Oare putem noi ca oameni sa oferim 1000 USD la angajare??

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
smart-studio
User Junior
User Junior
Mesaje: 65
Membru din: 04 Apr 2013, 15:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cat de reale credeti ca sunt ofertele de pe piata (ARHI-MEGA-TERA-SATURATA si plina de modele independente) din Bucuresti? Iata un exemplu: http://www.studio-pink.ro/index.html , unde se specifica clar cu litere de o schioapa: 1000 USD la angajare!. Ori patronii sunt seici, ori au descoperit o metoda cu n+1 site-uri simultan unde modelele castiga 100 de k la perioada :), ori e o mare... teapa. Si ca ei sunt multi!
SoulCams Models Studios wanted
MPaul
Mesaje: 4
Membru din: 22 Mai 2013, 09:36
Has thanked: 0
Been thanked: 0

1000 la angajare .. nu stiu ce sa zic
poate ajung fetele acolo si o sa zica ca este greseala de tipar ca este 100$ din moment ce se prezinta fata la interviu (sau contact telefonic) isi exprima interesul angajare. Faci un tur , cuvinte frumoase este o tactica buna
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Nu cred ca putem cladi ceva bun pe minciuna si nu mi se pare o strategie inteligenta,orice model cu cap ar pleca in secunda doi.
Si ca sa raspund strict la intrebare,nu pot sa ofer acesti bani nimanui,prefer sa-i investesc in fiecare post de lucru pentru a crea locul de munca ideal si aduce modelului x10 suma respectiva,asta pot cu siguranta:)
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
smart-studio
User Junior
User Junior
Mesaje: 65
Membru din: 04 Apr 2013, 15:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

corect. patronii care fac promisiuni din astea cred ca sunt baietasi de cartier fara pic de know-how si fara pic de respect fata de acest domeniu. dar nu asta e problema. ca ei...cum deschid si umplu ziarele si netul de anunturi de genul: vacante exotice, masini, case, mii de dolari bonus din prima zi etc, asa peste o luna-doua se pregatesc sa traga obloanele si dau anunturi de genul: vand studio videochat (daca va uitati e netul plin de asa ceva. la fel si ziarele de anunturi).

problema este ca ne afecteaza pe noi pe toti: studiouri, potentiale modele, modele din studio, modele independente etc.

cea mai mare amenintare pe care o vad in acest moment la adresa acestei industrii nu este mentalitatea de doi lei a romanilor vis-a-vis de videochat, nu este lipsa traficului pe site-uri, nu este suprasaturarea pietei de modele, nu este nici macar bau-baul de facatura americana de criza mondiala care inca "sta la panda" si inca nu si-a spus ultimul cuvant. cea mai mare amenintare la adresa industriei, a valorilor sale si a oamenilor care fac asta cu respect pt domeniu sunt chiar oamenii din interior fara respect pt industrie. si industria, mai devreme sau mai tarziu, va avea grija de ei.
Avatar utilizator
Tms
Mesaje: 2
Membru din: 13 Oct 2013, 15:07
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu ai cum sa oferi 1000 $ la angajare este imposibil. Eu de exemplu ofer 100 dolari la angajare dar dupa ce face prima suta. Cand a facut prima suta io dau ei toata. Dar 1000 mi se pare o minciuna mare de tot. Chiar nu e ok.
Et si omnes, sed non ego
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Tms scrie:Nu ai cum sa oferi 1000 $ la angajare este imposibil. Eu de exemplu ofer 100 dolari la angajare dar dupa ce face prima suta. Cand a facut prima suta io dau ei toata. Dar 1000 mi se pare o minciuna mare de tot. Chiar nu e ok.
O poti oferi, poate chiar si mai mult.. dar in anumite conditii contractuale. Astea sunt inspirate din tipurile de marketing mainstream si adult.. de exemplu... cum face AWE sau PussyCash.. 300$ per client.. dar ca sa iti iei aia 300$ sunt spen conditii.. clientii trebuie sa fie predominant din anumite tari, sa nu mai fie deja inregistrat in baza lor de date etc etc etc

Cu stima, Ionut
These users thanked the author SAD^^EYES for the post:
IonutDD (15 Iun 2018, 12:42)
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
Tms
Mesaje: 2
Membru din: 13 Oct 2013, 15:07
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

SAD^^EYES scrie:
Tms scrie:Nu ai cum sa oferi 1000 $ la angajare este imposibil. Eu de exemplu ofer 100 dolari la angajare dar dupa ce face prima suta. Cand a facut prima suta io dau ei toata. Dar 1000 mi se pare o minciuna mare de tot. Chiar nu e ok.
O poti oferi, poate chiar si mai mult.. dar in anumite conditii contractuale. Astea sunt inspirate din tipurile de marketing mainstream si adult.. de exemplu... cum face AWE sau PussyCash.. 300$ per client.. dar ca sa iti iei aia 300$ sunt spen conditii.. clientii trebuie sa fie predominant din anumite tari, sa nu mai fie deja inregistrat in baza lor de date etc etc etc

Cu stima, Ionut

Da ai drepate aici....eu ma gandisem strict la videochatul classic....dar asa e....daca faci un contract beton cu anumite conditii se poate

Cu respect, Vlad
Et si omnes, sed non ego
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

SAD^^EYES scrie:
Tms scrie:Nu ai cum sa oferi 1000 $ la angajare este imposibil. Eu de exemplu ofer 100 dolari la angajare dar dupa ce face prima suta. Cand a facut prima suta io dau ei toata. Dar 1000 mi se pare o minciuna mare de tot. Chiar nu e ok.
O poti oferi, poate chiar si mai mult.. dar in anumite conditii contractuale. Astea sunt inspirate din tipurile de marketing mainstream si adult.. de exemplu... cum face AWE sau PussyCash.. 300$ per client.. dar ca sa iti iei aia 300$ sunt spen conditii.. clientii trebuie sa fie predominant din anumite tari, sa nu mai fie deja inregistrat in baza lor de date etc etc etc

Cu stima, Ionut
Sunt 1000 la angajare, dar se dau dupa ce faci primii 3000 si sub forma de haine si jucarii la suprapret, in cazul prezentat in articolul asta. Meteahna romaneasca: mintim ca e bine ...
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2704
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 129 times
Been thanked: 78 times
Contact:

Studio20 scrie:
SAD^^EYES scrie:
Tms scrie:Nu ai cum sa oferi 1000 $ la angajare este imposibil. Eu de exemplu ofer 100 dolari la angajare dar dupa ce face prima suta. Cand a facut prima suta io dau ei toata. Dar 1000 mi se pare o minciuna mare de tot. Chiar nu e ok.
O poti oferi, poate chiar si mai mult.. dar in anumite conditii contractuale. Astea sunt inspirate din tipurile de marketing mainstream si adult.. de exemplu... cum face AWE sau PussyCash.. 300$ per client.. dar ca sa iti iei aia 300$ sunt spen conditii.. clientii trebuie sa fie predominant din anumite tari, sa nu mai fie deja inregistrat in baza lor de date etc etc etc

Cu stima, Ionut
Sunt 1000 la angajare, dar se dau dupa ce faci primii 3000 si sub forma de haine si jucarii la suprapret, in cazul prezentat in articolul asta. Meteahna romaneasca: mintim ca e bine ...
Minciuna e sport national si international.. dar e chestie de perceptie de interpretare, uite un exemplu de la jasmin.. ai vazut probabil 10.99 free credits.. ideea aia de marketing poate fi foarte usor interpretata ca si minciuna.. pentru ca iti iei 10.99 free credits.. doar daca incarci 150 si ceva de $.. altfel nu ii iei..
Alta minciuna care tot asa e chestie de marketing.. 80% comision.. cand defapt incepi cu 25-30% si ca sa ajungi la 60% ai de tras ca berila.. iar pentru a ajunge la 80% trebuie si sa ai ceva cunostinte de webmaster..
La fel si la studiouri.. ai 60% dar dupa plata taxelor.. etc.. multe nu sunt minciuni.. sunt chestii de marketing... le fac toti chiar si in tari din astea super puternice.. eu unul nu ma agat in ele.. gandesc la rece.. si incerc sa gasesc solutii optime de munca.. nu alergat dupa cai verzi pe pereti..
Cu cat competitia intre studiouri va fi din in ce mai mare cu atat vor apare genul asta de oferte..

Eu daca mi-as face studio de video chat maine.. as avea anunturi de genul...

"Cautam femei citite si cam nimfomane pentru job video chat, suntem o echipa cu 10 ani de experienta.. va putem asigura un salariu de mii de $ si voi va puteti asigura pensia pana in ultima zi de moarte"

"Cautam fete/femei futacioase dar serioase.. pentru a le transforma in staruri video chat.."

Aia care isi vor da seama primii ca trebuie sa functioneze precum impresarii artistici.. .sa aiba contracte solide .. sa aiba capacitatea sa aduca modelul in zeci de mii.. sa se inspire din real life.. gen Botezatu', etc..sa se axeze pe modelele care vor video chat pe termen lung.. 10+ ani.. doar aia vor ajunge foarte sus.. parerea mea..

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Acum 2 zile a venit o domnisoara la angajare cu prietena ei . Spunandu`i exact ce ofer , etc , etc ea imi spune " Pai am vazut un anunt de angajare cu bonus de 500$ si credeam ca e asa la toate studiourile, ca mie imi cam trebuie bani nu ma intereseaza outfituri , coafor si daca se poate sa-i primesc azi maine".

I-am explicat care-i treaba cu foamea de pe piata si ca e libera sa aleaga ce vrea. Poate sunt singuru tampit, care le spun tuturor cand aud fraze de gen de mai sus , ca ea cauta un loc de munca si sa faca bani multi si nu sunt disperat dupa foamea ei dupa care mi-a zis , pai ce studio e asta , toata lumea ofera si eu nu bonus de angajare de n miliarde, unde e un program flexibil gen vin cand am timp, etc "

I-am pus frumusel go out :)

Oare sunt singuru care nu ofer bonus de angajare ? sunt curios....

serios acum , a citit cineva cate miliarde de anunturi de videochat au aparut si ce ofera ? da asa sa stai sa le iei un pic la puricat intr-un ziar , pe net , etc ?

A si nu am inteles treaba cu solar si sauna in studio, sa nu mai zic de cafenea . Frate in ce lume traim ?
o sa dau si eu anunt si sa sune cam asa :

vino in echipa noastra ca suntem o mare familie , futaiul il ai asigurat , masinuta la discretie si daca prestezi bine ti-o trec pe numele tau , vacante cu baietii , silicoane si genti scumpe promit ca de la angajare le ofer , masa rezervata VIP in cluburi renumite in fiecare saptamana , nu muncesti iti dau eu bani gratis.
Te astept in echipa mea de tinerei unde totul este miere si zahar . Te pup pisi mic
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Si eu am avut de curand un interviu f interesant cu o tipa desteapta foc,engleza perfecta,imaginatie garla,i-am oferit pe loc alt post nu cel de model,dupa cateva zile mi-a spus ca vrea sa-mi povesteasca ceva amuzant,in urma cu 4 ani lucra intr-un birou cu alte 4 fete,toate cu engleza ,toate frumusele,etc,intr-o zi au citit chiar anuntul meu de angajare de acum multi ani si vorbeau intre ele ca nu poate fi adevarat,ca in nici un caz nu este ceva curat la mijloc si in concluzie nici nu s-au gandit sa vina macar la un interviu la vremea respectiva,nici acum nu ar fi venit daca persoana cu care a vorbit inainte nu m-ar fi cunoscut si recomandat.Faza este ca eu niciodata nu am avut anunt cu bonus sau salariu de 5000 dolari-10 mii etc,mereu am avut anunturi de bun simt si ma gandesc cate fete care citesc aceste anunturi nu vin la vchat tocmai pentru ca li se pare imposibil ceea ce li se promite,efectiv nu cred si prefera sa lucreze pe sume derizorii decat sa ajunga in nu stiu ce cercuri,reclama mi se pare buna dar mult prea agresiva si aparent mincinoasa,stiu ca totul tine de marketing si ca publicitatea este sufletul comertului dar sumele promise uneori sunt ireale pentru un om obisnuit si multe gandesc ca este o minciuna si ceva necurat la mijloc.Evident ca de aici apar opurtunistele si cele cu IQ sub nivelul marii care vor acei bani promisi ca bonus,gandesc ca daca un fraier da ele de ce sa nu ia:))
Acum mai nou apar acele tutoriale cu siliconate si botoxate care spun ca este extraordinar sa faci videochat si ca nu aveau de bani de tigari si silicoane dar acum au bani sa se duca la salon si sa faca shopping la mall,gandire superficiala care va atrage tot genul superficial de mioare dornice de tate umflate si bot de peste nu pe cele cu cap dar de fapt my bad ,genul asta de femei sunt dorite in industrie,cat mai putin creier si cat mai multa deschidere,este un fel de ce ne dorim ,asta avem asa ca nu e cazul sa ne plangem soarta.
Succes celor care ofera bonusuri,cat mai multe si cat mai mari,vreau sa vad ziua in care cineva va oferi 3000 de dolari bonus :)))Keep going :lol:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Camcandy
User Junior
User Junior
Mesaje: 55
Membru din: 19 Iun 2013, 06:52
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Foarte funny topicul asta...noi ne mandrim cu faptul ca pe site-ul nostru nu se specifica/se promite nici o suma...modelele din studio stiu ele prea bine cat castiga.....oricum e amuzant sa vezi peste tot cum se "arunca" cu miile de dolari...daca am stii ca ar fi adevarat am fi ingrojorati..dar nu este cazul :))

P.S. de ce credeti ca vin modelele si cer bonus si sa vina si sa plece cand vor?...pentru ca multe studiouri asta promit...si evident strica piata....la noi cea mai geniala faza a fost ca nea contactat o domnisoara pe mess si dupa vreo 100 de raspunsuri la diverse intrebari cand am invitato la un interviu ni sa raspuns: "Da si la videochat se dau interviuri?" ....:)
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Oferta este nelimitata! totul depinde de MODEL!!! orice curva poate face $$$ dar nu orice curva poate avea ferari!
JustModel
User Activ
User Activ
Mesaje: 221
Membru din: 18 Noi 2012, 15:45
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times

frumooos.....iata asa ajung modelele facute curve de asa zisii owneri respectuosi.
merci pentru apreciere!
Glamourfoto.ro -the best

IN GOD WE TRUST< ALL OTHERS MUST PAY CASH>
Pumpy
User Activ
User Activ
Mesaje: 239
Membru din: 06 Oct 2012, 13:47
Has thanked: 0
Been thanked: 0

JustModel scrie:frumooos.....iata asa ajung modelele facute curve de asa zisii owneri respectuosi.
merci pentru apreciere!

Asta se refera la MODELE!!

"Oferta este nelimitata! totul depinde de MODEL!!!"

Iar asta este o aluzie la damele de companie:


"orice curva poate face $$$ dar nu orice curva poate avea ferari!"

citatul de mai sus este pentru a stimula imaginatia , nu este o aluzie la modele.


Daca lumea citeste printre randuri...logic ca, intelege altceva!
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Pumpy man, noi suntem asa mai ingraditi la mansarda, nu suntem pregatiti pentru exprimarea ta in sarade.
Eu zic sa te adresezi neveste-tii asa ca poate ea te intelege ... ca doar de aia sta in preajma ta, nu?

PS: A cata oara va fi pe bune "ramasul bun" pe care ti-l tot iei de la noi? Just curious :|
Avatar utilizator
wyllder
Mesaje: 17
Membru din: 31 Oct 2016, 08:37
Localitate: arad
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu ai cum sa oferi 1000 $ la angajare este imposibil. Eu exemplu ofer 150 dolari la angajare dar dupa ce face prima suta, 50 fiind un bonus un stimulent de a prinde incredere. Dar 1000 este o prostie si o inselatorie scoasa din gura unora doar pentru a creea iluzie modelului pt a agata
Avatar utilizator
MoodElle
Mesaje: 40
Membru din: 09 Ian 2017, 10:20
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

1000$ bonus, se poate, in decursul unui an, 100$/luna, unui model care-ti face 200$ incasare lunara :D
sau daca activezi masina de spalat....bani, cu fraudare carduri sau alte metode de genul.
Sunt prea mica eu sa-mi dau cu parerea.
:lol:
"Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment." Buddha
MoodElle
Advance Studio
http://www.advance-studio.ro/
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Mai nou se da si o masina bonus la angajare... deci asta cu 1000$ e deja subtire..
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Avatar utilizator
MoodElle
Mesaje: 40
Membru din: 09 Ian 2017, 10:20
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Masina bonus la angajare?! Nu mai inteleg nimic, de ce ai da bonus la angajare o masina? Sau, cate masini dai, daca-ti vin 5 modele dintr-un foc la angajare? Sau e vorba de masina de spalat...bani, si n-am inteles eu bine...
"Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment." Buddha
MoodElle
Advance Studio
http://www.advance-studio.ro/
tomaadrian
User Junior
User Junior
Mesaje: 54
Membru din: 03 Apr 2016, 15:52
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Cum ar zice unii mari owneri si "vedete" ale videochatului romanesc, se numeste "marketing, bai".
Avatar utilizator
Smart
VIP
VIP
Mesaje: 369
Membru din: 19 Noi 2013, 19:18
Localitate: Galati
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times
Contact:

Sta stiva de masini la intrare... :)))
www.smartchat.ro - We are not the best...That's why we try harder!
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”