Demo - Studio Videochat Management

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
Avatar utilizator
saschart
Mesaje: 25
Membru din: 29 Iul 2005, 10:12
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Dupa cum am promis unor useri de pe acest forum revin cu demo online pentru aplicatia Studio Videochat Management - versiunea 1.3

In acest moment sunt disponibile online sectiunile pentru modele si studio-uri

http://www.saschart.com/svm/index.php

Sectiune modele:
user: Model
pass: test

Sectiune studiouri:
user: Studio
pass: test

In curand va fi demo online si pentru sectiunile de admin si manager, pentru cine doreste sa vada aceste sectiuni inclusiv cu permisiuni de editare/adaugare/stergere va trebui sa ma sune la 0723867987

Aplicatia ofera multiple facilitati printre care:
- pagina de logare usoara pe multiple site-uri, buton unic de logout pe toate site-urile in caz de private pe un site
- statistici pentru admin/manager/studio/model
- setare monede diferit pe site-uri
- setare procent modele, procent studio-uri (pentru manageri care au mai multe studiouri)
- setare perioada plata o data sau de mai multe ori pe luna
- securitate extrema, inregistrare actiuni suspecte, logari gresite, blocare automata
- backup automat cu trimitere date pe alt server pentru a pastra datele in caz de server crash
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
saschart
Mesaje: 25
Membru din: 29 Iul 2005, 10:12
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Este gata demo complet, pentru contul de manager puteti intra cu:
user: Manager
pass: test

Datele de logare pentru sectiunea de admin, implicit control complet al aplicatiei o dau numai la cerere celor care ma suna sau ma contacteaza pe yahoo messenger, ID saschart Din aceasta sectiune se poate intra in orice cont si se poate configura orice cont de admin cu permisiuni la alegere.
Avatar utilizator
saschart
Mesaje: 25
Membru din: 29 Iul 2005, 10:12
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Specific ca aplicatia mea nu incarca automat banii facuti pe site-urile de videochat.
Nici nu exista asa ceva, nici un site de videochat nu ofera API prin care datele din baza lor sa fie incarcate automat in baza de date a studio-ului. Un site de videochat nu este un site de socializare gen facebook, youtube, etc care sa aiba interes sa ofere programatorilor vreun API
Castigurile in aplicatia de studio se insereaza manual la sfarsitul fiecarei perioade (se poate de mai multe ori dar este mai greu si eu nu vad nici un avantaj) cel mai bine de o persoana dedicata sa faca asta (adminul sau responsabilul de studio), aplicatia mea ofera posibilitatea.
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

"Nici nu exista asa ceva" serios?)
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
Avatar utilizator
saschart
Mesaje: 25
Membru din: 29 Iul 2005, 10:12
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Daca sti tu o aplicatie de acest gen care incarca castigurile automat te rog da-ne si noua link, mersi :)
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

saschart scrie:Daca sti tu o aplicatie de acest gen care incarca castigurile automat te rog da-ne si noua link, mersi :)

Exista soft care face acest lucru la marea majoritate a websiteurilor, a fost prezentat la Summitul de MAMAIA.

Websiteul de prezentare este: http://www.zeenaps.com/

Punand un pic (2-3 minute) capul la contributie mi-am seama cum s-ar putea implementa intr-un soft de management aceast lucru si anume: incarcarea automata a castigurilor fara API.
Ma mir ca lumea inca nu sa gandit la aceasta modalitate, pentru ca softuri de management sunt mai multe si toate aveau acceasta problema.
Mie mi se pare banal ;) nu sa implementez eu ci sa spun programatorului ce sa faca si sunt sigur ca este singura modalitate de a face acest lucru.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
saschart
Mesaje: 25
Membru din: 29 Iul 2005, 10:12
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Exista numai doua posibilitati tehnice de-a scoate datele de pe un site:
1. Interfata API
2. Parsarea datelor

Parsarea datelor are o problema MAJORA, poate fi considerata de site-urile de videochat furt de date, daca ei nu pun un API la dispozitia studio-urilor nu cred ca le convine sa intre scripturile studio-urilor cu bot-ul in site-ul lor. Este EXTREM de riscant pentru studio-uri sa foloseasca asa ceva, mai ales ca e foarte simplu pentru adminul site-ului sa afle cine s-a logat cu bot si a descarcat date. Un API se face relativ usor, nu cred ca livajasmin n-ar investi in asta daca pentru ei ar fi avantajos, nu este, pentru ca au nevoie de vizitatori umani pe site nu de bot-uri, in plus ar creste controlul studio-urilor in defavoarea proprietarilor de site-uri videochat.
Un programator onest nu vinde asa ceva clientilor, in nici un caz fara sa-i puna in garda, pe acel site, zeenas nu scrie nimic de acest risc. Sunt multe minunatii pe acel site de prezentare, spun ei timp real, stiti ce inseamna asta? Bot-ul revine dupa maxim 1 minut si fura date de pe livejasmin.
Vad ca este si in cloud, adica programatorii acestui script au oricand acces la datele din studio-ul meu, daca as avea studio, fraier sa fiu sa le dau lor afacerea mea... Spun ei "modelele nu isi cunosc datele de logare pe site-uri, astfel de informatii nu le sunt accesibile" s-o vad pe asta in cazul unde nu se poate face logare decat manual cu capctha sau alte metode... Oricum mai degraba eu as da parolele pe mana modelelor decat la programatori... E usor sa faci un site + conferinta in care sa tot indrugi multe, practic sa vad, nu e nici un demo acolo. O spun in cunostinta de cauza, am experienta mare si-n programare site-uri videochat, este ideal sa ai experienta ambelor parti si sa faci un script pt studio-uri.
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Era si normal sa nu ai o reactie tocmai pozitiva findca este vorba de "concurenta" directa care a luat un start bun in forta si "concurenta" este mult inainte, sistemul lor fiind deja folosit de cateva studiouri cu brio.

Daca cumva vrei sa argumentezi mentionand ca doar iti pasa de comunitatea de videochat si ca vrei sa atragi atentia ... ehh :roll:

Eu sunt impartial nu am nici un interes cu cei de la Zeenaps sau ceva cu tine, dar o atitudine de acest gen nu este tocmai fair play, privit din exterior exact asta este!

Nu te ridici pe tine aruncand asupra celorlalti "indoiala" etc etc intelegi tu :)

Spor acolo.

P.S. Nu vreau sa intru in polemici cu tine cum ziceam sunt impartial, de fapt un observator!
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
saschart
Mesaje: 25
Membru din: 29 Iul 2005, 10:12
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Dupa cum se vede nu esti deloc impartial, ai dat si link chiar === reclama in topicul meu, clar nu esti fair play. Daca argumentele tehnice probate nu sunt bune pentru tine este evident ca ai interese. Am demonstrat ca se ascund niste chestii naspa acolo. Nu am nimic cu nimeni, doar cu inselatoriile.

Nu consider concurenta, nici macar o alternativa un script care este bazat pe furt de date de la site-urile de videochat. Prefer sa spun adevarul si sa raman fair play fata de clientii mei. Tocmai de asta aleg sa nu fac si sa vand un script care prezinta riscuri Majore, desi pot face un parsing in cateva zile :wink: Daca cineva vrea un astfel de script eu il fac numai la comanda, cu atentionarile necesare pentru ca asa este corect, desi nu ma astept sa vrea cineva sa riste pentru un castig infim.

Cine foloseste bot-ul pentru furtul de date in curand se va alege cu blocarea conturilor de modele/studio-uri si blocarea IP conform conditiilor impuse de site-urile de videochat. Ca furnizor de site-uri videochat de curand am instalat modulul mod_evasive pe server-ul unui site care avea probleme cu bot-urile... daca sti ce inseamna asta... Unde vezi tu "un start bun in forta" eu vad un sfarsit rapid cu mari probleme, blocari de conturi, de IP-uri etc

Eu ofer in continuare un script sigur, pe serverul vostru, cu care n-o sa ramaneti fara conturi :idea:
Avatar utilizator
saschart
Mesaje: 25
Membru din: 29 Iul 2005, 10:12
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Dupa cum ai intrat in discutie te-ai dat de gol ca ai interese, fraza mea intreaga era Nici nu exista asa ceva, nici un site de videochat nu ofera API prin care datele din baza lor sa fie incarcate automat in baza de date a studio-ului. ai taiat o bucata sa schimbi sensul :wink:

Cand site-urile de videochat vor oferi studio-urilor posibilitatea tehnica sa descarce date legal de la ei, voi insera facilitatea in versiunea de baza, la pretul de acum chiar. Bafta
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

saschart scrie:Dupa cum se vede nu esti deloc impartial, ai dat si link chiar === reclama in topicul meu, clar nu esti fair play.
Este absurd ce zici, am dat un raspuns la cererea facuta de tine, am pus si quote in primul meu post ca sa nu apara dubii.
saschart scrie:by saschart » 06 Jul 2014, 09:08
Daca sti tu o aplicatie de acest gen care incarca castigurile automat da-ne si noua link, mersi
Ai cerut informatie ai spus tu in postul tau: "te rog da-ne si noua link, mersi" ... omule ai multumit anticipat!!!!

Eu iti dau raspunsul si acum ma acuzi ca de ce am dat link la tine in topic ? WTF :?:
saschart scrie:Dupa cum ai intrat in discutie te-ai dat de gol ca ai interese, fraza mea intreaga era Nici nu exista asa ceva, nici un site de videochat nu ofera API prin care datele din baza lor sa fie incarcate automat in baza de date a studio-ului. ai taiat o bucata sa schimbi sensul :wink:

Am intrat in discutie, dand curs rugamintii tale nimic altceva nu am schimbat nimic, nu am taiat nimic! Reciteste cu atentie!
GlamourFoto scrie:
saschart scrie:Daca sti tu o aplicatie de acest gen care incarca castigurile automat te rog da-ne si noua link, mersi :)
Exista soft care face acest lucru la marea majoritate a websiteurilor, a fost prezentat la Summitul de MAMAIA.
Sa fii sanatos in tot ce faci spor cu softul nu imi mai bat capul pentru ca este pierdere de timp.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
CamVideo.ro
Mesaje: 40
Membru din: 10 Noi 2013, 20:34
Localitate: Galati & Braila
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Cel mai bun script pentru administrare interna (si externa) este cel pe care fiecare studio il face pentru el, ca sa acopere toate nevoile si necesitatile administrarii corespunzatoare.
Multa lume poate face scripturi de administrare pe care mai apoi sa le vanda la preturi infime doar pentru a fura date de la diverse studiouri ...
CamStudio - Studio Videochat Galati
"We work; You play"
0748.400.200 / 0743.525.525
Avatar utilizator
saschart
Mesaje: 25
Membru din: 29 Iul 2005, 10:12
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

CamVideo.ro scrie:Cel mai bun script pentru administrare interna (si externa) este cel pe care fiecare studio il face pentru el, ca sa acopere toate nevoile si necesitatile administrarii corespunzatoare.
Multa lume poate face scripturi de administrare pe care mai apoi sa le vanda la preturi infime doar pentru a fura date de la diverse studiouri ...
Exact la concluzia asta am ajuns si eu, sunt multe nevoi, foarte diferite de la studio la studio, sincer si eu am lucrat mai mult pe comenzi personalizate in functie de necesitati. Aplicatia standard am facut-o ca punct de plecare (evident si pt cei care nu au nevoie de mai multe functii si vor sa investeasca mai putin) si este destinata instalarii pe serverul studio-ului, pentru siguranta si confidentialitate maxima.
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

saschart scrie:Exista numai doua posibilitati tehnice de-a scoate datele de pe un site:
1. Interfata API
2. Parsarea datelor

Parsarea datelor are o problema MAJORA, poate fi considerata de site-urile de videochat furt de date, daca ei nu pun un API la dispozitia studio-urilor nu cred ca le convine sa intre scripturile studio-urilor cu bot-ul in site-ul lor. Este EXTREM de riscant pentru studio-uri sa foloseasca asa ceva, mai ales ca e foarte simplu pentru adminul site-ului sa afle cine s-a logat cu bot si a descarcat date. Un API se face relativ usor, nu cred ca livajasmin n-ar investi in asta daca pentru ei ar fi avantajos, nu este, pentru ca au nevoie de vizitatori umani pe site nu de bot-uri, in plus ar creste controlul studio-urilor in defavoarea proprietarilor de site-uri videochat.
Un programator onest nu vinde asa ceva clientilor, in nici un caz fara sa-i puna in garda, pe acel site, zeenas nu scrie nimic de acest risc. Sunt multe minunatii pe acel site de prezentare, spun ei timp real, stiti ce inseamna asta? Bot-ul revine dupa maxim 1 minut si fura date de pe livejasmin.
Vad ca este si in cloud, adica programatorii acestui script au oricand acces la datele din studio-ul meu, daca as avea studio, fraier sa fiu sa le dau lor afacerea mea... Spun ei "modelele nu isi cunosc datele de logare pe site-uri, astfel de informatii nu le sunt accesibile" s-o vad pe asta in cazul unde nu se poate face logare decat manual cu capctha sau alte metode... Oricum mai degraba eu as da parolele pe mana modelelor decat la programatori... E usor sa faci un site + conferinta in care sa tot indrugi multe, practic sa vad, nu e nici un demo acolo. O spun in cunostinta de cauza, am experienta mare si-n programare site-uri videochat, este ideal sa ai experienta ambelor parti si sa faci un script pt studio-uri.
Vorbesti prostii de ma doare mintea domnule saschart. Mai bine recunosti ca nu poti face si gata, sau ca nu ti-a dat prin minte.

NU confunda procesul de data-mining care este intr-adevar "putred la mijloc", desi nici ala nu e ilegal decat daca ti-l insusesti ca si creatie proprie.

Deci te rog... ma zgarii pe creier cu ce ai scris aici. Vai vai ...

Si cand dai tu copy-paste in excel sau pe hartie furi datele de pe jasmin, stii? :))) Vaaai....
Avatar utilizator
saschart
Mesaje: 25
Membru din: 29 Iul 2005, 10:12
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Chiar nu raspund la provocari de genul asta, parsingul este considerat furt de date, una este sa intri pe caile autorizate puse la dispozitie de site ca user uman si alta este sa intri cu bot-ul si sa iei datele chiar de pe paginile parolate. Este vechi de la inceputurile internetului, n-a fost inventat de voi, nu l-am implementat in versiunea de baza pentru ca prefer sa fiu onest fata de clienti, te rog lasa-ma!
Avatar utilizator
saschart
Mesaje: 25
Membru din: 29 Iul 2005, 10:12
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Dupa locatie mi-am dat seama theselby ca esti din echipa celor care fura date pe conturile clientilor, te rog ai bunul simt si un minim de fairplay, nu mai posta pe topicul meu.
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Ok Master, fie voia ta, nu mai postez pe topicul Mariei tale. Faca-se voia Ta si posteaza singur aici, fii fairplay si joaca singur :)

Dar totusi esti foarte foarte incapatanat. Te rog eu mult de tot intra pe http://www.price.ro/ si zi-mi ca e ilegal ce fac oamenii aia :) Banui ca toate site-urile le ofera API pt query la pret si history chiar ... hmmm
Avatar utilizator
saschart
Mesaje: 25
Membru din: 29 Iul 2005, 10:12
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Ai dat un exemplu care-ti convine tie, detinatorii de site-uri ofera datele site-ului price.ro ca sa-si faca reclama, este un parsing autorizat si-n interesul site-urilor parsate.

Un exemplu de site in care parsingul este interzis, google:
Use of the Service. You may only display the content of the Service for your own personal use (i.e., non-commercial use) and may not otherwise ... create derivative works, or publicly display any content. For example, you may not ... take the results from the Service and reformat and display them, or use any robot, spider

Deci sunt mai multe aspecte: activitatea comerciala, folosirea de roboti, intrarea cu roboti pe pagini private, frecventa de cereri. Voi ati facut totul la plesneala si multi manageri de studio nici nu banuiesc ce faceti...

Voi ati intrebat site-urile de videochat daca va lasa sa faceti asta?

Ce ma uimeste este ca voi nu v-ati pus in garda potentialii clienti despre marile riscuri, real time inseamna sute de cereri ale bot-ului pe minut pentru un studio cu cateva sute de modele, este blocare aproape sigura de conturi. Nu oferiti nici o siguranta, genul asta de tratament mi-e ca distruge increderea managerilor in aplicatiile de management, o sa creada ca toate sunt la fel...
Avatar utilizator
saschart
Mesaje: 25
Membru din: 29 Iul 2005, 10:12
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

:!: :!: :!: PROMOTIE scriptul este pana la sfarsitul lunii in curs 09.2014 la 50% din pretul standard.

Script Studio Videochat Management pentru un singur studio - 150euro
Pentru studiouri multiple - 200euro
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”