Laptop vs Desktop?!

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
studio1
Mesaje: 19
Membru din: 08 Apr 2013, 00:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut,

Voi ce parere aveti? Imi doresc sa cumpar mai degraba laptop decat desktop, pt fete...

Dar oare este o solutie buna? Ma gandesc ca e mai bun desktopul datorita pretului insa...laptopul sa nu se inteleaga la fel de bine cu camera web?

Dati-mi un sfat, mai ales cei avizati care au trecut prin asta.

Va multumesc!
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Desktop clar. Un laptop pe multisession tine daca ai dat pe el de 5 ori cat pe un desktop.
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
studio1
Mesaje: 19
Membru din: 08 Apr 2013, 00:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ma gandeam la niste Dell uri cu o configuratie buna.. ideea e ca desktop ul ma deranjeaza cu atatea fire in jurul meu... Nu stiu, daca mai sunt si alte pareri.. Ionut imi spune ca s-a mai discutat despre asta in trecut insa nu gasesc post ul.
Avatar utilizator
LolaHighClass
User Junior
User Junior
Mesaje: 64
Membru din: 10 Noi 2012, 00:22
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Buna,

Desktopul este cel mai recomandat pe acest domeniu. Intr-adevar flexibilitatea laptopului iti permite sa faci si altfel de show-uri, ca de exemplu shower show. Daca nu ai pregatita o camera special pentru asta, nu vei dori sa muti desktopurile fetelor la un request de shower show, si este bine sa ai si un laptop pregatit pentru ocazii speciale. Insa in restul activitatii de videochat iti recomand din toata inima desktop. Eu cat am fost model am testat ambele variante, iar desktopul, desii cu multe fire (se pot masca), este mult mai bun - raport calitate pret. Sunt foarte multe configuratii ce se muleaza perfect pe tipul de strategie (combinatie de siteuri) pe care o abordezi, ce vor iesi destul de ok ca pret pentru un desktop.

Succes!

Alexandra.
Echipa l.o.l.a.a. studios
Dream Outstanding!

Mail: manager@lolahighclass.ro
Telefon: 0753.114.479 / 0753.114.469
Website: www.lolahighclass.ro
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

studio1 scrie: Dar oare este o solutie buna? Ma gandesc ca e mai bun desktopul datorita pretului insa...laptopul sa nu se inteleaga la fel de bine cu camera web?
Desktopul cu siguranta este mult mai bun pentru ca:
- performanta pret = imbatabil
- il poti upgrada foarte usor in caz de nevoie
- nu se incalzeste la fel ca un laptop per total performante mult mai bune decat un laptop la aceeasi banuti.
studio1 scrie:Ma gandeam la niste Dell uri cu o configuratie buna.. ideea e ca desktop ul ma deranjeaza cu atatea fire in jurul meu...
Fire? cate fire in plus fata de un laptop sunt ca acest lucru sa reprezinte un impediment real?
Sa ne gandim un pic:

- cablu alimentare (si laptopul are)
- cablu de la webcam (si laptopul are)
- cablu de la net (apare si la un laptop ca doar nu ai sa lucrezi wireless)
- cablu VGA - DVI-D conectare monitor
- Tastatura si mouse wireless :)

Deci singurul cablu in plus care apare este cel de conectarea monitor care dupa a fost montat poate fi strans astfel incat sa nu deranjeze.

Daca ai nevoie sa te fatai de colo colo cu siguranta un laptop este mai comod daca nu desktop-ul
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
wyllder
Mesaje: 17
Membru din: 31 Oct 2016, 08:37
Localitate: arad
Has thanked: 0
Been thanked: 0

indicat este desktop.
de ce? simplu
poti sa ii aduci inbunatatiri cand doresti pe cand la un leptop ...e destul de greu
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”