RT Models Studio discutie cu Anonymous2You

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Anonymous2You
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2011, 07:13
Localitate: Faurei / Bora Bora
Has thanked: 0
Been thanked: 0

RTModels scrie:
Printre nenumaratele studiouri de chat video din Constanta, RT Models Studio a reusit sa se faca recunoscut tocmai prin ceea ce alte studiouri de videochat din Constanta nu izbutesc: seriozitate, motivatie, confidentialitate, buna dispozitie.
Sa stii ca m-ai jignit la faza asta, cu atat mai mult cu cat, de vreo 8 ani de cand tot vin prin Constanta, si 2 ani de cand m-am stabilit definitiv aici, pana in august 2012 cand ti-ai facut cont pe AVC eu nu auzisem de RT Models. Esti atat de confidential incat nu te cunoaste nimeni? Esti atat de serios incat ceilalti palesc in fata ta?

Cu acordul lui SAD, as dori sa las ca reply un draft de anunt de angajare pe care l-as face eu:

Angajez 1, maxim 2 modele. varsta maxima 27 de ani. Nu caut cantitate, caut calitate. Limba engleza la nivel avansat, scris si vorbit, e cerinta obligatorie. Limba romana la nivel avansat, scris si vorbit, e cerinta obligatorie. Punctualitatea, loialitatea, onestitatea, sunt cerinte obligatorii. Candidata ideala trebuie sa fie sociabila, sa stie de gluma, sa aiba disponibilitate pentru diverse party-uri, iesiri organizate, team-building-uri, sa nu aiba prieten gelos si manipulant, sa stie sa-si lase grijile personale la usa studioului. Nu promit zeci de mii de dolari, dar garantez castiguri substantiale, atat timp cat esti dispusa sa inveti ceva de la oameni cu experienta, care iti vor preda tot ce stiu ei. Neconditionat. Contractul de munca e subinteles. Pentru detalii folositi PM.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
RTModels
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 25 Aug 2012, 21:07
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu te jignesc cu nimic si da, punem accent pe SERIOZITATE si CONFIDENTIALITATE. Nu angajam pe oricine pentru ca nu ne propunem cantitate. Nu dam tepe si nici nu vrem sa ne amestecam cu/in treaba nimanui. Suntem cunoscuti doar de cateva persoane care au studiouri (nu mai mult de 2,3) si preferam sa ramanemm asa pentru a ne tine de cuvant cu cofidentialitatea. Nu stiu daca e bine sau rau, dar asta este politica noastra.

PS: Anuntul tau suna foarte bine, cu acordul tau as dori sa-l folosim, cu mici modificari bineinteles.
Avatar utilizator
Anonymous2You
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2011, 07:13
Localitate: Faurei / Bora Bora
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu-mi dau acordul. Daca vrei sa-l folosesti, iti asumi responsabilitatea. Nu asa faci performanta, aruncand cu noroi in cei care stau 14-15 ore pe zi la birou, in loc sa-si piarda timpul pe la piscine, terase si baruri, etalandu-si noile achizitii Guess, lanturile de aur si tatuajele pe gat. Ramai in continuare serios si confidential. Eu nu m-as angaja la un studio de apartament, cu perdelute pe perete si scaune imbracate de nunta in zona de pauza.
Avatar utilizator
RTModels
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 25 Aug 2012, 21:07
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Anonymous2You scrie:Nu-mi dau acordul. Daca vrei sa-l folosesti, iti asumi responsabilitatea. Nu asa faci performanta, aruncand cu noroi in cei care stau 14-15 ore pe zi la birou, in loc sa-si piarda timpul pe la piscine, terase si baruri, etalandu-si noile achizitii Guess, lanturile de aur si tatuajele pe gat. Ramai in continuare serios si confidential. Eu nu m-as angaja la un studio de apartament, cu perdelute pe perete si scaune imbracate de nunta in zona de pauza.
Credeam ca dai un sfat. M-am inselat, se pare ca nu asta era intentia. Eu nu arunc cu noroi in nimeni? De unde ai tras tu concluzia asta? Si nu imi pierd vremea, dar am si viata privata? Unde vezi problema? Nu etalez nimic, asa cum ai si tu haine, accesorii asa cum are toata lumea, am si eu, iar nu vad unde este problema? Studioul nu este intr-un apartament. Designul camerelor tine de gusturi/orientare/studiu/etc. Cu asa atitudine oricum nu ai avea cum sa te angajezi la noi, anuntul nu era pentru tine. Dupa cum observi eu nu te-am criticat pe tine sau studioul tau (daca ai). Deci cine arunca cu noroi?

PS: Ramanem cu seriozitatea si confidentialitatea pe care ni le-am propus si asta nu pentru tine, ci pentru ca asta urmarim si reusim.
PSS: Am sa te rog sa faci un topic separat cu critici la adresa noastra sau a studioului.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Fratilor,nu va mai bateti pe acest forum,nu de aici vine cascavalul si nici modele nu vin,de pe forum lumea vine sa ia nu sa dea:)Eu zic ca este pointless sicana dintre voi,nu stiu ce polite va platiti dar ar fi de preferat sa o faceti infara forumului(public) pe pm sau pe real.
Avatar utilizator
RTModels
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 25 Aug 2012, 21:07
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

pocahontas scrie:Fratilor,nu va mai bateti pe acest forum,nu de aici vine cascavalul si nici modele nu vin,de pe forum lumea vine sa ia nu sa dea:)Eu zic ca este pointless sicana dintre voi,nu stiu ce polite va platiti dar ar fi de preferat sa o faceti infara forumului(public) pe pm sau pe real.
Chiar nu am nimic de impartit asa cum am si spus in toate posturile mele legate de acest user. Pe acest forum eu personal am gasit ce cautam de mult: informatii folositoare (in mare parte) si am incercat sa ajut cu mici informatii cand am putut. Nu caut dispute pentru ca nu am de ce. In schimb caut pareri pertinente, informatii utile si discutii interesante despre subiecte legate de activitate. (tu esti un bun exemplu, de la care cu sinceritate iti spun ca am avut cateva lucruri de invatat, pe care nu le aflam altfel). Eu am cerut mutarea acestor discutii pentru eu personal nu le vad rostul, mai degraba vad un atac voalat si fara sens. Din acest motiv nici nu am sa mai raspund acestui user. Imi plac disputele, dar cele constructive. O seara buna iti doresc.
Avatar utilizator
Anonymous2You
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2011, 07:13
Localitate: Faurei / Bora Bora
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu am nimic personal cu tine. Nu am nimic personal impotriva unui studio nou care doresste sa se afirme, este ceva normal si sustin asta, in conditiile in care studioul da dovada de o minima decenta si profesionalism, cel putin in posturile de pe forum.

Mi-a sarit tandara in momentul in care ai incercat sa iesi in fata aruncand, mai mult sau mai putin voalat, cu rahat in ceilalti. Dar n-ai luat in calcul faptul ca prin "alte studio-uri" te-ai referit si la cei putini din Constanta care chiar isi fac treaba. Plus ca exista si o contradictie puternica in ceea ce zici: ori te-ai facut recunoscut (asta in sine e ciudat, pentru ca un studio nou trebuie sa munceasca pentru a se face recunoscut), ori stiu doar foarte putine persoane despre tine, deoarece tii la confidentialitate si intimitate: hotaraste-te.

In esenta, ca sa respect scopul forumului (acela de ajutor si sfaturi):

1. nu incerca sa-ti faci reclama falsa (esti studio nou, nu e o rusine, toata lumea a fost studio nou la un moment dat; poti sa ai cateva avantaje din asta din punct de vedere al imaginii tale, daca stii cum sa-ti joci cartile si daca chiar te intereseaza o activitate pe termen mai lung).

2. nu incerca sa-ti faci reclama pozitiva printr-o reclama negativa asupra celorlalte studio-uri (mascata sau nu, voalata mai mult sau mai putin). pentru ca nici tie nu ti-ar conveni sa fii aruncat intr-o oala cu "unii" despre care stii ca n-au nici o treaba cu activitatea asta.

3. cand iti creezi continutul pentru site, gandeste-te ca se poate cauta foarte usor ceea ce ai scris acolo. iar daca dau o cautare pe google la ceva din sectiunea "legalitate" spre exemplu, imi mai apar vreo 7-8 situri cu continut aproape identic (cateva cuvinte in plus sau in minus).

Ca sa inchei discutia cu tine: mai multa munca, mai putine vorbe; ca de asta se aud cuvinte asa urate despre activitatea asta. Din cauza "profesionistilor".

Poca, n-am polite. daca aveam, nu stateam sa le platesc pe forum. problema mea este cu cei care vor sa para mai mult decat sunt sau spun ca fac mai mult decat ceea ce sunt in stare efectiv sa faca. Din cauza astora au iesit cele mai multe si mai urate vorbe despre domeniul asta de activitate. N-are rost sa intru in detalii pentru ca s-a tratat problema asta in mai multe topicuri recente.
I'd rather live a life of Oh Well's than a life of What If's.
Avatar utilizator
RTModels
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 25 Aug 2012, 21:07
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Cant te referi la "din cauza astora" sper ca nu te referi la mine. Nu ma intereseaza parerile tale despre mine atata timp cat nu ma cunosti. Nu este treaba ta cum ne manageriem noi studioul/site-ul, ma bucur ca te-ai uitat si ai citit, o poti face cand vrei si deasemenea poti da sfaturi, dar utile.

PS: mie mi se pare cam un atac personal, te poti calma nu vreau sa te angajez sau vreo prietena de-a ta.
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

nu vad rostu discutiei ... faceti reclama sau ce ? e un fel de prigoana si bahmaimuteanu ? :)
Avatar utilizator
RTModels
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 25 Aug 2012, 21:07
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

panaramadeom scrie:nu vad rostu discutiei ... faceti reclama sau ce ? e un fel de prigoana si bahmaimuteanu ? :)
Chiar nu, nu asa ne facem noi reclama. Pur si simplu am observat acest atac pe care nu il inteleg. Oricum am sa cer sa fie inchis acest topic, trimis chiar la gunoi pentru ca nu isi are rostul pe acest forum.

PS: bahmu divorteaza iar :lol:
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Poca si pana, titlul topicului e: "RT Models Studio discutie cu Anonymous2You" noi nu avem ce cauta aici. Lasati oamenii sa zica ca sunt nevorbiti. Topicul asta e locul lor de impartire a Constantei.

Multumesc pentru intelegere :)
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
RTModels
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 25 Aug 2012, 21:07
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

WinXPfather scrie:Poca si pana, titlul topicului e: "RT Models Studio discutie cu Anonymous2You" noi nu avem ce cauta aici. Lasati oamenii sa zica ca sunt nevorbiti. Topicul asta e locul lor de impartire a Constantei.

Multumesc pentru intelegere :)
Tare asta cu impartitul :lol: . Nu e vorba de asta ca nu ne cunoastem si nici nu avem interese comune, mai mult decat atat peste tot este "loc" pentru toata lumea. E o tara libera :D
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

WinXPfather scrie:Poca si pana, titlul topicului e: "RT Models Studio discutie cu Anonymous2You" noi nu avem ce cauta aici. Lasati oamenii sa zica ca sunt nevorbiti. Topicul asta e locul lor de impartire a Constantei.

Multumesc pentru intelegere :)
Ia lasa sa nu mai imparta ei nimic,noua ce ne mai ramane? :lol: Mie sa-mi lasati Agigea si Mangalia ca sunt legata sufleteste de ele:) :oops:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
RTModels
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 25 Aug 2012, 21:07
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

pocahontas scrie:
WinXPfather scrie:Poca si pana, titlul topicului e: "RT Models Studio discutie cu Anonymous2You" noi nu avem ce cauta aici. Lasati oamenii sa zica ca sunt nevorbiti. Topicul asta e locul lor de impartire a Constantei.

Multumesc pentru intelegere :)
Ia lasa sa nu mai imparta ei nimic,noua ce ne mai ramane? :lol: Mie sa-mi lasati Agigea si Mangalia ca sunt legata sufleteste de ele:) :oops:
OK...ale tale sunt, ai votul meu :lol: (am lucrat in agigea 2 ani la Politie, cunosti pe cineva pe acolo?) :D
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Ti-am raspuns pe PM,nu putem sa pangarim numele personalitatilor pe un forum de vchat :lol:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
RTModels
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 25 Aug 2012, 21:07
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

pocahontas scrie:Ti-am raspuns pe PM,nu putem sa pangarim numele personalitatilor pe un forum de vchat :lol:
Corect, nu stiam la cine te referi, e clar acum ca nu poate aparea numele lui pe aici. Nu se stie cine "se plimba" pe aici. :lol:
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”