Promovare Videochat pe Facebook . Pro si contra !

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
marblestudio
Mesaje: 18
Membru din: 27 Noi 2013, 13:18
Localitate: Brasov
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

De curand, utilizand facebook`ul tot mai des, am vazut ca apar aproape non stop studiouri noi, cu reclame pe facebook platite, cu mii de like-uri ( probabil cumparate sau asa ceva..) dar fara angajate :D . Ca si model, ce credeti, miile de like-uri ar fi un + sau un - ?

Cat despre "experienta in domeniu de 10 ani" mai pun modelele botul sau nu ? Tare as vrea sa vad cum gandesc niste femei destupate la minte.... :?:
www.marblestudio.ro - Videochat prietenos
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Ca si studio care ne promovam pe facebook ( corect ) pot sa iti dau un feedback din partea asta a "baricadei" :).
1: Este foarte simplu sa vezi daca like-urile sunt cumparate sau nu: daca vezi ca pagina respectiva creste constant cu un numar de like-uri pe zi atunci cel mai probabil se promoveaza ok. Daca vezi ceva de genul azi 0 like-uri, ieri 1 like, alaltaieri 0 like-uri...etc...etc...etc...cu 2 luni in urma 7000 de like-uri intr-o zi atunci e vrajeala.
2: Facebook-ul este un mode foarte bun de promovare de asta studio-urile in folosesc. Tu daca esti o fata desteapta poti sa te uiti atent la acel cont de facebook, poti sa te uiti la ce site este conectat ( daca studioul are doar cont de facebook si nu are site dupa parerea mea nu e semn bun ), poti vedea data in care sa infiintat pagina de facebook si site-ul, poti sa iti faci o idee si in functie de ce se posteaza pe aceea pagina de facebook.

Dar cel mai bine iti dai seama daca te duci la interviu, acolo cel mai probabil iti poti da seama despre cat de serios este studio-ul. Daca nu iti dai seama la interviu dupa prima zi de munca sigur iti vei da seama.
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
marblestudio
Mesaje: 18
Membru din: 27 Noi 2013, 13:18
Localitate: Brasov
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu stiu daca m`am facut inteles. Intrebarile sunt urmatoarele :

1. Mai pun fetele "botul" la vrajeala cu 10 -15 ani experienta, asa cum mai toate studiourile mentioneaza pe site-urile lor de promovare ? :mrgreen:

2. Cum influenteaza miile de like-uri platite ( fake ) pagina de facebook a unui studio ? Cu reticenta, sau cu incredere din partea unui model ? :mrgreen:

3. Despre legalite. Mai toate studiourile se bat cu pumnii in piept ca ei sunt cei mai legali :)) daca pot sa formulez asa, doar ca modelele nu stiu , nu verifica, nu le intereseaza daca contractele inregistrate pe bune sau nu, despre societatea comerciala care defapt le angajeaza . Fetele sunt satule de aceleasi baliverne scrise peste tot, si totusi, nicaieri scris ceva concret... Voi ce parere aveti ?
www.marblestudio.ro - Videochat prietenos
marblestudio
Mesaje: 18
Membru din: 27 Noi 2013, 13:18
Localitate: Brasov
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

PS : Nu caut sa bag bete in roate celor care deja au afaceri in orasul meu si nici altor studiouri din Romania. Doar ca nu inteleg de ce fetele nu pot face diferenta dintre vis si realitate. Cu cat este mai stralucitor si mai atragator site-ul cu atat este mai legal . Sau nu :)
www.marblestudio.ro - Videochat prietenos
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

alecs13 scrie:PS : Nu caut sa bag bete in roate celor care deja au afaceri in orasul meu si nici altor studiouri din Romania. Doar ca nu inteleg de ce fetele nu pot face diferenta dintre vis si realitate. Cu cat este mai stralucitor si mai atragator site-ul cu atat este mai legal . Sau nu :)
Salut Alecs13@ ,
Cred ca ,nici sa vrei ,nu ai avea cum sa bagi bête in roate .Ori ai betele prea subtiri , ori ei rotile prea mari ... :lol:

Evident ca nu este asa ,referitor la site .Dar sa nu ai site deloc ,nu este din start mult mai dubios ? Doritoarele nu trag concluzia legalitatii din site , dar este un prim pas ,inspira incredere , cum ca "patronul' nu va fugi cu banii peste 2 luni , luand cu el si netul ,inclusiv cu telefoanele modelelor aflate in posete .Deci ,vestea buna e ca vor ramane si fara acte de indentitate :lol: .



Asta nu presupune nicidecum ,ca likeurile de care zici ca sunt platite ,ar fi ceva rau :wink: .
Dar ce , reclamele de la TV crezi tu ,ca vin asa gratis sa mai afle lumea noutati ?,iar posturile TV zic merci ,ca oricum aveau timpi morti de emisie si noroc cu reclamele , ca-i mai salveaza de lipsa ..inspiratiei :wink: .

Sa ai un site de prezentare e cartea ta de vizita , nu reiese din asta nici mai mult ,nici mai putin ,decat ceea ce este : o simpla prezentare ,right ? Tu ,daca ai urma sfaturile lui eldiablo@ , referitor la cumunitatea de yogini cum vei face ? Le desenezi pe nisip , pe iarba ,pe zapada (iarna ) ? Cum intri in vorba cu ei ,fara sa para ca ii agasezi ?

Dupa spirala de rigoare , oamenii mai merg la o bere /suc/cafea , right ? Ca sunt oameni comunicativi ,doar . Tu cum vei face ? Nu ar fi mai bine sa-i rogi , subtil sa-ti dea un like ? Dandu-ti like ,vor vedea si site-ul tau de prezentare and so on . Te vor tine minte .Bai Alecs ala , care statea cate 4 ore in pozitia lotus ,are un studio !!!!
In caz contrar , si fara lotus/si fara spagat /si fara site , posibil sa dai din maini degeaba acolo . Culmea ar fi , nici sa nu-ti placa yoga ! :lol:
Think about it .
Avatar utilizator
Hollywood
Mesaje: 31
Membru din: 18 Dec 2014, 17:15
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

alecs13 scrie:Nu stiu daca m`am facut inteles. Intrebarile sunt urmatoarele :

1. Mai pun fetele "botul" la vrajeala cu 10 -15 ani experienta, asa cum mai toate studiourile mentioneaza pe site-urile lor de promovare ? :mrgreen:

2. Cum influenteaza miile de like-uri platite ( fake ) pagina de facebook a unui studio ? Cu reticenta, sau cu incredere din partea unui model ? :mrgreen:

3. Despre legalite. Mai toate studiourile se bat cu pumnii in piept ca ei sunt cei mai legali :)) daca pot sa formulez asa, doar ca modelele nu stiu , nu verifica, nu le intereseaza daca contractele inregistrate pe bune sau nu, despre societatea comerciala care defapt le angajeaza . Fetele sunt satule de aceleasi baliverne scrise peste tot, si totusi, nicaieri scris ceva concret... Voi ce parere aveti ?
Experienta nu consta doar in ideea de cand este deschis studio-ul din punctul meu de vedere degeaba ai un studio de 5-10-15 ani pe piata cand ai staff nou luna de luna .... Conteaza foarte mult experienta staff-ului cel putin pentru mine ....

Cat de cumparatul like-uriilor nici eu nu sunt deacord mai bine promovezi o pagina normal chiar daca strangi mai greu acele like-uri , vrei mai multe este foarte simplu "deschizi robientul"la card mai mult :D
Hollywood Studio - It's Money Time !
http://www.hollywood-studio.ro
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”