RapidVideoChat Studio - Software for managing your studio

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Hello everyone,

Will write the following few sentences in English, as I intend to cover all audiences, and not only my Romanian colleagues.

I will go straight to the point.
We're releasing to the public a suite of software apps for studio owners, in case they lack such a thing and will believe it will help their business evolve.

Visit rvcstudio.com in order to find out more details about this suite of software apps.

Many thanks.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Salut Sebi,

Felicitări pentru că ai reuşit să duci proiectul până la capăt, ştiu că nu a fost uşor, îţi urez succes mai departe, sper ca softul să fie apreciat şi folosit la adevărata valoare de cât mai multe studiouri din întreaga lume.

Dacă vrei sa deschizi şi un topic în Limba Română, nu este problemă, ar fi util cred, să oferi mai multe informaţii despre capabilităţile acestui program cu exemple concrete, scenarii de utilizare etc.. il voi pune sticky. Majoritatea se găsesc şi pe site, plus DEMO, dar cu cât mai multe informaţii cu atât mai bine..

Îmi place cum arată interfaţa, modernă, intuitivă, responsive, cât şi opţiunile prezente. Dacă ai nevoie de feedback suplimentar, nu ezita. Felicitări încă o dată şi toate cele bune.

Cu stimă, Ionuţ
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Salut Ionut,

Multumesc de mesaj.
Feedback-ul stii bine ca tot timpul e bine-venit, indiferent ca mesajul ajunge la mine prin o interfata publica sau transmis in privat.

Nu am absolut nicio asteptare ca o sa sara lumea "pe el" deoarece stiu bine cum suntem noi, Romanii, mai reticenti... preferam sa ne impungem unii pe altii decat sa ne dezvoltam. Si pe buna dreptate.

Insa daca e sa existe vreun doritor, nu vad de ce ar trebui sa-l privez de aceasta oportunitate.

Mi-a fost dat sa vad cu ochii mei studiouri mari care functioneaza pe exceluri si coala de hartie. Bravol lor, bine ca se descurca in acest stil. Mi-a fost dat sa vad si studiouri mici care sunt foarte optime. Again, bravo lor. Este loc pentru toata lumea.

Cert e ca in domeniul nostru exista libertate de opinie si de dezvoltare in absolut orice arie.
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Salutare tuturor.

De cand am lansat produsul aici in forum sunt deja 4 clienti noi, printre care si unul din Spania :)

Dar, nu de asta dau acest reply, ci pt a va anunta ca 2 functionalitati super au fost adaugate in acest produs:
* posibilitatea de a detecta automat incasarile de pe site-uri si de a le integra in acest software
* posibilitatea de a genera facturi intre SRL-ul modelului si SRL-ul studio-ului (pt cei care lucreaza sub aceasta forma)

La treaba cu incasarile, stiu ca e un subiect tabu. Software-ul nostru nu poate (inca) sa detecteze incasarile de pe site-uri precum iFriends sau AdultWork.com (din cauza dragutului de CAPTCHA). Insa pentru restul de site-uri detectia este posibila si functioneaza in acest moment pentru 3 dintre clienti.

Modulul de facturi nu e gaselnita noua, intrucat o aveam deja implementata in varianta precedenta acestei versiuni inca din Aprilie 2015, insa in ultima varianta a produsului solutia este mult mai avansata si mai eleganta.


@Ionut - inca nu am timp de topicul ala in Romana cu tutoriale si alte cele, dar va fi candva si acela.
Avatar utilizator
Charm Group
Mesaje: 33
Membru din: 02 Iun 2014, 20:24
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Salut Sebi,

Folosesc acest soft de ceva timp si, cu mana pe inima, marturisesc ca indeplineste mai multe functii decat ar putea folosi un studio. Intotdeauna exista loc de imbunatatiri si tot timpul cineva se va gasi sa ceara mai mult.

Trebuie sa spun ca implementarea tuturor gargaunilor din capul meu s-a facut de fiecare data intr-un timp decent si uman.

Multumesc!
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Bravo Sebi, keep up with the great work :)

Toate cele bune cu stima de rigoare, Ionut!
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Salutare,

Ultimele noutati:
* site-ul de prezentare exista si in limba romana: http://rvcstudio.com/ro/
* am integrat un sistem de ticketing pentru a oferi asistenta in rzolvarea bugurilor (http://help.rvcstudio.com).

* pe langa sistemul de emitere a facturilor anuntat anterior, exista si sistem de declarare a fluturasilor de salariu, pentru modelele care colaboreaza prin sistem de carti de munca. Functie de studio, taxele aferente angajatului pot fi platite de model sau de studio.

* am integrat modulul de fraze utile pentru modele. Din interfata web, adminii pot adauga fraze utile pentru diversele categorii predefinite din sistem, dupa cum vedeti in imaginea de mai jos:
Imagine

Frazele respectiva apar atat in softul de modele cat si in interfata web. In ambele softuri, modelul da click pe fraza si aceasta va fi "integrata" automat astfel ca modelul sa dea rapid CTRL+V in site-ul unde ii trebuieste.

In softul pentru modele, frazele apar intr-o bara "miscatoare" in coltul stanga jos, dupa cum puteti vedea in imaginea de mai jos:
Imagine

In panoul web, toate frazele aferente unei categorii de fraze apar listate in ordine, ca in imaginea de mai jos:
Imagine

Si, daca acum o luna aveam primul client spaniol, luna asta avem primul client rus :)


Cu stima,
Sebi.
Avatar utilizator
MoodElle
Mesaje: 40
Membru din: 09 Ian 2017, 10:20
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Felicitari, am vazut demo-ul foarte interesant, adio fisiere in excel si alte batai de cap.
:D
"Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment." Buddha
MoodElle
Advance Studio
http://www.advance-studio.ro/
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Salutare,

Venim cu ceva informatii.
Am pus la cale un mic WIKI in care vom prezenta functionalitatile produselor RVC-Studio, in limba Romana.

Pentru cei care doresc sa consulte ce avem acolo, va invit sa cititi pe http://wiki.rvcstudio.com

Va multumesc.
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Salutare,

Anuntam un nou feauture, pe care-l vom lansa undeva in urmatoarele saptamani: configurarea automata a extensiei Lovense pentru browserul Chrome si site-urile freemium pe care le suporta.

Pe scurt, producatorii jucariilor Lovense au dezvoltat o extensie pentru browserul Google Chrome care, odata configurata, poate analiza chatul de pe site-uri precum Chaturbate/MFC/Bonga/etc si, daca va detecta un tips de o anumita valoare, va compara valoarea respectiva cu setarile din extensie si va transmite semnalele care trebuie jucariei erotice de la ei. Pt detalii cititi https://www.lovense.com/cam-model/guide/

Noi am dezvoltat un proces de automatizare a setarilor pentru aceasta extensie, setari ce sunt personalizate per model si per site.
Ca admin, din setarile site-urilor unui anumit model, accesand butonul Lovense se deschide o pagina in care vom configura preseturile de setari pt o anumita jucarie si pentru acel model.
Odata salvate acele setari, din oricare din camerele sutdioului s-ar loga modelul, softul de logare, cu doar 1 singur click:
* va configura logarea in aplicatia Body Chat a celor de la Lovense
* va loga modelul in Lovense si va configura setarile extensiei in mod automat, asa cum au fost definite de admin din panoul web.

E cam greu de explicat in cuvinte ce face, asa ca va aratam intr-un video despre ce e vorba:

theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Salutare tuturor,

De la ultimul newsletter (din 26 ianuarie 2017), am mai adaugat cateva functionalitati noi in panou si in softul de logare pt modele. O sa va vorbesc nitel despre ele, in o ordine aleatorie.
Posibilitatea de a defini functii (tip-de-job) pentru echipa studioului.

Acest pas este foarte important pentru dezvoltarea utlerioara de noi functionalitati (ex notificare automata la trainer si creator de conturi atunci cand avem model nou in studio, modulul de targeturi ce urmeaza sa fie dezvoltat in curand, etc)
Astfel poti defini pozitii de job ca in exemplele de mai jos:
* CEO
* Manager
* Trainer
* Admin nou
* Fotograf/videograf
* HR / recrutare
* etc
(astea le definiti voi cum vreti, eu doar am dat cateva exemple)

Din partea de editare a setarilor pt fiecare admin in parte (acolo unde ii poti schimba numele sau nr de telefon) poti alege pe care din functii a fost angajat respectivul om. Anume, aloci Mariei Popescu functia de trainer, fiindca asta e jobul ei, etc.

Momentan am facut in asa fel incat fiecare categorie de discutii din forumul intern sa poata fi blocata pentru anumite tipuri de joburi.

De exemplu, sa presupunem ca folositi categoria de forum dedicata discutiilor despre site-uri. In teorie, nu este absolut nicio logica sa dai acces acolo persoanei care se ocupa de HR. Astfel, din setarile categoriei de forum, puteti decide caror categorii de angajati le blocati accesul, si ei nu vor mai putea accesa categoria sau topicurile de discutii din acea categorie.


Noi optiuni pentru messengerul intern

In acest moment, fiecare din voi poate decide daca:

se foloseste sau nu de acest messenger intern
daca modelele au voie sa vorbeasca intre ele sau nu
daca modelele au voie sa se vada intre ele in lista de contacte sau nu

Modulul pt cererea unui imprumut (plata in avans)

Din contul de model, modelul poate opta pentru a cere un imprumut, din ultima perioada de plata care nu a fost achitata sau din cea in curs (daca nu are peade de plata neplatite din care sa poata alege imprumutul)

Treaba functioneaza in felul urmator. Modelul viziteaza pagina de cerere imprumut. Sistemul detecteaza daca are "de unde" sa ii acorde acel posibil imprumut. Si daca da, modelul atunci va introduce valoarea pe care o doreste si motivul.

Din contul de admin, persoana din staff cu drepturi poate sa aprobe sau sa stearga acest imprumut. Daca il aproba, ulterior acesta poate fi marcat ca platit, in momentul in care cineva responsabil vireaza valoarea acelui imprumut catre model.

Daca modelul este SRL, atunci, dupa aprobabre, modelul va trebui sa mearga la ea in panou si sa genereze factura aferenta acelui imprumut. Doar dupa ce modelul genereaza factura veti putea sa ii marcati imprumutul ca fiind platit.

Google API translator

Softul de logare pentru modele poate sa ofere acestora un soft separat pentru traduceri rapide dintr-o limba in alta, bazat pe engine-ul celor de la Google.

Pentru a va putea folosi de acest tool, este necesar sa va configurati un cont Google in care sa generati o cheie API pentru folosirea serviciilor de traducere. Acest produs costa... pentru a consulta preturile Google, vizitati urmatorul link: Google Pricing Link.

Ideea e ca softul pt traduceri ocupa putin spatiu pe ecran, baga traducerea automat in copy/paste, astfel ca modelului sa-i fie usor sa o foloseasca in site-ul pe care lucreaza.

Lovense Settings - setari automate pentru jucariile Lovense, prin extensia si softul acestora

Pentru cei din voi care lucrati cu site-uri freemium (chaturbate, mfc, bongacams, etc), dezvoltatorii jucariilor Lovense au generat o extensie browser pentru Google Chrome si un software (BodyChat) prin intermediul carora, daca un client va da TIPS de o anumita valoare, detectia se face absolut automat si jucaria va vibra functie de setarile facute de dvs.

Partea cool (zic eu) e ca va oferim posibilitatea de a configura automat setarile Lovense printr-un singur CLICK. Cum?

Sa luam modelul MARIA care lucreaza pe Chaturbate si MFC. Are un Lovense LUSH, si MARIA doreste nsite setari pentru Chaturbate pt aceasta jucarie si alte setari pt MFC.
Din panoul web, din sectiunea conturi site-uri pt modelul Maria, veti putea accesa pagina de setari aditionale pentru jucaria lovense. Acolo, veti configura 1 singura data setarile, asa cum ii plac modelului.

Din softul de logare, modelul trebuie sa urmeze 2 pasi la inceputul turei de lucru:
* sa deschida site-ul in Chrome
* sa apese pe rotitmouse-ului (pe scroll) in dreptul iconitei site-ului respectiv din softul de logare. In exact acest moment, softul de logare va interoga panoul web daca exista setari lovense. Daca da, va downloada acele setari si va incepe sa configureze in mod absolut automat extensia lovense, exact asa cum ati definit dvs din panoul web. Softul face multe ... e greu sa va explic in cuvinte... doar analizand dvs cu ochi liber veti putea observa ce anume se intampla acolo.
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Salutare,

N-am mai scris de mult update-uri aici dar nu-i bai :)
Ideea e ca incepand de astazi, softul rvcstudio integreaza automatizat API-ul de l apartenerii LiveJasmin, un API care ofera posibilitatea de a "trage" direct din site-ul lor detalii despre activitatea si incasarile modelelor care apartin de acel studio.

Mai pe scurt, un fel de livejasminer :)

Imagine


P.S. In curand, vom integra si API-ul flirt4free.
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Few hours later.. API-ul Flirt4Free este si acesta disponibil :) Multumiri Miroslav Mrna pt feedback si ajutorul oferit!
GabiXO
User Junior
User Junior
Mesaje: 59
Membru din: 11 Ian 2014, 12:50
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Iti recomand cu caldura: https://headwayapp.co/
XOLABS - Online Marketing & Stuff
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Salutare tuturor,

Imagine

Astfel, la 1 Noiembrie 2017, softurile noastre sunt folosite de:
* 850 modele (atat fete cat si baieti)
* 300 angajati ai studiourilor partenere
Anume, peste 1000 de persoane folosesc cu incredere produsele noastre. E ceva :)


De asemeni, legat de API-ul LiveJasmin si integrarea acestuia in produsul nostru. Mai nou, am integrat si un fel de "livejsminer propriu" care va afisa o analiza a modelelor, direct din softul nostru. Ca idee, pentru a vedea cum arata, vedeti in imaginea de mai jos:
Imagine

Va multumim tuturor pentru incredere si pentru ca faceti treaba buna!
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Salutare,

Dorim sa va anuntam ca am inceput sa lansam aplicatie de mobil (android deocamdata) pt clientii nostri.
Deocamdata 13 studiouri beneficiaza de acest app, urmand ca in aceasta saptamana sa lansam si pt ceilalti clienti.

Imagine
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Salutare,

Pt cine doreste sa se mai informeze cu ce functionalitati exista in Camerolla, aruncati un ochi peste video-urile publicate pe https://support.camerolla.com/
These users thanked the author theselby for the post:
Mery24 (04 Mai 2022, 11:09)
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”