Cum procedati cu modelele noi? Nu mai stiu ce sa fac!

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu am stat sa citesc tot din pacate dar... voi aia care aveti studiouri si habar nu aveti cum sa va comportati cu un model NOU, apucati-va BA fratilor de altceva.... 5000 de euro aia din cont nu va face mai destepti decat o tipa care "isi doreste" ceva mai mult dar a nimerit studioul gresit!

Cu atitudinea aia de la "CE SA LE RASPUND?" eu te dadeam in ..... cu tot cu studioul tau! Stiu ca suna NASOL sau prea DUR, dar asta este realitatea.

PS: Sincer eu nu aveam curajul sa postez asa ceva!!!!!
PS2: Promit ca o sa citesc si restul comentariilor cand imi permite timpul. Adica na, cu timpul meu prefer sa ajut o BLONDA, fara TATE si CUR dar inocenta, sa isi pune in valoare calitatile!

SPORR colegilor in comentarii rautacioase!!!! :)))

Cod: Selectaţi tot

Editat de Admin - SAD^^EYES - scos cateva cuvinte din context
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

pregnant87 scrie:El-Diablo...raule,si uratule :))
Lasa femeile sa se certe :D
Exact cum spune si Sad .... Eu asa rau si urat prefer ca femeile sa se certe 1.on topic sau 2.in privat , subiectul chiar poate fi de interes daca ne mentinem on topic
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Aurora95
Mesaje: 4
Membru din: 09 Ian 2017, 07:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu lucrez în VideoChat pt un Venit în plus, vin pe acest Forum ca sa mai invat cate ceva, din Start spun ca in Chat nu sunt un Expert.

Insa legat de Psihologie as zice ca ma pricep, imi fac Masterul acest An si acest Topic mi-a atras atentia si m-a Intristat.
Am lucrat cu Oameni care se deschid mai greu, si asta nu pt ca sun DEFECTI la Cap, sau Creier sau Prosti sau cum au mai fost ”blagosloviti” pe aici. Pur si Simplu cred eu , Nu si-au descoperit Calitatile , NU AU AVUT OCAZIA sau NU A AVUT CINE sa îi Încurajeze sa o faca (mai ales tot Dvs ziceati ca a fost Batuta sau etc)

Dragele mele Sexperte Trainere. cu atatia ANI in carca Experienta Trainere si Ni Ciudati PSIHOPATI MEMBRI ... Ar trebui sa stiti pana acum ca sunt Oameni DIFERITI cu NEVOI DIFERITE... NU GRESITITI

Daca asa va tratati Modelele înseamna ca tot cu Atitudinea asta Superioara si ”Date Dracu de Jegos si Dami Banii de Fraer” ... va tratati si Membrii si nu e de mirare. ca tot cu atat ati ramas.

Fata cu siguranta are niste probleme, sau Pur si simplu poate Nu e potrivita pt acest Job.
Eu am lucrat 6 luni la inceput acum cativa ani intr-un Studio , si din prima zi fara Trainer fara nimic am fost pusa la ”Munca” si binenteles ca nu am facut mare branza.
Peste Cativa Ani cand am mai invatat cum sta treaba cu Viata, am lucrat in altfel de Domeniu - etc ... Nu dau aici detalii, ca nu e etic dar am ajuns sa castig si 50 60 mil pe luna/ de la o Fata careia nimeni nu-i dadea vreo Sansa ca poate fi FEMEIE.

Asta din mica mea Mare experienta, dar sunt atatea Cazuri, tot dintr-un Caz personal. o cunostinta dea mea a facut Karate era Fata Baietoasa, un ”Tomboy” ... si cu toate astea , Bine si cu multa Munca si AMBITITE a ajuns. Sus si Una din cele mai Tari Faine Unice Femei .. tot din Domeniu.

Nu mai Judecati ca si cum VOI ati fi DUMNEZEU ca Nu ati facut-o voi pe Fata asta, si daca iesiti putin din Bula si Pedestalul propriu si va amintiti cum erati Dvs ... cand ati plecat in acest Domeniu. NU POVESTI...ADEVAR. Nimeni nu s-a nascut invatat, altii nu au avut nici Modele Parentale... nici nimic si cu toate astea Daca se vrea se Poate. Nu numai in VideoChat oriunde

Eu îi transmit Fetei Respective numai Bine. Nu e vina ei ca e înconjurata de Idioti..Rautate... mai ales ca ca si VETERANI in VideoChat poate îi explicati bietei Fete si Mizeriile cu care trebuie sa se confrunte zilnic in acest Domeniu, si ca trebuie sa fii Tare de Psihic . si sa-ti tii Totusi Sufletul.. Cati il mai au. ;)

Nu mai Judecati asa usor, Incercati sa Înțelegeti situatia fiecaruia ca nu Exista Om fara Calitati!
Daca stai zilnic intr-un Mediu in care ti se zice ca esti Prost cretin urat asa ai sa ajungi sa te crezi si sa te vezi.

Daca nu se poate Nu e sfarsitul lumii, isi va gasi alt loc de Munca la urma urmei si la Magazin sau ca Om de Servici poti castiga un ban.

Succesuri si Scuze daca am Jignit sau Lezat vreo Superioritate. cu al meu Post!
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Aurora95 scrie: Insa legat de Psihologie as zice ca ma pricep, imi fac Masterul acest An si acest Topic mi-a atras atentia si m-a Intristat.

Succesuri si Scuze daca am Jignit sau Lezat vreo Superioritate. cu al meu Post!
Bine Ai Revenit , Aurora95@ :)

Succes Cu Masterul La Psihologie , Anul Acesta ! Si Eu Mi-l Fac Tot Anul Acesta , Dar La Superioritate Prin Absolut , Indrumator - Dl Bivolaru .

Iti Tin Pumnii , Imi Tii Pumnii ! Deal ? :wink:
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Aurora,cred ca postul tau este un test psihologic sa vezi daca ne rezista ochii :lol:
Sa stii ca si la matura trebuie sa ai ceva talent,cum sa inclini matura,cum sa storci mopul,nici acolo nu poate oricine,eu una nu as putea la matura ca sunt antitalent, si acolo prefer profesionisti :wink:
Videochatul nu incepe si se termina cu un model,cu un trainer,cu oricine si nu toti avem timp ani de zile pana ''se deschide '' un model,nu facem psihologie,sunt oameni specializati care fac asta si o fac bine,noi amatorii incercam fiecare in limita rabdarii si a timpului.Nu-ti ridica nimeni nici o statuie daca-ti pierzi 5 ani din viata cu un model care efectiv nu are nici macar cel mai mic talent pentru meseria asta si riscand sa ma repet ,videochatul nu incepe si se termina cu nimeni,mai sunt si alte meserii,nu toata lumea poata sa faca videochat si nici nu este indicat,te strica la caput mai tare daca o faci doar pentru un anumit motiv cum sunt banii.Sunt si oameni care iubesc aceasta meserie si o fac din proprie vointa nu manati de saracie sau pentru ca nu stiu sa faca altceva.
Nu stim ce a mai facut trainerul respectiv si nici modelul in cauza dar un lucru era clar,fata avea nevoie de altceva nicidecum de vchat,nu poti face nimic fara ajutorul omului cu care colaborezi,poti sa te pui si in cur si in cap si sa faci si cateva tumbe.Asa cum ea era un om cu nevoi si dorinte asa suntem si noi,dar este mai usor sa vezi doar partea cealalta:)Ar trebui sa stii asta in meseria pe care o practice,psihologul are rolul sa asculte nu sa judece;)

Just my 2 cents..
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
al1na
Mesaje: 19
Membru din: 16 Mai 2014, 19:59
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

well...
Buna all! Bine v-am regasit! Psihologic, nepsihologic... cert e ca "blonda minune" a parasit "incinta" :D exact in momentul in care eu psihic ma resemnasem cu gandul ca nu mai scap de ea... a invatat fata meserie si a plecat de acasa :D era de asteptat, no? ca asa fac toate... iti bati capul cu ele... se iau si-n gura cu tine... si la final... munca in zadar
binenteles ca n-a plecat lasand loc de buna ziua! ne-am trezit cu ea la usa studioului pe motiv ca ea a fost la dr. si-a facut niste analize, i-a gasit anemia scazuta si e suspecta de leucemie ca a lucrat de noapte... damn! okay... ne pare rau (noi am crezut vrajeala) asta e... nu se mai poate, ai grija de tine... sa auzim de bine... mai avea o saptamana pana se termina perioada... i-am spus frumos ca dupa bani vine exact in momentul in care se termina perioada, mai exact pe 1! "a inteles", a plecat si dupa nici 30 de min. a venit cu ma-sa la usa... cu tipete si urlete ca isi vor banii... 900ron care fata ei i-a muncit... i-a fost explicat frumos ca banii ii primeste doar in momentul in care vor intra, nu-i da nimeni banii din buzunar... ii primeste ca si pana acum... pe 1 si 16! nu si nu... ma-sa a inceput cu blesteme... cu injuraturi, cu amenintari... cu bla bla... te intelegi cu nebunii? :))) intr-un final i-au fost dati banii din buzunar, doar sa scapam de nebuna ca au iesit vecinii pe scara...
La plecare in loc de "la revedere" a fost gen... aveti copii... va aprind lumanari(ma-sa... individa nu spunea nimic)
Blonda minune s-a certat cu toate fetele de la studio, ajunsese sa vina la munca in ultima luna, sa nu vorbeasca cu nimeni, sa intre la ea in camera si sa dea indicatii (mie) ca si cum eu nu stiam ce am de facut in momentul in care a venit ea la munca si intra online...
ma rog... am scapat... am sfintit studioul... tamaie zi de zi... icoane... asta era satana cu siguranta
acum citesc posturile mele si rad (sa zicem)... pentru cine mi-am scos eu peri albi!!!!
Aurora in cazul ei nu se pune problema ca a fost lasata la munca si atat... eu am stat pe ea 2 luni, timp in care i-am aratat si practic pe mine cum se face un fake...


PS: aseara am gasit-o online pe LJ... (cu asta cred ca am spus tot)
O seara frumoasa!
Ana33
Has thanked: 0
Been thanked: 0

O Doamne........ce pot citi

Nu judec pe nimeni, poate de aceea pot si lucra in vdc.
Depinde fiecare cum percepe lucrurile. E greu sa luccrezi cu oamenii, indiferent de job, ac esti pe suport clienti, vanzari, vdc, trainer, manager nu mai zic.
Jos palaria la trainerii care se ocupa de modele.
Eu cand am lucrat cat luni pe non adult s-a ocupat mama de mine, nimeni, doar mi s-au citit reguli de studio si cateva pt site. Trainerul alocat era preocupat sa stea pe turele de noapte, de inteleg, noaptea se fac cei mai multi bani, dar consider ca tb cel putin o zi dc nu chiar o saptamana acolo, o ora, doua pe zi, sa vada care i treaba cu mine.
Fata aceasta mi a transmis ca daduse gres ca si model (era un fost model ce lucrase cativa ani). In sensul ca ea castigase putin. Bun, trec si pe asta si consideram atunci ca na, fiecare cu talentul ei, unii au talent sa i invete pe altii etc etc.
Din pucntul lor de vedere, inclusiv a managerei , eu eram f buna pt part time care veneam . Eu nu consider asta, multe le am invatat pe parcurs si oricum mereu te poti imbunatati si nici cine stie ce castiguri aveam. Dar probabil era o incurajare.
Ma convinge managera sa trec pe adult. Aici m au pierdut pt ca iar trainerita nu s a ocupat de mine, nu tu sa mi explice cum e siteul, nu a stat deloc cu mine.
M am carat acasa, normal. Desi prin aceasta atitudine, acel studio renumit m a pierdut. Oare cate fete nu se pierd asa? Si stiu si eu ca sunt mari avantaje la studio pt ca unii (doar unii) au pe bune anumite contracte incheiate cu siteurile si le ofera beneficii. Aceste benefici se transmit si modelelor, gen trafic sau mai stiu eu ce.
Eu cred ca trainerii f buni ar fi modelele care au avut performanta care au castigat f mult o perioada constanta si ar tb dusa o negociere cu ele in timpul lor liber sa vina sa faca cursuri cu cele noi. Si sa fie platite pt asta+ comision dc fetele noi ating anumite targete.
Dar cum femeile sunt f invidioase unele pe altele, mi e f clar ca putine sau nici una nu ar accepta.
Asa ca, trainerii , o mare parte din ei, sunt ori oameni care au talent sa invete si sa motiveze pe cineva, ori foste modele mediocre sau slabe, ori ori .E clar ca tb sa-ti iubesti meseria si sa fii motivat pt asta si sa ai si talent.
E greu de lucrat cu oamenii, nu e un job usor ca si trainer.
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”