Cat de sigur este Xhamster?

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
FantasyStudioo
Mesaje: 4
Membru din: 04 Dec 2013, 12:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

salut,am deschis un studio nou si am o mare problema cu xhamster,au facut fetele foarte multi bani in fiecare zi,adica ce de genul 400-500$ pe zi,daca poate sa ma ajute cineva sa imi spuna cat de sigur este acest site in privinta fraudelor si in legatura membrilor.Daca in caz ca stie cineva mai multe va rog postati un raspuns ca sa putem preintampina si pe alti sa isi i'a tzeapa cu acest site.Si problema cea mai mare este ca au facut si un cuplu care la 1-2 zile dupa ce a venit la fel fac ft multi bani in doar 6ore.Deocamdata nu mi'a aparut nimic si trebuie sa astept pana pe 16decembrie sa vad.Problema cea mai mare este ca de la cuplu am deja chargeback pe CamContacts si deja e chargeback.
SoulCams Models Studios wanted
marin
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 106
Membru din: 16 Oct 2013, 22:10
Has thanked: 0
Been thanked: 0

A mai fost adus acest subiect in discutie, aici:
xhamster-sunt-intr-zona-crepusculara-t12966.html
FantasyStudioo
Mesaje: 4
Membru din: 04 Dec 2013, 12:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

un raspuns clar nu are nimeni ?
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

nu prea am priceput ce zici tu acolo, nu stiam ca lucrand pe Xhamster primesti CB de pe Camcontacts, care Camcontacts stiam ca nu are deloc CB...whatever... am dat pe goagal "Xhamster Reviews" si ...ia de vezi :


Recent Complaints

xHamster.com Complaint 243126 for $18,000.00
Reported Damage: $18,000.00
Date Occured: 05/15/2013

I worked hard for several weeks & earned a good wage. Had no problem with the site until it came time to receive payment. No one from Customer Support ever bothered to reply to any of my emails

Maria
Maria
Posted On: 05/22/2013
SBID # 408e31a70f

xHamster.com Complaint 219919 for $250.00
Reported Damage: $250.00
Date Occured: 03/01/2013

I signed up as a cam girl and worked over 40 hours. I was making less than minimum wage. They randomly deleted me the day before I was to be paid. I emailed and asked about check and then they asked me if they would get percentage of money someone ...

sursa: http://www.scambook.com/company/view/12847/xHamstercom

mai cauta si tu , succesuri , situatia nu pare prea roza :
http://webcache.googleusercontent.com/s ... =firefox-a
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
FantasyStudioo
Mesaje: 4
Membru din: 04 Dec 2013, 12:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ms...problema era ca cuplul cu care am avut probleme a facut si CamContacts inafara de Xhamster la fel ft multi bani pe zi,pe Camcontacts mi'a dat chargeback pe baza ca frauda cu carduri,si acum mi'a suspendat contul de master pe Xhamster si nu mai ma pot loga deloc si nu am primit nici un mail nimic.Din ce am citit acolo se pare ca e cam teapa ? problema cea mai mare este ca eu le'am dat la cuplu respectiv pe langa alte cateva fete avans dupa acest site......si acum nestiind clar ce si cum nu stiu ce sa fac....
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

ce sa faci?
sa le dai modelelor banii munciti si tu sa inghiti teapa. Doar tu duci responsabilitatea pentru siturile pe care inscrii modelele. Oamenii au grija doar sa logeze si sa indeplineasca corect lucru.
CB pe camcontacts?
ceva dubios....
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

JustModel scrie:ce sa faci?
sa le dai modelelor banii munciti si tu sa inghiti teapa. Doar tu duci responsabilitatea pentru siturile pe care inscrii modelele. Oamenii au grija doar sa logeze si sa indeplineasca corect lucru.
Parerile in aceasta privinta iti dai seama ca sunt impartite:
- modelele ar considera drept sa-si primeasca banii ceea ce e si normal pentru ca au muncit.
- owneri ar considera normal sa nu plateasca pentru ca ai nu au incasat nimic.
Cel putin asa cred eu ca s-ar pune problema :)
JustModel scrie:CB pe camcontacts?
ceva dubios....
CC este unul din siteurile cu cea mai buna protectie impotriva CB eu nu am auzit in atata timp nici un singur model sa mentioneze Cb pe acest site.
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
FantasyStudioo
Mesaje: 4
Membru din: 04 Dec 2013, 12:44
Has thanked: 0
Been thanked: 0

chear nu stie nimeni ce este cu acest site Xhamster ????este ft dubios.....ieri mi'a suspendat contul de master si toate conturile de performeri.....azi la activat la loc de dimineata si acum zit iar m'am trezit cu el suspendat.....stie cineva unde anume pot sa ma adresez...sa le fac o plangere ceva ???primul motiv care mi lau dat a fost cva de genul Too many reports .......si atat....si au mai zis ceva de genul ca ei considera ca este suficient....plz help ca numai stiu ce sa fac cu acest site.....problema este ca sunt si ceva bani si nu putini care sunt facuti.......
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

hm... adrian stii....daca ar fi un cb pe un site de tipul livejasmin, cams.com si altele, cu un cb de la un singur membru...fie el mare sau mic, da..atunci owneru poate sa zica, a fost un card furat sau nu ati facut performing klumea, alta e chestia cu asa situri neverificate ca hamsteru. deci ownerhl nu a fost destul de informat si a facut constient sau nu un cont pe un site, deci isi asuma respo sabilitatea in caz de tzeapa.
in concluzie eu as face asa...as plati partea modelului de pe hamster si nu as plati cea de pe camcontacts. cb pe camcontacts? can t be!!!
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”