PFA pentru modele, o idee buna?

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
deedee24
Mesaje: 1
Membru din: 07 Mar 2012, 17:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare
OFF TOPIC:
Dupa 5 ani de experienta in domeniu, 1 an ca model/4 ani ca si admin/suport tehnic la unul din studiourile maricele din Bucuresti, si dupa ce am citit mare parte din postarile de pe acest forum, m-am decis sa intru in randul proprietarilor de studiouri. Stiu ca probabil nu este tocmai o perioada propice date fiind conditiile actuale (piata suprasaturata, criza economica mondiala, etc.) dar consider ca am acumulat experienta si cunostiintele necesare trecerii la un alt nivel.
Am cunoscut owneri care isi fac treaba foarte bine, adevarate modele de urmat in domeniu, dar, pe de alta parte am cunoscut si oameni care isi fac treaba la un standard foarte low din punct de vedere al profesionalismului si carora, spre uimirea mea, inca le merge binisor.
Ma rog.ideea e ca mie unuia nu imi place treaba facuta de mantuiala. Am niste bani pe care vreau sa ii investesc (cca. 50.000 E) pe care nu ma grabesc sa mi-i recuperez, fiind constient ca o astfel de investitie se recupereaza in timp.

ON TOPIC:
Sfatuindu-ma cu avocatul meu si spunandu-i ca vreau sa fac totul cat se poate de legal si la vedere, m-am gandit ca cea mai buna metoda de plata a modelelor este prin PFA.
Cum va functiona asta: le voi face fiecarui model PFA si voi incheia un contract de prestari servicii cu fiecare in parte, urmand ca ele sa isi plateasca darile conforme cu sumele incasate (m-am gandit la un procent intre 50 si 60 % in functie de performante).

Ce ziceti, credeti ca voi avea succes cu o astfel de metoda de plata? Credeti ca vor accepta modelele varianta PFA-ului?
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Gramada vor face sa-si plateasca darile catre stat la valoarea reala din 50procent.Sa fi constient ca se duc acasa 99la suta si pe langa cheltuieli de intretinere nu platesc nici 15la suta din intreg

Dar eu iti urez mult noroc.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Ideea este buna pe termen lung daca, ince-incet, din ce in ce mai multe studiouri vor renunta la platit modelele la negru si acestea vor intelege ca este mai ok pentru toata lumea sa aleaga varianta legala. Dar, cum ziceam, pe termen lung - daca maine le oferi 50-60% comision pe PFA, deci sa plateasca ele toate taxele + contabilitate + bataie de cap, nu cred ca fie multe entuziasmate.
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”