HD pe streamate.com

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

am si eu o intrebare mica... daca vreau sa emit pe HD pe streamate de fiecare data trebuie sa pun la modele alt link de stream ? ma refer la FMS si STREAM , ca am vazut mereu cand dau la External de la quality de acolo mereu imi da alt link... si asta inseamna ca fiecarui model de fiecare data trebuie sa ii pun linkul de acolo ? ca daca dau stop my show gata nu se mai connecteaza... trebuie sa redeschid live encoderu apoi imi da alt link , trebuie sa deschid iar profilu si sa pun din nou alt FMS si Stream ... asa e la toti sau trebuie sa bifez pe undeva ceva ?:)
SoulCams Models Studios wanted
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Aceiasi problema o avem si noi , nu stiu cum sa procedez cand intra in pvt modelele pe alte siteuri si asta deoarece de fiecare data cand inchide streamate-ul trebuie sa redeschida din nou encoderul cand termina pvt-urile si sa copieze din nou linkurile , practic este ca , si cum ar face o initializare noua , pentru moment am renuntat la encoder si dam direct din site HD 640 x480 , asa merge , are pvt pe alte site-uri pune stop , cand termina intra din nou fara probleme , daca are cineva o solutie cum poti face pauza folosind encoderul fara sa refaci totul cap coada va multumim anticipat .
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

probabil difera si incasarile un pic, nu ? :) HD pe site fata de HD pe encoder
readyforyou29
User Activ
User Activ
Mesaje: 248
Membru din: 06 Feb 2011, 14:58
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Informatia de calitate intotdeauna se plateste gros :mrgreen:
PM pentru detalii.
Faceti bani cu Chaturbate,cele mai multe posibilitati de castig:
http://adf.ly/1Sp798
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Daca era vorba de un program licentiat pentru care sa platesc eram de acord , dar asa....nu multumesc , prefer sa gasesc singur solutia nu sa platesc " solutii " voi plati intotdeauna programele bune si diferitele licente , dar pentru o solutie in astfel de situatii NICIODATA !!! oricum , multumesc ca ai irosit din timpul tau pretios incercand sa obtii bani pe o informatie si nu pe un soft/program .
Avatar utilizator
cris_france
User Junior
User Junior
Mesaje: 55
Membru din: 31 Oct 2008, 01:43
Localitate: bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cam asa este, de fiecare data cand ai privat pe alt site si dai STOP si iar Start, trebuie sa redeschizi encoderul, nu merge ca pe cams. Nu am gasit nici eu vreo solutie pentru asta si este chiar obositor :)
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mie mi se pare very annoying la Hd de ep streamate faptul ca nu te poti vedea u in imaginea ta de pe site ; eu stau cam non stop cu ochii in imaginea mea atunci cand am pvt si mi este greu sa ridic encoder ul mereu ca sa vad daca mia iesit fake ul bien sau imaginea care se vede e cea care trebuie etc

e destul de complikat ....

parerea mea personala e facut cam din saracie performerul lor :cry:
"Better to rule in hell than serve in heaven."
-Milton
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

readyforyou29 scrie:Informatia de calitate intotdeauna se plateste gros :mrgreen:
PM pentru detalii.

si vrei sa te scoatem din recesiune ? s`a scumpit chiria la ap de la studio ?

nu cred ca e ceva ce trebuie sa platesti , eu zic ca ne poti zice si fara suma aia care mi-ai scris.o , nu vad rostu unde ti-as da banii ... nu e un program facut , nu e licenta , etc ci doar o informatie..

dar daca tu vrei bani ptr asta... acum ma duc sa iti virez banii ... chiar la ora asta :)

...
readyforyou29
User Activ
User Activ
Mesaje: 248
Membru din: 06 Feb 2011, 14:58
Has thanked: 0
Been thanked: 1 time

Chiria sa stii ca s-a scumpit, ca e in euro, dar nu asta e problema. Cum ai zis si tu e doar o informatie dar sa vad care e fraierul de va da voua patronilor de studio pe degeaba aceasta infromatie. Bafta l-a chinuit modelele.
Faceti bani cu Chaturbate,cele mai multe posibilitati de castig:
http://adf.ly/1Sp798
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

readyforyou29 scrie:Chiria sa stii ca s-a scumpit, ca e in euro, dar nu asta e problema. Cum ai zis si tu e doar o informatie dar sa vad care e fraierul de va da voua patronilor de studio pe degeaba aceasta infromatie. Bafta l-a chinuit modelele.
Relax :mrgreen: eu sunt curios care o fi fraierul sa iti ofere tie 500$ cum ai cerut !
readyforyou29 scrie:ok atunci. spor la chinuitul modelelor in continuare. si apropo nu e un program e o informatie. eu ma gandeam la ceva de genul 500$ pentru inceput. voi decideti ca vad ca sunteti mai multi

Daca tu crezi ca va plati cineva suma asta pentru ca , un amarat de site sa poate fi folosit mai usor te inseli , :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: se pare ca , ai ajuns rau cu banii , ai inceput cu amanetul si acum cu asta , esti la stramtoare rau de tot , :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

PS! spor la vanatoare de fraieri ! :mrgreen:
gaby
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 128
Membru din: 23 Iul 2007, 23:42
Localitate: ROMANIA
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

am si eu o intrebare mica... daca vreau sa emit pe HD pe streamate de fiecare data trebuie sa pun la modele alt link de stream ? ma refer la FMS si STREAM , ca am vazut mereu cand dau la External de la quality de acolo mereu imi da alt link... si asta inseamna ca fiecarui model de fiecare data trebuie sa ii pun linkul de acolo ? ca daca dau stop my show gata nu se mai connecteaza... trebuie sa redeschid live encoderu apoi imi da alt link , trebuie sa deschid iar profilu si sa pun din nou alt FMS si Stream ... asa e la toti sau trebuie sa bifez pe undeva ceva ?:)

Daca ati rezolvat aceasta problema ajutati-ma si pe mine va rog :lol:
Craciun fericit :)
gaby
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

gaby scrie:, trebuie sa deschid iar profilu si sa pun din nou alt FMS si Stream ... asa e la toti sau trebuie sa bifez pe undeva ceva ?:)
Nu este nimic de bifat exact asa functioneaza cand dai Start / Stop broadcast trebuie sa modifici in Adobe FLME linkurile respective . (nu mai stiu sigur dar e posibil sa fie necesar modificarea unui singur link celalalt ramanand neschimbat)

Asa este la toata lumea.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”