Probleme in recrutare modele

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
Avatar utilizator
MoodElle
Mesaje: 40
Membru din: 09 Ian 2017, 10:20
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

De 3 luni intampin probleme in recrutarea de modele noi, vin la interviu dar renunta in momentul in care le spun ca, fara forme legale nu putem colabora. Ce se intampla? Care este problema? :roll: Nici una din cele 3 forme de colaborare nu este acceptata. :?: :shock:
Sunt curioasa daca mai are cineva aceasta problema.
O zi cu multe beneficii, va doresc.
"Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment." Buddha
MoodElle
Advance Studio
http://www.advance-studio.ro/
SoulCams Models Studios wanted
GabiXO
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 11 Ian 2014, 12:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Cum adica renunta in momentul in care le spui de forme legale? In timpul interviului iti spun ca nu mai doresc angajare cand ajungi sa le explici despre formele legale?
Mai exact cum ai ajuns la concluzia ca din cauza acestor forme legale, nu se mai angajeaza ele?
XOLABS - Online Marketing & Stuff
Avatar utilizator
MoodElle
Mesaje: 40
Membru din: 09 Ian 2017, 10:20
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Exact, cand le spun ca fara a semna unul dintre cele trei contracte nu-si pot incepe activitatea. Din sase interviuri in luna ianuarie, o singura angajare, patru dintre modele mi-au spus ca doresc sa semneze contractul dupa o luna/doua daca se poate. :?
Sunt curioasa daca a mai intalnit cineva genul acesta de cerinta sau cineva face glume proaste si-mi trimite modele care... vin la interviu asa...la misto.
"Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment." Buddha
MoodElle
Advance Studio
http://www.advance-studio.ro/
GabiXO
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 11 Ian 2014, 12:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am inteles.

Exista trei posibilitati:
1. Fie reclama/promovarea care o ai atrage genul de model puturos care oricum nu ti-ar fi venit la ture si ti-ar fi creat probleme, iar contractul legal le triaza din start fiindca le e frica de angajamente serioase. Ceea ce e bine pentru tine pe termen lung sa ai asemenea specimene in studio.
2. Este posibil sa le trimita cineva, dar putin probabil cred ca trimita atatea. La acest punct iti vei putea da seama oarecum la interviu, punandu-le intrebari capcana. Unele se vor scapa cu mici detalii care le vei putea pune cap la cap.
3. Contractele contin clauze prea "restrictive"?

Eu zic sa nu-ti bati capul, sa continui cu contractul, eventual mai revizuieste-l, poate totusi este prea restrictiv? Sau poate modul in care este prezentat il face sa para restrictiv?

Iar da, legat de ultima ta intrebare, se trimit modele/fete/cunostiinte pentru culegerea de informatii. :)
XOLABS - Online Marketing & Stuff
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

GabiXO scrie:
Eu zic sa nu-ti bati capul, sa continui cu contractul, eventual mai revizuieste-l, poate totusi este prea restrictiv? Sau poate modul in care este prezentat il face sa para restrictiv?
Lol GabiXO@ , m-ai facut sa rad ... :wink:

Posibil ca asta sa fie cauza , dar , doar daca , din dorinta de a sublinia legalitatea absoluta ( daca banuieste ca-s spioni cu unicul scop cum ziceai , sa 'culeaga informatii" ) in hartiile prezentate , la fiecare fraza se regasesc (bolduit , cum altfel) cuvintele : Incalcarea legilor din Ro / evaziunea se pedepseste cu x ani / riscati amenzi administrative intre 200.000 lei - 800.000 lei / plecarea fara un preaviz de minim 6 luni / Intarzierea , plecarea de la program cu 10 minute mai devreme = $150 platibili pe loc / plecarea fara aprobarea scrisa din partea fiecarui membru din staff / samd . :lol: :lol: Adica sa nu semene contractul cu un Cod De Procedura Penala , sau cu o condamnare !

Sa ai 20 de ani , sa fii o fata tanara ,vesela , probabil cu capu-n nori - dupa ce ca ti-ai facut curaj sa dai curs unui anunt - nu-ti mai ramane decat sa fugi ca dracu de tamaie de asa perspective intunecoase , sumbre , cu orizonturi de-a dreptul inchizitorii !! Cred ca e bine , sa si plece din acel oras o vreme , dupa asa trauma ... :wink: .

Probabil nu ar fi chiar deplasat , ca dupa o asa vizita , sa ceara in instanta si daune morale , motivand la Fortele de Munca ca a fost brutalizata emotional - si asta - doar de la o incercare naiva de angajare !!

Puneti-va in locul unei fete tinere de 20+/- ani , care a auzit si ea de la prietene , sau chiar ea a cautat un anunt de gen . Cum se poate simti o fata ca ea , fara experienta de viata , cu temerile de rigoare (din cauza varstei , a noului pe care vrea sa-l exploreze ) pusa brutal fata in fata cu asemenea " agresiuni " scriptice ? Ganditi-va ca pana la acea varsta poate nu a platit ( nu din banii ei , ci macar sa faca un comision cuiva ) nici macar o factura de ...curent electric !

Binenteles ca am exagerat , ca sa atrag atentia , sunt sigur ca nu poate fi asa cum am scris eu . Evident ca trebuie adus in discutie si aspectul legal , dar cred ca ar trebui mai la modul soft asa , sa vina ca o consecinta a muncii de acolo si nu ca ceva scris pe toti... peretii !

Ma gandeam la mine acum .Sa ma duc sa ma angajez , sa zicem sofer . Subit , pe neasteptate , fara prea multe fineturi , cel din fata mea sa apara cu un teanc de hartoage sa inceapa sa-mi vorbeasca despre masuri de protectia muncii , sa-mi explice cat impozit plateste el la stat , apoi cat impozit ar trebui sa platesc eu (Vai , Doamne tot la stat si eu ? :shock: ) , ce investitii a facut el ! Vai de mine !! Serios ??? Adica eu am venit azi , pana aici , sa aud cum te lauzi tu , cum aberezi vorbindu-mi contabiliceste ? Ma , esti nebun ? !! :lol:

Eu ma asteptam sa ma intrebi ce-mi face familia (sau sa ma intrebi daca am ) , cum am auzit de tine , sa ma intrebi asa prieteneste cum mi se pare iarba din curte (daca e taiata cum trebuie ) , sa ma duci sa-mi arati pe ce masina voi lucra , sa-mi spui sincer daca masina e buna , sau ce probleme are , daca are , si chestii destea ! Nu uita sa-mi spui si cat se castiga la tine , pentru ce am de facut acolo , si nici sa nu uiti sa ma intrebi cum am ajuns la tine (cu tramvai /taxi) , daca am vreun ban in buzunar (intrebat la modul sincer , cordial , barbateste , nu cred ca deranjeaza) ...etc

In cazul soferului (am auzit de cazuri reale ) , intreaba-l de la ce distanta naibii a venit , daca a mancat ceva pe ziua respectiva si tot asa , ca ala poate fi un om foarte bun in firma ta , dar te-a gasit sau a aflat de tine , cand era la limita , in ultima lui zi . Ei bine , omul ala tratat corespunzator de la inceput , din prima lui zi de munca , cand probabil murea de foame si familia il astepta acasa sa vada ce "a facut " , ei bine , omul ala se va bate pentru tine si in numele tau cu oricine , incepand din acea zi ! Nu ai ce pierde , chiar daca omul ala nu mai vine a 2 a zi ! De fapt , va veni pe jos si tot va veni , daca i-ai inspirat incredere , si daca-i spui "Te astept maine la 8.00 , avem multa treaba , ma bucur ca ai venit azi " !

Se intelege de la sine ca nu vreau sa spun ca trebuie umblat cu el slugarnic (de frica sa nu plece ) si nici nu fac aluzie la comision de bun venit , ci ma refer doar la minime abilitati de a lucra cu oamenii .

P.S MoodElle@ , sa nu uit sa-ti precizez . Nu am recrutat nici un model in viata mea , deci nu este expertizata parerea .Nu lua mot a mot absolut nimic , am scris la modul general , impulsionat de GabiXO@ , sansele sa ma insel fiind maxime !!! :lol:

Lol
GabiXO
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 11 Ian 2014, 12:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Lol GabiXO@ , m-ai facut sa rad ...
Pai mai exact ce anume te-a facut sa razi? Ca eu chiar nu am inteles... :)

I-am dat top of the head, 3 motive plauzibile, care ar putea fi cauza la problema specificata.
XOLABS - Online Marketing & Stuff
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

GabiXO scrie:
Lol GabiXO@ , m-ai facut sa rad ...
Pai mai exact ce anume te-a facut sa razi? Ca eu chiar nu am inteles... :)

I-am dat top of the head, 3 motive plauzibile, care ar putea fi cauza la problema specificata.
Dupa ce citesti tot ce am scris , poate-ti spun ! De fapt am vrut sa te fac sa citesti .Nu aveai timp , nu ai citit ... :))
......................................................................................................................
Later edit .
Intre timp poate ...ai citit :))
GabiXO scrie: Iar da, legat de ultima ta intrebare, se trimit modele/fete/cunostiinte pentru culegerea de informatii. :)
Aia era fraza de fapt .M-am luat cu rasul si am uitat sa o pun si pe ea . Suna asa subversiv , militareste , gen militie , sau Irak (in spatele liniilor inamice) !
GabiXO
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 11 Ian 2014, 12:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Pff... Ok....
XOLABS - Online Marketing & Stuff
Avatar utilizator
MoodElle
Mesaje: 40
Membru din: 09 Ian 2017, 10:20
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna dimineata,

Va multumesc pentru raspunsuri. Contractul de munca este normal, la fel si regulamentul de ordine interioara, nu sunt un zbir si nici nu am fost vreodata, :) ofer ajutor modelelor la inceput de drum sau in perioada de criza existentiala. Legat de faza cu "se trimit modele/fete/cunostiinte pentru culegerea de informatii", am trecut si prin asta, chiar daca altora nu le vine sa creada sau nu li s-a intamplat.
In anunturile de angajare plasate, nu ofer marea cu sarea si nici luna si soarele de pe cer, nu sunt deloc bombastice si chiar nu inteleg cum se pot oferi, sute de $ la angajare sau comisioane de 70/80%... :shock:
Pe bune, nu pot sa risc tot ce-am construit doar sa las cateva modele sa-si inceapa activitatea fara a semna un contract, chiar daca ar fi doar pentru o saptamana/doua.

Zi prospera, va doresc!
"Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment." Buddha
MoodElle
Advance Studio
http://www.advance-studio.ro/
GabiXO
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 11 Ian 2014, 12:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

@googlefun Nu stiu ce ti s-a parut asa amuzant, dar fie ;)

@MoodElle Succes in continuare. Si da, pune-le sa semneze, ca asa e normal. Plus, mai bine safe than sorry.
XOLABS - Online Marketing & Stuff
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Viitoarele modele au inceput sa devina reticente,unele probabil au trecut prin experienta statului online mai mult degeaba,altele au nimerit in studiouri unde li s-a promis marea cu sarea si la sfarsitul perioadei de plata au incasat olaie.
Nu cunosc experienta sau rezultatele voastre ca studio dar ce ar putea fura un model/studio?Apa calda?Ce poti fura in 2-4 saptamani de la cineva oricat de inteligent ai fi?Ma indoiesc ca un studio ar trimite spioni la cineva sau cel putin o conducere a unui studio care mai poseda si creier in cap.Daca tot iti pierzi timpul cu astfel de activitati de spionaj-interceptare macar trimiti undeva unde stii ca ai putea fura ceva original si asta ar dura,nu ar veni si ar pleca dupa 1 luna.Motivul pentru care nu semneaza este exact cel care ti l-am spus,multe vor sa fie sigure ca fac acei bani promisi,m-am uitat pe site la voi si am vazut asa''castiguri de mii de euro-GARANTAT'' Pai daca e garantat pune-i salariul 10 mii Ron din prima si o sa semneze in secunda 2:)Te asigur!Asta daca stii ca-i poti garanta acea suma sau poti plusa la 15 mii ron,depinde cate mii de euro crezi ca va face respectivul model cu ajutorul vostru.
Ia incearca treaba asta si o sa vezi ca vor disparea si spionii si tot,va ramane doar munca cu modelul ca sa scoti acei bani.
Sau castigurile alea de mii de euro,arata-le direct in conturile de studio incasarile modelelor pe care le aveti.
Studiouri frumoase si luxoase are toata lumea in ziua de azi,ele se pot plimba linistite prin zeci de studiouri care mai mult sau mai putin arata la fel,diferenta pentru ele nu o fac decat banii.
O vorba de duh ''Fa-i o oferta de nerefuzat''
Bafta acolo!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
MoodElle
Mesaje: 40
Membru din: 09 Ian 2017, 10:20
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Multumesc IsaGlamChat, suntem oarecum la inceput de drum, rezultate exceptionale nu putem spune ca exista inca dar am reusit sa facem cateva modele sa-si recapete increderea in ele, de la maxim 1000$ pe luna au ajuns sa faca undeva la 4000$ pe luna, nu sunt rezultate notabile dar zic eu ca e ceva totusi, iar cu perseverenta si seriozitate se va putea si mai mult.
Legat de "culegerea de informatii", chiar am avut vizite, doua....dar cele mai multe au fost vizite pentru demoralizare. Poate ca am gresit cand am spus ca suntem un studio nou, poate am gresit undeva in prezentare, atat a mea ca manager cat si a studioului, nu stiu, incerc sa-mi dau seama si sa schimb abordarea. Ce m-a intrigat cel mai tare a fost refuzul angajarii legale, aici voiam sa ma dumiresc, daca s-a mai intalnit cineva cu acest refuz.

:|
"Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment." Buddha
MoodElle
Advance Studio
http://www.advance-studio.ro/
alexiss
VIP
VIP
Mesaje: 474
Membru din: 27 Ian 2007, 12:00
Has thanked: 0
Been thanked: 11 times
Contact:

La capitolul "recrutare" am incercat intotdeauna sa am o strategie bazata pe o rata de retentie foarte buna , adica modelele sa fie happy , sa castige spre maximul potentialului individual , toate promisoinile verbale sau contractuale sa fie duse la bun sfarsit , s.a.m.d. , lucruri care au doubla consecinta :
- modele cu experienta , care lucreaza constant , ani de zile , si aduc plus valoare ,
- numar redus de locuri disponibile , si in consecinta , necesitati reduse in recrutare .

Adevarat ca o astfel de strategie se face pe termen lung si implica destul de multe chestii , inclusiv staff foarte bine pregatit (altfel e greu sa-ti respecti promisiunile , sau / si sa le ajuti sa-si atinga potentialul financiar) .

In activitatea unui model de videochat conteaza foarte mult micile detalii . Am sa dau un exemplu "tras de par" pentru a ma face inteles : modelul este perfect (aspect , ingrijire , engleza , comunicativa , etc etc etc) dar are o pozitionare defectuasa pe camera . Asta cu siguranta o va trage in jos .
Si la capitolul studio conteaza de asemeni micile detalii , cel putin din punctul meu de vedere : aspect , curatenie , staff (cum o poate ajuta , cum vorbeste , etc). Aparent sunt lucruri care nu conteaza in retentie si recrutare , dar in realitate au o mare importanta .

Din punctul meu de vedere , procesul de recrutare are mai multe etape , si toate sunt importante si trebuiesc tratate ca atare :
1. Reclama - cum este formulata , cui i se adreseaza , grafica , etc.
2. Initierea comunicarii - indiferent cine o initiaza (HR-ul suna modelul care a completat un formular pe site , sau invers , modelul suna direct la numarul din reclama) . Aici e foarte important cine raspunde , cum raspunde , ce detalii i se dau (sau nu) la telefon . Gandeste-te , iarasi un exemplu tras de par , ca vrei sa "vinzi" locul disponibil de la tine in studio . Lafel cum ai vinde o masina , te suna clientul , si tu nu-i dai detalii despre kilometraj , an de fabricatie (etc) , ci doar il inviti sa vada masina ... Asta este motivul pentru care corporatiile , din care trebuie sa ne inspiram , au HR si nu raspunde o secretara la telefon ...
Daca de exemplu rogi o prietena sa te ajute si sa raspunda la telefon , ar trebui ca aceasta prietena sa fie familiarizata cu tot ce e pe site si cam tot ce se intampla in studio , ca sa poata raspunda la orice intrebari ar avea cineva care suna .
3. Interviul in sine . Unde are acesta loc ? Ca daca in 2017 nu exista un birou frumusel si se fac prin bucatarie sau orice alte zone , nu e chiar OK . Iarasi , intervine aici HR-ul . Ce intrebari si detalii sunt relevante ? Este acesta in realitate un interviu ? (adica exista si modele respinse ? si daca da , pe ce temei ? aspect fizic , sau o consecinta la ce s-a discutat la interviu ?)

Atat despre marketing , cat si despre HR , exista trilioane de documentatii si filmulete online . 1-2 zile serioase de studiu , la care adaugi 1-2 zile de research (ce fac celelalte studiouri , se numeste research nu spy cum ar spune probabil unii) te-ar putea ajuta sa-ti faci o strategie de marketing .

Un studio de videochat are diverse instrumente de promovare :
- brand awareness : publicatii , reclame prin toalete la cluburi si restaurantae (foarte populare prin Galati , mie nu mi se pare o idee buna , dar e o metoda de a face awareness), revistele locale (gen Zile si Nopti , etc) .
- website , e importanta atat pozitionarea lui in google / google adwords , dar cel mai important este continutul site-ului , complet , bine organizat , cu cat mai multe detalii despre cine sunteti , ce faceti , eventual (cu masura) cum faceti .
- pagina de facebook nu este doar pentru citate din Coco Chanel . Trebuie facute eforturi ca aceasta pagina de facebook sa fie updatata cel putin de 2 ori pe saptamana cu lucruri reale care se intampla in studio .
- reclama pe facebook sa se diferentieze de toate celelalte reclame . Chestiile simple de genul "Studio videochat angajeaza" nu cred ca mai atrag privirile nimanui . E greu sa faci asta , o diferentiere totala , dar se poate face o diferentiere cat de mica si tot e suficienta .

Asadar , ia lucrurile la modul simplu , de la ziua zero (modelul e undeva acolo pe facebook si vede reclama ta) si urmeaza firul logic : suna > ce i se spune > vine la interviu > cum decurge interviul > este (sau nu) angajata > primele zile de lucru > toate celelalte strategii de a creste acest model sa-si atinga potentialul maxim .
Fa-ti aceste proceduri tipla , adaptand ceea ce gasesti pe net , in research , pe modul in care tu vezi acest business (altfel nu vei putea aplica idei care aparent sunt bune) si garantat rezultatele nu vor intarzia sa apara .

Alex
AW Summit - Cel mai mare summit de videochat din lume
NightProwl - studio partener LiveJasmin :heart_eyes:
Avatar utilizator
Y.E.S Studio
Mesaje: 7
Membru din: 30 Apr 2016, 18:50
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

MoodElle scrie:De 3 luni intampin probleme in recrutarea de modele noi, vin la interviu dar renunta in momentul in care le spun ca, fara forme legale nu putem colabora. Ce se intampla? Care este problema? :roll: Nici una din cele 3 forme de colaborare nu este acceptata. :?: :shock:
Sunt curioasa daca mai are cineva aceasta problema.
O zi cu multe beneficii, va doresc.
Noi am pierdut o grămadă de fete pe motivul legalității. Când aud cât trebuie sa plateasca (partea de angajat ) la stat deja strâmba din nas si ma intreabă direct : -Fără contract de muncă nu se poate?.(noi lucrăm cu contracte de muncă)
Când alții lucrează fără nici o formă legală sau atât cat există și obțiunea asta pe piața, celor care sunt legali le va fii greu ( dar nu imposibil).

Cât despre reclamă, eu zic sa soliciți niste sfaturi de marketing sau să faci chiar tu acele cursuri. Fiecare oraș are felul lui de a recruta, alții cu reclame pe facebook, alții cu banere pe stradă etc. Important este să ai o imagine curată tu ca studio.Cea mai buna reclama este „din vorba in vorba”!

In 2016 am avut cele mai multe angajări din recomandări,pur și simplu fiind corecți și fara clauze abuzive sau regulamente severe( cu toate că la momentul acele cred că eram cei mai severi in ROI), si având modele care au încredere in noi am reusit sa ne facem un nume in Galați și asta ne-a adus mereu modele noi (uneori când ne ziceau numele fetelor de la care am fost recomandați nici nu le cunosteam personal). Cred că genul ăsta de reclama este cautată mereu de orice tip de business in orice domeniu.
Nu știu ce vechime ai ca studio insa mereu primul an poate fii mai dificil, mai ales dăcă și competiția este una severă. Fă treabă buna si oricum cine iți acceptă o formă legală inseamnă ca este un model cu capul pe umeri.

Good Luck!
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Mie nu mi s-a intamplat niciodata sa-mi spuna un model ca nu vrea sa lucreze legal,avand in vedere ca majoritatea studiourilor lucreaza legal,nu cred ca se mai risca nimeni nici studiouri si nici modele sa lucreze la negru(poate or mai fi studiouri din astea gen cartier dar cu siguranta nu cred ca ajung acolo ca e cam greu cu promovarea si cu expunerea in cazul lor),ba mai mult cele care mi-au venit prima intrebare asta a fost,daca facem contract de munca si pe ce suma,cum se dau banii,ce fel de contracte avem daca sunt cu clauze sau fara.

Alta chestie,nu stiu cum procedati voi cu modelele venite la angajare,daca le dati un timp de gandire sau dupa interviu vreti un raspuns imediat,eu le spun din prima ca este doar un interviu pe parcursul caruia ne putem razgandi din ambele parti,chiar sfatuiesc modelele sa mearga si la alte interviuri si sa nu se arunce din prima cu capul inainte,chiar daca ofertele par tentante,mai mult le spun ca este o munca foarte grea si banii in ziua de azi se fac extrem de greu,cu sacrificii,stres,ore multe,prezenta impecabila si pot spune ca am avut 100% rata de angajare in cazul in care am vrut acea fata.
Stiu ca nu este ok atunci cand ai putine modele si logic ca vrei sa umpli locurile dar minciuna nu este o solutie pe termen lung,daca esti incepator in domeniu nu le spune ca ai 15 ani de experienta pentru ca poti prinde modele cu mai multa experienta ca tine care se vor prinde repede si vor pleca.Mai bine ii spui cinstit ce poti face si ce nu,fa si tu o selectie si mai bine lucrezi cu mai putine modele si le cresti ca sa-ti formezi o imagine,experienta,etc,este un proces mai lung si mai putin placut dar pe viitor imi vei multumi.Eu am lucrat 3 ani cu 7-8 modele,am avut chiar si 5, pentru ca nu aveam posibilitatea sa ne ocupam de mai multe,am preferat ca acele modele sa ajunga la incasari foarte mari,sa fie fericite si multumite,am preferat camere goale decat pline de esecuri profesionale.

Bafta va doresc!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”