Plati intarziate la streamate

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
kamalina
Mesaje: 16
Membru din: 27 Dec 2008, 22:03
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

am inceput colaborarea cu acestia de 2 luni si inca nu ne-au trimis nici un ban. aveti idee cum sa ajung la ei mai repede ca nu sunt promti de loc .
SoulCams Models Studios wanted
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

E un site foarte serios in legatura cu platile...banii intra vineri seara in jurul orelor 17 18...cu un delay de 3 saptamani...
De obicei la conturile noi trebuie sa confirmi metoda de plata,chiar daca pe payoneer apare ca e totul ok sau chiar pe contul tau...Cel mai bine da un mail la ei si te vor ajuta 100% :D

Bafta
mirely
User Activ
User Activ
Mesaje: 205
Membru din: 20 Apr 2011, 01:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna
Ai doua modalitati sa-i contactezi:
1- din contul tau de model sau studio..au acolo o sectiune cu contact support
2- Sau le scrii un email din adresa de unde ai creat contul de streamate la : smsupport@streamatemodels.com

E unul dintre putinele siteuri care platesc la timp desi cu un delay de 3 saptamani.


Bafta!
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

mirely scrie:Buna
Ai doua modalitati sa-i contactezi:
1- din contul tau de model sau studio..au acolo o sectiune cu contact support
2- Sau le scrii un email din adresa de unde ai creat contul de streamate la : smsupport@streamatemodels.com

E unul dintre putinele siteuri care platesc la timp desi cu un delay de 3 saptamani.


Bafta!
Delay-ul asta se calculeaza de cand faci minimul de plata? multumesc.
andromaca_mulge_vaca
VIP
VIP
Mesaje: 907
Membru din: 15 Dec 2008, 18:09
Has thanked: 0
Been thanked: 17 times

Skins scrie:
mirely scrie:Buna
Ai doua modalitati sa-i contactezi:
1- din contul tau de model sau studio..au acolo o sectiune cu contact support
2- Sau le scrii un email din adresa de unde ai creat contul de streamate la : smsupport@streamatemodels.com

E unul dintre putinele siteuri care platesc la timp desi cu un delay de 3 saptamani.


Bafta!
Delay-ul asta se calculeaza de cand faci minimul de plata? multumesc.
Da.
Banii care se elibereaza la plata "circula" 3 saptamani in spatiu.
Dupa primul payment o sa te ghidezi mai usor (in cazul in care uiti ce trebuie sa primesti si cand) urmarind Payment List de sub Earnings List.
https://www.youtube.com/watch?v=E2cwAnIZXXU
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Multumesc de raspuns, desi suma minima de plata este depasita cu mult si de mult ( cu 2 saptamani in urma) momentan nu apare nimic la payment list, am trimis 2 mail-uri, unul pe saptamana, dar...nici un raspuns...inca.
mirely
User Activ
User Activ
Mesaje: 205
Membru din: 20 Apr 2011, 01:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Alex,eu nu inteleg de ce ai tu probleme cu Streamate....mie mi s-a taiat cecul pe 23 si dupa ora 18 am intrat usor in panica.De obicei banii trebuiau sa apara dar am avut rabdare pt ca vedeam ca cecul era pe site.La ora 20 au venit banii.Deci...ma repet ca in alt post....am incredere in Streamate 100%.Fa ceva in sensul de a lamuri problema,eu lucrez cu ei de multi ani si NICIODATA nu am avut de ce sa ma plang in privinta platilor.
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Nu am spus ca, am probleme, ci: sa depasit in urma cu 2 saptamani cu mult suma minima de plata de vre-o- 4 ori, acum este si mai mult, dar...nu a intrat nimic la plata, desi este o suma ce depaseste minimul de plata si ei spun ca, in momentul in care ai 100$ iti baga la plata, iata ca acest lucru nu se intampla, se sta pe el in continuare,$$$ se fac zilnic destul de frumosi, dar,stau si ma intreb: cat sa mai asteptam cu acest site? suma in sine nu este deosebita, dar in ritmul in care merge va deveni chiar o suma deosebita,asta este nedumerirea mea, cat mai astept pana vad $$$ inclusi in payment la ei pe site? am inteles ca va dura 3-4 saptamani din momentul in care ii vad la, My Payment History la ei pe site, dar nu apar acolo si de fiecare data trebuie sa adun iarasi My Earnings zilnic si suma se mareste si...tot asa..
mirely
User Activ
User Activ
Mesaje: 205
Membru din: 20 Apr 2011, 01:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Am inteles...lasa ca nu e dracu asa negru.In o luna de zile ei au 4 mici perioade care incep luni si se termina duminica,tu uitate fix la duminica in care sau facut cei 100$,este minimul de plata,daca ai peste suta cu atat mai bine dar conteaza duminica in care s-a atins suta.De la acea duminica numeri 3 vineri si...in a 3-a vineri iti vin banii.Daca nu iti vin banii e naspa,ceva e in neregula la acte.Tu ai spus ceva despre 2 saptamani de cand s-a facut suma necesara pt plata.So...vineri astept sa scrii ca ai banuti.Dupa primul payment restul e f usor,banii pot veni la saptamana daca ai 100 .Mai babeste de atat nu puteam sa scriu dar am vrut sa intelegi.
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am inteles perfect acum. :mrgreen: mii de multumiri! sunt dator vandut! :wink:
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am facut calculul , pe 7 saptamana viitoare ar trebui sa intre conform celor spuse de tine, pe 18 septembrie sa atins minimul 100$ de atunci si pana azi tot creste , sa depasit de 6 ori suma si tot creste in fiecare zi , sa vedem saptamana viitoare , oricum este un site excelent!
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Astazi vin banii de pe saptamana 4 Septembrie...saptamana viitoare vin cei de pe saptamana 11 septembrie:)...ceva nu ai calculat bine...banii de pe saptamana 18 septembrie vin abia peste 2 saptamani!
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

cobra1981 scrie:Astazi vin banii de pe saptamana 4 Septembrie...saptamana viitoare vin cei de pe saptamana 11 septembrie:)...ceva nu ai calculat bine...banii de pe saptamana 18 septembrie vin abia peste 2 saptamani!
Posibil sa fi gresit , oricum informatia ta , ma ajuta si mai mult, multumesc , o singura intrebare mai am , la prima plata se vor plati toti $$ acumulati pana in prezent ? sau va fi 100$ minim perioada si ce sa facut in perioada respectiva se plateste? multumesc frumos .
cobra1981
Veteran
Veteran
Mesaje: 501
Membru din: 29 Mai 2007, 15:59
Localitate: Targu-Mures
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times
Contact:

Se platesc banii facuti pana in aceea saptamana la fel si banii din saptamana respectiva....asta daca ai atins pragul minim de 100$...daca nu banii voi fi reportati pana vei atinge pragul minim.

Bafta in continuare! :D
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Gata ! am inteles acum totul , mii de multumiri tuturor pentru raspunsuri , o idee mai complicat cu platile pe acest site dar este OK ! acum stiu cum si cand se primesc banii. :wink:
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Dupa 3 saptamani de la primul mail am primit raspuns in sfarsit !

Hello,

Thank you for your message!

Payments are on a three week delay. The payment week runs Sunday to
Saturday.

This week we are paying out for the week of: 9/04/11 to 9/10/11


Acum toutul este cat se poate de clar , inca o data va multumesc pentru raspunsuri !
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

mirely scrie: ..vineri astept sa scrii ca ai banuti.Dupa primul payment restul e f usor,banii pot veni la saptamana daca ai 100 .Mai babeste de atat nu puteam sa scriu dar am vrut sa intelegi.
cobra1981 scrie:...ceva nu ai calculat bine...banii de pe saptamana 18 septembrie vin abia peste 2 saptamani!

Au aparut primii $$$ la plata , ati avut dreptate , am calculat gresit , va multumesc mult !

Spor la $$$ :wink:
mirely
User Activ
User Activ
Mesaje: 205
Membru din: 20 Apr 2011, 01:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Sa inteleg ca ai banuti in mana? Da si tu un semn...
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Azi au aparut pe site la : " My Payment History " din ce am citit platile se fac vinerea dupa ora 17-18 acum sa vedem cand or intra , cum intra cum anunt . :wink:
mirely
User Activ
User Activ
Mesaje: 205
Membru din: 20 Apr 2011, 01:51
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Da,iti vei primi banii si nu trebuie sa te sperii de perioadele proaste,exista asa ceva dar apoi iti scoti banii cu varf si indesat.Spor la treaba!
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

mirely scrie:Da,iti vei primi banii si nu trebuie sa te sperii de perioadele proaste,exista asa ceva dar apoi iti scoti banii cu varf si indesat.Spor la treaba!

Multumesc mult , avem doar cateva site-uri preferate pe care lucram , printre ele se numara si streamate , indiferent cum merge nu le abandonam cum fac altii :mrgreen: mergem in continuare cu ele , singurul care a fost abandonat complet a fost imlive , desi , se faceau bani frumosi pe el CB-urile au devenit o obisnuinta la ei , si nu era vorba de 15$-30 $ per perioada, asadar , am facut o selectie si astfel cele 4 site-uri alese se completeaza unul pe altul si este mai mult decat suficient.
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

A primit cineva banii pentru saptamana 11 septembrie ?
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”