''Rigurozitate nemteasca'' sau ''big happy family''

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
lalaverim
Mesaje: 10
Membru din: 06 Noi 2014, 22:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,
Citesc de ceva timp pe acest forum, mi-am facut curaj sa intreb cum ar trebui procedat cu modelele, ce tipar de management ar trebui adoptat cu ele. In functie de calitatea umana a lor, nu stiu cum ar trebui procedat.

Sunt 2 tipare de oameni - dus la extrem pentru o mai usoara exemplificare:

1. angajatele de la fabrica de confectii Apaca - a.k.a. "Rigurozitate nemteasca"
Daca nu urli la ele non-stop, daca nu te vaiti zilnic de bani si daca nu introduci penalizari peste penalizari, nu-ti scoti norma de productie.

2. programatorii din cadrul multinationalelor - a.k.a. "Big happy family"
Daca incerci sa ridici tonul, pe aceasta piata volatila unde toti se bat pe angajati buni in IT, instant iti pleaca programatorul la Oracle/Deutsche Bank/MySis etc. Nici gand sa-i ceri sa mai faca o pauza din a-si verifica whatsapp-ul de pe telefon pentru ca l-ai gasit atat de greu pe acel programator (la fel de greu ca si pe modele) astfel incat nu-ti poti permite sa-l dai afara decat daca e un jeg de om intr-adevar..

Intrebarea mea este:
Care dintre cele 2 variante de management s-ar aplica cel mai bine in privinta modelelor dintr-un studio ?

Multumesc anticipat pentru raspuns.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
anna94
User Junior
User Junior
Mesaje: 50
Membru din: 05 Iun 2015, 12:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna,

E atat de complex incat nu poti spune A sau B. Raspunsul potrivit pentru studioul tau il poti obtine analizand factorii interni si cei externi. Solutia nu va fi una extrema in nici intr-un caz.

Referitor la norma de productie, nu o scoti numai cu modelele, ci cu intreaga echipa (angajati, colaborari etc). Nu ai pomenit nimic de motivatie.

Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”