Intrebare referitoare la cum primesc banii

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
batranul
Mesaje: 2
Membru din: 02 Aug 2014, 01:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

As avea cateva nelamuriri in legatura cu contul master
Dupa ce am facut contul master doresc sa intregistrez pe contul master 2 modele,bani imi vine pe cardul pe care il primesc la contul master?(am ales metoda de plata payoneer)si apoi le dau eu bani sau pe cardul meu intra doar comisionul de 30-35%?
Multumesc anticipat
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

"Bani iti vine" unde vrei tu....dar nu am inteles cui sa dai tu bani si doar comision....

Respira regulat si nu te precipita ca oamenii astia de aici vor sa te ajute, dar fa un minim de efort pentru coerenta.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
dulcyka_sexy
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 475
Membru din: 22 Sep 2012, 19:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

deci tu vrei sa ai 2 modele pe contul de master.. ori ca ai 2 modele, ori 100, banii intra pe payoneer pt toate modelele care le ai inregistrate pe contul de master....ele castiga in functie de venituri, de la 30% cel mai mic comision pana la 60% maxim comision, acum depinde cati bani vor face....pe livejasmin, earn more, new shares, poti afla comisioanele in functie de venituri...si banii intra suma totala de cat au facut, nu doar comisionul, acela e pentru model in sine, cat castiga in fiecare private...deci sa zic ca model 1 are 1500$, model 2 are 200$, tu primesti 1700$....toate platile se fac doar in momentul in care au facut minim de plata 100$....
deci tu si doar tu primesti banii modelelor tale, si doar tu vei da banii in mana modelelor...bafta acolo
Imagine
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

batranul scrie:As avea cateva nelamuriri in legatura cu contul master
Dupa ce am facut contul master doresc sa intregistrez pe contul master 2 modele,bani imi vine pe cardul pe care il primesc la contul master?(am ales metoda de plata payoneer)si apoi le dau eu bani sau pe cardul meu intra doar comisionul de 30-35%?
Multumesc anticipat
Salut Batrane :D
Intradevar , te puteai exprima mult mai clar decat ai facut-o .
Incerc sa-ti explic eu , ca si dulcika sa "grabit " , aproape le fel de tare ca si tine si nu stiu ce ai inteles .
Deci : 1.Pe contul master pe care l-ai facut ai inregistrat modelele , da ?
2.Ai atasat acest cont de master pt plata prin cardul Payoneer , da?
3.Cand vei intra in acest cont de master , vei vedea incasarile individuale si totale ale celor 2 modele ,corect da?
4.Tot ce-ti mai ramane de facut tie ,este sa verifici cat s-au colectat la sfarsitul perioadei .
Daca modelele au generat venituri pt minimul selectat (zic asta ca , poate ai setat mai sus de
100 minimul de plata ) , banii se "duc" automat in contul de payoneer atasat .
5.Astia sunt toti banii care-ti intra pe card Payoneer ,atasat acelui cont master. Nu-ti mai
bate capul cu comisioane /procente ca te incurci .
6.Binenteles ca , cardul fiind pe numele tau tu vei "scoate" banii si ii vei imparti conform muncii depuse de fiecare .
7.Sunt constient ca multi fac ca si tine , nu neaparat de a face un studio "virtual "(adica de a retine pt ei un "comision") ,ci doar din dorinta de a se cumula si a incasa mai rapid banii , apoi impart banii conform incasarilor fiecaruia .
Exemplu : Una este sa astepti sa faca un model incepator $500 /perioada , existand riscul sa nu-i faca si sa intre in a 2 a perioada si alta sa cumulezi de la 2 modele in 2 weeks cei $500 . Bani mai rapid in mana , atata tot .
Sper ca am fost suficient de clar , in caz ca mai sunt nelamuriri revino punctual (intr-o exprimare mai clara , se intelege ) :lol:
Bye .
batranul
Mesaje: 2
Membru din: 02 Aug 2014, 01:37
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Va multumesc ca ati fost atat de rapizi si intelegatori cu mine,am inteles totul perfect.Multumesc
snake4cs
Mesaje: 8
Membru din: 06 Mai 2014, 18:53
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am si eu o problema . Am citit pe forum ca multi de aici scot banii de pe cardul Payoneer direct de la ghiseu BRD in $ . Eu cred ca am fost la vreo 3-4 sucursale BRD cu intentia de a scoate direct in $ insa fiecare mi-au spus ca nu se poate . De ce oare?
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Pentru ca la fel ca in multe alte domenii exista oameni incompetenti. BRD de ce ar face exceptie. Nu trebuie sa intrebi daca se poate ci pur si simplu sa ceri $.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”