Inregistrare sunet "asmr"

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
UniqueAttitude
User Junior
User Junior
Mesaje: 51
Membru din: 11 Dec 2015, 05:46
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Buna dimineata! As fi curioasa daca stie cineva (si bineinteles, doreste sa impartaseasca) o metoda de a inregistra un asmr (video+sunet sau doar sunet).

Multumesc ! :)
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
TheObserver
Mesaje: 31
Membru din: 20 Noi 2014, 18:45
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna! Ce sunet sau video+sunet vrei sa inregistrezi? Fii mai explicit te rog.
UniqueAttitude
User Junior
User Junior
Mesaje: 51
Membru din: 11 Dec 2015, 05:46
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Buna si tie! Am sa dau un exemplu, ca sa fiu mai explicita : am vazut niste clipuri ale lui "Cherry Crush" - model chaturbate(cel putin ultima data cand am verificat). Ma gandeam sa fac ceva asemanator pentru modelele studio-ului nostru, insa nu prea inteleg daca ar trebui un microfon anume, un soft anume etc.
Poti sa cauti pe youtube cateva clipuri cu ea, pentru a intelege mai exact cam ce as dori :).

Mai explicita nu prea am cum sa fiu, dat fiind faptul ca nu stiu exact cum se creaza acele sunete asmr.

Multumesc ! :D
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

@Unique Este simplu daca combini elementele necesare.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
hayat
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 137
Membru din: 02 Noi 2009, 10:19
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna, eu sunt mare fan ASMR , de ceva ani app daily adorm cu asa ceva lol :lol:
Tipu ' asta arata ce si cum
https://www.youtube.com/watch?v=Xh25fiJfQLA

For those of you who feel inspired, I want to inspire, and help. So, here it is. Here is also a full list of the equipment I use in this video:
FILMED WITH Canon EOS Rebel T5i camera, 2 Blue Microphones Spark, 3dio freespace pro mic, Zoom H4N mic, HP Envy Bang & Olufsen laptop, Limo Studio Light Rigs (umbrella…ella…ella…eh…eh…eh…), Targus Tripod, VRT Audio mic stands & cables

Remember I started with just a simple camera. You can do it too. Anyone can. Just believe.
The cat would eat fish and would not wet her feet.
UniqueAttitude
User Junior
User Junior
Mesaje: 51
Membru din: 11 Dec 2015, 05:46
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

@GlamourFoto , multumesc! Partea mai putin buna este faptul ca exact de elementele acelea necesare nu am cunostinta.
@hayat , aici intervine curiozitatea, "i started just with a simple camera", intrebarea mea e: how? :))

Din postarea ta(hayat), nu pare deloc simplu. Nu ca as fi adepta lucrurilor simple,insa am auzit ca ar exista si o varianta "pentru inceput/incepatori".

Multumesc! :)
Avatar utilizator
northface78
User Junior
User Junior
Mesaje: 56
Membru din: 24 Noi 2011, 16:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cateva tipuri de microfoane, camera si softuri folosite pt inregistrare si editare video:

http://www.asmrhq.com/asmr-recording-equipment/

Soft inregistrare / editare audio:

http://www.audacityteam.org/
I am a puzzle that needs some figuring out.
https://www.youtube.com/watch?v=6NP7lbW4SZ0
UniqueAttitude
User Junior
User Junior
Mesaje: 51
Membru din: 11 Dec 2015, 05:46
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Multumesc ! :)
zilefericite
Mesaje: 2
Membru din: 26 Iul 2016, 08:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Eu u stiu prea multe despre asta...de fapt acum am aflat. Din ce am vazut asmr se duce in directia mesajelor subliminale. :wink: S ar putea sa fie util pt noi
UniqueAttitude
User Junior
User Junior
Mesaje: 51
Membru din: 11 Dec 2015, 05:46
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

zilefericite scrie:Eu u stiu prea multe despre asta...de fapt acum am aflat. Din ce am vazut asmr se duce in directia mesajelor subliminale. :wink: S ar putea sa fie util pt noi
Exact la asta m-am gandit, in momentul in care am intrebat despre modalitati de a le crea :P
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”