O idee mai veche...

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
happycats
Mesaje: 16
Membru din: 02 Noi 2014, 18:39
Localitate: Brasov
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna ziua tuturor.

Acum vreo 6 luni, cand cochetam cu ideea deschiderii unui studio de videochat, ca la carte, citeam zi si noapte postari pe cel mai util si profi forum in domeniu...adica adultvideochat.ro
Atunci vazusem intr-un comment ceva care mi-a atras ochiul: Studio20 (daca nu ma insel) prin admin, era disponibil unei eventuale intalniri cu alt admin in scopul de a oferi sfaturi, idei etc...gen o cafea si discutii libere. (Daca nu era vorba despre Studio20, imi cer scuze)
Intre timp am deschis, cu foarte multa bataie de cap, cu multe bete-n roate, intr-un sistem care pare facut NU sa-ncurajeze deschiderea unei afaceri (de orice natura), ci din contra, sa o infunde din fasa. Toti cei implicati s-au dedicat 150%, volumul de munca a fost si este in continuare masiv.
Dar ca sa nu o mai lungesc, ma gandeam oare oferta aceea mai este valabila? Sau mai sunt alte studiouri legale care ar fi dispuse unei astfel de intrevederi?
Daca da, as fi foarte bucuros si recunoscator celui care si-ar ''dona'' circa 2 ora in scopul mentionat.

Cei care nu sunt interesati pot pur si simplu sa ignore aceasta postare :wink:
Din pacate nu pot pm, asadar cei carora li se pare in continuare o idee buna, sunt rugati sa lase un reply aici, sau un mail la office@happycats.club

Va doresc o zi minunata si spor la treaba! :D
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Hi happycats@

Nu te entuziasma crezand in existenta muncii patriotice .Nu stiu ce ai citit tu in trecut , dar daca te referi la studio20 probabil era vorba de posibilitatea pe care ei o ofera si pe site ,de a te ajuta pt a obtine o franciza .

Si nu e vorba doar de 2 ore si cafea ,favorizand intr-un fel sau altul concurenta .Prieteniile intre oameni de afaceri care dezvolta acelasi business nu se nasc , ele trebuie sa fi existat dinainte ,dar si atunci unul din ei o poate lua pe aratura ....

Daca noi 2 am avea pravalii apropiate cu acelasi gen de marfa , adresandu-ne acelorasi categorii de clienti ,crezi ca eu ti-as spune de unde iau marfa /daca o iau cash sau cu plata la vanzare /cum fac cu marfa care se apropie de perioada de expirare / ce inspector cunosc si ce sfaturi i-mi da el la o bere /etc etc ?
Probabil s-ar gasi admini/owneri care ar fi dispusi contra comision /onorariu sa dea detalii , dar si ei se gandesc daca se merita .Comisionul il ia o singura data si ..paaaa ! Tu poti invata /deprinde multe taine, ba chiar la un moment dat poti folosi impotriva lor, cele "acumulate" :wink:

Sa nu privim chiar in negru .Am vrut sa-ti spun doar de ce poate exista reticenta , vizavi de ce speri tu sa gasesti foarte facil :wink:
I-ti doresc succes , oricum.
happycats
Mesaje: 16
Membru din: 02 Noi 2014, 18:39
Localitate: Brasov
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna googlefun

Daca ar fi existat optiunea de ''like'', ti-as fi dat unul foarte mare ;-)
Nu ma asteptam la cine stie ce izbanda in urma topicului, insa am crezut ca poate se merita, cine stie? Poate cineva mai vechi in domeniu vede un lucru bun in a ajuta, indruma pe cineva aflat la inceput de drum. Din pacate nu a fost asa, dar asta e...inteleg foarte bine si sunt de acord cu ceea ce ai spus tu.

Mi-a placut mult mesajul tau si cum ai pus problema.

As vrea sa le multumesc si celor care au ales sa ignore topicul, desi ar fi putut arunca tot felul de commenturi nu tocmai prietenoase.

O zi minunata tie si tuturor,

Spor la treaba!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

E posibil sa te inseli. Exista intalniri lunare. Exista summituri unde e prezenta romaneasca foarte mare. De tine depinde daca chiar iti doresti intalniri. Ele chiar sunt posibile. Deja s-au format grupuri care rezoneaza si se intalnesc periodic.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
happycats
Mesaje: 16
Membru din: 02 Noi 2014, 18:39
Localitate: Brasov
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salut Win

Cum, sau unde as putea afla mai multe detalii despre aceste intalniri lunare? Chiar ma intereseaza!
Daca poti da detalii, ti-as fi foarte recunoscator.

Mersi si...spor!
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

happycats scrie:Buna ziua tuturor.

Acum vreo 6 luni, cand cochetam cu ideea deschiderii unui studio de videochat, ca la carte, citeam zi si noapte postari pe cel mai util si profi forum in domeniu...adica adultvideochat.ro
Atunci vazusem intr-un comment ceva care mi-a atras ochiul: Studio20 (daca nu ma insel) prin admin, era disponibil unei eventuale intalniri cu alt admin in scopul de a oferi sfaturi, idei etc...gen o cafea si discutii libere. (Daca nu era vorba despre Studio20, imi cer scuze)
Intre timp am deschis, cu foarte multa bataie de cap, cu multe bete-n roate, intr-un sistem care pare facut NU sa-ncurajeze deschiderea unei afaceri (de orice natura), ci din contra, sa o infunde din fasa. Toti cei implicati s-au dedicat 150%, volumul de munca a fost si este in continuare masiv.
Dar ca sa nu o mai lungesc, ma gandeam oare oferta aceea mai este valabila? Sau mai sunt alte studiouri legale care ar fi dispuse unei astfel de intrevederi?
Daca da, as fi foarte bucuros si recunoscator celui care si-ar ''dona'' circa 2 ora in scopul mentionat.

Cei care nu sunt interesati pot pur si simplu sa ignore aceasta postare :wink:
Din pacate nu pot pm, asadar cei carora li se pare in continuare o idee buna, sunt rugati sa lase un reply aici, sau un mail la office@happycats.club

Va doresc o zi minunata si spor la treaba! :D
Salutare. Da-mi un PM te ajut cu placere.
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
happycats
Mesaje: 16
Membru din: 02 Noi 2014, 18:39
Localitate: Brasov
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna Svideo,

Deocamdata nu ma pot bucura de functia PM, pentru ca sunt inregistrat recent.
Dar ma pot folosi de adresa de email pana voi putea PM ;-)
Daca vrei, putem comunica pe mail, daca nu, vei fi primul caruia ii voi trimite PM cand voi putea ;-)

Spor!
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

happycats scrie:Buna Svideo,

Deocamdata nu ma pot bucura de functia PM, pentru ca sunt inregistrat recent.
Dar ma pot folosi de adresa de email pana voi putea PM ;-)
Daca vrei, putem comunica pe mail, daca nu, vei fi primul caruia ii voi trimite PM cand voi putea ;-)

Spor!
angajari@s20.ro
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”