Studiouri - win xp sau windows 7?

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

dbc_iulian scrie:. Da recunosc faptul ca singura vina a fost ca nu am postat un anunt in sectiunea Oferte.

Multumesc oricum.
Iar o iei ca pe ceva personal , eu ti-am spus punctul meu de vedere , vrei sa oferi ceva acestei comunitati prin informatiile si priceperea ta , bine ! nu vrei nu e bai , poti face o , oferta de pret la un produs final , este simplu , nu te obliga nimeni la nimic , putini sunt cei ce au oferit acestei comunitati ceva si multi sunt cei ce iau fara a da macar un salut , eu inchei aici .
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
dbc_iulian
User Junior
User Junior
Mesaje: 53
Membru din: 06 Sep 2011, 12:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu cred ca fac parte dintre cei care nu au oferit nimic inapoi acestei comunitati. Si eu inchei aici.
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

dbc_iulian scrie:Nu cred ca fac parte dintre cei care nu au oferit nimic inapoi acestei comunitati. Si eu inchei aici.
Era o simpla constatare delungul anilor si nicidecum o aluzie la tine .
Avatar utilizator
dbc_iulian
User Junior
User Junior
Mesaje: 53
Membru din: 06 Sep 2011, 12:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu am de unde sa stiu. Discutia se poarte intre mine si Dvs. Nu consider ca am dat destule acestui forum asa ca parte si din acest motiv voiam sa ma inham la o astfel de munca. Se vede atitudinea unor astfel de persoane prin faptul ca si acum nimeni nu a fost in stare sa raspunda sau macar sa dea hint-uri pe problema site-urilor adult pe care le detin. Nici macar un cuvintel.

stima
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

dbc_iulian scrie: Se vede atitudinea unor astfel de persoane prin faptul ca si acum nimeni nu a fost in stare sa raspunda sau macar sa dea hint-uri pe problema site-urilor adult pe care le detin. Nici macar un cuvintel.

stima
Total gresit , nimeni nu se baga la asa ceva , sau doar prea putini , majoritatea sfaturilor in acest domeniu sunt doar ilustrative nu si directionale , dupa cum vezi este un forum dedicat performerilor si studiourilor nicidecum webmasterilor , 99% din cei ce navigheaza aici stiu doar de splitcam , windows si sa isi faca eventual un cont pe vreun site si cam tot ce este nevoie pentru acest domeniu , dar ei mai mult intreaba , restul de 1% care sunt webmasteri intra prea putin si se zgarcesc la info , iar aici le dau dreptate , una este sa discuti cum sa faci cont de studio sau performer pe un site si alta este sa discuti despre HTML , coduri sursa , implementare , SEO , domenii si hosting , etc. despre videochat si cum sa faci bani din acest business vei gasi tot ce ai nevoie free , despre constructia unui site propiu , care nu se stie DACA , va avea succes se platesc $$$ , asadar , singura varianta pe care o ai este sa soliciti ajutorul webmasterilor si nu stiu cine si daca te va ajuta , probabil vei primi un ajutor daca proiectul tau se va ridica undeva la minim 20 000 $ ,dar ...probabil.
Avatar utilizator
dbc_iulian
User Junior
User Junior
Mesaje: 53
Membru din: 06 Sep 2011, 12:16
Has thanked: 0
Been thanked: 0

una este sa discuti cum sa faci cont de studio sau performer pe un site si alta este sa discuti despre HTML , coduri sursa , implementare , SEO , domenii si hosting , etc. despre videochat si cum sa faci bani din acest business vei gasi tot ce ai nevoie free , despre constructia unui site propiu , care nu se stie DACA , va avea succes se platesc $$$ , asadar , singura varianta pe care o ai este sa soliciti ajutorul webmasterilor si nu stiu cine si daca te va ajuta , probabil vei primi un ajutor daca proiectul tau se va ridica undeva la minim 20 000 $ ,dar ...probabil
Nu ma refeream la SEO, HTML si ceea ce ai scris tu mai sus. Astea le stiu destul de bine si am destula experienta in asa ceva. Ceea ce ma interesa pe mine era daca detin site-uri hostate in .ro, cum s-au descurcat cu bancile caci sunt ceva probleme cu astea, cum au rezolvat cu CNA-ul, si cu alte organizatii de gen care au cate un dinte impotriva site-urilor adult. Cred ca fiecare dintre managerii de studio si-au dorit sau isi doresc mai curand sau mai tarziu un site de talia lui LJ sau Cams sau altul. Si sincer nu cred ca este foarte greu de realizat sau implementat. Da publicitatea site-ului este un aspect important la fel de mult ca si look-ul sau si numarul de mebrii atrasi. Da acolo se baga bani multi pentru ca sistemul si site-ul in sine nu costa chiar atit de mult. In esenta este compus dintr-un streaming server, o suita de aplicatii de chat (VC clinet, vc-host) un modul de management al utilizatorilor si un modul de payment. ( asta grosso modo nu in detaliu) Sunte destule script-uri si clone ale site-urilor celebre ce pot fi folosite dar acelea nu sutn decat o capacana. Fara Core-ul de streaming, Distributed File System, Web cluster si bineinteles un link la net de cel putin 50 MBIT/s in international /provider nu prea faci mare lucru. Din punctul meu de vedere ceea ce ma interesa era mai mult aspectul economic si legislativ. Nu ma interesa cum fac SEO pentru site sau cum sa fac sa aduc mebrii pe site. Asta stiu sa o fac si nu am probleme.

stima
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”