. Cu toti webmasterii din lume nu va face nimic daca nu persevereaza. Atunci cand are calitati ei vin la ea...

E destul de simplu de verificat. Modele de top cate rezultate au in google si no-name. Am mai zis, se preia exponential atunci cand cineva dovedeste calitati.

Primesc zilnic de genul:

Contact - Remove my name
M... A...
M....@yahoo.com

Message:
Please remove my page!

Domeniu/tag/screename

Thank You

Nu le judec, e alegerea lor, desigur ca nu sterg nimic decat atunci cand isi sterge screenul in sitele mama. Nu a inteles ca si-a dat acordul ca sa o am. Idea e alta. Pierde o groaza de timp aiurea in loc sa faca ce trebuie. Atunci nu are sens sa ne mai intrebam de ce unele sunt mai populare si altele nu. De ce unele fac bani si altele zic ca-i imposibil.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Nord
User Activ
User Activ
Mesaje: 254
Membru din: 25 Aug 2014, 11:22
Localitate: Maramures
Has thanked: 0
Been thanked: 13 times
Contact:

GabiXO scrie: Dar, stiati ca cea mai buna unealta de vanzare este emailul?
Daca in loc sa trimiti userul direct de pe blog in site-ul de afiliere, ii ceri adresa de email si in schimb ii oferi 5 super poze cu respectiva, poze nemaivazute de nimeni? Pun pariu ca vei incepe sa aduni adrese de email. Mai departe... ce facem cum emailurile? Ii educam cum, de unde si ce sa cumpere :)

A incercat cineva ideea asta?
Daca ai site-ul tau de videochat este ok sa faci email marketing este o unealta puternica! Dar daca lucrezi pe alte site-uri ca si model sau afiliat o sa-ti iei un mare ban doar in cateva ore daca folosesti asta! Toate site-urile cu care am lucrat interzic astfel de practici si le considera spam! Insa merge foarte bine in mainstream!

Eu zic sa va ocupati ca modelele voastre sa ajunga cat mai sus in pagina site-ului. De trafic deja se ocupa foarte multi altii care se pricep la asta! Insa ca si model este ok sa tii legatura cu fanii pe retelele sociale sau/si pe site-ul personal si sa incercati sa-i fidelizati si sa-i valorificati acolo prin vanzare de clipuri etc, acolo se poate folosi linistit email marketingul.

@winxpfather asta ziceam si eu ca prefer site-urile unde modelul este live deci membrul intra si vede direct chat room-ul modelului , pe aceste site-uri rata de conversie este foarte mare! Insa am si cateva blog-uri de review-uri care desi au rata de conversie mai mica se pare ca google le iubeste !

@Isa ai dreptate cu cat modelul este mai viral cu atat incasarile cresc! Iar faptul ca voi oferiti content webmasterilor este un plus atat pentru webmaster cat si pentru voi/modelele voastre. Cam asa ar trebuii sa procedeze toate studiourile sa-si faca modelele virale pe internet o expunere cat mai mare duce inevitabil la incasari mai mari! Cine a inteles sta in fata cine nu isi pierde timpul cu plangeri DMCA!
Sfaturi generale pentru webmasteri incepatori/medii :Tips for webmasters | Live Cams
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Le iubeste ca au content unic, text de calitate si aduc o plus valoare fata de wl care nu e decat o simpla clona care va fi din ce in ce mai "urata". Chiar si fata de siteuri dinamice ce importa xml care sunt vaduvite de text si care fac cam acelasi lucru, mai nimic unic.

Traficul ce vine din google, se va duce in sitele ce-l promovezi si va cheltui tot cu miezul. Ca sa fie in prima pagina a unui site e un mix, dar tine cel mai mai mult de abordare si viziune. Cand gandesti sa te "stergi" sansele sunt foarte mici de a urca. Exceptii pot fi sigur, dar nu m-as baza pe sansa de a fi eu exceptia.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
GabiXO
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 11 Ian 2014, 12:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

@Nord ma indoiesc ca e interzis ca un model sa colectioneze adrese de email pe site-ul ei propriu, dar se poate sa ma insel, voi recitii conditiile :)

@Isa ft tare ca oferiti content webmasterilor pentru promovarea modelelor. Daca zici ca ai monitorizat si chiar ai vazut rezultate si mai bine. Deci din cate studiouri se bat in piept cu promovarea modelelor, in momentul de fata unul singur a zis ce face. E ok mai e timp :)

@WinXPfather corect ce spui, dar este mai mult pe partea de afiliat si promovarea site-urilor proprii.

Eu is curios studiourile ce fac, ca sa-si promoveze modelele?

Am adus vorba de email marketing pentru ca poate fi o unealta excelenta in cross/up-selling.
Trantesti pagina personala modelului, bagi newsletter, oferi content gratuit, creste lista de emailuri.
Se angajeaza modelul Gigi, bagi un blast de email-uri din conturile celorlalte modele unde isi anunta ele ca prietena lor cea mai buna e si ea online... bla bla bla :)
XOLABS - Online Marketing & Stuff
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Acum este la moda sa scrii ca oferi promovare,desi Maricica iti spune de la inceput ca nu vrea sa stie nimeni dar absolut NIMENI,ca face videochat si desi ii explici cinstit ca asa ceva nu exista,se uita la tine si te ia drept nebun dar culmea vin pentru acea promovare,ele stiu ce dracu o insemna asta in capul lor:)

Eu mai stiu studiouri care promoveaza,putine la numar ce-i drept fata de cate spun dar sunt,e mai naspa ca nu poti face distinctia intre minciuna si adevar cand esti model,si trebuie sa alegi studioul dar dupa primele 2-3 paymenturi unele se conving singure care studio minte si care spune adevarul dupa incasari.

In rest Dumnezeu cu mila :lol:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

GabiXO scrie: @WinXPfather corect ce spui, dar este mai mult pe partea de afiliat si promovarea site-urilor proprii.
Pai nu e asa. Ca nu vezi intregul. Sau de fapt intri intr-o contradictie. In asta consta. Promovezi siteul siteurile proprii pentru a avaea pozitii din ce in ce mai bune, de a avea trafic din ce in ce mai mare si mai de calitate. Daca eu imi fac treaba bine va creste si incasarea in sitele in care trimit acei utilizatori. E o noanata aici pe care a subliniat-o Nord. Topicul e despre promovare modele. Nord subliniaza ca atunci cand vb de promovare modele ca webmaster nu vb de una in special. Ci atunci cand o faci promovezi sitele. Si eu am continuat ca promovand sitele pana la urma promovezi modele din site si o faci chiar cu contentul care sunt ele.

Promovarea siteului propriu daca e unul de afiliat ca banuiesc ca la asta te referi e exact ce se petrece cand vorbim de promovare modele.

In site personal vei strange emails a celor care deja sunt membri. Nu va functiona ca daca le vroia pe celelalte modele, deja era la ele din site. Poate functiona pentru fidelizare sau scam. E mult mai functional sa-i dai emai ca modelul sau preferat e online sau ca a facut bla bla.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Ce promovare Gabi... despre ce vorbesti, ca stii foarte bine despre ce vorbesti.
Sunt foarte multe studiouri care spuneau de mult timp ca fac promovare la modele. In ideea ca au retele proprii de bloguri si WL-uri in care investeau trafic pe care il cumparau de la diversi brokeri.

In ultima vreme intr-adevar e mai usor sa zici ca da, investesc si bla bla din cauza divatraffic. Care e frectie la picior de lemn daca modelul nu pricepe ca guestul ala are sanse sa fie platitor... altfel arunci cu banii pe geam.

Modelul care face bani, face bani fie cu trafic extra, fie fara... fiindca se axeaza strict pe ceea ce trebuie sa faca: utilizeaza site-ul la maxim.
Cu cat tu ca om faci mai multe atributii, cu atat te pierzi in detalii. Nu poti ca studio sa faci si training si adminining si pozele cele mai profi si webmasteringul cel mai smecheri si afilierea cea mai smechera in site-uri si sa ai tu si cea mai smechera retea de bloguri si site-uri si tot ce vrei.... Ori faci doar 2-3 chestii din cele enumarate si le faci bine, ori faci o branza.

Dupa cum ziceam de nenumarate ori, nu poti fi bun la toate.
Fiecare om parte a unei echipe de oameni (staff + modele) trebuie sa isi stie FOARTE BINE rolul pe care il ocupa acolo.
Nu dai acces la toti oamenii din echipa (inclusiv modele) sa faca social media ca ai busit tot.
Nu dai acces la toti oamenii din echipa sa faca editare foto ca ai busit tot... o simpla sedinta foto cu 20 de poze selectate... daca ai 4 oameni diferiti care editeaza fiecare cate exact 5 poze, o sa faci PRAF... nu mai e aceeasi treaba ca atunci cand ar fi editat unul singur, ca sa nu mai vb de restul de chestii.

Specula pe care o incerci tu in ideea de a afla daca se mai poate face si ceva extra... e departe.
Vb lui Marius... daca tu ca model iti faci treaba bine, cu siguranta oamenii potriviti te vor baga in seama si te vor promova. Daca nu faci bine, asteapta multi si bine.

Ca mai tragem cate o sfoara pe la site-uri sau cate un favor cand si unde se poate... frectie la picior de lemn.
GabiXO
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 11 Ian 2014, 12:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sunt in jur de 700 modele online la orice ora din zi pe cam orice site mare de vdc.

@Sebi ma bucur ca ai mentionat DivaTraffic, vroiam sa ajung si la media buying. In momentul de fata din testele facute cu ei, Diva nu are trafic pentru paying sites. In schimb merg ft bine la prosteala sistemelor gen mfc, chaturbate sau al site-urilor care ridica pozitia modelelor in functie de cati guesti au in room. Traficul lor in mometul de fata este pop-under, deci un model sa agate ceva de acolo, are la dispozitie maxim 3 secunde :) Urmeaza sa introduca bannere si etc. sa vedem. Mi se pare o idee buna ce vor sa faca. Merita de stat cu ochiul pe ei.

@WinXPfather ideea topicului a plecat de la faptul ca vazusem acum cateva zile pe aici un topic in care cineva cerea webmaster pt promovare si a primit un prely gen iti fac "promovare seo" si etc. M-a zgariat pe creier cand am citit. Apoi vazusem la altcineva in link, site-ul studioului si direct pe prima pagina, ca face promovare la modele, avea si persoana responsabila pentru asa ceva. Ft. frumos.

Si de aici si curiozitatea mea, cati au habar despre ce vorbesc si ce implica acest lucru.
XOLABS - Online Marketing & Stuff
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”