Problema modele !

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
marblestudio
Mesaje: 18
Membru din: 27 Noi 2013, 13:18
Localitate: Brasov
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Sau mai bine zis, lipsa modele :D

Ok, sa incepem cu inceputul. De aproximativ 2 ani, stiu cu ce se mananca videochatul, de la partea it ( camere, lumini, programele, etc.) pana la partea legala, cu firma, contracte inregistrate la itm, etc.
Suntem legali 100%.

Anul trecut am avut un studio micut, intr-un oras micut, cu 5 modele. Am avut incasari destul de mari, doar ca fetele s-au lasat, au plecat prin tari straine, altele au plecat in orasul lor, la alte studiouri mai mici sau mai mari.

Problema este urmatoarea. Am plecat din orasul meu, pentru a ma duce intr-un oras mai mare ( nu ii voi mentiona numele, voi spune doar atat EXCLUS Bucuresti). Motivul pentru care nu am ales Bucurestiul este simplu, nu ma tem de concurenta de nicio culoare, doar ca, pur si simplu nu imi place orasul ( scuze celor care sunt din Bucuresti) - este doar o parere personala. Nu imi place orasul, prea mare adunatura de oameni din provincie...

In orasul asta, studioul este mai aerisit, camerele mai mari, mai multe grupuri sanitare, etc.
Am gasit si trainer ( femeie ) , nu metodele de promovare, cat rezultatele lasa de dorit.
Avem reclama constant pe fb, site-ul este indexat bine pe google, am impartit o vreme flyere, am intalnit si cativa oameni din industrie care imi fac direct concurenta, ce sa zic.... alte locatii nasoale, fete putine sau deloc. Spre deosebire de altii eu lucrez 100% legal, pe un procent normal 50%, nu promit sume, nu prostesc fetele cu avioane si nu le abordez prin baruri si cazinouri, precum camine sau facultati.
Sunt de parere ca o fata daca vrea face ea de buna voie, nu are nevoie s-o spal eu pe creier cu avantaje si dezavantaje etc..

Intrebarea mea pentru voi: Exista din experienta voastra, colegi forum-isti :), zone din Romania unde videochatul este praf in materie de recrutare modele ? Eu nu stiu ce sa mai cred, de curand am vazut ca cineva isi vinde " afacerea la cheie " cu o suma modesta. Sunandu-l omul mi-a insirat verzi si uscate, ca ei sunt cei mai buni ca au experienta nu stiu cati ani, ca au manuale si ca au diverse strategii de recrutare a modelelor. Si totusi, de ce se vinde ? :D
www.marblestudio.ro - Videochat prietenos
SoulCams Models Studios wanted
lordnight
Mesaje: 43
Membru din: 16 Noi 2014, 19:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Este foarte productiva de aceea vinde :lol:
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Exista multe orase sau orasele(orase mai mici) unde recrutarea este praf,ca si exemple iti pot spune cateva,Craiova,Valcea,Slatina,Cluj,Sibiu,Arad si or mai fi si care nu le stiu eu personal.Fenomenul este simplu si studiat,educatia,conceptia femeilor din unele zone precum si posibilitatile orasului.Majoritatea fetelor din aceste orase care vin la studio si aici vorbesc de anul 2014-2015,au o educatie precara,au multe prietene cu care hoinaresc prin cluburi sau pur si simplu prin oras,in fiecare oras de genul asta exista cel putin 3-4 ''jmecheri'' care deschid conturi de acasa cu procent de 80% dar nu le ofera nimic,nici macar minimul la ora actuala,modelele nu fac performanta ,spun si altor 10-20 de prietene and so on.In orasele astea angajarile se fac din recomandari mostly sau se fidelizeaza modele pe ani de zile si cu alea ramai.Fetele istete si frumoase in general se descurca in fiecare oras,mai se cupleaza cu unul cu bani sau cu mai multi sperand sa o faca din cenusareasa printesa,ori sunt puturoase,multe,nu stiu boaba de engleza dar nu au nici rabdare sa invete,obosesc sa munceasca dupa maxim 2-3luni sau li se pare ca daca au strans 100-200 mil sunt vedete pentru ca in orasele mici viata este mult mai ieftina,nu au aspiratii foarte mari,majoritatea care raman loco vor doar sa se marite,sa faca un copil,2 si sa traiasca modest,eventual isi mai deschid un screen pe blat si mai fac 2-3 ore pe zi de vchat,pentru ele 20-30-50 usd pe zi sunt sume enorme,altele pur si simplu pleaca in Bucuresti sa lucreze poate tot videochat pentru ca in orasele mici si medii se afla foarte repede si sunt barfite,acostate de diversi,afla parintii,etc.
Iti spun toate astea din propria experienta,avand un studio in unul dintre orasele mentionate unde nu am facut recrutare de acum 2 ani ultima data si dupa 1 luna am inchis telefonul de anunt si am scos anuntul,stiam cum stau lucrurile dar nici nu-mi imaginam ce am vazut,am ramas oripilata si scarbita,prefer gang-bang cu 4 negrii decat recrutare :)))
Lucrurile se schimba insa cand vine vorba de Bucuresti,nu exista grad de comparatie,cel putin eu nu am avut problem sa recrutez,sa ma fac inteleasa,sa selectez modele destepte,cu engleza bunicica si chiar si cele care nu au stiut engleza sunt cu bun simt,curate,foarte istete pricep repede la training nu trebuie sa stau sa-i arat lui Maricica cum functioneaza un mouse sau ce e aia o tastatura,am facut asta acum multi ,multi ani,nu as mai face-o pentru nimic in lume.
In orasele mai mici nu le interseaza legalitatea,traiesc in urma cu 30 de ani,isi imagineaza ca tot ce spui minti ca sa faci tu bani,daca exista exceptii unde chiar se ajunge la ceva performanta modelul pur si simplu innebuneste si sigur are un pularau care-i spune zilnic ca este o proasta care imparte banii cu tine,ownerul cand poate sa munceasca jumatate din timp si sa castige la fel,ea pleaca/fuge,de obicei spune o minciuna penibila,se duce acasa unde nu mai face nici jumatate din suma dar nu se mai poate intoarce la tine pentru ca te-a mintit,etc.Sunt atatea exemple incat m-ar prinde 2020 sa le insiriu pe toate.
Tot in orasele mici exista si owneri care nu au nici o treaba cu industria videochat,conving fete prin cluburi,baruri cum ai mentionat,de foarte multe ori le dau si la produs si cate si mai cate.
As deschide studio in Bucuresti chiar daca ar fi studio langa studio dar intr-un oras mic never ever.
Acum nu stiu in ce oras esti tu dar probabil ca te confrunti macar cu o parte din ce am mentionat.
Nu pot decat sa-ti doresc multa bafta si nervi de otel :lol:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

IsaGlamChat scrie:Exista multe orase sau orasele(orase mai mici) unde recrutarea este praf,ca si exemple iti pot spune cateva,Craiova,Valcea,Slatina,Cluj,Sibiu,Arad si or mai fi si care nu le stiu eu personal.Fenomenul este simplu si studiat,educatia,conceptia femeilor din unele zone precum si posibilitatile orasului.Majoritatea fetelor din aceste orase care vin la studio si aici vorbesc de anul 2014-2015,au o educatie precara,au multe prietene cu care hoinaresc prin cluburi sau pur si simplu prin oras,in fiecare oras de genul asta exista cel putin 3-4 ''jmecheri'' care deschid conturi de acasa cu procent de 80% dar nu le ofera nimic,nici macar minimul la ora actuala,modelele nu fac performanta ,spun si altor 10-20 de prietene and so on.In orasele astea angajarile se fac din recomandari mostly sau se fidelizeaza modele pe ani de zile si cu alea ramai.Fetele istete si frumoase in general se descurca in fiecare oras,mai se cupleaza cu unul cu bani sau cu mai multi sperand sa o faca din cenusareasa printesa,ori sunt puturoase,multe,nu stiu boaba de engleza dar nu au nici rabdare sa invete,obosesc sa munceasca dupa maxim 2-3luni sau li se pare ca daca au strans 100-200 mil sunt vedete pentru ca in orasele mici viata este mult mai ieftina,nu au aspiratii foarte mari,majoritatea care raman loco vor doar sa se marite,sa faca un copil,2 si sa traiasca modest,eventual isi mai deschid un screen pe blat si mai fac 2-3 ore pe zi de vchat,pentru ele 20-30-50 usd pe zi sunt sume enorme,altele pur si simplu pleaca in Bucuresti sa lucreze poate tot videochat pentru ca in orasele mici si medii se afla foarte repede si sunt barfite,acostate de diversi,afla parintii,etc.
Iti spun toate astea din propria experienta,avand un studio in unul dintre orasele mentionate unde nu am facut recrutare de acum 2 ani ultima data si dupa 1 luna am inchis telefonul de anunt si am scos anuntul,stiam cum stau lucrurile dar nici nu-mi imaginam ce am vazut,am ramas oripilata si scarbita,prefer gang-bang cu 4 negrii decat recrutare :)))
Lucrurile se schimba insa cand vine vorba de Bucuresti,nu exista grad de comparatie,cel putin eu nu am avut problem sa recrutez,sa ma fac inteleasa,sa selectez modele destepte,cu engleza bunicica si chiar si cele care nu au stiut engleza sunt cu bun simt,curate,foarte istete pricep repede la training nu trebuie sa stau sa-i arat lui Maricica cum functioneaza un mouse sau ce e aia o tastatura,am facut asta acum multi ,multi ani,nu as mai face-o pentru nimic in lume.
In orasele mai mici nu le interseaza legalitatea,traiesc in urma cu 30 de ani,isi imagineaza ca tot ce spui minti ca sa faci tu bani,daca exista exceptii unde chiar se ajunge la ceva performanta modelul pur si simplu innebuneste si sigur are un pularau care-i spune zilnic ca este o proasta care imparte banii cu tine,ownerul cand poate sa munceasca jumatate din timp si sa castige la fel,ea pleaca/fuge,de obicei spune o minciuna penibila,se duce acasa unde nu mai face nici jumatate din suma dar nu se mai poate intoarce la tine pentru ca te-a mintit,etc.Sunt atatea exemple incat m-ar prinde 2020 sa le insiriu pe toate.
Tot in orasele mici exista si owneri care nu au nici o treaba cu industria videochat,conving fete prin cluburi,baruri cum ai mentionat,de foarte multe ori le dau si la produs si cate si mai cate.
As deschide studio in Bucuresti chiar daca ar fi studio langa studio dar intr-un oras mic never ever.
Acum nu stiu in ce oras esti tu dar probabil ca te confrunti macar cu o parte din ce am mentionat.
Nu pot decat sa-ti doresc multa bafta si nervi de otel :lol:
100% realist si bun raspunsul ( experienta proprie mi-a demonstrat asta in 2009 cand am incercat 6 luni sa pun un studio pe picioare in Craiova si m-am lovit de absolut tot ce-a spus Isa )

Intrebarea mea pentru voi: Exista din experienta voastra, colegi forum-isti :), zone din Romania unde videochatul este praf in materie de recrutare modele ? = orice oras in afara bucurestiului iar daca 1.nu esti din orasul respectiv si 2.mai exista macar un studio legal si cu vechime deja transformi totul in ceva IMPOSIBIL

Sunandu-l omul mi-a insirat verzi si uscate, ca ei sunt cei mai buni ca au experienta nu stiu cati ani, ca au manuale si ca au diverse strategii de recrutare a modelelor. Si totusi, de ce se vinde ?

gluma = si-a descoperit o latura a lui prin care vrea sa imbogateasca un necunoscut
serios = pentru ca si-a dat seama ca nu poate reusi in domeniul asta si spera sa-si recupereze cat mai mult din investitia initiala
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

@eldiablo Craiova este crema prostiei si neseriozitatii in materie de modele dar si de owneri,culmea este ca acest oras a dat cateva modele de top geniale si foarte capabile dar din cate femei foarte frumoase exista in acel oras 90% sunt puturoase si cu aspiratii mari pentru ca nu cred ca exista mai multi cocalari pe metru patrat cu bani decat in Craiova si orice Maricica il asteapta pe ''Vasyle'' cu BMW sa o faca mireasa.Craiova are si femei destepte,toate pe care le stiu sunt modele independente dar studio in Craiova unde modelul sa faca performanta va exista cand o sa fiu eu iar fata mare si nu prea mai am sanse nici nu operatie:))
Craiova totusi mi-a dat cel mai bun model/trainer/prietena in viata asta,este singurul lucru bun care mi s-a intamplat in legatura cu acest oras.
Chiar ma uitam acum cateva luni si intr-un oras asa mare nu exista un studio de elita,intr-un oras universitar cu facultati foarte bune si cu fete foarte frumoase.De ce?Tocmai am explicat,fetele descurcarete ori sunt modele independente ori sunt accesorii la bratul interlopilor,restul nu ai ce face cu ele daca nu ai o tarla mare si un sac de seminte.Craiova este un oras bogat cu multeeeee posibilitati.Poti sa faci studio rupt din soare,cand ti-or venii cateva la angajare,iti tai venele pe lung.Nu stiu ,nu am mai verificat la sange de acum cativa ani dar prin 2008 erau vreo cateva maghernite deschise de ''baietii'' Craiovei,si daca ar fi vrut vreo fata okay sa mearga la un studio nu prea ar fi avut unde,in 2 saptamani ori fugea mancand pamantul ori se apuca independent si pe buna dreptate.Cand m-am uitat acum cateva luni same bs,deci nu s-a schimbat nimic.
Acolo pe de o parte te lovesti de neseriozitatea modelelor dar nici patronii nu sunt mai prejos,tepe la greu,tras de modele si tot tacamul.Ca o ironie,la intrarea in Craiova,mai nou,au aparut cateva prostituate chiar frumusele,deci prefera prostitutia decat vchat:))))

Si o mica bomboana pusa pe coliva vchatului doljean:) http://www.indiscret.ro/articol-venitur ... e-doljence
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
LauraV
Mesaje: 20
Membru din: 15 Apr 2015, 02:57
Localitate: Arad
Has thanked: 0
Been thanked: 0

IsaGlamChat scrie:Craiova
Ceau.
Experienta mea cu Craiova:
Din Craiova am 2 modele ff frumoase , venite de la un studio. E adevarat,sunt frumoase, vb bine engleza, dar sunt exagerat de dive..si cam lenese...si nici nu au rabdare nici 5 minute... se multumesc cu destul de putini bani si isi cheltuie banii munciti pe intalniri cu smecheri din Craiova.
Tot din Craiova m-a contactat in prima faza pt colaboare model-studio un baiat,cu muschi,chel. Dar nu a intrat 5 ore online ca mi-a propus niste magarii cat casa...sau cat puscaria mai bine zis.

Nu pot sa-mi dau cu parerea despre recrutarea in orasul meu atata timp cat nu sunt "talibanul virtual" si recrutez din toata lumea :))) .
Talibanul Virtual :))))
marblestudio
Mesaje: 18
Membru din: 27 Noi 2013, 13:18
Localitate: Brasov
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

IsaGlamChat scrie:Exista multe orase sau orasele(orase mai mici) unde recrutarea este praf,ca si exemple iti pot spune cateva,Craiova,Valcea,Slatina,Cluj,Sibiu,Arad si or mai fi si care nu le stiu eu personal.Fenomenul este simplu si studiat,educatia,conceptia femeilor din unele zone precum si posibilitatile orasului.Majoritatea fetelor din aceste orase care vin la studio si aici vorbesc de anul 2014-2015,au o educatie precara,au multe prietene cu care hoinaresc prin cluburi sau pur si simplu prin oras,in fiecare oras de genul asta exista cel putin 3-4 ''jmecheri'' care deschid conturi de acasa cu procent de 80% dar nu le ofera nimic,nici macar minimul la ora actuala,modelele nu fac performanta ,spun si altor 10-20 de prietene and so on.In orasele astea angajarile se fac din recomandari mostly sau se fidelizeaza modele pe ani de zile si cu alea ramai.Fetele istete si frumoase in general se descurca in fiecare oras,mai se cupleaza cu unul cu bani sau cu mai multi sperand sa o faca din cenusareasa printesa,ori sunt puturoase,multe,nu stiu boaba de engleza dar nu au nici rabdare sa invete,obosesc sa munceasca dupa maxim 2-3luni sau li se pare ca daca au strans 100-200 mil sunt vedete pentru ca in orasele mici viata este mult mai ieftina,nu au aspiratii foarte mari,majoritatea care raman loco vor doar sa se marite,sa faca un copil,2 si sa traiasca modest,eventual isi mai deschid un screen pe blat si mai fac 2-3 ore pe zi de vchat,pentru ele 20-30-50 usd pe zi sunt sume enorme,altele pur si simplu pleaca in Bucuresti sa lucreze poate tot videochat pentru ca in orasele mici si medii se afla foarte repede si sunt barfite,acostate de diversi,afla parintii,etc.
Iti spun toate astea din propria experienta,avand un studio in unul dintre orasele mentionate unde nu am facut recrutare de acum 2 ani ultima data si dupa 1 luna am inchis telefonul de anunt si am scos anuntul,stiam cum stau lucrurile dar nici nu-mi imaginam ce am vazut,am ramas oripilata si scarbita,prefer gang-bang cu 4 negrii decat recrutare :)))
Lucrurile se schimba insa cand vine vorba de Bucuresti,nu exista grad de comparatie,cel putin eu nu am avut problem sa recrutez,sa ma fac inteleasa,sa selectez modele destepte,cu engleza bunicica si chiar si cele care nu au stiut engleza sunt cu bun simt,curate,foarte istete pricep repede la training nu trebuie sa stau sa-i arat lui Maricica cum functioneaza un mouse sau ce e aia o tastatura,am facut asta acum multi ,multi ani,nu as mai face-o pentru nimic in lume.
In orasele mai mici nu le interseaza legalitatea,traiesc in urma cu 30 de ani,isi imagineaza ca tot ce spui minti ca sa faci tu bani,daca exista exceptii unde chiar se ajunge la ceva performanta modelul pur si simplu innebuneste si sigur are un pularau care-i spune zilnic ca este o proasta care imparte banii cu tine,ownerul cand poate sa munceasca jumatate din timp si sa castige la fel,ea pleaca/fuge,de obicei spune o minciuna penibila,se duce acasa unde nu mai face nici jumatate din suma dar nu se mai poate intoarce la tine pentru ca te-a mintit,etc.Sunt atatea exemple incat m-ar prinde 2020 sa le insiriu pe toate.
Tot in orasele mici exista si owneri care nu au nici o treaba cu industria videochat,conving fete prin cluburi,baruri cum ai mentionat,de foarte multe ori le dau si la produs si cate si mai cate.
As deschide studio in Bucuresti chiar daca ar fi studio langa studio dar intr-un oras mic never ever.
Acum nu stiu in ce oras esti tu dar probabil ca te confrunti macar cu o parte din ce am mentionat.
Nu pot decat sa-ti doresc multa bafta si nervi de otel :lol:

Mare dreptate ai, ce sa zic... eu am crezut ca infiintand un studio decent intr-un oras maricel cu campusuri si facultati o sa fac treaba . Dar nu ma las oricum, o sa continui pana ma imbolnavesc cu capu` :)) Trebuie sa reusesc cat timp exista studente si fete dornice sa isi depaseasca conditia. Totusi nu vine nimeni cu nicio idee cum sa destupam capul romanilor si sa le inlaturam ideile preconcepute ? :cry: Nu e niciun secret, din Brasov sunt . Recrutam din toate colturile Romaniei, oferim si cazare daca modelul este serios, dar...cum am mai spus mi se pare un oras mort... Fetele cu bursa de 200 de lei de la facultate prefera sa manance pateu cu paine in camin decat sa stea linistita in chirie, singura si sa castige de cel putin 5 ori cat un salariu mediu in Romania.... dar asta e treaba, mai bine cu demnitate si moarta de foame decat sa se prostitueze la web.....
www.marblestudio.ro - Videochat prietenos
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Si in Brasov probabil sa intampla acelasi fenomen,modele multe independente,sunt si ceva studiouri din cate stiu,posibilitatile orasului bunicele,nu este un oras sarac,straini multi,oameni cu bani,cluburi la fel de multe,creier din ce in ce mai putin existent la noua generatie,ca sa nu mai spun de chef de munca,aproape inexistent :lol: :lol:
Ce sa zic,ce ti-am urat,nervi de otel,rabdare si tutun:))
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
marblestudio
Mesaje: 18
Membru din: 27 Noi 2013, 13:18
Localitate: Brasov
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Gata ? nu mai vine nimeni cu idei ? cu pareri ? :mrgreen:
www.marblestudio.ro - Videochat prietenos
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

alecs13 scrie:Gata ? nu mai vine nimeni cu idei ? cu pareri ? :mrgreen:
Ce sa facem daca le-a spus Isa pe toate :) , serios vorbind in momentul de fata ai sanse de reusita numai daca ai rabdare , nervi si bani de sustinut aceasta afacere pana in momentul in care una cate una modelele capata vechime si incep sa-si aduca cunostintele sau sa ofere o incredere sporita modelelor noi aparute prin diverse forme de recrutare si la un moment dat treci de la pe minus la pe plus , daca cineva ar avea vreo reteta magica in ceea ce priveste recrutarea de modele ar aparea acel "studio" precum Mega Image din 700 in 700 de metrii in orice localitate cu peste 20 mii locuitori , ca un sfat ce poate parea aiuristic rau dar care te poate ajuta pe tine sau alti manageri de studio din Brasov :

Apuca-te de yoga sau incepe o relatie apropiata ( intima sau de amicitie ) cu un practicant vechi si o sa ai acces la o comunitate destul de numeroasa de oameni ( din experienta proprie stiu ca in Brasov sunt destul de numerosi ) open mind spre acest domeniu

SPOR
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Nu stiu cum e in Craiova in special, si nu stiu cum era in 2008 dar acum sunt convins ca se poate face treaba la un nivel cel putin acceptabil si in orase mai mici. Intradevar sunt niste probleme care in Bucuresti nu exista, dar si in Bucuresti exista niste probleme care intrun oras mic nu exista. Daca te tii de treaba, investesti, esti serios si performant tu ca studio in primul rand, mai greu sau mai usor vei face treaba. Acum skillul de promovare al fiecaruia e diferit. De asta sunt studiouri mai bine vazute, mai notorii si altele mai putin cunoscute. Asta nu inseamna ca daca esti cunoscut faci treaba buna sau invers. Dupa parerea mea trebuie sa iti faci si un nume dar trebuie sustinut cu performante reale nu doar cu reclame.
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Smart scrie:Nu stiu cum e in Craiova in special, si nu stiu cum era in 2008 dar acum sunt convins ca se poate face treaba la un nivel cel putin acceptabil si in orase mai mici. Intradevar sunt niste probleme care in Bucuresti nu exista, dar si in Bucuresti exista niste probleme care intrun oras mic nu exista. Daca te tii de treaba, investesti, esti serios si performant tu ca studio in primul rand, mai greu sau mai usor vei face treaba. Acum skillul de promovare al fiecaruia e diferit. De asta sunt studiouri mai bine vazute, mai notorii si altele mai putin cunoscute. Asta nu inseamna ca daca esti cunoscut faci treaba buna sau invers. Dupa parerea mea trebuie sa iti faci si un nume dar trebuie sustinut cu performante reale nu doar cu reclame.
Da,se poate face treaba....mare :lol: Cand ai studio in 2 orase si ai grad de comparatie,iti doresti sa-ti faci un studio in alt oras la fel de mult cum iti doresti o buba in cur.

Sunt orase in care se poate face treaba,orasele mai sarace,nu exista grad de comparatie intre anumite orase ca potential financiar si ca sa te convingi poti face un tur ar Romaniei al oraselor,intr-o zi de weekend,preferabil duminica,atunci se vede potentialul unui oras,cand in fata unui bar jegos vezi 3-4 seria 7 ultimul model,2-3 panamera si vreo cateva ''jeguri'' de BMWx6 sa fii sigur ca acolo or sa vina fetele la vchat cand o face plopul pere.La asta m-am referit,mergi odata la Craiova si plimba-te pe acolo si pe urma mai vorbim daca se poate face treaba sau nu.Ca poti aduna cateva ametite de 1000 la perioada,sa incropesti un wannabe studio e ceva,ca sa faci un studio unde sa faci performanta e altceva. :wink: Si de ce ai investi intr-un oras de genul asta aceasi suma cand poti sa investesti exact unde trebuie avand mult mai multe sanse?
Eu am vorbit din punctul meu de vedere,pentru cine vrea sa faca munca voluntara,nu pot sa ma opun,oricine isi poate incerca sansa.
Cand aud treaba asta cu ''nume'' in domeniu ma ia cu lesin,in domeniu asta e ca si cum te-ai plimba cu kangoo jumps pe o pojghita de gheata,nici nu-mi doresc sa detaliez ca nu vad sensul si timpurile cand toata lumea vroia/cauta socializare,companie,share,cred ca tocmai au apus,pentru mine cel putin e clar,restul pot trai intr-o lume minunata si plina de bs si minciuni pe care si le alimenteaza singuri de plictiseala sau din dorinta de a vedea ce vrea fiecare sa vada.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
marblestudio
Mesaje: 18
Membru din: 27 Noi 2013, 13:18
Localitate: Brasov
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

eldiablo scrie:
alecs13 scrie:Gata ? nu mai vine nimeni cu idei ? cu pareri ? :mrgreen:
Ce sa facem daca le-a spus Isa pe toate :) , serios vorbind in momentul de fata ai sanse de reusita numai daca ai rabdare , nervi si bani de sustinut aceasta afacere pana in momentul in care una cate una modelele capata vechime si incep sa-si aduca cunostintele sau sa ofere o incredere sporita modelelor noi aparute prin diverse forme de recrutare si la un moment dat treci de la pe minus la pe plus , daca cineva ar avea vreo reteta magica in ceea ce priveste recrutarea de modele ar aparea acel "studio" precum Mega Image din 700 in 700 de metrii in orice localitate cu peste 20 mii locuitori , ca un sfat ce poate parea aiuristic rau dar care te poate ajuta pe tine sau alti manageri de studio din Brasov :

Apuca-te de yoga sau incepe o relatie apropiata ( intima sau de amicitie ) cu un practicant vechi si o sa ai acces la o comunitate destul de numeroasa de oameni ( din experienta proprie stiu ca in Brasov sunt destul de numerosi ) open mind spre acest domeniu

SPOR

Fac 2 lucruri intr`unul singur cu yoga :)) imi perfectionez rabdarea si interactionez si cu un grup open minded care percepe altfel toata treaba asta. :mrgreen:
www.marblestudio.ro - Videochat prietenos
marblestudio
Mesaje: 18
Membru din: 27 Noi 2013, 13:18
Localitate: Brasov
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Intrebare : De ce toate fetele pe care le-am intalnit sunt neserioase ?
De ce isi doresc toate bani fara sa-i munceasca ?
De ce vor toate sa munceasca 4 ore si sa faca mii de bani ?

Ce se intampla doctore ? :))
www.marblestudio.ro - Videochat prietenos
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

alecs13 scrie:Intrebare : De ce toate fetele pe care le-am intalnit sunt neserioase ?
De ce isi doresc toate bani fara sa-i munceasca ?
De ce vor toate sa munceasca 4 ore si sa faca mii de bani ?

Ce se intampla doctore ? :))
Fara sa par rautacios si carcotas .... chiar m-am gandit la tine si la problema ta astazi cand am vazut un model din Brasov care cauta recomandari pentru un studio ....am luat lista de studiouri legale aflata aici pe forum si nu i-am putut recomanda nici unul din Brasov pentru ca nu exista , daca nu intrii in legalitate sau nu "iesi in fata" cu o oferta publica si serioasa ( asta daca esti in deplina legalitate dar te ascunzi de frica sa nu stiu ce ) o sa fie foarte greu sa intalnesti modele serioase ...de obicei cand recrutarea se bazeaza pe "vrajeala" atrage acelasi lucru , din cate stiu eu Brasov este un oras destul de mare si chiar ar conta la nivel de recrutare sa "tipi" in gura mare online ( aici pe forumuri , pe facebook , .... ) si offline ( ziare locale , panotaj stradal , flyere , .... ) un slogan de genul "SINGURUL STUDIO DE VIDEOCHAT LEGAL DIN BRASOV CAUTA MODELE PENTRU INTREGIREA COLECTIVULUI"

Bafta acolo si nu mai pune si tu la suflet neseriozitatea fetelor
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
marblestudio
Mesaje: 18
Membru din: 27 Noi 2013, 13:18
Localitate: Brasov
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu stiu de ce afirmi ca nu exista studio legal in Brasov, chiar mi-ar face placere sa detaliem un pic discutia.

In primul rand, despre legalitate : firma este inscrisa si are toate codurile caen necesare functionarii .
In al 2 lea rand, avem si punct de lucru nu doar sediu prin alte orase din Romania :D Daca nu ai gasit pe site nicio firma care angajeaza, nu inseamna ca nu exista una.
In al 3 lea rand, modelele actuale lucreaza cu carte de munca inregistrate pe bune, se plateste tributul la stat si se depun declaratii de fiecare data cand este nevoie/
In al 4 lea rand, ca orice firma legala, lucram cu contabila , nu tinem contabilitatea pe picioare in bucatarie sau prin baruri pe la cafele.
In al 5 lea rand, daca chiar esti interesat iti pot trimite / arata modele care au cochetat cu noi si au avut incasari foarte mari, doar ca si ele si-au stiut interesul si au facut tot ce a trebuit si nu s-au dat inapoi de la nimic.
In ultimul rand, stiu din diverse surse ca avem multe plusuri fata de alte studiouri din zona. De la platile care nu intarzie, pana la tehnologia hd , unde nu se pune problema ca nu am avea taguri hd si two way audio :)))

Te astept la conversatie. :evil:
www.marblestudio.ro - Videochat prietenos
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

alecs13 scrie:Nu stiu de ce afirmi ca nu exista studio legal in Brasov, chiar mi-ar face placere sa detaliem un pic discutia.

In primul rand, despre legalitate : firma este inscrisa si are toate codurile caen necesare functionarii .
In al 2 lea rand, avem si punct de lucru nu doar sediu prin alte orase din Romania :D Daca nu ai gasit pe site nicio firma care angajeaza, nu inseamna ca nu exista una.
In al 3 lea rand, modelele actuale lucreaza cu carte de munca inregistrate pe bune, se plateste tributul la stat si se depun declaratii de fiecare data cand este nevoie/
In al 4 lea rand, ca orice firma legala, lucram cu contabila , nu tinem contabilitatea pe picioare in bucatarie sau prin baruri pe la cafele.
In al 5 lea rand, daca chiar esti interesat iti pot trimite / arata modele care au cochetat cu noi si au avut incasari foarte mari, doar ca si ele si-au stiut interesul si au facut tot ce a trebuit si nu s-au dat inapoi de la nimic.
In ultimul rand, stiu din diverse surse ca avem multe plusuri fata de alte studiouri din zona. De la platile care nu intarzie, pana la tehnologia hd , unde nu se pune problema ca nu am avea taguri hd si two way audio :)))

Te astept la conversatie. :evil:
DACA , tot ce ai afirmat mai sus este adevarat te felicit si-ti doresc "la mai mare" , eu nu am afirmat ca nu ai fi legal - doar ti-am dat un sfat sa "iesi putin in fata" , ai inceput acest topic prin "nelamurirea" referitor la greutatea recrutarii de noi modele iar cand in sfarsit a aparut un model exact din orasul tau care cauta un studio serios la ea in oras eu n-am putut sa te recomand ( din dorinta de a ajuta modelul respectiv ) pentru simplu motiv ca alecs13 = public doar un nick name pe acest forum .... nu ai dovedit in nici un fel public ca esti legal si transparent , pe langa toate particularitatile si greutatile unui studio dintr-un oras mic preferi sa fi si netransparent si "ascuns" , cat despre invitatia la conversatie ..... ca sa nu fiu interpretat aiurea sau sa nu plictisesc membrii forumului cu conversatia noastra o sa-ti trimit un pm cu raspunsul la ultimul tau post pe care daca consideri ca esti pregatit pentru o "dezbatere" publica il poti posta tu aici pentru ca cel putin din punct de vedere general al abordarii acestui minunat domeniu inca avem toti de invatat unii de la altii

Spor
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
marblestudio
Mesaje: 18
Membru din: 27 Noi 2013, 13:18
Localitate: Brasov
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Problema nu mai este de actualitate. Rabdarea, tutunul, seo si publicitatea mi-au rezolvat problema, va multumesc . :evil:
www.marblestudio.ro - Videochat prietenos
xbeautystudio
Mesaje: 3
Membru din: 06 Iun 2015, 22:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cu o problema asemanatoare ma confrunt si eu,am deschis un studio in Focsani cu 6 luni in urma si nu reusesc sa gasesc modele care sa fie punctuale si serioase!Eu sunt corect cu banii(la timp),in studio conditiile de lucru consider ca sunt bune,aparatura pot sa zic chiar foarte buna(am o persoana care se ocupa de partea tehnica)...nu reusesc sa gasesc o metoda prin care sa le determin sa fie serioase si punctuale!!!
Avatar utilizator
DarkBOO
User Activ
User Activ
Mesaje: 280
Membru din: 22 Apr 2015, 18:42
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

xbeautystudio scrie:Cu o problema asemanatoare ma confrunt si eu,am deschis un studio in Focsani cu 6 luni in urma si nu reusesc sa gasesc modele care sa fie punctuale si serioase!Eu sunt corect cu banii(la timp),in studio conditiile de lucru consider ca sunt bune,aparatura pot sa zic chiar foarte buna(am o persoana care se ocupa de partea tehnica)...nu reusesc sa gasesc o metoda prin care sa le determin sa fie serioase si punctuale!!!

Se numeste ''sanctionare'' (penalizare!!!!) :evil: :evil: :evil:
Sa vezi punctualitate atunci :shock:
Avatar utilizator
AlexandraGeorgia
VIP
VIP
Mesaje: 410
Membru din: 10 Noi 2008, 20:57
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

BlondeGirl scrie:
xbeautystudio scrie:Cu o problema asemanatoare ma confrunt si eu,am deschis un studio in Focsani cu 6 luni in urma si nu reusesc sa gasesc modele care sa fie punctuale si serioase!Eu sunt corect cu banii(la timp),in studio conditiile de lucru consider ca sunt bune,aparatura pot sa zic chiar foarte buna(am o persoana care se ocupa de partea tehnica)...nu reusesc sa gasesc o metoda prin care sa le determin sa fie serioase si punctuale!!!

Se numeste ''sanctionare'' (penalizare!!!!) :evil: :evil: :evil:
Sa vezi punctualitate atunci :shock:
Şi ce ne facem dacă îşi iau tălpăşița şi nu mai ai pe cine penaliza? E o o chestie de finețe să nu cazi în extrema cealaltă, să nu devii bau-bau, pierzând şi puținele modele pe care le ai. De aceea sunt binevenite abilitățile deprinse în alte domenii, să ştii să le fii modelelor lider, mentor, dar şi prieten, menținând o traiectorie care nu trebuie să pice nici in too friendly, nici în bau-bau.
Business Woman of The Year Winner BucharestSummit Awards 2017-2018
YNOT 2015-2016-2017 Businesswoman of the Year Nominee
XBIZ 2016-2017 - Live Cam Model of the Year Nominee
AVN 2017 - Best Solo Girl Website Nominee
AVN 2016-2017- Favorite Cam Girl Nominee

http://domsociety.ro
xbeautystudio
Mesaje: 3
Membru din: 06 Iun 2015, 22:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da,ai dreptate BlodeGirl este un sfat bun dar cum pot evalua sanctiunile?Totusi nu cred ca ar trebui sa fie foarte drastice tinand cont ca in Focsani fetele se gasesc oarecum greu iar daca sunt infime s-ar putea sa nu-si atinga scopul! :roll:
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”