Anunt angajare ziar

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Încuiat
kiki
Mesaje: 33
Membru din: 21 Apr 2012, 22:07
Has thanked: 0
Been thanked: 0

salut

o intrebare am...oare cati din cei care au anunturi cu locuri de munca la ziar sunt pe bune(gen firma cu angajati pe post de operator calc) ?
care sunt sansele sa fii ridicat sau vizite neasteptate daca esti "ilegal" ? ca sincer nu prea imi convine sa platesc impozit, deoarece statul roman nu imi ofera nimic.
A avut cineva surpriza sa ii vina cineva la interviu si pe urma sa se trezeasca cu garda financiara sau fiscul la usa????
As aprecia daca ati raspunde cat de cat sincer,deoarece cred ca nu sunt singurul care are aceasta dilema
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Daca esti in Bucuresti,la interviu,intrebarea ''contract de munca'' este printre primele puse de fete,tu ce le spui?Nu,firma este ilegala pentru ca nu vreau sa platesc nimic statului roman argumentand ca ''nici statul nu face nimic pentru mine''.Multe dintre ele nu vor sta pentru ca se gandesc ca daca vine garda poate ajung la politie,poate la ziar,tv,fetele sunt fataliste in general si fricoase mai ales cand e vb de vchat ( sincer si eu as fi cand vad zilnic cate se intampla)se pot gandi ca esti peste ,daca esti ilegal poate le tragi teapa,poate le vinzi,violezi sau mai stiu eu ce,care stau in momentul in care vrei sa te impui cu cea mai mica chestie vor incerca sa te santajeze si sa te ameninte cu fisc,politie,cainii vagabonzi (sunt multe posturi in forum '' cum pot sa-i fac rau fostului patron din diverse motive'),stiind ca esti ilegal o sa stai bagat la cutiutza si o sa accepti orice.Pana la control din partea autoritatilor o sa ai alte probleme mult mai serioase.Think about it,pune in balanta si alege ce consideri ca ti-ar conveni,eu prefer sa dau bani statului roman,prefer sa ma f..a in gura statul decat ''maricica'',statul poate va face vreodata ceva pentru mine,''maricica''nu va ezita sa ma arda cand isi va vedea sacii in caruta(nu ca statul nu face la fel cand are ocazia dar din 2 rele prefer sa o aleg pe cea mai putin rea si in cazul asta este statul).
Bafta acolo!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Încuiat

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”