Posibil chargeback Streamate

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
Leo
Mesaje: 2
Membru din: 10 Aug 2013, 15:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut! Sunt un administrator de studio,incepator in domeniu si ieri am avut surpriza sa primesc un email de la cei de la streamate prin care ma anuntau ca unul din conturile mele de model a fost inchis. Motivul: Involved with credit card fraud.
Acum nu stiu la ce sa ma astept. Imi vor mai trimite banii pe care i-a facut modelul respectiv ? Mentionez ca suma nu e deloc mica, e vorba de 546 $ pe care respectiva i-a facut intr-o singura zi, de la un singur membru, banii fiind trimisi in proportie de 99% sub forma de GOLD.
Vi s-a mai intamplat si voua asa ceva? Orice informatie este binevenita, va multumesc anticipat.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu nu am patit pana acum nici un cb de nici un fel pe SM , dar daca ei considera asa , chiar nu stiu ce poti face sunt multe model care in timpul liber se ocupa cu fraudatul cardurilor

poti incerca sa ii bombardezi cu emailuri dar nu stiu daca rez ceva

bafta
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
VipStudio
Mesaje: 20
Membru din: 03 Mai 2013, 21:04
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

In regulamentul lor apare urmatorul lucru:
Your Account Will Be Closed For Fraudulent Activity*
Fraudulent activity* of any sort will not be tolerated - should your account receive any complaints,
chargebacks, or reports for fraud, your account will be terminated on the first offense and payments will
be withheld. Streamate Limited reserves the right to terminate any account at any time for any reason if
fraud is suspected.
*Fraudulent activity is defined as any activity on the site that results in complaints, chargebacks, or is
deemed inappropriate by Streamate Limited Staff.
Eu zic sa nu-ti faci mari sperante... din experienta mea, sunt cei mai drastici. Ori faci ca ei ori nu mai faci deloc.
andreeapink
Mesaje: 13
Membru din: 18 Apr 2013, 23:29
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Adica un membru consunat cu un model 2000$ intr o zi? Hmm
Leo
Mesaje: 2
Membru din: 10 Aug 2013, 15:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Pana la urma mi-au trimis un mail prin care mi-au spus ca nu voi primi nici un cent din banii aia:

This model was working with a card thief to steal money from us. His account is closed and he will not be paid.

In fine nu doresc nimanui sa pateasca asa ceva...Ma intreb unde s-ar fi ajuns daca chestia asta se intampla la un studio care plateste la zi...
Oricum va multumesc pentru sfaturi....Bafta si spor la $$$
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”