Oare putem noi ca oameni sa oferim 1000 USD la angajare??

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

smart-studio scrie:Cat de reale credeti ca sunt ofertele de pe piata (ARHI-MEGA-TERA-SATURATA si plina de modele independente) din Bucuresti? Iata un exemplu: http://www.studio-pink.ro/index.html , unde se specifica clar cu litere de o schioapa: 1000 USD la angajare!. Ori patronii sunt seici, ori au descoperit o metoda cu n+1 site-uri simultan unde modelele castiga 100 de k la perioada :), ori e o mare... teapa. Si ca ei sunt multi!
Vrei sa iti aratam unul, cunoscut de data asta, care merge pana la 8000$? :)))
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
SoulCams Models Studios wanted
bandy
Mesaje: 3
Membru din: 28 Iul 2015, 01:00
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Se numesc "Termene si Conditii" , pot oferi si 10.000 $ la angajare :) , dar sunt sub forma de bonus iar duba cum stim toti , bonusul se supune unor termene si conditii :)
IonutDD
Mesaje: 5
Membru din: 14 Noi 2016, 11:38
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

Toata lumea foloseste minciunele si tertipuri, asa ca nu inteleg cum cei care fac si ei asta pot blama concurenta. Ce nu inteleg eu este ce poate face pe cineva sa creada ca doar el poate face asta, in schimb daca vede la altcineva incepe sa arate cu degetul.
Toate studiourile fac asta cum s-a zis si mai jos, sub anumite clauze contractuale, in schimb cine defineste cel mai bun, mare si tare studio? Ma indoiesc ca au facut un sondaj in care au iesit castigatori. Asteptam cu interes legea concurentei si in domeniul nostru, pana atunci legea junglei si acuzatii aruncate in stanga si in dreapta.
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

IonutDD scrie:Toata lumea foloseste minciunele si tertipuri, asa ca nu inteleg cum cei care fac si ei asta pot blama concurenta. Ce nu inteleg eu este ce poate face pe cineva sa creada ca doar el poate face asta, in schimb daca vede la altcineva incepe sa arate cu degetul.
Toate studiourile fac asta cum s-a zis si mai jos, sub anumite clauze contractuale, in schimb cine defineste cel mai bun, mare si tare studio? Ma indoiesc ca au facut un sondaj in care au iesit castigatori. Asteptam cu interes legea concurentei si in domeniul nostru, pana atunci legea junglei si acuzatii aruncate in stanga si in dreapta.
Ultimul post a fost in Februarie 9, deci e ok :)

Asa ceva nu exista legea pe care o descrii tu .
Ruleaza 2 reclame in momentul asta : PEPSI SI COLA.

Pepsi : Gustul de Pepsi no 1 in Romania, votat de romani
Coca Cola - Bautura numarul 1 aleasa de romani .

Ma ajuti sa intelegi care e prima si care e a doua ? :)

Coca cola are reclama la TV si cred ca si Pepsi nu stiu sigur insa sunt bannere in Bucuresti cu Pepsi
IonutDD
Mesaje: 5
Membru din: 14 Noi 2016, 11:38
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 0
Contact:

BasGLM scrie: 17 Noi 2017, 20:58
IonutDD scrie:Toata lumea foloseste minciunele si tertipuri, asa ca nu inteleg cum cei care fac si ei asta pot blama concurenta. Ce nu inteleg eu este ce poate face pe cineva sa creada ca doar el poate face asta, in schimb daca vede la altcineva incepe sa arate cu degetul.
Toate studiourile fac asta cum s-a zis si mai jos, sub anumite clauze contractuale, in schimb cine defineste cel mai bun, mare si tare studio? Ma indoiesc ca au facut un sondaj in care au iesit castigatori. Asteptam cu interes legea concurentei si in domeniul nostru, pana atunci legea junglei si acuzatii aruncate in stanga si in dreapta.
Ultimul post a fost in Februarie 9, deci e ok :)

Asa ceva nu exista legea pe care o descrii tu .
Ruleaza 2 reclame in momentul asta : PEPSI SI COLA.

Pepsi : Gustul de Pepsi no 1 in Romania, votat de romani
Coca Cola - Bautura numarul 1 aleasa de romani .

Ma ajuti sa intelegi care e prima si care e a doua ? :)

Coca cola are reclama la TV si cred ca si Pepsi nu stiu sigur insa sunt bannere in Bucuresti cu Pepsi
Problema in exemplul tau este ca nici unul nu a reclamat asta la consiliul concurentei, probabil avand intelegeri intre ei.

Exemplu cunoscut: La un moment dat Lidl avea saptamana XXL, acestia fiind reclamati de alt supermarket XXL Mega Discount.

Concluzie: Lidl a renuntat la saptamana XXL, schimbandu-i numele.
Avatar utilizator
beyoustudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 50
Membru din: 19 Apr 2015, 12:37
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Contact:

Buna seara / dimineata din pacate domeniul asta a ajuns fix ca proverbul ala " pestele de la cap se impute" , de ce spun asta ?

De obicei fetele isi fac curaj saptamani chiar luni bune inainte sa intre in domeniu indiferent daca aleg sa faca de acasa si cu atat mai mult daca aleg sa colaboreze cu un studio . Anunturile sunt mult prea pompoase si siropoase iar anumite studiouri , ajung sa plateasca pana si cursele de taxi ca sa te aduca la interviu . Partea si mai urata este ca daca un studio mic face un astfel de anunt toti sarim pe el si dam cu pietre , ca este un anunt mincinos si ca strica domeniul in timp ce daca un studio mare cu renume face o oferta cu bonusuri de mii de dolari ne uitam la anunt si spunem "hmmmmm ce metoda de marketing bun au gandit " si nu e vorba de unu singur ;

Daca eu postez incasari REALE ale modelelor tocmai pentru a demonstra ca ceea ce se specifica in oferta de angajare este perfect sustenabil , se trezeste cate un (NE) priceput/priceputa sa comenteze ca pozele sunt fake si prelucrate in photoshop :thinking: .

Daca studiourile continua sa promita lapte si miere , este normala si reactia/ perceptia modelelor fata de acest domeniu de activitate , nu consider a fi doar vina lor ca inca de la telefon inainte de a se prezenta pun intrebarea " ce beneficii imi oferiti ? " :yum:

Pe de alta parte nici o persoana normala ( nu ma puneti sa definesc termenul normala ) nu are cum sa creada da doar prin simpla ei prezenta 15 minute la interviu ii aduce 200-300-1000$ sau daca se promite un venit de X lei garantat
nu sunt si anumite criterii (care ajuta sa se faca departajare corecta ) de indeplinit

Nici eu nu sunt extaziat cand vad astfel de anunturi dar atata timp cat or sa existe studiouri care declara toti banii facuti de modele si studiouri care uita sa faca acest lucru cu siguranta ca pe ala il doare fix in fund ca pe termen lung ma afecteaza pe mine sau pe X si pe Y prin prizma ofertei mincinoase pe care o face in acele 3-6 luni de activitate pana trage obloanele afacerii , iar cand trage obloanele uita sa-si plateasca si acele 3-5-10 modele care au ales studioul in urma unui astfel de anunt " mincinos " si automat fetele suparate mai forbesc cu inca 30 de prietene si isi spun necazurile astfel ajungandu-se la concluzia ca domeniul videochat si studiourile sunt de rahat

Ca si concluzie ( din punctul meu de vedere si poate sunt prea pesimist ) din pacate nici anunturile de acest gen si nici intrebarile " ce beneficii oferiti" nu or sa dispara prea curand :triumph: :triumph: :triumph: .

Spor la bani tuturor !
Chose To Be Different ..... BeYou

https://www.beyou-studio.ro/
Avatar utilizator
beyoustudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 50
Membru din: 19 Apr 2015, 12:37
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times
Contact:

Smart scrie: 09 Ian 2017, 17:49 Mai nou se da si o masina bonus la angajare... deci asta cu 1000$ e deja subtire..
Esti in urma cu noutatile ;) si mai nou am vazut pe youtube ca modelele isi pot cumpara un apartament inca din prima luna :yum:

Incep sa regret ca studioul respectiv nu are si sectiune de baieti ca ma bagam si eu :') :') :')
Chose To Be Different ..... BeYou

https://www.beyou-studio.ro/
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”