Xlove platforma SHOW NEW probleme URGENT

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

are cineva probleme cu xlove-ul pe sesiunea SHOW NEW ?

nu stiu d c am probleme cu imaginea pe versiunea de flash a lor la SHOW NEW ..se blokeaza camera si nu mai pot scrie modelele... pe SHOW nu e nicio problema se connecteaza totul merge ok... am resintalat flashu , toate probleme , am bagat pe unu din ele chiar si OS din nou si degeaba.


In sperata ca cineva are vreun raspuns sau a intampinat aceeasi problema si a razolvat.o astept cu mare drag un raspuns .

Multumesc
SoulCams Models Studios wanted
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

mie de exemplu zice sa downloadez adobe in contuu desi l-am downloadat de 3 ori....asa ca probleme sunt....dar totusi ce e asa de importanta interfata aia noua de toti av grabiti sa treceti pe ea? :shock:
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

dar sunt pe ea de cand hau..de prima oara cand au lansat flux managerul eu l-am avut instalat pe 20 de statii si nu am avut probleme deloc . acum de 4 zile tot imi face figuri si nu imi dau seama de la ce naiba e. e diferenta ca te pune pe primele pagini iar calitatea imaginii este mult mai buna .
trompi
VIP
VIP
Mesaje: 593
Membru din: 23 Mar 2010, 08:25
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

xlove afiseaza modelele in fucntei de rating(nr de stelute) si eu desi nu folosesc verisunea asta apar excat acolo udne trebuyie sa fiu, nici in fata nici in spate:)....nu stiu ce sa zic, incearca s atreci pe dimenisuni mai mici ale camerei sau poti trece pe basic pe verisunea noua? mai shcimba dinr ezolutie vezi poate merge
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2712
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 131 times
Been thanked: 83 times
Contact:

Incearca sa faci niste teste de banda in momentul cand apar problemele, dar folosind utilitarul de la Xlovecam pentru ca face testul direct pe serverele lor, se poate sa fie ceva probleme cu netul, dar nu neaparat la tine sau la ei.. poate fi un nod din traseu.. dar asta poti vedea doar cu teste.
Deasemenea poti folosi WinMTR (cauta pe google).. pui sa dea ping in www.xlovecam.com si iti arata toate nodurile prin care treci pana la ei.. iar daca pe vreunul din noduri sunt pierderi mai mari de 20% ala poate fi cauza pentru problema ta. In cele mai multe cazuri se rezolva de la sine (daca asta e cauza problemei).
Daca tu nu ai schimbat nimic la sisteme, si a mers pana acum, nu are rost sa te apuci sa reinstalezi.. poti cel mult sa dai system restore cu vreo 2 sapt in urma la unul din ele.. sa vezi daca mai face figuri.. presupunand ca un update la flash player sau brower poate fi sursa problemei.

Bafta acolo.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2712
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 131 times
Been thanked: 83 times
Contact:

trompi scrie:xlove afiseaza modelele in fucntei de rating(nr de stelute) si eu desi nu folosesc verisunea asta apar excat acolo udne trebuyie sa fiu, nici in fata nici in spate:)....nu stiu ce sa zic, incearca s atreci pe dimenisuni mai mici ale camerei sau poti trece pe basic pe verisunea noua? mai shcimba dinr ezolutie vezi poate merge
Xlovecam are vreo 6 moduri de a afisa modelele in lista, modul default arata modele in ordinea in care s-au conectat pe site (ultimele conectate apar primele in lista de modele online).
Vizitatorii isi pot alege singuri modul in care modelele sunt aranjate in lista (Connections, Alphabetic Order, New Models, Votes, Best rating, High Quality Video) - alegerea vizitatorului este tinuta minte de sistem pana in momentul in care acesta isi sterge cookiurile sau schimba pe alt mod de aranjare.

Cei care au ales High Quality Video ca mod de aranjare in pagina, ar trebui sa vada primele modelele conectate prin Flux Manager, spun ar trebui pentru ca nu sunt 100% sigur, dar logic din moment ce flux manager permite conectarea la rezolutii mari si numar mai mare de frameuri pe secunda, automat calitatea video este mai buna decat pe softul vechi.
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

SAD am facut si teste de banda si tot... nu pierderi nu probleme nu nimic, absolut nimic. in loc de WinMTR poti incerca din START , RUN , CMD , tracert site.com e mai simplu :P


am avut si o discutie cu cei de la xlove , zici ca vb chinezeste cu ei. ii intreb ceva si tot acolo ajung... rezultatul cica e de la mine oricum stiam :)

o sa mai incerc una alta sa vad poate rezolv. pana una alta... merg pe SHOW normal. desi nu stiu care e diferenta dintre SHOW si SHOW NEW in afara de interfata una normala si alta flashuita nu vad unde-i dierenta intre ele 2 ca tot pe flux se connecteaza . aceeasi rezolutie e selectata..deci ...

Oricum multumesc mult de raspuns si sper sa gasesc rezolvarea

o zi excelenta iti doresc
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2712
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 131 times
Been thanked: 83 times
Contact:

Eu stiu pentru ce ti-am recomandat MTR daca il vei folosi, vei intelege... http://en.wikipedia.org/wiki/MTR_(software)

Daca softul vechi pleaca pe Flux Manager inseamna ca asa ai setat in pagina asta -
http://model.xlovecam.com/index.php?p=anim_infos
La softul vechi asa era, trebuia sa alegi metoda de conectare intre Standard (Flash simplu) si Flux Manager care foloseste Adobe Flash Media Live Encoder

La "Soft New" se poate alege metoda de conectare Standard (Basic in Softul nou) direct din soft inainte de a intra online - din "Settings HD" - daca alegi Basic softul nu mai are treaba cu Flux Manager
Diferentele intre versiunea noua si versiunea veche printre cele mai vizibile sunt:
- pe softul nou poti face trecerea din modul standard in modul flux manager direct din interfata softului
- pe softul nou toate setarile avansate de conectare prin flux manager (sursa video, rezolutie, fps, encoding etc.. se pot face direct din interfata fara sa mai fie nevoie sa faci setari local sau sa umbli la Adobe flash media encoder
- pe softul nou poti intra online cu rezolutii foarte mari.. chiar rezolutii hd 1280x720
- softul nou are translator integrat - softul vechi nu
- softul nou iti permite sa minimezi fiecare fereastra componenta si sa te joci cu dimensiunile lor - softul vechi nu


Daca e de la tine sau nu, asta nu se poate sti 100% decat dupa ce se fac teste si verificari
Eu ti-am dat un punct de plecare - care se poate constitui si intr-o dovada pentru ei ca nu ai probleme de banda...

De ex.. pui sa ruleze winmtr in timp ce este pe site cu softul nou pe flux manager - il lasi sa ruleze 10-15 min pana vezi ca se blocheaza softul - daca pe WinMtr totul e ok.. nu sunt pierderi etc.. ai eliminat din ecutie problema asta.. si automat dupa ce trimiti print screen la suportul lor (prin email) - o elimina si ei

Apoi daca le mai spui... ca flux manager din interfata veche (Soft) merge perfect iar Flux manager din (Soft nou) se blocheaza interfata dupa X timp de stat online - e alt indiciu ajutator pentru ei

Daca le mai trimiti in acel email si sistemul de operare folosit, versiunea de browser + versiunea de flash + modelul placii de baza, cpu si placa video si le zici ca poti da access temporar prin teamviewer la unul din pcul care cauzeaza problemele, cel mai probabil emailul tau va ajunge programatori si problema va fi analizata amanuntit.


Daca tu nu ai schimbat nimic la sistemele de lucru, si ai lucrat fara probleme luni de zile si dintr-o data nu mai merge cum trebuie, daca nu sunt pierderi pe retea, ai dat si un calculator inapoi cu 1 luna si tot asa face.. automat trebuie luat in considerare ca problema poate fi si la ei (dar nu globala) - e posibil ca un update ceva sa fi creat incompatibilitati intre soft si sistemele tale (sau o componenta a sistemelor tale) - dar daca programatorii nu au toate detaliile necesare .. e ca si cum ai cauta acul in carul cu fan.. uneori chiar si cu toate detaliile e greu sa iti dai seama, accesul remote si teste facute direct pe unul din sistemele tale poate fi de mare ajutor in cazurile in care bugul e greu de reprodus.. salvati timp pretios..


Ce mai poti investiga tu local... ai incercat ambele moduri de encoding VP6 si .H264 in setarile de la Flux Manager pe Soft New ? Ai monitorizat cpu usage sa vezi la cat % ajunge in momentul cand se blocheaza softul? Ai incercat si conexiune directa la sursa video, si prin soft de split sa vezi daca se blocheaza in ambele cazuri?
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

ok. dupa zile si zile de teste si MULTUMESC lui SAD ptr felul in care m-a ajutat si mi-a oferit toate informatile pisibile , am reusit sa ii dau intr-ul fel de cap.

Problema era ca atunci cand intram cu radmin pe un anumit calculator xlove pe platforma SHOW NEW ( flash ) nu se incarca si daca se incarca imi aparea doar jumatate din ecran ( asta in fata calculatorului modelului respectiv) dar din calculatorul meu cand ma uit prin radmin nu este nicio problema imi arata perfect ca si cum nu ar fi avut vreun bug .

dupa seri pierdute incercand sa repar aceasta erroare , iesindu-mi fire de par alb in ultimile zile cat intr-un an , ce am facut , am dat settings la flash , am debifat hardware acceleration si surpriza , chiar merge foarte bine. nu stiu exact daca are vreun effect asupra trafficului deoarece uitandu-ma la traffic pe xlove din .25...26 de useri si membrii sunt mereu acum 3..4 pe pagina , nu stiu daca este de la aceasta setare sau xlove a fost intr-o scadere in aceea seara . camera se misca in timp real , sunetul la fel , imagina cristalina , deci nu era vreo erroare de la mine.

inainte sa am probema asta nu a fost nicio problema cu radminul si cu xlove-ul , dar subit acum 1 saptamana s-a intamplat asta. am formatat pc, am schimbat de la win 32 pe 64 , la fel , flash versiune mai veche nimic, IE, Firefox , Chrome , nimic, asa ca cu debifarea hardware acceleration a functionat dar simt o scadere a trafficului pe site-uri , care folosesc interfata pe site flashuita .


oricum eu tot testez sa vad ce e bine si ce nu , sa vad trafficul , imaginea , membrii si toate cele.

daca a mai patit asa ceva cineva il rog sa posteze daca a putut sa rezolve acelasi lucru ce am si eu , sau daca cineva sta connectat cu radminul si se connecteaza modelul pe lj , pe iml si pe SHOW NEW de la xlove daca are aceeasi problema sau ii functioneaza fara probleme. Sa stiu daca este de la mine sau care este problema acestei errori .

mentionez ca statiile de lucru sunt pe win 7 , x64.

Multumesc o zi excelenta in continuare .
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Hardware acceleration in Flash Player inseamna urmatoarele:
1. Video-ul este procesat direct prin placa video, facand skip la engine-ul de desenare al windows-ului (si in special pe win7 nu prea este "supported")
2. Tot flash-player-ul poate fi desenat direct folosind comenzi GPU si nu CPU

Deci e bine ca i-ai dat disable pe Win7 ...

Acum ca sa te lamuresc in legatura cu traficul. Teoretic nu are nicio treaba cu traficul, sincer. Nici macar FMLE-ul nu foloseste hardware acceleration pt encoding (in ideea ca nu se foloseste de placa video ca sa faca encode, ci de CPU). E doar o perioada mai proasta (ca si trafic).
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”