Avans,bonus si alte prostii de genul

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

M-a sunat zilele astea o tipa f simpatica si incredibil de proasta,aproape m-a bufnit rasul la telefon cand i-am auzit vocea suava''vrea si eu pe vidiociat,daca vin sa ma angajez imi dai avans?''What??Am crezut ca nu aud bine,am intrebat-o '' ce sa-ti dau?'' ea zice '' avans'' ,''avans din ce???'',''''pei'' sunt unele vidiociaturi care dau avans,ahahhaha nu am putut sa mai ma abtin si mi-au trecut si politeturile instant'' bai taranca dracu,in primul rand se zice videochat,in al doilea rand pun pariu ca nici tarana de sub unghii nu ti-a cazut bine,tu nu stii nici sa vorbesti,ca sa te angajezi ''pe vidiociatul meu :lol: '' ar trebui sa-si puna ma-ta si cu tactu caruta la banca si sa ma platesti tu pe mine ca te-as invata sa vorbesti dracului,sa-ti dau eu bani ca sa te angajezi???,ea suparata si evident ofuscata,las ca ma duc la altii care dau,''du-te unde a intarcat mutu iapa ca sunt siteurile pline de idioate,analfabete si centuriste ca tine'' conversatie incheiata.Dupa acel telefon am ''cujetat'' si de curiozitate m-am uitat pe anunturile de pe net,vai mama mea,in asa hal a ajuns disperarea???Avans 400 de euro,100 de euro pe loc,200 de euro avans la angajare,bonus 300,400,plata la zi,de ce nu pe minut,pe ora, de ce nu 1000?:))Simt ca puteti mai mult!
Mi se pare patetic si jalnic,ati ajuns sa promiteti lucruri injositoare nu numai pentru industrie dar insasi pentru conditia de OM,ca angajator nici nu mai vorbesc,ati umplut siteurile de idioate nespalate care nu stiu pic de engleza,unele saracele nici la maturat strada cred ca nu sunt bune ca si acolo trebuie sa stii cum sa tii matura,degeaba faceti studiouri misto,degeaba imbracati o tuta din asta in fir de aur,ea va ramane aceasi persoana care a venit,persoana care nu are ce cauta in aceasta industrie.
Nu intelegeti un sg lucru,cei care dati astfel de anunturi care striga ''sunt disperat'',o fata/femeie desteapta care ar putea sa faca bani la ora actuala in industrie,nu s-ar duce niciodata la un astfel de studio,doar cele care sunt lesinate de foame si de proasta conditie,cele care nu au unde sta si le este mai bine in studio decat pe centura iar de la aceasta categorie nu o sa obtineti niciodata profit, de calitate nici nu se pune problema.
La ora actuala industria videochat arata ca un bordel ieftin unde toate se duc la cine da mai mult si umplu siteurile la refuz cu persoane de proasta calitate,nu mai este nimic erotic,frumos,a devenit o vanatoare de forta de munca mult sub nivelul la care ar trebui sa fie,urate,nespalate,inculte si oribil imbracate nu am vzt decat din Romania,in toate tarile in care exista studiouri exista si un standard dupa care se fac angajari,la noi standardele au cazut in aha hal incat ti-e greata sa mai privesti.
Eu zic sa continuati cu ''avansurile'',sunteti pe drumul cel bun :lol:
Multe succesuri! :lol:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

:D :D :D :D ai fost mortalala detalierea fazei poca :D , nu mai departe de aseara pe cammers ul dela xcam 2 mandre se chinuia sa-i explice mandrei number 3 (care btw faci miliarde pe vidiochiat ul asta :lol: )cum sa- si deschida conturi singura de casa ;intrebarea cea mai mortala fost si de unde iau cardul bancar de la posta? :lol: ii explica mandrele ca dela banca , pauza de cateva secunde ,pai si la banca cum mi-l da ? de unde stiu aia ca io sunt aia care vreacardul ..... ma duc cu buletinul , nu ? :mrgreen:
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
SunStudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 52
Membru din: 17 Dec 2010, 07:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Poca, e foarte dur felul in care ai prezentat lucrurile (bine... asta cam este trademark-ul tau), dar nu pot sa spun ca nu este adevarat, dimpotriva. Este prea adevarat. Cantitatea a luat locul calitatii, ceea ce era inevitabil intr-o anumita masura... asta se intampla la un moment dat in orice industrie. Dar, la fel de bine, incet incet, se duc in cap cei cu mentalitatea asta pentru ca o astfel de abordare nu poate fi sustinuta financiar... doar de masochisti, care prefera sa arunce banul in favoarea timpului pierdut aiurea.

Arunci cu avansuri, arunci cu bonusuri si tot felul de prostii care sa ia ochii modelului, dar cand vine vorba de hard facts (training personalizat, calitatea stream-ului, promovare, etc.) o dai din colt in colt pentru ca ori nu ai know-how-ul necesar, ori nu esti in stare sa-ti aloci timpul necesar sa obtii acel know-how sau sa te dai cu capul de pereti pana reusesti.

Problema cea mai mare este ca potentialele modele se uita la lucrurile astea si se duc acolo unde exista premisa banului mult cu munca putina. Mai mult, mentalitatea asta este alimentata si de "patronii" care spun modelelor ca in vreun fel magic, minunat si cumva binecuvantat, ele trebuie doar sa stea in fata computerului si or sa sara banii din monitor precum paiele din combina de treierat... Iar dupa o experienta asa de imbecila, in care modelul si-a pierdut timpul si a vazut ca nu face nimic, ajunge la concluzia ca asa sunt toate studio-urile si ca n-are rost sa incerce in alta parte, poate exista si altii care chiar stiu cu ce se mananca.

Ma gandeam la un moment dat sa propun aici pe forum realizarea unui fel de asociatii a studio-urilor profesionale, cu membri si un fel de recunoastere a celor profesionale (ca ANAT-ul, in turism). In sensul ca fiecare studio membru al acestei asociatii sa aiba un fel de badge (dupa ce in prealabil a fost de acord sa fie verificat si confirmat ca un studio profesional), un element aparte de care studio-ul sa se poata folosi in toate spatiile publicitare si care sa-l remarce in fata potentialelor modele. Inca n-am pus concret ideile in ordine si nu le-am sintetizat, ca sa finalizez propunerea.
http://www.videochat-sunmodels.ro Everything is possible, impossible just takes longer.
BlueLotus
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 23 Sep 2006, 20:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pocahontas scrie:ati umplut siteurile de idioate nespalate care nu stiu pic de engleza
pocahontas scrie:umplu siteurile la refuz cu persoane de proasta calitate,nu mai este nimic erotic,frumos,a devenit o vanatoare de forta de munca mult sub nivelul la care ar trebui sa fie,urate,nespalate,inculte si oribil imbracate nu am vzt decat din Romania
Si uite de-aia eu nu mai spun membrilor de unde sunt, pentru ca imediat ce aud "Romania" impresia este facuta si membrul pleaca, pentru ca ori se teme de fraude, cersetorii etc., ori zice ca am pret prea mare, doar romancele sunt ieftine, ca si calitatea pe care o ofera.

De unde vine disperarea unor studiouri? Pai nu vorbim aici de profestionisti, vorbim de nea Costel care are si el un apartament, isi ia in rate sau la mana a doua trei calculatoare, pune netul de $15 de la rds si se trezeste ca nu gaseste modele, pentru ca n-are nimic sa le ofere ce n-ar putea avea ele oricum acasa. Caz concret: presupun ca v-a dat si voua PM baiatul care vrea sa deschida studio si asteapta sfaturi personalizate gratis. Pai ce sa te astepti, daca nici macar sa citeasca un forum plin de informatii n-au chef, dar se dau mari patroni?
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Cum adica doar studiourile insalubre?Pai sa luam un ziar,toate studiourile sunt profesionale,toate ofera training gratuit ,ce o insemna trainigul la unii habar nu am,cred ca sunt minim 20 de profesionisti,imi vin fete tocmai din aceste studiouri profesionale,0 training,0 barat pe linie,training nu inseamna sa faci un screen ,3 poze ,sa-i pui 2 dildouri in pat si sa-i spui descurca-te,training inseamna sa iei o fata ,sa-i explici de la 0 ce inseamna domeniul videochat,ce vinzi de fapt,sa o inveti cum sa faca bani,cum sa vorbeasca,cum sa se uite in camera,cum sa se machieze,cum sa prezinte outfit-ul pe care-l poarta intr-un mod elegant si senzual,ce trebuie sa scrie din punct de vedere al conversatiei,showului si pana spune membrul ''bye,see u next time:)'',sa faci asta over and over again pana modelul prinde experienta,nu 3 zile.Cand vin la angajare,le intreb de ce ai plecat din studioul X,pai faceam putini bani,dar ti s-a explicat de ce nu faceai bani si ce ar trebui sa faci,ce gresesti si ce ar trebu sa corectezi?NU :?:
Este normal ca un om obisnuit sa se duca acolo unde se dau bonusuri pentru ca doar asa s-a inventat strategia de marketing,asa cum lumea crede ca hamburgerii congelati 2-3-4 ani sunt f sanatosi,asa si fetele astea cred ca daca vad o vila plina de fete,este un studio profesional,studio de unde va pleca ulterior cu buza umflata si cu conceptia'' daca nu am fct bani aici,nu mai fac nicaieri,nimic mai gresit dar cum sa convingi acea fata ca greseste?Multe renunta si nu vor sa mai auda de profesionisti,mai dati-va jos din mertane si din jilturile aurite si mai tine-ti si voi un interviu,secretara este buna sa faca cafea si sa raspunda la telefon,luati contact cu forta de munca ca doar toti ati plecat de jos si se pierd potentiale angajate,fete carora le luati posibilitatea de a dovedi ca pot face treaba in domeniu,prin neglijenta si ingamfare si nu mai asteptati doar ''bunaciuni siliconate'',alea vin ,stau 3 luni si pleaca,luati fete obisnuite si dati-le o sansa,dar una reala, nu aparente.Studiourile de vchat au devenit un fel de mici corporatii,avem secretare,tehnici,traineri care nu au fct in viata lor videochat,stiu ca pare ireal,cum sa ai cunostintele necesare sa inveti pe cineva daca nu ai simtit macar cativa ani pe pielea ta ce inseamna munca de model?Cum sa poti invata pe cineva daca tu nu ai fost un model bun??La ora actuala numar pe degetele de la o mana trainerii care sunt cu adevarat buni in domeniu si unde se vad si rezultatele muncii lor(Class,vipstudio,sunflower,studioul cu fetele din top jasmin),restul sunt traineri doar pentru ca nu s-a gasit o alta denumire.
As vrea sa spun ca nu-mi pasa ca domeniul se duce la vale dar imi pasa,nu atat pentru mine personal ci pentru ca toti impreuna distrugem posibilitatea multor fete de a se face remarcate,de a evolua.Mai stiu si ca nu am nici o putere de a schimba lucrurile dar daca macar 2-3 dintre noi se gandesc 5 minute la acest post si incearca sa nu mai faca greseli,tot este ceva.
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
BlueLotus
User Activ
User Activ
Mesaje: 241
Membru din: 23 Sep 2006, 20:23
Has thanked: 0
Been thanked: 0

pocahontas scrie:Cum adica doar studiourile insalubre?Pai sa luam un ziar,toate studiourile sunt profesionale
Cred ca stii mai bine decat mine ca daca cineva se autointituleaza "profesionist" nu inseamna automat ca si este. Din contra, eu tocmai de asta ma feresc, cand vad "profestionist"/"profesional"/"expert" etc. intr-o reclama, inseamna ca firma respectiva este atat de nesigura de calitatile sale (sau tocmai sigura de lipsa lor) incat simte nevoia sa apeleze la vorbe goale ca sa ma convinga.
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

poca ... uite ce trebuie sa oferi tu ce am gasit pe un site in bransa

"si un spatiu superb pentru recreere dotat cu sala de fitness, masa de billiard, masa de ping-pong si cafenea "

tu d c nu oferi asta ? ce fel de studio esti daca nu oferi cafenele , sali de fitness , etc :)) sa iti fie rusine daca nu oferi asta


oare e lume care se angajeaza "ofertele" astea asa de tentante ?
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

panarama te contrazic total , io as rec introducerea unei sali de tortura un Iron Maiden real eventual si o camera de gazare , sunt ideala pt niste sclaveti :twisted:

nu mai v ca mi se face o pofta .......
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

fetish scrie:panarama te contrazic total , io as rec introducerea unei sali de tortura un Iron Maiden real eventual si o camera de gazare , sunt ideala pt niste sclaveti :twisted:

nu mai v ca mi se face o pofta .......


hahaha... te sustin, cand voi face oferta asta promit sa iti cer o mana de ajutor ca stiu ca esti as in asa ceva :P :)) eu sunt arab si sustin in mare parte chestia cu gazatu ( daca stii la ce ma refer :))) )


hihi
golazo
Mesaje: 15
Membru din: 11 Mar 2009, 18:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

bani bani bani, asta e deviza, cate putin de la cei slabi si multi ca sa facem bani.
E o realitate dura ca au inceput sa sune tarancile nemancate dupa avansuri fara sa te cunoasca si fara sa stie ce inseamna v-ch .
Dar trebuie sa fim realisti , in orice domeniu care se extinde asa mult ca acesta apar astfel de oameni, pe de o parte "patrones" care s-au ocupat cu agricultura si acum ofera 200 % procent, pe de alta parte , vecinele celui care se ocupa cu agricultura si vor procent .
Avatar utilizator
RTModels
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 25 Aug 2012, 21:07
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Cred ca majoritatea ne confruntam cu asemenea atitudine din partea "posibililor angajati". Si noi primim telefoane de la persoane care ne intreba intai de bonusuri. Avem un program de bonusuri facut pentru studio, dar nu ii incanta deloc. Prefera "studio-urile" care ofera BONUS 500 E la angajare, lucru care in primul rand este imposibil, ei lovindu-se mai apoi cu conditiile pentru care vor obtine acest BONUS mult visat si pe care nu le ating cu siguranta. Asta este diferenta intre cineva serios si cineva "mincinos". Din pacate dupa ce "se ard" in astfel de studio-uri considera ca toate sunt lafel, asta pe premiza romaneasca. Nu a intrebat aproape nimeni in ce consta aceasta activitate, cam cum se desfasoara, ce avem de oferit si cum pot obtine asta. Toata lumea vrea sa cada 3,4 mii de dolari din cer si daca se poate fara sa faca nimic sau sa facem noi ca studio.
Avatar utilizator
Anonymous2You
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2011, 07:13
Localitate: Faurei / Bora Bora
Has thanked: 0
Been thanked: 0

RTModels scrie:Cred ca majoritatea ne confruntam cu asemenea atitudine din partea "posibililor angajati". Si noi primim telefoane de la persoane care ne intreba intai de bonusuri. Avem un program de bonusuri facut pentru studio, dar nu ii incanta deloc. Prefera "studio-urile" care ofera BONUS 500 E la angajare, lucru care in primul rand este imposibil, ei lovindu-se mai apoi cu conditiile pentru care vor obtine acest BONUS mult visat si pe care nu le ating cu siguranta. Asta este diferenta intre cineva serios si cineva "mincinos". Din pacate dupa ce "se ard" in astfel de studio-uri considera ca toate sunt lafel, asta pe premiza romaneasca. Nu a intrebat aproape nimeni in ce consta aceasta activitate, cam cum se desfasoara, ce avem de oferit si cum pot obtine asta. Toata lumea vrea sa cada 3,4 mii de dolari din cer si daca se poate fara sa faca nimic sau sa facem noi ca studio.
Uite RT, oferta de nerefuzat de la un studio de la tine din oras:
Beneficii:
- 100% legal;
- posibilitatea de accesa un credit raportat la veniturile obtinute;
- posibilitatea de a avea o masina noua in leasing dupa numai 3 luni de munca;
- posibilitatea de a-ti oferi cazare in apartamente de lux in vecinatatea studioului;
- oferim sansa unica de a lucra intr-o locatie foarte eleganta, in conditii 100% legale, intr-o atmosfera degajata, in maxima siguranta si confidentialitate;
- oferim consultanta gratuita pentru achizitionarea unei locuinte in rate.

Ce mai poti sa zici?

Sa nu mai vorbesc de celalat "colos" al Constantei, care sustine clar si raspicat, printr-un mare banner pe site, ca ofera 500 E bonus la angajare. Chiar si tu, cu riscul de a te jigni, oferi de ex. bonus de weekend. De ce trebuie sa motivezi financiar modele cand de fapt ar trebui sa se motiveze singure? Ah da, rasplatesti munca, seriozitatea, calitatea, dar seriozitatea modelului trebuie sa vina de la sine, nu conditionata sau motivata de o suma de bani.
Dupa cum vad eu, majoritatea studiourilor, intr-un fel sau altul, a trebuit sa recurga la niste compromisuri in ceea ce priveste bonusurile, sufocati fiind de studiourile "apartament cu 2 camere", cu "oferte de nerefuzat".

Mea culpa daca am dat exemple doar din Constanta, dar e orasul meu de suflet.

Traim intr-un domeniu in care expresia zilei e "dog eat dog", unde nu exista, desi poate ar trebui, o relatie de colaborare intre studiourile mari, si nu ma refer la marimea vilei in care activeaza, ci la nivelul incasarilor raportat la numarul de modele. O colaborare care ar trebui macar sa se rezume la preventia migrarii modelelor problematice de la un studio la altul, si la notificarea potentialelor modele asupra studiourilor care ofera "bonusuri si conditii fabuloase". Nah, visez si eu cu ochii deschisi.
I'd rather live a life of Oh Well's than a life of What If's.
Avatar utilizator
TwistedAngel
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 145
Membru din: 03 Feb 2011, 11:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Topicul asta se poate uni cu "discutii despre modele neserioase" nu de alta dar una atrage pe alta , daca citesti anunturile de angajare in vch o sa vezi ca , primesti bani ca vii la interviu , o sa intorci banii cu lopata dupa ce ai pus piciorul in studio , ca nu ai program (aka flexibil si cu multe pauze si deloc obligatoriu) , ai cafea tigari tampoane etc gratis , sedinte foto , case , masini , biliard , jacuzzi , maseor , hair stylist , make up artist , scarpinator personal , etc etc nimeni nu spune ca trebuie sa si MUNCESTI .
Din puncul meu de vedere una atrage pe alta , studioul pune super anunturi cu superfantasticele oferte la care vor trage precum mustele ma miere super lazy pisy care are impresia ca totul i se cuvine pentru ca ea e cea mai pisy , si care va pleca dezamagita la un alt studio cu supermegaoferte pt ca primul studio a fost teapa au pus-o la munca si i-au luat procent din banii ei fataaa :) LOL
Avatar utilizator
RTModels
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 25 Aug 2012, 21:07
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Anonymous2You scrie:
RTModels scrie:Cred ca majoritatea ne confruntam cu asemenea atitudine din partea "posibililor angajati". Si noi primim telefoane de la persoane care ne intreba intai de bonusuri. Avem un program de bonusuri facut pentru studio, dar nu ii incanta deloc. Prefera "studio-urile" care ofera BONUS 500 E la angajare, lucru care in primul rand este imposibil, ei lovindu-se mai apoi cu conditiile pentru care vor obtine acest BONUS mult visat si pe care nu le ating cu siguranta. Asta este diferenta intre cineva serios si cineva "mincinos". Din pacate dupa ce "se ard" in astfel de studio-uri considera ca toate sunt lafel, asta pe premiza romaneasca. Nu a intrebat aproape nimeni in ce consta aceasta activitate, cam cum se desfasoara, ce avem de oferit si cum pot obtine asta. Toata lumea vrea sa cada 3,4 mii de dolari din cer si daca se poate fara sa faca nimic sau sa facem noi ca studio.
Uite RT, oferta de nerefuzat de la un studio de la tine din oras:
Beneficii:
- 100% legal;
- posibilitatea de accesa un credit raportat la veniturile obtinute;
- posibilitatea de a avea o masina noua in leasing dupa numai 3 luni de munca;
- posibilitatea de a-ti oferi cazare in apartamente de lux in vecinatatea studioului;
- oferim sansa unica de a lucra intr-o locatie foarte eleganta, in conditii 100% legale, intr-o atmosfera degajata, in maxima siguranta si confidentialitate;
- oferim consultanta gratuita pentru achizitionarea unei locuinte in rate.

Ce mai poti sa zici?

Sa nu mai vorbesc de celalat "colos" al Constantei, care sustine clar si raspicat, printr-un mare banner pe site, ca ofera 500 E bonus la angajare. Chiar si tu, cu riscul de a te jigni, oferi de ex. bonus de weekend. De ce trebuie sa motivezi financiar modele cand de fapt ar trebui sa se motiveze singure? Ah da, rasplatesti munca, seriozitatea, calitatea, dar seriozitatea modelului trebuie sa vina de la sine, nu conditionata sau motivata de o suma de bani.
Dupa cum vad eu, majoritatea studiourilor, intr-un fel sau altul, a trebuit sa recurga la niste compromisuri in ceea ce priveste bonusurile, sufocati fiind de studiourile "apartament cu 2 camere", cu "oferte de nerefuzat".

Mea culpa daca am dat exemple doar din Constanta, dar e orasul meu de suflet.

Traim intr-un domeniu in care expresia zilei e "dog eat dog", unde nu exista, desi poate ar trebui, o relatie de colaborare intre studiourile mari, si nu ma refer la marimea vilei in care activeaza, ci la nivelul incasarilor raportat la numarul de modele. O colaborare care ar trebui macar sa se rezume la preventia migrarii modelelor problematice de la un studio la altul, si la notificarea potentialelor modele asupra studiourilor care ofera "bonusuri si conditii fabuloase". Nah, visez si eu cu ochii deschisi.
Chiar stiu la ce studio te referi . Este unul din cele mai mari (peste 60 modele). In afara de bonusul de angajare pentru care trebuie sa indeplinesti niste conditii si cartea de munca (alte conditii) , totul este adevarat. Noi la studio avem bonusuri de motivare pentru simplu fapt ca ne confruntam cu "modelele" care se multumesc cu "putin" avand potential.
Avatar utilizator
Anonymous2You
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2011, 07:13
Localitate: Faurei / Bora Bora
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu m-ai inteles. Si doar mi-a zis asociatul meu s-o las mai moale cu ironia ca nu se prinde multa lume.
Hai sa trag valul de pe comentariul meu si sa-l prezint in costumul in care l-a facut muica-sa.
Cele doua exemple data de mine reprezentau partea negativa, reclama mincinoasa, modele perfecte de "ASA NU". Si stiu ca sunt reclame mincinoase din surse sigure, nu intru in detalii aici. Acum ai inteles? Mai transparent in exprimare nu pot sa fiu.
Ca o paranteza, dat fiind faptul ca te-ai grabit sa "fii de acord cu mine" si sa tesali frumos cele doua studiouri pomenite anterior, nu cred ca voi fi deplasat in a spune ca locul tau poate ca e in acelasi grajd cu ele. Spuneam in postul precedent ca nu intentionez sa te jignesc, dar am realizat ca de fapt te-ai jignit singur.
Capul sus, mult mai multa munca, seriozitate maxima, si cine stie, poate intr-o zi am sa-mi cer scuze ca te-am desconsiderat.
I'd rather live a life of Oh Well's than a life of What If's.
Avatar utilizator
RTModels
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 25 Aug 2012, 21:07
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Anonymous2You scrie:Nu m-ai inteles. Si doar mi-a zis asociatul meu s-o las mai moale cu ironia ca nu se prinde multa lume.
Hai sa trag valul de pe comentariul meu si sa-l prezint in costumul in care l-a facut muica-sa.
Cele doua exemple data de mine reprezentau partea negativa, reclama mincinoasa, modele perfecte de "ASA NU". Si stiu ca sunt reclame mincinoase din surse sigure, nu intru in detalii aici. Acum ai inteles? Mai transparent in exprimare nu pot sa fiu.
Ca o paranteza, dat fiind faptul ca te-ai grabit sa "fii de acord cu mine" si sa tesali frumos cele doua studiouri pomenite anterior, nu cred ca voi fi deplasat in a spune ca locul tau poate ca e in acelasi grajd cu ele. Spuneam in postul precedent ca nu intentionez sa te jignesc, dar am realizat ca de fapt te-ai jignit singur.
Capul sus, mult mai multa munca, seriozitate maxima, si cine stie, poate intr-o zi am sa-mi cer scuze ca te-am desconsiderat.
Din pacate nu iti inteleg "violenta" cu care vorbesti fara sa stii. Ce am spus eu este perfect real si nu cred ca asta inseamna ca acel studio este asa nu. Poate sa ofere si chiar ofera in conditii de PERFORMANTA (dupa indeplinirea unor conditii), nu asa de odata. Cat despre mine si restul echipei, nu putem fi in grajd poate si doar pentru ca suntem prea civilizati. Ceea ce facem noi nu ai cum sa stii si nici nu prea vad cum poti critica, te invit sa vii , sa ne cunosti, sa vezi cum lucram si dupa esti liber sa folosesti "limbajul asta al tau" ca sa descrii. Pana atunci succes tie si partenerului tau. Ca recomandare: o mica vacanta daca esti stresat nu iti va strica. :)
Avatar utilizator
Anonymous2You
Mesaje: 45
Membru din: 14 Dec 2011, 07:13
Localitate: Faurei / Bora Bora
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Hai sa detaliez, cu scopul de a aplana situatia. Nu ar fi fost nevoie sa fac asta daca ai fi citit cu atentie ce-am postat, si ai fi observat ca eu nu pun " " la intamplare, asa cum fac altii. ;)
Am spus clar ca nu intentionam sa te jignesc,ci ca ai facut-o singur. Sustin afirmatia asta cu argumente:
- "Noi la studio avem bonusuri de motivare pentru simplu fapt ca ne confruntam cu "modelele" care se multumesc cu "putin" avand potential."
Daca tu, ca owner de studio, vorbesti despre modelele tale folosind ghilimele, inseamna ca nici tu nu crezi in viitorul lor in bransa. Si daca tu crezi ca vei fructifica potentialul lor motivandu-le financiar, gresesti. Pe termen lung. Daca ti-ai deschis studio ca sa-ti iei un Passat in 6 luni atunci esti pe drumul cel bun.
- "Din pacate nu iti inteleg "violenta" cu care vorbesti fara sa stii."
In primul rand aciditatea in exprimare nu reprezinta violenta decat in ochii peroanelor care nu au un vocabular cultivat, si implicit trateaza orice cuvant pe care nu-l inteleg ca pe o jignire. Crede-ma ca sunt capabil de vilenta verbala, dar ALEG sa nu fac asta.
- "Ce am spus eu este perfect real si nu cred ca asta inseamna ca acel studio este asa nu."
Ce-ai spus tu este o minciuna, iar cand am spus ca stiu adevarul din surse sigure mi-am asumat responsabilitatea pentru cele spuse.
- "Poate sa ofere si chiar ofera in conditii de PERFORMANTA (dupa indeplinirea unor conditii), nu asa de odata."
Contractul de munca se incheie din prima zi. Daca modelul pleaca dupa o saptamana i-l reziliezi. Iar plecarea modelului se poate datora situatiei cand nu face fata, caz in care din start e greseala ta ca ai angajat-o, sau situatiei cand nu stii sa aplici corect un training, caz in care e greseala ta ca nu ai trainer capabil.
- "Cat despre mine si restul echipei, nu putem fi in grajd poate si doar pentru ca suntem prea civilizati."
Apreciez faptul ca nu folosesti un limbaj vulgar, dar ai in continuare lacune gramaticale. Nu te jignesc spunand asta. Daca vroiam sa te jignesc nu ti-as fi spus in reply-ul anterior "Capul sus, mult mai multa munca, seriozitate maxima". Iar civilizati se presupune ca suntem toti, locuim in Romania, care nu este o tara din lumea a treia.
- "Ceea ce facem noi nu ai cum sa stii si nici nu prea vad cum poti critica, te invit sa vii , sa ne cunosti, sa vezi cum lucram si dupa esti liber sa folosesti "limbajul asta al tau" ca sa descrii"
Nici nu vreau sa stiu, doar nu suntem la "ziua portilor deschise" la RT Models. Nu conteaza numai cum lucrati voi, ca si echipa de conducere, ci si cum lucreaza modelele in fata camerei. Iar pe modele de unde stii ca nu le-am vazut deja in free pe diverse situri? Nu le-am vazut, nu te grabi sa arunci cu parul in mine, doar afirm ca exista posibilitatea sa le fi vazut, dat fiind faptul ca ai galerie de poze pe site si se pot recunoaste decorurile. "Limbajul asta al meu" ....a se vedea ce-am scris mai sus referitor la limbaj.
- "Pana atunci succes tie si partenerului tau."
Iti multumesc, asemenea. Nu sunt sarcastic, nici ironic. Nu doresc raul nimanui.
- "Ca recomandare: o mica vacanta daca esti stresat nu iti va strica."
Vacante isi iau oamenii care nu au activitate. Stresat nu sunt, ca dovada sta faptul ca ti-am raspuns elaborat, argumentat si fara sa deviez de la subiect. Sper doar sa citesti.
I'd rather live a life of Oh Well's than a life of What If's.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Vb multa saracia omului,studiourile care merg pe cantitate o vor face in continuare,pute tara de gaste care se viseaza monici si bianci cu BMW la scara si fraierul urat,batran si chel pe care trebuie sa=l multumeasca de 2,3 ori pe sapt,cine sa vrea sa munceasca in tara asta cand poti lua cateva sute de dolari la angajare fara sa faci nimic?Am incercat si eu faza cu salariul garantat,rezultat 0,efectiv nu vroia sa munceasca deloc,venise pentru acel salariu patetic,bani pe care i poti face intr-o sg zi,incredibil dar adevarat cat de multe se multumesc cu atat de putin.
P.S.Baieti time out,RT nu te va intelege Annon si probabil ca nici tu pe el,aveti viziuni mult diferite :wink:
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
RTModels
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 25 Aug 2012, 21:07
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

pocahontas scrie:Vb multa saracia omului,studiourile care merg pe cantitate o vor face in continuare,pute tara de gaste care se viseaza monici si bianci cu BMW la scara si fraierul urat,batran si chel pe care trebuie sa=l multumeasca de 2,3 ori pe sapt,cine sa vrea sa munceasca in tara asta cand poti lua cateva sute de dolari la angajare fara sa faci nimic?Am incercat si eu faza cu salariul garantat,rezultat 0,efectiv nu vroia sa munceasca deloc,venise pentru acel salariu patetic,bani pe care i poti face intr-o sg zi,incredibil dar adevarat cat de multe se multumesc cu atat de putin.
P.S.Baieti time out,RT nu te va intelege Annon si probabil ca nici tu pe el,aveti viziuni mult diferite :wink:
Viziunea din pacate pocahontas trebuie sa ti-o faci si pe "piata" pe care o ai. Noi suntem din Constanta si asta este oferta "pietei de munca" ca sa spun asa. Este un oras mic, cu multe studiouri care ofera cat in stele, aproape legale. Ca sa fii competitiv pe piata de aici trebuie sa oferi un pic din toate. Am mai spus intrun post, "modelele" (nu toate, de asta folosesc ghilimele) vor 1000 $ fara sa faca nimic, nu ne este usor sa schimbam o astfel de gandire, atunci cand alte studiouri le ofera 500 E bonus de angajare. Constanta nu este deloc un oras "civilizat" din punctul asta de vedere, al muncii in general, din pacate. Cu timpul, incercam sa selectam in primul rand calitativ, dar dupa cum am spus este greu in situatia actuala.

PS: Anonymous2You
- daca esti profesor de limba romana, sau scriu eu cand sunt prea obosit si gresesc, poti pune o erata la posturile mele (glumesc)
-in legatura cu studioul de care vorbesc eu, nu am mintit cu nimic, nu am nici un avantaj sa spun asta
-invitatia nu era pt ca avem "ziua portilor deschise" ci doar un fel de a spune ca nu ai de unde sa stii fara sa vezi/cunosti situatia
-nu am de ce sa intru in polemici cu tine, mai ales pe teme gramaticale, sau despre studio (al meu sau al tau, pentru simplu fapt ca nu iti cunosc studioul si nici nu vreau), decat daca putem sa impartasim informatii interesante (mai mult despre studio, decat despre gramatica :) )
-succesul intr-o afacere nu tine numai de seriozitatea "ta" (ca studio ma refer), sunt foarte multi factori, pe care incercam noi, ca echipa sa-i luam in calcul.
Numai bine si succes.
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

Uiaaaaaaaa, Poca...:)
In stilul tau caracteristic, greu de confundat, ai pus punctul pe "i".
La ora actuala, fata X, daca vrea sa se apuce de v-ch, ce face? Pune mana pe ziar/net/etc. Rasfoieste si cauta. Asadar, primul input despre v-ch de aici vine: din rasfoit. Si acesta este: avans (imens, pentru cineva care are uzanta unor salarii obisnuite), telefoane roz, masina in 3 luni, casa, masaj, jacuzzi, fitness, totul legal, parfumat si in celofan roz.
Nu e greu pentru o fata obisnuita, care nu are notiune despre v-ch, sa "puna botul" la aceste reclame mincinoase. Caci tot domeniul este invaluit fie in norii roz promisi de studiouri de 2 lei, fie in norii negri lansati de pudibonzii pentru care videochatul este cot la cot cu pruncuciderea.
Insa nu doar studiourile sunt responsabile de debandada asta. Nici cu majoritatea modelelor nu mi-e rusine. "Vrem bani. Munca nu ne intereseaza. Zile libere cat mai multe."
Si, desigur "Am avut o problema". De la ciclul care vine de 3 ori pe luna, la mama care a inchis-o in casa, la "Mi-a fost rau", la prietenul cu piciorul in ghips, saracul, chiar daca seara acesta vine, sprintar, sa o ia de la studio.
De ambele parti ale baricadei, majoritatea prezinta simptome grave de neseriozitate. Studiouri si modele. Putinii care sunt onesti, aplecati catre munca lor cu responsabilitate si pasiune, trebuie sa faca fata acestei debandade nationale, in care studiourile promit, modelele promit, dar uita sa se tina de ce au promis. Perdanti: toti.
Si modelul care ajunge la un studio "profesionist", si studioul care angajeaza modele care nu vorbesc bine nici romana, caci altceva nu are ce sa angajeze.
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
Avatar utilizator
SunStudio
User Junior
User Junior
Mesaje: 52
Membru din: 17 Dec 2010, 07:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

+1 pentru United. Nu cred ca se poate sintetiza mai bine si mai clar problema.
http://www.videochat-sunmodels.ro Everything is possible, impossible just takes longer.
Avatar utilizator
RTModels
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 165
Membru din: 25 Aug 2012, 21:07
Localitate: Constanta
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Uite aici exemplu...de asa NU...intamplator am dat peste el:

"Angajam fete / cupluri din studio / domiciliul propriu, comision 50-80%, bonus angajare, bonusuri de performanta, castiguri intre 700 - 5000$ demonstrabile, plata bilunar / zilnica, camere separate,locatie de lux, training, colaboram cu numeroase siteuri. Viziteaza siteul nostru: http://www.lovechat etc
Nume: A B
Email: angajare etc @yahoo
Telefon: 072.........
Oras: Bucuresti"

Credeti ca nu au cereri? Au , si asa se ajunge de catre unii la concluzia (din pacate): "toti sunt lafel"
De aceea noi suntem de parere ca informarea, asa cum este facuta pe acest Forum este extraordinar de buna si ar trebuii promovata mai mult.
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”