Profilul unei videochatiste

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
Avatar utilizator
LTVstudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 70
Membru din: 07 Ian 2014, 13:39
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna,

Cum vedeti voi "profilul unei videochatiste" la inceput de drum si apoi transformarea profilului dupa cateva luni de lucrat in domeniu....sau ani...

De exemplu:
Inainte: o tipa simpla, ingrijita, de clasa medie, nu muritoare de foame, nu "fata lu' tata", cu vise indraznete, ambitionasa, nu din cale afara de frumoasa, dar cu o gandire activa, agera;
Dupa cateva luni: tipa ceva mai aranjata, mai sigura pe ea, cu planuri stabilite deja referitor la viitoarele investitii...etc etc.

Deci?
SoulCams Models Studios wanted
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Din punctul meu de vedere nu stiu daca e bine ca asociezi profilul unei videochatiste (aka o fata care se apuca de videochat) cu cel al unei persoane cu afinitate de business (idei de investitii, etc).

Da, e drept ca modelele care la randul lor investesc mai mult in ele (fie citind o carte, fie mergand la sala mai des, fie prin mai multe ore online, fie "altfel") au un mai mare succes decat cele care nu o fac, dar nu stiu daca pot fi comparabile.
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

Depinde la ce fel de "videochatista" te referi.
Sunt sute care după ani de zile de chat, au rămas tot la hello bb hru bb, cu toate că între timp şi-au luat figuri de mistrețe şi o ard Viva la Diva gen, şi sunt câteva care au fost capabile să facă din rahat bici, să pocnească din el şi să îşi construiască propriul model brand, aici intervenind calitățile antreprenoriale, capacitatea de a învăța lucruri noi, de a le aplica, evoluția, adaptabilitatea la schimbări, etc.

Primul caz, cel nefericit, se întâlneşte la majoritatea modelelor independente care trăiesc oricum din inerție de fel, ca o simplă consecință a faptului că respiră, dar şi în cadrul studio-urilor unde se merge pe volum şi nu este încurajată evoluția modelelor pe alte planuri, limbă engleză, cultură generală, etc - după principiul vrem fete deştepte, dar nu prea deştepte.

Al doilea caz, cele care evoluează de la rățusca cea urâtă la model de top, sunt excepții din rândul modelelor independente, sau rezultatul muncii studio-urilor care merg pe calitate nu cantitate, care investesc in modele, nu doar bani de silicoane, ci şi timp şi multe altele.

Am spus-o de mai multe ori, dacă te uiți in urmă la tine însuți, la profilul tău, la fotografii şi la stil, şi nu te bufneşte râsul comparând cu nivelul actual, înseamnă că nu ai evoluat, dacă eşti aceeaşi/ acelaşi de acum 3-4-5 ani, e tragic.
Business Woman of The Year Winner BucharestSummit Awards 2017-2018
YNOT 2015-2016-2017 Businesswoman of the Year Nominee
XBIZ 2016-2017 - Live Cam Model of the Year Nominee
AVN 2017 - Best Solo Girl Website Nominee
AVN 2016-2017- Favorite Cam Girl Nominee

http://domsociety.ro
Ceecee
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 133
Membru din: 06 Feb 2014, 23:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

"Am spus-o de mai multe ori, dacă te uiți in urmă la tine însuți, la profilul tău, la fotografii şi la stil, şi nu te bufneşte râsul comparând cu nivelul actual, înseamnă că nu ai evoluat, dacă eşti aceeaşi/ acelaşi de acum 3-4-5 ani, e tragic." Mai bine te atat nu putea fi spus!
Mi se pare normal de evoluam, de la detaliile tehnice pana la engleza si calitati fizice. La fel, mi se pare normal ca fetele care eu ceva materie cenusie sa se gandeasca la investitii de viitor. Cand vezi ca poti face in cativa ani ceea ce fac altii intr-o viata, ce te opreste sa evoluezi si sa fii cea mai buna versiune a ta? Evident, nu discutam cazul celor care au pana si descrierea de pe site-uri scrisa incorect, caz valabil si la modele independente dar si la modele din studio. Pe premiza, nu trebuie sa stim engleza pentru ca avem sani si deschidem usor picioarele nu exista si nu va exista vorba niciodata de evolutie.
Personal, nu cred ca exista comparatie intre cum erai la inceput si dupa ani de zile...Prin simplul fapt ca intalnesti diferite tipologii si iti extinzi orizonturile si ai venituri mai mari...nu ai cum sa nu te schimbi(in bine sau in rau) :mrgreen:
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”