Cum se procedeaza cu inchirierea spatiului de lucru?

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
domnul.geo
Mesaje: 3
Membru din: 30 Sep 2011, 12:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut,

Cautam un apartament / garsoniera sa inchiriez... pt videochat

In general cum se procedeaza? ii spuneti proprietarului chiar de la inceput prin telefon ca vreti sa faceti vchat acolo? sau cum se abordeaza "ca la carte" ?!!?!?!?
SoulCams Models Studios wanted
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Daca sti sa pastrezi discretia si linistea necesara...nu priveste pe nimeni.
Avatar utilizator
sunflower
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 170
Membru din: 15 Sep 2008, 19:16
Localitate: Iasi
Has thanked: 0
Been thanked: 2 times
Contact:

Cel mai bine e sa spui, pt a nu te trezi cu un scandal de la proprietar. Intr-un apartament e mai greu cu videochatul, pentru ca ai vecini binevoitori care stau la panda. De obicei, in blocuri si peretii au urechi. Chiar daca folosesti un apartament pt locuit tot te vei trezi cu un vecin care, sub masca unei inundatii misterioase, se benocleaza la ce mai ai tu prin casa sau incearca sa afle cati stau in acel apartament.
O vorba de spirit, oricat de stralucitoare, isi are si ea mormantul. In urechile prostului.
baddboy
User Junior
User Junior
Mesaje: 53
Membru din: 26 Sep 2008, 00:38
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Normal este sa ii spui proprietarului de la bun inceput ce vrei sa faci acolo. Din spusele tale, vrei sa deschizi un studio ilegal, altfel ar fi trebuit sa iti faci un punct de lucru in acel apartament/garsoniera, deci obligatoriu proprietarul ar trebui sa stie ce faci. In alta ordine de idei, pe langa faptul ca m-am saturat de cei care strica imaginea studiourilor de videochat cu asa zisele lor "studiouri", in apartament/garsoniera cate posturi de lucru o sa ai? doua?! Un studio parerea mea este cand are macar 4 camere, cel putin. Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar ma irita cei care vor sa deschida si ei studiouri de videochat doar asa ca au auzit ei ca se fac bani de la unu altu. Aceste persoane strica toata piata, apoi ne intrebam de ce se gasesc fete din ce in ce mai greu, din cauza lor, a amatorilor.

Si acum, fara sa fiu acid, am o intrebare pentru initiatorul topicului: Domnule Geo, cata experienta aveti in acest domeniu? Cu Stima!
domnul.geo
Mesaje: 3
Membru din: 30 Sep 2011, 12:31
Has thanked: 0
Been thanked: 0

da tati, stiu, stai lin !!! nu stii care sunt intentiile mele .. asa ca te rog frumos nu-ti mai dai cu parerea despre mine si intentiile mele. Esti tu sigur ca vreau sa fie ilegal? Poate ca vreau sa fie doar doua persoane acolo (eu si inca cineva). Nu ma intereseaza banii/businessul adevarat in stadiul asta .. cel putin nu acum!!! nu vad care ar fi problema.
Avatar utilizator
wyllder
Mesaje: 17
Membru din: 31 Oct 2016, 08:37
Localitate: arad
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cel mai bine e sa spui, pt a nu te trezi cu un scandal de la proprietar , e bine sa clarifici de la inceput acest aspect cu proprietarul.si indicat ar fi o casa sau un apartament dar unde sa se pastreze o oare care liniste si etc. pentru a nu intampina discutii cu vecinii si mai stiu eu ce.
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”