Organizatie profesionala

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

So:

@WinXPFather: Toate este raspunsul meu, am castigat?

@Markus: Iti multumesc pentru precizari, sunt binevenite si te asigur ca iti impartasesc preferinta si consideratia.

@Dragos: Nu stiu daca esti prin zona dar trebuie sa citesti asta. Si eu am ramas, la doar cateva zile diferenta de Markus, impresionat de atitudinea ta. Pentru publicul larg, un model venit la noi acum 3 saptamani nu ne spusese unde mai lucrat in domeniu si, cand Stream ne-a refuzat contul intrucat nu avea 6 luni de cand plecase de la Charm Studio, am aflat. Am intrat pe chatul Charm, mi-am lasat numele si rugamintea sa vorbesc cu managerul. Dragos m-a sunat inapoi si in mai putin de 24 de ore aveam problema rezolvata.

@GlamourFoto: Sper ca acum e clar ca postul de fata si intentiile/intalnirile altor colegi de breasla au fost doar o coincidenta. Acum nu stiu daca fericita sau nu :)

Despre Asociatie: Oricat mi-as dori sa cred in utilitatea sa, cred ca posturile anterioare reflecta mari piedici. Piedicile suntem noi. Orgoliile, egoismul si lipsa de caracter care ne domina uneori pe multi dintre noi. Modelele, managerii, trainerii si orice angajati se muta si se vor muta intotdeauna de colo-colo, dupa cum o fac developerii in firmele de IT sau oamenii de vanzari in B2B sau managerii in multinationale si asa mai departe. E normal si sanatos, ca sunt angajati si nu sclavi. Dar asta nu ne poate impiedica pe noi, cei care-i angajam, sa pastram o relatie deschisa si corecta intre noi, sa comunicam si sa ne gandim de 3 ori inainte de a face ceva ce stim sigur ca noua nu ne-ar placea sa ne faca altul. Pe romaneste spus, una e sa nimereasca cineva la interviu la mine, dupa ce a plecat din alta parte si alta e sa-i cer sa-si sune fostele colege si sa le spuna sa vina si ele, ca le dau +10% la comision sau ca nu au program minim sau ca le ofer masina de servici :)

Sper din toata inima ca Summit-ul care incepe maine, si pentru care Alexis se bucura si se va bucura intotdeauna de toata admiratia mea, sa reuseasca acest lucru: se ne aduca mai aproape si sa ne ajute sa fim mai corecti. Acesta ar fi cel mai mare castig pentru noi toti.
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
SoulCams Models Studios wanted
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

inainte de summitul de la Predeal se simtea o curiositate, interes si bucurie ca posibilitatea unu astfel de intilniri este reala. Fiecare dintre participanti, cel putin cei care am avut fericita ocazie sa ii cunosc personal erau binevoitori si doritori sa afle ceva nou sau sa daruiasca o parte din experienta profesionala. Dupa summit, fiecare a venit cu ceva pozitiv acasa.
Acum, (eu nu sunt la curent cu toate miscarile de dupa cortina, vorbesc din ceea ce vad aici, pe forum) se simte doar lupta pentru interesele proprii si lipsa intentiilor binevoitoare unul fata de altul. Din ceea ce vad este un fel de masurare a pulii intre baieti de 12-15 ani. Despre ce organizatie poate fi vorba! Si de fapt, nu prea vad sensul unei astfel de organizatie, doar un motiv in plus pentru stat sa va mai bage ceva impozite. Atit.
Problema migrarii modelelor nu poate fi rezolvata cu nimic si de nici o organizatie in lume. Si in loc sa pierdeti energie la capitolul cum sa opresc fata la studiou, poate ar fi mai bine sa va ginditi, cum sa ofer asa conditii ca fata sa nu vrea nici in ruptul capului sa plece de la studiou (nu vorbesc despre % ridicate sau bonusuri aiurite)?
Sper din suflet ca impresiile mele sunt gresite si chiar daca nu, lucrurile sa ia alta directie la momentul cind veti avea posibilitatea sa discutati face to face.
just my 2 cents.
Imi pare foarte rau ca nu voi fi prezenta, dar va doresc un summit cit mai productiv, calatorie cit mai palcuta, distractie cit mai vesela. Felicitari Alex si tin pumnii pentru acei care pe linga pastrarea intereselor proprii,incearca sa faca ceva frumos pentru indistrie.
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Exact despre asta e vorba @JustModel, ai inteles perfect. Lupta pentru interese proprii. Auzind discutiile private ca si cum as fi fost acolo, e vorba doar despre interese meschine si aici vin miorlaind binele domeniului. Si nici cand sunt "prinsi" nu au decenta sa o dreaga. dar nu de teama oprobiului public ci de un elementar bun simt si remuscare. Dar nu o au ca lor nu li se pare ca ar face ceva jenant. Ei nu vad nici macar cat de rau pot face orbiti de interese proprii.

Voi fi foarte tolerant, ca eu unul chiar nu as vrea sa escaladeze mai mult decat s-a intamplat deja. Dar vreau sa vad un minim regret, o dorinta de a face ceva constructiv pe bune. Sa aud niste scuze sincere pentru barfa mizerabila si gratuita. Asta poate fi momentul zero de la care fiecare poate invata ca dezbinarea, grandomania, exagerarea, minciuna nu fac decat sa distruga. Nu cred ca pot fi toti prieteni, dar vreau sa vad respect si motive de respect. Oare cum de Dragos se aud chestii frumoase? Adica nu s-ar putea auzi asa de toti? Si chiar nu mi se pare ca ar face "foamea" chiar daca abordeaza un stil fair! Eu stiu ca se poate, ca am exemplele oamenilor de succes din acest domeniu si nici nu stiti de ei mai mult decat performanta modelelor lor de pe siteuri.

Indiferent ce se va intampla un lucru stiu sigur. Daca veti face prostia ca prin actiunile unor grupuri, unora dintre voi, indiferent care, veti nedreptati modelele atat pe cele din studiouri cat si/sau pe cele independente veti descoperi in mine un oponent. Si va veti convinge ca sunt unul foarte incomod. Nu ma subestimati si sa ma mai considerati un addicted de forum, ca in viata reala ma descurc mult mai bine ;). Amin!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Markus,vreau sa ma lamuresti si pe mine cu o chestie,chiar daca nu o faci pe forum poate ma lamuresti personal la Mamaia pana pe 19 ,ora 13,nu sunt sigura ca am inteles bine ce vrei sa spui la punctul 2 din postul tau,ceva de genul daca esti in piata din 2003 si nu ai 80 de modele esti un vax?Ca eu cam asa am inteles din postul tau si daca este asa pai atunci imi iau carnetel,pix si tot ce-mi trebuie si promit sa fiu atenta la tot ce spun toti cei cu 80 de modele poate invat si eu videochat.

Chiar as vrea sa ma lamuresti daca nu cer prea mult.

Bafta acolo!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
AdrianWSS
Mesaje: 28
Membru din: 08 Feb 2014, 03:51
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Mai colegi, prieteni, critici, dusmani, sper ca nu:D etc fiecare dupa cum se simte sau cum ma percepe sa va explic asa pe scurt ce e cu mine pe aici, ca vad ca in ultimul timp lucrurile excaladeaza pe o panta foarte aiurea!!
1. Nu sunt purtatorul de cuvant al nimanui, vreun impostor, sau tin partea cuiva, daca am sustinut ideea cu asociatia a fost pentru ca eu cred in asta, Felix pe care il stiu de la summit din Predeal e singurul care mi-a propus ceva serios, sau cel putin asa pare, atat, nu ii tin parte, nu am interese ascunse,nu am stabilit strategii obscure cu el, dimpotriva mi-am oferit pe tava resursele mele, relatiile, care nu vreau sa par laudaros sunt destul de viabile si serioase,eu stiu cum functioneaza un ONG, si stiu ce implica asta! Am sustinut tot timpul ca ma voi implica intr-un proiect sau organizatie dar doar daca va fii ceva serios, pana acum Felix e singurul care mi-a aratat ceva, un statut etc. Nu ma implic sa conduc asociatia, ma implic pentru ca pot argumenta oricand cateva puncte bune care pot fi realizate cu aceasta asociatie! Cand va fi cineva cu mai mult decat un topic pe forum cu siguranta voi avea aceeiasi abordare, adica voi sustine indiferent ca e studio20 sau felix sau cine mama se mai hotaraste, voi analiza si ma voi indrepta spre cel mai serios proiect!!!
2. Mai nou sunt facut plagiator, copiator, hot etc. Sa va explic ceva eu voua, eu cand am inceput proiectul asta Web Star Experts i-am spus in fata lui Razvan (ibabes) ca voi avea si o parte de productie si poate il voi concura, si daca imi amintesc bine chiar de la Predeal, el poate confirma, sper ca @Razvan treaba cu IP-ul din vest s-a inchis aici, adica in seara asta???? Apoi intreb, am copiat Ibabes @GlamourAdrian??? Au facut si ei vreun filmulet motivational/nemotivational cum ar fi el?? Si eu l-am copiat????? @AdrianGlamour(asta ca raspuns la topicul celalat) cu tot respectul invata sa judeci la rece nu prin prisma unor interese, sau cu naivitate, proiectul meu nu copiaza decat faptul ca produc si eu content video/foto pentru modele! Si apropo si eu stiu sa improsc cu noroi subtil daca vreau! Dar o consider din partea ta o scapare naiva! Te invit la prezentare sa vezi cum functioneaza si atunci ai sa vezi ca e chiar foarte diferit de ceea ce face Razvan!! Iti multumesc ca ai apreciat ce am facut si daca o sa am nevoie de foto cu siguranta voi colabora cu tine, cum poate am sa o fac si cu Razvan daca vreodata va fi nevoie!
@markus, apropo COR e codul meseriilor, CAEN e codul activitatilor comerciale, banuiesc ca videochat e activitatea, si model videochat ar fi meseria, e cu totul si cu totul altceva! SI daca am spus ca am dat contractele, nu a fost sa arat eu ce bun samaritean sunt, a fost doar ca daca citeai atent eram acuzat voalat ca m-am trezit sa spun de asociatie fara sa fac nimic in ajutorul cuiva, a se vedea topicul asta cu postarile anterioare! Si da am platit redactarea contractelor, sunt jurist de meserie si stiu sa fac diferenta dintre un act redactat sau unul copiat!!!
Si apropo daca tot il elogiezi pe Dragos, pentru care tot respectul pentru atitudine si eleganta, de apreciat cu siguranta, de ce nu il sfatuiesti si pe Mugur ca inainte sa faca ceva sa se informeze, stie el mai bine de ce spun! Dar cum am spus mai sus nu port pica, probabil si eu as fi reactionat cumva, dar diferenta este ca eu m-as fi informat foarte bine inainte sa fac niste actiuni nechibzuite! In final am inchis si eu studioul in Buc si modelele au zburat deci s-a stricat totul, apropo, un secret, eu studioul din Bucuresti nu mi l-am dorit a fost o conjunctura, si probabil ca daca Mugur va dori sa afle adevarul va fi destul sa intrebe!!
Era unul pe postul celalalt, nu am retinut ca e fara importanta, care insinua ca as fi un "lup tanar" cu nevoie de promovare, pai mai promovat decat prin ziare, ce am nevoie mai mult? sunt chiar o vulpe batrana prietene, cunosc domeniul de vreo cativa ani buni, si chiar daca nu am sute de modele in studio cunosc destul de bine domeniul, dar e loc sa invat mai multe si asta fac!
Acum uite invat sa nu mai fiu entuziasmat privind oamenii din domeniul asta, in afara de Alexis, pentru care, respect maxim, pentru ca entuziasmul meu a creat o imagine distorsionata despre mine, am crezut ca aici exista principii respect etc, dar constat cu stupoare ca aici in loc sa faca cineva mai bun decat celalat, cum @Markus nota 10 plus pentru studiourile tale, sunt reper pentru multi cu siguranta(auzeam o barfa cu mocheta rosie:)))) asa ca fapt divers, dar totusi, ai o prezentare aici pe forum la Wow Studio cu o melodie luata de pe audioJungle si se poate auzi AudioJungle pe ea(adica copyrightul), cred ca trebuie sa penalizezi pe cineva!:) Asadar sa revin, din entuziasmul meu tampesc am crezut ca in general socializez cu oameni cu coloana vertebrala cu respect, cum am fost invatat sa o fac cu altii cu care mai fac si alte business-uri, dar din pacate constat, ca atunci cand se incearca a se face ceva nimeni nu se gandeste cum sa faca mai bine, ci dimpotriva se gandeste cum sa saboteze mai bine, ca sa nu mai spun ca sunt satul de traficul cu vorbe, si meciurile care le au unii pe aici, eu fratilor, nu am un meci cu nimeni, probabil Mugur cu mine, dar parca sincer il prefer pe Mugur, stiti de ce?, macar el a facut direct ceva si stiu ca trebuie sa il bag pe lista de atentie, voi restul stiti voi care sunteti, nu vreau sa generalizez si imi cer scuze la cei care nu sunt asa,... stati, aruncati vorbe, apoi va eschivati, asta e un semn muieresc nu barbatesc, probabil muncind cu femei mult se transmit obiceiurile! Se incearca tot felul de denigrari, de dovezi de dracu stie ce, ca sincer nu imi pasa, dar va intreb ce rahat aveti de castigat din asta???
Concluzia este ca eu unul v-as multumi daca in ceea ce ma priveste ati incerca sa va abtineti, atat timp cat suferiti de teoria conspiratiei si prost informati, a nu se intelege gresit critica constructiva nu o resping cum nu resping nici vreo colaborare serioasa si corecta daca se poate! Nu ma intereseaza razboaiele voastre si nu incercati sa ma mai trageti in ele ca ratati si cutitul inca nu a ruginit:))))! Eu vreau sa imi fac treaba cum stiu eu mai bine, daca o fac bine e bine,daca o fac rau o fac pe banii mei!!
In rest numai bine!
PS. Voi copia acest post si la celalat post pentru ca sunt singurele unde am vorbit si e corect sa vada si cei care citesc acolo replica:)
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

in timp ce va bateti in sabii pe "putere" intr-un domeniu in care INDIVIDUALUL conteaza, exact ca si la actori sau cantareti, poate ati fost prea ocupati ca sa studiati datele statistice eliberate de site-ul compete.com

de exemplu, fata de norma de trafic 3,5 milioane si maximul istoric de 5,4 milioane streamate a cazut la patrusutede mii, apierdut adica cirac 90% din trafic.
Cams.com aka SteamRay de la norma de 2,4 milioane e tot la 400 de mii.
ImLive a cazut datorita renovarilor de la 3,5 milioane la un milion.
pana si MFC & Chaturbate au cazut serios.
Jasmin e si el in cadere fata de ce-a fost acum un an.

in conditiile in care pe numarul de membri ramasi se bate un numar mai mult decat triplu de modele fata de anii 2010 ...eu sincer nu pricep pe ce va ostoiti energia...pe un domeniu care NU VA MAI FI CUM A FOST ?

ati facut bani din videochat? bravo, folositi-va banii si mintea catre un alt domeniu, in videochat nu vor rezista decat individualitatile marcante CAPABILE fizic si mental sa stea online in nestire si pe preturi mari, indiferent ca sunt modele noi sau vechi.

asa cum v-am mai spus URMATORUL domeniu de succes este agricultura neconventionala (adica nu aia cu tractoarele in care veniturile sunt egale cu cheltuielile) si mai ales profesiunea de AGENT DE EXPORT de mancare , adica cineva care stie engleza, stie sa seduca, are tupeu cu zambetul pe buze, are olecuta de carte si bani de avion pana in Asia ca sa faca contract cu importatorii locali de acolo.... cred ca 99,9% dintre modelele de videochat pot deveni astfel de agenti/brokeri de export "mancare", de orice fel de "mancare" incepand de la produse scumpe de genul afine uscate sau nuci scufundate in miere pana la ...orice...


v-ati limitat creierii in domeniul asta sau ati venit la el ca la pomul laudat , lasati trecutul si incercati sa prevedeti VIITORUL.
nu al videochatului ci al omenirii, daca e posibil.
in afaceri nu trebuie sa fii destept ci trebuie sa fii cu cinci minute mai destept.
degeaba amenajati studiouri De Luxe daca puneti pe micul ecran o toanta .
degeaba va zbateti sa deveniti studiouri agreate daca politica americana este sa nu mai lase masa monetara din buzunarele cetateanului ei sa plece in buzunarele cetatenilor altor bugete si se structureaza modelele dupa tara de origine, indiferent de IP, codul numeric personal bate IP-ul.
incercati sa priviti IN VIITOR.

ati facut rost de niste lovele de pe alte teritorii, bun.
folositi-i in acelasi scop, sa aduceti bani din alte teritorii DAR CU TOTUL ALTE TERITORII SI PRIN ALTE MIJLOACE daca aici canalele se subtiaza, adica vorba romanului "schimbati birtul".

ati invatat sa ganditi nu ca un producator de bunuri care amaratul face o investitie, se lupta cu productia, se chinuie sa vanda si zice bogdaproste de un profit de 10%, voi ati invatat o alta matematica a castigului si anume dintr-un leu fac doi, din doi fac patru, din patru fac opt.... este o mare comoara acest mod de gandire, pastrati-l si cautati alte domenii in care sa-l puteti aplica.

iar cand o lume se prabuseste, ascultati-va INSTINCTUL si taiati-o pana cand nu veti fi prinsi sub daramaturi.


videochatul este o chestiune de performanta INDIVIDUALA, asa cum Sophia Loren e unica, asa cum Brigitte Bardot e unica, asa cum grupul Queen a fost unic, fiecare model este sau poate deveni UNIC pentru propria-i audienta.
fiecare model este un unicat iar audienta ii creste doar in functie de numarul de ore online si cat o tin nervii.

va certati pentru o asociatie in care majoritatea valorilor sunt modele independente si pentru o piata in cadere libera aflata , culmea, si sub incidenta protectionismului economic din partea site-urilor.
nu vi se pare hilar ?
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Avatar utilizator
CamVideo.ro
Mesaje: 40
Membru din: 10 Noi 2013, 20:34
Localitate: Galati & Braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Andromaca, nu pot decat sa iti dau dreptate.
Poate par pesimist, dar o astfel de organizatie in momentul de fata nu va reprezenta decat interesele unor studiouri care isi doresc o felie mai mare din "tortul" care s-a micsorat, nimicmai mult.
Poate e mai binevenita o asociatie care sa aiba ca domeniu de activitate agricultura eco,bio, etc ? ;)
CamStudio - Studio Videochat Galati
"We work; You play"
0748.400.200 / 0743.525.525
MARKUS
VIP
VIP
Mesaje: 341
Membru din: 13 Oct 2005, 01:30
Localitate: ALL OVER :D
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

pocahontas scrie:Markus,vreau sa ma lamuresti si pe mine cu o chestie,chiar daca nu o faci pe forum poate ma lamuresti personal la Mamaia pana pe 19 ,ora 13,nu sunt sigura ca am inteles bine ce vrei sa spui la punctul 2 din postul tau,ceva de genul daca esti in piata din 2003 si nu ai 80 de modele esti un vax?Ca eu cam asa am inteles din postul tau si daca este asa pai atunci imi iau carnetel,pix si tot ce-mi trebuie si promit sa fiu atenta la tot ce spun toti cei cu 80 de modele poate invat si eu videochat.

Chiar as vrea sa ma lamuresti daca nu cer prea mult.

Bafta acolo!
Poca, chiar daca te-am lamurit la Mamai(SPER CA TE-AM LAMURIT :D ) incerc s-o fac si aici, pentru a nu fi inteles gresit . Din superficialitate am omis anumite lucruri in acea postare si am fost inteles gresit.
Sunt persoane care se multuemesc cu 10 modele sau cu 20 sau cu 30 , de calitate si nu vor sa se extinda. Au alte prioritati in viata si considera ca un studio cu 10 modele de calitate este absolut de ajuns. Eu nu faceam referire la acei owneri. Spre exemplu in Iasi este un tip pe nume Cezar, care nu cred ca are mai mult de 30-40 de modele( sper sa nu gresesc). Ei bine eu am cunoscut putin din piata de la Iasi. Doi din ownerii de studiouri pe care i-am cunoscut sunt (lucky studio si studio super super sau paradis ca nici nu mai stiu cum ii spune :lol: :lol: :lol: ) Ei bine Cezar chiar daca are 30-40 de modele este net superior din absolut toate punctele de vedere acestora mentionati de mine mai sus. Defiecare data cand vorbesc cu Cezar la telefon il intreb ''de ce nu te extinzi? Ai o piata in care jucatorii sunt net inferiori tie ! " Cand Cezar conducea sute de model multi din cei care au acum studiouri se jucau cu cowboy in fata blocului. Asta nu inseamna ca nu stie business sau merge la Dragos sa-l invete business.
Pur si simplu omul are alte prioritati si nu vrea sa se extinda .
Eu ma refer la cei care vor mai mult si nu pot. Eu stiu un caz pe care nu vreau sa-l numesc, care e de cel putin 10 ani in videochat si care a avut un eveniment nefericit, ii murise asociatul acum un an jumatate . A trebuit sa o ia omul de la 0 . Dupa 10 ani de videochat intr-un an jumatate nu a fost in stare sa umple un studio cu 12 camere . Si crede-ma si-ar fi dorit al naibii de mult.....
Eu la acesti oameni faceam referire.
Deci imi cer scuze celor care nu erau in cauza .

Revenind la topic despre asociatie , organizatie sau cum vreti sa-i spuneti eu voi fi unul din acei oameni care ma voi '' lupta '' sa nu se intample, sa nu se faca asa ceva. Cu Mugur am discutat putin si el e baiat destept si cred ca constientizat ca o astfel de ''adunatura '' poate sa ne aduca doar deservicii. Dar mai sunt si altii care vor treaba asta si pe care nu-i cunosc. Sper sa inteleaga si ei ca o astfel de chestie o sa ne aduca doar deservici si sa-si vada de treaba lor
http://www.prostudio.ro
markus@prostudio.ro
MARKUS
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

@MARKUS, si eu sper sa se fi linistit. Si probabil cu timpul va apare si organizatia dar facuta de oameni care chiar stiu ce vor. E normal ca fiecare sa-si urmareasca binele personal, dar se poate castiga si daca se urmareste un bine colectiv. In cazul de fata se urmarea doar un bine personal si doar din interese meschine.

Bafta tuturor!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

@Markus,da am inteles,stai linistit si multumesc pentru precizare.

Bafta acolo:)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Versace
VIP
VIP
Mesaje: 320
Membru din: 18 Mai 2005, 04:46
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Eu de la inceput am fost sceptic in privinta unei astfel de asociatii, nu am inteles care pot fi punctele ei pozitive si cum ma va ajuta pe mine efectiv sa rezolva anumite probleme cu care ma confrunt. Cei care au fost prezenti la discutii au observat asta, sunt sigur. Am detaliat raspicat ca problemele care se incearca a fi rezolvate sunt neimportante si de necombatut pentru domeniul nostru. Eu ziceam ca nu vad puncte pozitive, si tot incercam sa smulgem ceva bun de printre randuri. Cu toate astea discutiile au avansat banuiesc. Ei bine, acum, chiar sper sa nu iasa la lumina un astfel de proiect, pentru ca eu unul nu am nevoie de el, cel putin pentru moment, nu cu idealurile actuale, nu in forma actuala, nu cu oamneii actuali la butoane.
Acum inteleg ca sunt unii care vor doar imagine si faima, si pentru asta ar calca orice valori in picioare. La ce va trebuie nu inteleg?! Eu vreau sa fac performanta, si din cate am observat performanta nu se afla printre obiectivele "ASOCIATIEI". Am inteles foarte bine treaba asta... Eu am sa imi vad de ale mele in continuare, daca si cand va aparea un produs finit care mai ales sa imi reprezinte interesele si idealurile, probabil il voi sustine.
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Svideo scrie: @GlamourFoto: Sper ca acum e clar ca postul de fata si intentiile/intalnirile altor colegi de breasla au fost doar o coincidenta. Acum nu stiu daca fericita sau nu :)
Salut Svideo chiar inainte de inregistrarea la summit am schimbat cateva cuvinte in care mi-am exprimat pozitia.

Referitor la afirmatia de mai sus, tind sa cred ca respectiva "concidenta" a fost nefericita pentru anumite persoane si fericita pentru restul, vom vedea in timp ce se mai intampla.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Mugur
VIP
VIP
Mesaje: 732
Membru din: 13 Iun 2005, 16:09
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

GlamourFoto scrie:
Svideo scrie: @GlamourFoto: Sper ca acum e clar ca postul de fata si intentiile/intalnirile altor colegi de breasla au fost doar o coincidenta. Acum nu stiu daca fericita sau nu :)
Salut Svideo chiar inainte de inregistrarea la summit am schimbat cateva cuvinte in care mi-am exprimat pozitia.

Referitor la afirmatia de mai sus, tind sa cred ca respectiva "concidenta" a fost nefericita pentru anumite persoane si fericita pentru restul, vom vedea in timp ce se mai intampla.

Spor acolo
It's ok :)
Omul inteligent nu este rau. Rautatea se naste din prostie, trufie si impotenta.

www.studio20.ro
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”