Organizatie profesionala

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Intrucat multi studio owneri si chiar modele independente incep sa iasa din anonimat si sa isi asume munca si rezultatele lor, ma gandesc sa reanalizam o propunere care, acum 8 sau 9 ani, s-a oprit din lipsa de ... curaj :)

Poate ca este momentul sa punem bazele unei organizatii profesionale a celor care au afaceri si/sau lucreaza in videochat. Intrucat am fost implicat intr-un proces similar de lansare si promovare a unei alte ramuri de activitate, acum mai bine de 11 ani cand si in acel domeniu era haos complet, va spun cu certitudine ca o organizatie profesionala, finantata din cotizatiile membrilor, firme si persoane fizice, poate avea efecte spectaculoase asupra noastra, a tuturor.

Aparitia unei organizatii care sa deruleze proiecte de informare publica asupra activitatii noastre poate duce, treptat, la disparitia celui mai mare dusman al unui model sau studio owner: frica de a se afla ca lucreaza in acest domeniu. Fara sa putem schimba totul peste noapte, putem privi impreuna in viitor, putem lasa deoparte orgoliile personale si putem incepe sa lucram la schimbarea mentalitatii. E timpul.

Voi ce parere aveti? Ati adera la o asemenea organizatie profesionala? Ati plati o cotizatie mai mult decat accesibila, sa zicem 0,1% din cifra de afaceri, pentru finantarea unor proiecte de PR si informare?
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
AdrianWSS
Mesaje: 28
Membru din: 08 Feb 2014, 03:51
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ce frumos graieste acest "domn" de la Studio20:) Pacat ca doar atat, si pacat ca uneori exprimarea dansului se face si prin presa:)) asa cate un articol platit ca sa denigreze imaginea unor oameni:)), eu tin sa ii multumesc personal pentru notorietatea creata in urma articolelor despre mine "comandate" in presa:)) sper sa am ocazia la summit sa o fac si personal! Desi a crezut ca ma "ingroapa" nu a facut decat sa imi sporeasca capitalul de imagine, cu siguranta si asta e un altfel de PR, si din nou ii multumesc!!
Revenind la acest topic, cu scuzele de rigoare, eu stiu ca deja o astfel de initiativa exista si in acest sens au fost si cateva intalniri la care cativa dintre noi am luat parte... Felix ( Paradiz - Iasi) chiar a inregistrat o cerere privind inregistrarea unei denumiri, si asta dupa summitul din Predeal! De aceea nu pot decat sa sustin un astfel de proiect!
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

OMG!!! Cum ai avut curaj sa spui asa ceva? Mie unul mi-a fost teama sa aprob asa post indraznet. Citeam si nu credeam ca e adevarat... Am aprobat, Doame ajuta!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

WinXPfather scrie:Mie unul mi-a fost teama sa aprob asa post indraznet. Citeam si nu credeam ca e adevarat... Am aprobat, Doame ajuta!

Da WinXp foarte indraznet, asteptam cu interes continuarea.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Hai ca nu e asa intraznet si tie nu iti tremura mouse-ul prea usor Win :)

Adrian, iti multumim pentru multumiri, dar sigur ne confunzi. Poate e de vina lumea asta virtuala. Noi suntem oameni pasnici si pozitivi, orientati catre a face si nu catre a strica. Credem in concurenta loiala si corectitudine intre cei care activeaza in acelasi domeniu de activitate. In plus, ce am putea sa avem cu un studio din Timisoara, cum vad ca esti tu, cand noi activam numai in Bucuresti? Trecand peste eroare, din respect pentru Ionut, cred ca poti folosi PM cand ai ceva de lamurit cu alt user de pe forum. Ne vedem la Mamaia.

In rest, ma bucur ca sunt si altii care se gandesc la asta si sunt sigur ca, impreuna, vom reusi sa avem curand o organizatie puternica. Si, acum mi-am dat seama, pe langa imaginea industriei, o organizatie profesionala ar aduce reguli de loialitate intre membrii sai, ceea ce nu poate fi decat de bine.
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
MKT-Studio
Mesaje: 27
Membru din: 12 Iun 2013, 17:56
Localitate: Bacau & Piatra Neamt
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Si noi sustinem aceasta idee, si DA am fi de acord sa cotizam atata timp cat se face ceva pentru imaginea pozitiva a acestei industrii !
Poate se va dezvolta acest subiect si la Mamaia ... pe undeva prin programul incarcat ;) !!!
Be smart, smile more and you`ll be rich!

http://www.mktstudio.ro
Avatar utilizator
AdrianWSS
Mesaje: 28
Membru din: 08 Feb 2014, 03:51
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Studio20 scrie:Hai ca nu e asa intraznet si tie nu iti tremura mouse-ul prea usor Win :)

Adrian, iti multumim pentru multumiri, dar sigur ne confunzi. Poate e de vina lumea asta virtuala. Noi suntem oameni pasnici si pozitivi, orientati catre a face si nu catre a strica. Credem in concurenta loiala si corectitudine intre cei care activeaza in acelasi domeniu de activitate. In plus, ce am putea sa avem cu un studio din Timisoara, cum vad ca esti tu, cand noi activam numai in Bucuresti? Trecand peste eroare, din respect pentru Ionut, cred ca poti folosi PM cand ai ceva de lamurit cu alt user de pe forum. Ne vedem la Mamaia.

In rest, ma bucur ca sunt si altii care se gandesc la asta si sunt sigur ca, impreuna, vom reusi sa avem curand o organizatie puternica. Si, acum mi-am dat seama, pe langa imaginea industriei, o organizatie profesionala ar aduce reguli de loialitate intre membrii sai, ceea ce nu poate fi decat de bine.
Mda:) e ironic ca tot dintr-o oarecare eroare sa ii spunem, anumiti muschi si nu cei de la maini s-au umflat, anumite fapte au fost cu siguranta nechibzuite, impulsive,si efectul de boomerang putea fi chiar neplacut, te asigur Studio20, ca de obicei si eu sunt pasnic, pentru ca dupa zicala: "Cine seamana vant, culege furtuna" nu am scos si nu voi scoate "cutitul", asa cum foarte multi altii o faceau in locul meu. mai ales in domeniul asta in care "cutitarii" sunt cel mai des intalniti, sau cum multi altii vor fi tristi, din nevoia lor de a vedea "sange":), si o voi ingropa aici, nu de frica, ci doar din nevoia de liniste, pentru ca repet, eu nu o vad decat ca un fapt pozitiv, asa negativ cum s-a incercat sa fie el! Deci fara resentimente, pentru ca si eu repet fiind pasnic, si eu incerc sa construiesc, nu sa distrug:) si cel mai probabil o voi incheia aici, sa se consemneze, am vrut doar sa multumesc, nimic altceva:)
Din nou Ionut, scuze de offtopic, si WinXpFather in viata nu trebuie sa iti fie frica de nimic:) mie unul chiar nu imi este!
Asa ca sa inchei in tonul topicului, atunci cand toti dintre noi vom intelege sa ne unim, sa nu ne mai sabotam, sa nu ne mai vorbim pe la spate, sa nu ne mai spionam, sa nu ne mai lovim miseleste, sa incepem sa avem incredere in toate proiectele ce necesita o unificare, sa incepem sa dam credit oamenilor care au initiativa sau care sunt capabili sa duca la capat proiectele, sa lasam la o parte toate vendetele, invidiile etc.... ATUNCI CU SIGURANTA ACEST PROIECT, ORGANIZATIE ETC VA PUTEA FI VIABIL SI REALIZABIL, pana atunci sunt doar vorbe in vant aruncate, sau nascute din orgolii si mandrii pur romanesti!
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:



Mda:) e ironic ca tot dintr-o oarecare eroare sa ii spunem, anumiti muschi si nu cei de la maini s-au umflat, anumite fapte au fost cu siguranta nechibzuite, impulsive,si efectul de boomerang putea fi chiar neplacut, te asigur Studio20, ca de obicei si eu sunt pasnic, pentru ca dupa zicala: "Cine seamana vant, culege furtuna" nu am scos si nu voi scoate "cutitul", asa cum foarte multi altii o
Asa ca sa inchei in tonul topicului, atunci cand toti dintre noi vom intelege sa ne unim, sa nu ne mai sabotam, sa nu ne mai vorbim pe la spate, sa nu ne mai spionam, sa nu ne mai lovim miseleste, sa incepem sa avem incredere in toate proiectele ce necesita o unificare, sa incepem sa dam credit oamenilor care au initiativa sau care sunt capabili sa duca la capat proiectele, sa lasam la o parte toate vendetele, invidiile etc.... ATUNCI CU SIGURANTA ACEST PROIECT, ORGANIZATIE ETC VA PUTEA FI VIABIL SI REALIZABIL, pana atunci sunt doar vorbe in vant aruncate, sau nascute din orgolii si mandrii pur romanesti!
Si cand va fi asta?Tot ce spui aici?Just curious:)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
AdrianWSS
Mesaje: 28
Membru din: 08 Feb 2014, 03:51
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

pocahontas scrie:


Mda:) e ironic ca tot dintr-o oarecare eroare sa ii spunem, anumiti muschi si nu cei de la maini s-au umflat, anumite fapte au fost cu siguranta nechibzuite, impulsive,si efectul de boomerang putea fi chiar neplacut, te asigur Studio20, ca de obicei si eu sunt pasnic, pentru ca dupa zicala: "Cine seamana vant, culege furtuna" nu am scos si nu voi scoate "cutitul", asa cum foarte multi altii o
Asa ca sa inchei in tonul topicului, atunci cand toti dintre noi vom intelege sa ne unim, sa nu ne mai sabotam, sa nu ne mai vorbim pe la spate, sa nu ne mai spionam, sa nu ne mai lovim miseleste, sa incepem sa avem incredere in toate proiectele ce necesita o unificare, sa incepem sa dam credit oamenilor care au initiativa sau care sunt capabili sa duca la capat proiectele, sa lasam la o parte toate vendetele, invidiile etc.... ATUNCI CU SIGURANTA ACEST PROIECT, ORGANIZATIE ETC VA PUTEA FI VIABIL SI REALIZABIL, pana atunci sunt doar vorbe in vant aruncate, sau nascute din orgolii si mandrii pur romanesti!
Si cand va fi asta?Tot ce spui aici?Just curious:)
Am prins aluzia:) va fi greu foarte greu.....pentru ca in general, romanul moare de grija altuia...si exact ca si democratia din tara asta, mai ales in jungla asta videochat, sunt multi ghibiti care in loc sa ia atitudine prefera sa incerce sa saboteze orice se vrea bun si constructiv, sau prefera sa fie "fini" comentatori si atat! Dar eu fiind un idealist inca mai sper, si nu doar eu.
Eu as pune niste intrebari:
In cazul infintarii unei organizatii, asociatii etc, va trebui cineva sa o conduca, nu? Acum intrebarea este: Oare toti vor accepta sa nu aiba control acolo decat prin adunarea generala? Oare toti vor accepta sa fie condusi de x care desi a acceptat sa fie presedinte, nu este inghitit de y caruia x i-a furat vreun model, vreun brand vreodata, vreun decor, vreun training?:)
Acum partea financiara, cum ii convingi pe a,b,c, d , e etc ca trebuie sa plateasca o cotizatie, care apropo va fi gestionata de x persoane, consiliu de administratie, in care mai exista un z, f, etc care a spionat pe nu stiu cine la un moment dat sau i-a copiat decor, training etc:)))
Sa spunem ca aceasta asociatie va ajunge sa reprezinte un grup la vreun site, merg 3 persoane din asociatie cu mandat la site sa negocieze x problema:)) sa vezi discutii dupa...ca nah cei 3 au fost sa isi aranjeze apele si de restul nu le pasa.....
Sa spunem ca la un moment dat aceasta asociatie va putea fi un evaluator al studiourilor din Romania, sa vezi atunci nebunie, de ce unul are doar 3 stele si altul 5.....etc
Sunt convins ca o astfel de asociatie nu poate face decat bine, dar il va face doar atunci cand toti vom intelege ca si credibilitatea asta trebuie sa existe, altfel degeaba!
Si cate ar mai fii de spus aici.......
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Fiind intelegatori cu mine am reusit mult mai usor aprobarea urmatoarelor posturi. E adevarat nici nu mai sunt asa apetisante. Voi fi atat de sincer pe cat o cere nivelul audientei :). Recunosc, in nici un caz nu am incercat moderare mai sus ci sa incit saltul la beregata. Sunteti prea inteligenti amandoi ca sa neg asta. Recunosc ca sunt unul din cei tristi ca nu vad sange. Chiar imi frecam manutele pentru ceva ce credeam ca va fi epocal. In sfarsit Mugur vs. Adrian. O confruntare intergalactica de mult anticipata. Da, sunt trist. :(

Cam toti cunosc culisele "conflictului". Nici nu e asa greu de intuit. Ce ar putea fi in domeniu motiv de zanzanie?! Desigur un model. Pare banal dar cand intervin orgoliile... Poate e bine ca v-ati mai relaxat, dar nah, eu incerc, poate va mai ganditi. Totusi asta e motiv sa implici miseleste pe la spate presa? Hm!

Ontopic: Asociatia e buna cred ). Voi va pricepeti la asta. Dar eu un tip pragmatic (cel putin asta cred eu) pana la asociatie de ce nu incercati sa scoateti maximul de profit din ceea ce aveti deja? Majoritatea, ca sa nu zic toate studiourile pierd cel putin 30% bani din cat fac, doar ca nu folosesc resursele deja existente. Mai curios e ca teoretic cam stiti ce e de facut. Dar nu o faceti. Inca nu am un raspuns clar, dar din ce am observat e ca nu prea credeti sau ca nu stiti de fapt exact cat pierdeti. Sigur ca e ceva munca in plus dar eu cred ca merita mai ales tinand cont de concurenta actuala. Cand modele bune sau modele in general sunt din ce in ce mai greu de gasit de ce nu ai scoate maximul posibil din ce deja ai?!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

Studio20 scrie:
Voi ce parere aveti? Ati adera la o asemenea organizatie profesionala? Ati plati o cotizatie mai mult decat accesibila, sa zicem 0,1% din cifra de afaceri, pentru finantarea unor proiecte de PR si informare?

o organizatie nu este o asociere temporara sau in participatiune pentru un proiect.
o organizatie ofera liber acces si celui omnipotent si celui defavorizat, de aceea orice organizatie are ca si cotizatie o taxa fixa nu procentuala, pe care memebrii fondatori o fixeaza cat considera ei.
organizatiile cu taxe foarte inalte inaccesibile boborului, de exemplu, se numeau Gentleman's CLUB.
in functie de profilul organizatiei si de masa de membri potentiali careia i se adreseaza taxa poate fi mai ieftina sau mai scumpa.

in schimb a plati zero virgula x% pentru ceva se numeste asociere in afaceri pentru un proiect mai lung sau mai scurt.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
videochat_father
VIP
VIP
Mesaje: 304
Membru din: 16 Mai 2005, 04:59
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Exista lucruri care stim ca sunt imposibil de realizat, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza. Albert Einstein
alxxx_is
Mesaje: 20
Membru din: 16 Mai 2012, 23:17
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Există un alt site (….) care are un număr de 340.827 de accesări pe lună. O accesare costă 5 euro plus TVA. Dacă facem un calcul acum, sunt 1.704.130 de euro.
Cata minte sa ai sa spui ca o accesare costa 5 euro pe luna? :)
Ca sa vezi cine fac legile.
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

http://www.realitatea.net/proiect-bizar ... gn=FB-Post
Mda , foarte de actualitate , mai ales intr-o societate unde statul vrea sa puna taxe pe ce prinde :stalp/garaj/drepturi autor/etc/etc.
Eu pot intelege dorinta oamenilor in general de a simti ca fac parte dintr-un asociatie /organizatie/club exclusivist si e normal sa fie asa .Ce nu vad e insa faptul :Unde ar fi castigul modelelor? Credeti ca daca s-ar legaliza prostitutia , pe langa beneficiile cunoscute de toata lumea ( profesie recunoscuta /carte de munca/ controale medicale /siguranta /impozite catre stat etc ) societatea noastra ar deveni brusc mai open mind vizavi de indeletnicirea prostituatelor ? Ar privi cu ochi buni ? Ar fi un motiv de lauda ? Sau se realizeaza doar partea cu impozitarea si protectia celor care lucreaza ?
Acum "nevestele " stau inca linistite /croseteaza :) ...stiind ca nu te risti sa fii pus in situatii nashpa sau sa te trezesti cu vreo boala sexuala .Cum vor fi ele cand se va legaliza ? Probabil mult mai vigilente /suspicioase si orice iesire la bere cu baietii va fi motiv de uitat cu ochii pe ceas :) si de controlat portofelul sa vada cat ai cheltuit ,nu ?
In cazul modelelor de VCH ..."nevestele " vor fi statul ! Va impune tot felul de taxe/aprobari/licente de masturbare ...pentru ca stim foarte clar cum ca statul nu lasa nici o afacere sa dea pe alaturi facand profit .
Daca unul din scopurile principalale si recunoscut pe bune, ar fi facilitarea gasirii de noi talente in domeniu , parerea mea e cum a zis si Win, ar fi maximizarea resurselor deja existente , gasirea know how-ului adecvat ca aici e marea problema .Nu-ti va aduce statul (prin facilitatile oferite , sa zicem ) o avalansa de modele toba de engleza /frumoase /inteligente si gata de a se apuca de munca .
Si daca ar fi totusi asa ...care e avantajul modelelor independente ? Sau daca si ele vor fi beneficiarele acestei asociatii ? Sau ele vor intra in ilegalitate , brusc ..neavand licenta de masturbare ?
Eu sunt de parere ca la fel ca si in sport pt performanta , e nevoie de un antrenor bun .Chiar daca un model e foarte bun , exceptional si face extraordinar de mult ...trebuie sa aiba un antrenor care sa aiba ce sa-i mai spuna si dupa ce a ajuns pe culmi ,sa-l motiveze prin cunostintele sale sa pastreze ce-a castigat sau sa castige si mai mult .
De exemplu mari campioni :Mike Tyson /Remy Boniasky /Rafael Nadal credeti ca odata ajunsi pe culmi scot limba la antrenorii lor, ii trateaza ca si cum numai au ce invata de le ei ? Un atlet tanar puternic alergand pe o pista , pare ca numai are nevoie de antrenorul lui batran /bolnav care numai poate alerga nici 100 m , dar "aude" in timpan cum ii bubuie vorbele "batranului " : Hai ca eu stiu si stim amandoi ca nu vei renunta si chiar vei castiga !
De asta au nevoie modelele : De un model ! Nu de legi tampite ca cea de mai sus .Si nici studiourile (deocamdata ) nu cred ca au nevoie de alte taxe .E deajuns legalitatea in care sunt si sa scrie in contract 'operator calculator " .Societatea trebuie sa evolueze singura in alte domenii mai intai, mult mai grave si apoi sa-si bage nasul unde nu e de ea .
Fraza asta :"Aparitia unei organizatii care sa deruleze proiecte de informare publica asupra activitatii noastre poate duce, treptat, la disparitia celui mai mare dusman al unui model sau studio owner: frica de a se afla ca lucreaza in acest domeniu" ..este doar partial adevarata si full de ipocrizie .
Si e vorba de frica de stat (impozite) sau e frica ca se afla ca fac VHC ? Adica modelele fie ele din studio sau independente vor aparea la Tv/ziare/reviste locale cu fruntea sus , ba chiar mandre ca fac parte dintr-o asa asociatie ?
Cel putin abordarea nu e clara ...si suna ca o campanie electorala : Va cerem votul dar sa stiti ca facem asta doar pt interesele tarii noastre dragi . Si nu fi-ti tristi ca doar noi mergem In Eu la congrese :stiti doar , sampania se bea prin reprezentanti !
topstudio
Mesaje: 15
Membru din: 09 Oct 2013, 10:40
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Prin proiect se propune introducerea unei accize fixe pentru fiecare obiect sau publicaţie cu caracter pornografic, achitarea unei taxe anuale de licenţă de către operatorii economici care prestează activităţi specifice domeniului, precum şi obligativitatea achitării unui abonament lunar pentru accesul la site-urile cu caracter pornografic.

Asta, cred eu, va fi maxim. Cat, cine si in functie de ce se va stabili licentierea?
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Eu nu vreau sa fac parte dintr-o asociatie de genul asta,cu toate beneficiile insirate nu sunt convinsa ca e un lucru bun,pe langa cele spuse de Adrian,mai sunt inca multe alte nelamuriri si chestii cu care nu as fi de acord,cum ma va reprezenta pe mine ca individ ,cineva care nu ma cunoaste si cat de bine imi va reprezenta interesele cand asociatiile si grupurile de gen urmaresc interesul comun,poate interesul meu nu coincide cu al tuturor?
Vad mai buna initiativa lui Alex,cea cu studio agreat,cu toate ca si acolo sunt multe nelamuriri dar cred ca avem nevoie de ceva care sa ne reprezinte la sites nu sa ne spele imaginea,ca sa speli ceva foarte mare cum este industria vchat,dureaza si pana speli intr-o parte se murdareste in alta and so on.
Videochatul este un business in care fiecare ar trebui sa-si urmareasca interesul personal si eu nu cred sub nici o forma in altruismul colectiv,nu mi-as incredinta interesele pe mana unei terte persoane si nici nu cred ca o vor face multi.

Hai sa luam ca exemplu awsummit,300 persoane inscrise,extrem de putine avand in vedere numarul mare de persoane care reprezinta o singura companie,site,studio,deci unde pana mea e unitate cand pana si oamenii care pareau okay si se vroiau a fii exemple, pun conditii,apeleaza la ambitii personale,etc?In proiectul awsummit,s-au implicat inca de la inceput cateva persoane,restul au asteptat si inca asteapta,vor astepta in continuare ,cate mii de persoane activeaza in industrie??Pai din mii s-au implicat cu adevarat maxim 20 de oameni,deci??

Iar ma intorc la altruism,profesionalism ,rahat cu perje,la 1 ora dupa ce Razvan a prezentat proiectul Ibabes ,domeniul era cumparat:)))))Asa inteleg unii bunatatea si favorul=prostie si profit pentru ei daca e posibil.

Asa cum am spus si la intalnirile adhoc eu reprezint un studio mic,sunt un rahat pe langa gigantii industriei si totusi gigantii au facut mult mai putin decat rahatul,nu prea am invatat nimic de la giganti pentru ca tin cu dintii de interesele lor si se invart in jurul cozii dand impresia ca ne fac o mare favoare cu a lor prezenta,da stiu, sunt o mare dobitoaca dar promit sa-mi revin:)))Alex cred ca facut 200 de drumuri in toata Europa pentru acest summit ca sa nu mai spun timp pierdut,bani cheltuiti din buzunar,mii de telefoane ,emailuri ,etc si a facut asta cu inca 3-4 oameni,retineti 3-4 oameni din MII,da si el este tot un idealist ca sa ma exprim frumos,s-a dat cu curul de pamant pentru niste oameni care nu merita efortul si care asteapta doar sa beneficieze daca este ceva de beneficiat daca nu asta e tot Alex va fii cel care isi va lua un sut in bot iar restul vor sta la plapumioara si cu capul in pamant.

Inca ceva,daca la summit nu veneau siteurile cele mai importante din industrie eram tot aceasi de la Predeal,pot sa pun pariu pe ce vreti voi dar restul nu vin pentru binele tuturor ,vin sa vada daca mai pot face ceva aranjamente,obtine favoruri,etc,tot pentru ei ,evident.

Merita industria asta o sansa?In momentul actual ,NU si puteti sa spuneti ce vreti dar asta e adevarul,acolo trebuia sa vedem 2000 de inscrisi sa tinem summitul pe plaja si atunci credeam ca merita o sansa .Prefer sa raman un rahat,dar mandra, decat un prost in poleiala.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Fara indoiala numarul celor care vin la intalniri, ca si numarul celor care vor fi membrii ai unei asociatii profesionale, va merge de la mic (la inceput) catre mare (dupa ce rezultatele incep sa apara). Este legea universala cu "eary adopters" si asa mai departe ...

Si da, este esential ca in fruntea unei organizatii profesionale sa fie oameni care nu reprezinta un studio sau un grup de interese, oameni corecti si echidistanti, in care putem avea toti incredere. Asa e in orice industrie. Eu cam stiu un om care respecta toate conditiile astea, un om care timp de 10 ani a refuzat toate studiourile care-i cereau reclama pe forum si altele similare, fie ei prieteni sau nu, care niciodata nu a acceptat incorectitudinea si care a militit intotdeauna pentru binele tuturor studiourilor si a modelelor independente in mod egal, un om in care toti avem incredere. L-ati ghicit? :)
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
AdrianWSS
Mesaje: 28
Membru din: 08 Feb 2014, 03:51
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Raspund repede lui WinXPFather, conflict a existat doar de o singura parte, daca exista din amandoua era mult mai rau, acum nu vom stii pentru cine era rau, dar cu siguranta cineva avea de suferit daca eu nu aveam chibzuinta sa nu ascut cutitul:)) Repet, parafrazez ironic dintr-un "contemporan in viata":)) "Case closed, if u can read me":)))

In alta ordine de idei, ma bucur ca Felix a dat acel link, eu stiu ca se pregateste o lege, atat spun! Desi societatea civila nu inghite bine acest domeniu, pentru ca simplu 85% suntem ortodocsi din care vreo 55-60% practicanti! Trageti voi concluziile! Dar cei de la putere vor face orice sa adune taxe si isi vor asuma orice risc sa promulge o lege din asta!

Acum intrebarea mea este, daca exista o organizatie care sa insemne ceva, sa fie consultata de catre cei de sus, ca totusi reprezentam ceva in piata financiara romaneasca, se spune ca generam venituri importante! Nu? Asadar daca aveam deja asociatia si bateam cu pumnul in masa, acolo unde trebuie!! Ce se putea intampla?Negociam conditii domnilor si doamnelor, asta se intampla!!! Asa vom sta "capra" si vor face ce vor ei!! O sa vedeti asta! Vedeti de aceea e important ca sa avem o entitate juridica care sa ne reprezinte! Timpul trece si noi vom tot balacari aici pe forum pe cand altii respectiv statul vor da legea cum li se vor parea normal si nu stiu daca pe noi ne va avantaja in vreun mod, decat poate singurul lucru bun ca poate acea lege va credita cumva aceasta activitate!
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Studio20 scrie: Si da, este esential ca in fruntea unei organizatii profesionale sa fie oameni care nu reprezinta un studio sau un grup de interese, oameni corecti si echidistanti, in care putem avea toti incredere. Eu cam stiu un om care respecta toate conditiile astea, un om care timp de 10 ani a refuzat toate studiourile care-i cereau reclama pe forum si altele similare, fie ei prieteni sau nu, care niciodata nu a acceptat incorectitudinea si care a militit intotdeauna pentru binele tuturor studiourilor si a modelelor independente in mod egal, un om in care toti avem incredere. L-ati ghicit? :)
Este vorba despre SAD^^EYES, care cu siguranta nu s-ar baga in asa ceva, chiar daca ar reprezenta in egala masura atat studiourile cat si modelele independente.

De numele si imaginea lui impecabila s-au folosit cateva persoane de-a lungul timpului fara nici un drept, doar pentru ca omul este chill si aparent "nepasator", a fost mentionat in "n" situatii unde numele lui a insemnat ridicarea imaginii si a oferit incredere! ( la interviuri in intalniri etc, sau cel putin asa am auzit )
Intelegem ca postul nu este intamplator se doreste sesizarea pericolului care paste industria videochatului si pregatirea terenului cum ca o "organizatie" ar pazi "wankerul" din romania de taxa aia de 5 E sau ce se vehiculeaza acolo.

Interesant ... totul devine foarte interesant.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
videochat_father
VIP
VIP
Mesaje: 304
Membru din: 16 Mai 2005, 04:59
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

topstudio scrie:Prin proiect se propune introducerea unei accize fixe pentru fiecare obiect sau publicaţie cu caracter pornografic, achitarea unei taxe anuale de licenţă de către operatorii economici care prestează activităţi specifice domeniului, precum şi obligativitatea achitării unui abonament lunar pentru accesul la site-urile cu caracter pornografic.

Asta, cred eu, va fi maxim. Cat, cine si in functie de ce se va stabili licentierea?

@Glamour citeste atent ce e cu bold ...nu vb de de labagii

achitarea unei taxe anuale de licenţă de către operatorii economici care prestează activităţi specifice domeniului
Exista lucruri care stim ca sunt imposibil de realizat, pana cand vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza. Albert Einstein
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

AdrianWSS scrie:Raspund repede lui WinXPFather, conflict a existat doar de o singura parte, daca exista din amandoua era mult mai rau, acum nu vom stii pentru cine era rau, dar cu siguranta cineva avea de suferit daca eu nu aveam chibzuinta sa nu ascut cutitul:))
Inatai de toate bine ai venit pe forum Adrian. Chiar daca mai tarziu dar cu bucurie.

Ei, pai in prima instanta nu prea aveai cum sa alimentezi conflictul. Pentru ca el zice ca tu l-ai creeat deschizand studioul din Bucuresti cu o parte din fetele lui. Adica una care a tras dupa ea si altele. Reactia lui a fost presa. Probabil ai considerat ca e ceva minor pentru a mai escalada ceva care era perdant pentru amndoi. E bine ca v-ati lamurit dar eu stiu ca daca te prinde cu garda jos te va arde de ceva modele. Deci cutitele stau in stand by.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

videochat_father scrie:@Glamour citeste atent ce e cu bold ...nu vb de de labagii
Eu am precizat "sau ce se vehiculeaza pe acolo" ma mira faptul ca nu ai scris postul complet de prima data.


Dumnezeule ce e asta ? Mie nu imi vine a crede !!!
discutii-despre-modelele-neserioase-t80 ... tml#p86476
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”