Script Management Studio Videochat

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Avatar utilizator
LiveQueens
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Noi 2008, 02:23
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cum de altfel ne lovim zi de zi de o gramada de mici probleme in Management-ul unui studio - la plati cum ar fii bani platiti in avans, bani ramasi de plata catre model, diferite calcule si statistici - am crezut cu adevarat ca ar fi bun un soft care sa le faca pe toate ..

LiveQueens Studio s-a gandit la un astfel de soft si va prezinta o prima versiune !

Nota: Aceste-i versiuni i se fac inbunatatiri periodice si/sau in functie de necesitatile fiecarui studio !


pentru admin back-end cat si pentru pret va rog sa ma contactati !
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

vezi ca ai o problema in sql ca nu merge :)
Avatar utilizator
LiveQueens
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Noi 2008, 02:23
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0

un mic View in despre Script Management Studio Videochat v 1.11

PANEL OWNER

1 Curs Valutar
1.1 Adauga orice valuta si valoare pentru aceasta

2 Adaugare Site-uri
2.1 Adauga site-uri cu care studioul colaboreaza

3 Adauga cont model
3.1 Adauga un model in baza de date (Nume, Prenume, Adresa, Cont Bancar, Studio/Acasa, procent acordat)

4 Conturi Modele
4.1 Adauga din lista de site-uri existenta, site-urile pe care modelul lucreaza incluzand user/psw, link logare, downlaod soft (configurabil sa fie afisat sau nu in panel model)

5 Datorii
5.1 Adauga, Sterge, Editeaza datorii model

6 Plati
6.1 Realizari perioada curenta - calcule complete aratand fiecare model cu total unitati, total ron, total ron de incasat in functie de procent
6.2 Inchide Perioada ce s-a incheiat in data de 15 sau 31 iar platile se duc in De platit catre modele
6.3 De platit - arata modele care nu au fost platite si realizeaza plata
6.4 Plati efectuate - arata plati efectuate catre modele

7 STATS
7.1 Afiseaza unitati realizate in perioada curenta si de la inceput de drum ;)

PANEL MODEL

1 Adauga Rapoarte
- fiecare model isi adauga manual, totalul relizat in perioada curenta pentru fiecare site in parte si in acelasi timp poate observa total unitati realizate
Unitatile reprezinta (USD/EURO/LIRE) - ne ajuta sa calculam % oferit la target pentru modele !

1.1 Vizualizare rapoarte pentru perioadele precedente

2 Vizualizare conturi
2.1 Afisare user/psw/link logare/download soft

3 Datorii
3.1 Datorii catre Studio (bani paltiti modelului in avans)
3.2 Datorii de incasat (studioul poate a ramas dator)

4 Realizari
4.1 Relizari perioada curenta (afiseaza total unitati, total ron , total de incasat)
4.2 Realizari de incasat (realizari dintr-o perioada precedenta care urmeaza a fii platite catre model)
4.3 Realizari incasate ( arata modelului realizarile ce i-au fost platite )

5 STATS
5.1 Afiseaza unitati realizate in perioada curenta si de la inceput de drum ;)


in cursul zilei de astazi voi adauga v 1.11 la demo
TO DO LIST v1.12 - death time (30 zile)
OWNER panel - Adaugare model ( adaugare ID, FACE ID, FACE+ID )
MODEL panel - Galerie Imagini personale (adauga,salveaza,sterge imagini galerie personala)

GRATUIT, se ofera support pentru instalare, utilizare script, aplicare idei noi de la fiecare studio acestea fiind configurabile cine le doreste sau nu - pentru implementare intr-o versiune ce urmeaza a fii realizata

Script-ul se poate achizitiona in doua versiuni :

Versiunea 1 - Ruleaza fisierele de cod din servere dedicate
(se ofera - baza de date si config-ul ce include user/parola owner, configurabile - acestea se hosteaza individual)
Pret versiune - 300 USD

Versiunea 2 - COD SURSA COMPLET
Pret versiune - 1000 USD


Script-ul inca nu a fost vandut asa ca daca se doreste EXCLUSIVITATE pentru el se poate oferi in baza unui contract iar pretul este discutabil !
Avatar utilizator
LiveQueens
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Noi 2008, 02:23
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0

versiunea demo a fost updatata la v 1.11
orice bug-uri decoperite - va rugam sa le anunati prin PM

ATENTIE !!!
Fiecare bug v-a fi rasplatit cu 10 USD la achzitionarea script-ului


Va multumesc !
Avatar utilizator
LiveQueens
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Noi 2008, 02:23
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cu aceasta ocazie doresc sa multumesc celor care au testat script-ul si ne-au anuntat de micile bug-uri existente ! Toate bug-urile care au existat au fost corectate; iar script-ului i-au mai fost adaugate unele îmbunătăţiri majore in sistemul de securitate, calcul, datorii si plati !

Cum de altfel am anuntat ca intr-o versiune urmatoare vom avea :
1) OWNER panel > Adaugare model ( adaugare ID, FACE ID, FACE+ID )
2) MODEL panel > Galerie Imagini personale (adauga,salveaza,sterge imagini galerie personala)
acum putem continua lista cu:
3) Centralizare ture pentru fiecare calculator in parte (vezi demo Owner > Calculatoare - (mic demo existent) -
Ex. LiveQueens Studio are 8 calculatoare/2 ture (zi/noapte) + 12 modele
Vom avea asa :
In panel la Owner > Calculatoare >
Calculator 1 , Calculator 2, Calculator 3 etc...
Accesam Calculator 1 apoi ne afiseaza calendarul din luna curenta vezi demo Owner > Calculatoare
Apoi in urma programului stabilit cu modelul pentru saptamana in curs vom putea stii ce ture avem libere iar acestea vor fi afisate putin mai jos !

Apoi in Model panel se vor afisa turele pe care acesta lucreaza si posibilitatea de a vizualiza turele libere din studio din perioada/saptamana respectiva !

Sper ca aceast add-on o sa fie pe placul multor studiouri !

4) Player video (muzica din youtube) - posibilitatea ca fiecare model sa-si creeze un playlist pe care sa-l ruleze ori de cate ori se logheaza in contul personal.

5) Manual de utilizare al script-ului pentru Owner cat si pentru Model existend in lb. romana cat si in lb. engleza !

Toate aceste imbunatatiri noi vor fii cofigurabile sa fie afisate si sa ruleze sau nu dupa nevoile fiecarui studio !

In continuare va sunt la dispozitie pentru orice nelamuriri/intrebari/sugestii legate de acest script !
ATENTIE !!!
Fiecare bug si sau/sugestie va fi rasplatit(a) cu 10 USD la achzitionarea script-ului
Avatar utilizator
LiveQueens
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Noi 2008, 02:23
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Un nou update a fost facut astazi 23 Februarie dupa cum urmeaza:

Owner Panel a fost putin modificat vizual - mai bine rearanjat dupa cum urmeaza:

1 ) In categoria "Modele" am adaugat :

- Adaugare Model Nou / Editare Modele existente
- Conturi Modele - Adaugare conturi pentru fiecare model pe site-urile pe care se lucreaza
- Conturi Instant Message - Adaugare conturi IM (Yahoo, MSN, Skype ... etc.)

2) Am creeat categoria "Setari" in care am mutat :

- Curs valutar - Adaugare / Editare - curs valutar cat si moneda
- Site-uri - Adaugare / Editare
si am adaugat:
- Reguli Procent ( sistem target unde modelul automat primeste un procent preselectat in functie de unitatile realizate - gen 0-800 - 50% ; 801-1200-55%; 1201-5000 -60%)

Toate calculele au fost modificate si functioneaza ca la carte - totul se calculeaza in functie de unitatile realizate !

3) In Categoria Modele > Adauga Model, s-a adaugat optiunea de procent fix pentru unul sau mai multe modele ale studioului cat si celor din afara studioului in cazul in care studiul nu doreste sa utilizeze functia de target

4) S-a adaugat categoria "Calculatoare"
- Adaugare/Stergere Calculatoare - Adaugare Numar Calculator ( Ex. 1,2,3,4...etc.)
- Adaugare Nr. Ture existente pt. fiecare calculator ( Ex. Calc. 1 - 2 Ture, Calc. 2 - 3 Ture ... etc.)

Aceasta functie va tine evidenta locurilor libere a calculatoarelor existente in studio functie de turele atribuite fiecarui calculator .
Momentan este in versiune de proiect - va tinem la curent cand avem un update final al acestei categorii !


Cele trei functii despre care v-am povestit intr-un post anterior
1) OWNER panel > Adaugare model ( adaugare ID, FACE ID, FACE+ID )
2) MODEL panel > Galerie Imagini personale (adauga,salveaza,sterge imagini galerie personala)
acum putem continua lista cu:
3) Player video (muzica din youtube) - posibilitatea ca fiecare model sa-si creeze un playlist pe care sa-l ruleze ori de cate ori se logheaza in contul personal.

vor fi adaugate in decurs de 30 zile !


ATENTIE !!!
Fiecare bug si sau/sugestie va fi rasplatit(a) cu 10 USD la achzitionarea script-ului
Avatar utilizator
LiveQueens
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Noi 2008, 02:23
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Un nou beta update
v 1.12 beta 3 - 5 Martie - 2011

Au fost adaugate urmatoarele lucruri noi :

Owner Panel
1 - Setari > Valuta > Adaugare Valoare in Unitati pentru fiecare valuta in parte
Ex. - 1 EURO = 1.00 Unitate; 1 USD = 1 Unitate; 1 Token = 0.05 Unitati; 1 Coin = 0.11 Unitati

2 - Program > Calculatoare
2.1 Adaugare Calculator + selectare nr. ture la acel calculator + detalii
Ex.
Calculator 1, 2 ture disponibile (tura 1 & tura 2), Camera SONY EVI D70 + Audio + Monitor 24"
Calculator 2, 2 ture disponibile (tura 1 & tura 2), Camera SONY EVI D70 + Audio + 2 Monitoare 19"
Etc....

2.2 Stabilire program (rezervare ture + calculator) pentru saptamana in curs cat si pentru urmatoarea saptamana
Ex. Selectam unul din calculatoarele existente , in exemplul nostru Calc. 1 care are 2 ture, selectam precum ca:
-in tura 2 - saptamana in curs este saptamana 9 iar pentru aceasta in ziua de Sambata - 5 martie selectam modelul din lista de modele existente .. si automat i se adauga status "Rezervat"
-in tura 1 pentru Duminica - 6 martie selectam modelul din lista de modele existente .. si automat i se adauga status "Rezervat"

Daca modelul vine la munca in ziua de 5 pentru tura 2 , Adminul ii schimba status in Prezent
Daca modelul nu vine la munca in ziua de 5 dar anunta - Adminul ii schimba status in Invoit
Daca modelul nu vine la munca in ziua de 5 si nici nu anunta - Adminul ii schimba status in Absent

Modelul in panelul ei va putea vedea programul pe care si l-a anuntat cu statusurile existente !

Momentan este in versiune de lucru - urmeaza sa-i adaug calcul la ture prezente, si de recuperat pentru fiecare saptamana (1 -2 zile o sa fie disponibil - acestea for fi afisate in ambele panele owner + model )

3 - Setari > Setari Avansate

- Ora serverului in functie de locatia studioului: Europe/Bucharest
- User/Pass admin - demo/ demo
- Adaugare Nume Studio (SEO) - LiveQueens
- Arata conturi pentru modele ( Arata sau nu in Model panel Categoria CONTURI)
- Arata saptamana anterioara in program modele - DA/NU
- Arata modelele din afara studioului la Plati - DA/NU
- informatii SERVER

4 - STATS > Afisare stats dupa unitati, total ron realizat, din studio sau nu

5 - URMEAZA in Setari > Reguli Penalizari
Cand Modelul ajunge la un anumit numar de absente (zile de recuperat) sa i se adauge o penalizare intr-o VALUTA existenta automat aceasta fiind configurabila

Panel Model

Program > Afiseaza STATUS pentru programul ales

Modelul poate vizualiza zilele alese in care a rezervat un calculator si o tura cat si statusul acestora


ATENTIE !!!
Fiecare bug si sau/sugestie va fi rasplatit(a) cu 10 USD la achzitionarea script-ului


Pentru cei ce doresc achizitionarea scriptului pana in data de 15 Martie 2011 pretul este
250 USD

Dupa aceasta data pretul revine la 300 USD

Ce care doreste achizitionarea scriptului are nevoie de urmatoarele

Domeniu WEB + Hosting PHP
http://www.numestudio.ro / http://www.numestudio.com

HOSTING Recomandat
- Versiune PHP 5.x.x.x
- Baza de date MySQL 4.x.x

Reamintim !!!

1) Fisierele ce contin codul sursa al scriptului vor rula din serverele AMAZON
2) SCRIPTUL NU S-A VANDUT SI NU SE MAI VINDE IN VERSIUNEA FULL SOURCE
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Salut,

Dragutel site-ul... demonstreaza o initiativa buna de organizare.
V-am urmarit un pic evolutia si pareti a acorda atentie detaliilor.

Parerea mea personala e doar ca este un pic obositor d.p.d.v. al design-ului ... si nu-mi pare nici foarte "easy-to-use".

Par example, pentru planificarea turelor, iti ofer un screenshot cu "modelul" a cam cum arata treaba asta la mine: http://chatlive.ro/images/demonstratie_ ... rogram.jpg

Mie (si fetelor noastre) li se pare simplu deoarece:
1. observa clar toate camerele si turele, asa cum sunt ele configurate
2. adaugarea unei ture noi de lucru se face printr-un simplu click oriunde in "zona" libera de acolo, de pe orar
3. doar eu, ca admin/owner, pot sa le vad exact cand au intrat in tura, si cand au iesit, etc ... in fine


Ca sa ma clarific, nu vreau de nici un fel sa-ti par a fi gigi contra, ci doar sa incerc a-ti oferi o idee de simplitate. In rest, treaba ce ati facut-o voi acolo e avansata si utila multora :)

Personal va urez mult succes cu acest site, e promitator!
Avatar utilizator
LiveQueens
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Noi 2008, 02:23
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salut si iti multumesc pentru feedback !

DESIGN-ul este pentru amatori nu pentru programatori ;)

Am sa incep a explica cum am gandit acest script la ture si de ce l-am gandit asa !

Dupa discutii cu modelele cat si cu alti owneri de studio, unde discutiile erau cam de genul :

- modelul cand intra online sa apese butonul "Start tura" si sa-i afiseze ora de intrare online si in acelasi timp sa-i contorizeze orele petrectute la calculator. ( nu este atat de relevanta treaba deoarece modelul poate ajunge la munca cu 2 ore mai devreme iar in acel timp sa apese Start Tura .. iar pana intra online .... mai sta putin pe facebook sau pe SMS-uri cu iubitu' - asa ca am avea nevoie de un scrambler GSM care si ala costa)

- cand modelul intra in pauza .. sa apese butonul "Pauza" si sa contorizeze total pauza pana cand revine din pauza sa apese butonul "Stop pauza"
( modelul a luat pauza la 03:10 apoi a revenit in 10 minute de la pauza si a dat "Stop pauza" apoi s-a reintors pe facebook si al SMS-uri )

- in momentul in care modelul inchide tura sa apese "STOP tura"
(dupa ce s-a odihnit ca-i "ieseau ochii din gavane" din cauza neoanelor puternice si a programului atat de frustrant pe care studioul il impune - modelul apasa "STOP tura" iar cand se trezeste - modelul are 8 ore compelte in facebook, SMS-uri si putin somn - dar a mers atat de prost in seara asta ... incat maine cred ca-mi iau liber)

Intr-un final am avea urmatoarele lucruri : timpul petrecut online; timpul petrecut in pauza; modelul automat devine "Prezent" pe tura la care ea a dat Start Tura

Acestea ar folosi celor ce platesc modelul pentru orele lucrate - asa ca nu l-am gandit sa platesc modelele ce iubesc facebook, SMS cu iubitii si nu in ultimul rand somnul ...

Dar gandindu-ne in continuare ca modelul ar putea "aposta" o individa sau individ sa ajute la contorizarea acesteia, am ramas doar la ideea de "Noteaza turele pentru saptamana in curs, afiseaza liberele la acel calculator si penalizeaza Absent/Invoit"

Apoi l-am gandit dupa cum urmeaza ... dar nu prea :)

1) Cate calculatoare avem ?
8 calculatoare
2) Cum le deosebim ?
Le deosebim prin descriere
3) Cate ture poate avea un sudio ?
Practic, un studio normal poate avea de la 1 la 3 ture / calculator (pentru post-ul existent aici, putem face custom work :D )
- Dupa adaugarea unui calculator in baza de date cat si numarul de ture existente la acel calculator vom incepe sa adaugam modelul la calculatorul si pe tura pe care o sa lucreze in saptamana ce urmeaza.

In fiecare Duminica sau Luni ... Admin-ul sau Owner-ul cere programul de la fiecare model pentru saptamana curenta iar acesta se adauga in baza de date cu anumite "Status-uri" dupa cum urmeaza: !

Rezervat - Modelul si-a rezervat calculatorul X in ziua Y pe tura Z
Prezent - Modelul s-a prezentat pe tura (Admin sau Owner modifica statusul)
Invoit - Modelul a anuntat Admin/Owner pin diferite metode ca nu a putut ajunge iar statusul ei este de Invoit cu mesajul invoirii) -
Absent - Modelul este ABSENT (nu si-a anuntat Admin/Owner si nici nu s-a prezentat pe tura rezervata)

De ce toate aceste STATUS-uri ?
Normal ca fiecare Owner/Model doreste sa stie cate zile din saptamana X modelul a fost prezent, absent sau invoit .

Cum de altfel mai toate studiourile au un program full time 5 zile/saptamana sau un program part time de 1,2,3,4 zile / saptamana - am facut posibil ca fiecarui model sa i se atribuie un nr. de prezente obligatorii saptamanal !

Si avem asa :

Modeul "Demo" solicita la angajare ca doreste sa lucreze la programul Full time iar acestuia ii atribuim 5 zile obligatoriu din 7

Modelul "PartTime" solicita la angajare ca doreste sa lucreze la programul Part Time iar acestuia ii atribuim X zile obligatoriu din 7

- la fiecare prezenta din cele X ture obligatorii i se scad din "Ture de Efectuat" iar acesta cat si owner-ul pot vedea evolutia turelor dupa urmatoarele STATUSURI

Pentru Saptamana in curs

De Efectuat : Ex: 5 Ture - La fiecare prezenta modeul ramene cu 4,3,2,1,0 ture de efetuat
De Recuperat: Daca modeul primeste Status de ABSENT/INVOIT automat acele status-uri se transforma in Zile de recuperat
Ture lucrate Suplimentar : Daca modelul a realizat ture in plus fata de progrmul ei de 5 ture - acestuia pentru fiecare tura realizata i se adauga cate o libera - CONCEDIU (CADOU) :))

TOTAL Ture
De recuperat ( din toate saptamanile )
Suplimentar (din toate saptamanile)

Apoi avem configurabila pentru penalizari care poate fii in felul urmator :
Scuzati modul de explicare al acestui fenomen numit penalizari si care este putin ciudat dar util !

- La fiecare Invoit - modelul primeste o penalizare de X in valuta Y - automata (Ex XX USD)
- La fiecare Absent - modelul primeste p penalizare de X in valuta Y - automata (Ex XX USD)
- La un total numar de (Absent + Invoit adica De recuperat) - modelul primeste o penalizare Z de X in valuta Y (Ex XX USD la X ture de recuperat)

Cand penalizarea Z a fost aplicata unui model acesta nu v-a mai primi penalizarea Z timp de "Numar zile" configurabil.

Daca modelul a cumulat 5 ture de recuperat acestuia i s-a aplicat automat o penalizare de XXX USD .

Daca modelul continua sa aibe status Absent/Invoit - penalizarile pentru Absent / Invoit se aplica pana cand modelul ajunge la un numar de ture de recuperat in care ii mai adaugam si penalizarea XYZ in valoare de XXX USD - aceasta fiind o ultima avertizare
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

LiveQueens scrie:Salut si iti multumesc pentru feedback !

DESIGN-ul este pentru amatori nu pentru programatori ;)
Salut,

Nu te supara pe mine ca-ti voi spune asta... dar poti sa ai tu super uber aplicatia lui peste cu super tehnologie si super metode / algoritmi de calculat in spate!

O va folosi un programator sau un end-user obisnuit ???

Regula de aur intr-o aplicatie de succes este asta: "Trebuie sa fie atat de simpla (interfata) de folosit incat sa o poata utiliza si bunica-mea de la tzara!". Scorul vostru la chestia asta (care il dau eu personal) este 1/10 ! E muuult prea greoaie!

Prin asta nu vreau decat sa te atentionez ca e prea greoaie aplicatia de folosit, si nicidecum ca am eu una mai "bengoasa / shukara / whatever". Ia-l ca pe un sfat... altfel n-o sa ti-o cumpere nimeni... decat daca n-are ce face cu banii si nu stie in ce sa investeasca!


Acum cateva hint-uri:
1. monitorizarea prezentei pe o tura de lucru se poate automatiza. Oare nu ti se pare suficient ca modelul trebuie sa dea nshpe click-uri pe site-uri ca sa intre online sau sa ia o pauza? De ce ii mai adaogi INCA o "grija" ?
2. monitorizarea pauzelor ... se poate si asta automatiza. Daca ai nevoie de detalii sau idei, just ask me
3. deosebesti calculatoarele prin descriere? Crezi ca ea face diferenta musai intre ce scrii tu acolo? Ca e Dual Core sua Quad i7 cu nush ce camera? Ea nu tine minte decat ca e vorba de o camera/spatiu in care "ea da bine" ... fa o numerotatie clasica/standard ... simplu ...
4. de ce faci aceasta "obligare" in a "cere" turele pe saptamana imediat urmatoare? Fa in asa fel incat ele sa-si poata programa singurele turele de lucru, insa anularea acestora sa fie dependenta de owner/admin.
I mean: de ce naiba mai faci planificator de ture online daca tot este nevoie de interventia ta ca admin/owner? Mai bine ramai la foaia A3 frate pe birou ... e fix aceeasi chestie ... si in loc click-uri folosesti in continuare creionul si radiera :)

In rest... nu prea mai am ce zice pentru moment!

Mult succes!
Avatar utilizator
LiveQueens
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Noi 2008, 02:23
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Iti multumesc pentru sugestii si nu iti ramane decat sa tii aproape si sa urmaresti evolutia scriptului!

A new version it's cuming soon ;)
Avatar utilizator
LiveQueens
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Noi 2008, 02:23
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Un nou beta update
v 1.12 beta 4 - 14 Martie - 2011

Owner Panel

1) Galerie Imagini pentru Modele

Ne-am gandit ca fiecare model are nevoie de o galerie de imagini pe care sa o poata vizualiza cat si updata ori de cate ori noi poze sunt disponibile !

Totodata aceasta este posibil prin multiplu upload al fisierelor si un resize de 320x240; 640x480; 800x600; 1024x768; 1600x1200

Dupa upload, in Galerie > Galerie Imagini, Owner poate descarca imaginea cu resize-ul aplicat, poate sterge si totodata poate face ca o imagine sa fie privata si doar admin sa o poata vizualiza !

2)Am facut posibila logarea directa din admin panel in model panel

Vezi - Modele > Editeaza Modele

3) Am facut posibila vizualizarea programului pentru fiecare model din admin panel

BUG-uri corectate: afisarea diferita a unitatilor in STATS fata de total unitati

Intr-o versiune urmatoare:
- Galerie imagini - Model Panel (creeare galerie, upload imagini intr-o dimensiune selectata cat si vizualizare imagini, descarcare imagini)
- Calcul zile program ( Ture efectuate, Ture de recuperat, Ture efectuate suplimentar (libere)
- (NOU) dictionar explicativ care v-a avea la baza pentru fiecare cuvant des intalnit - imagini + descriere !
Avatar utilizator
LiveQueens
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Noi 2008, 02:23
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0

v 1.12 beta 5 - 16 Martie - 2011

Acum galeria este disponibila in admin panel cat si in model panel


Intr-o urmatoare versiune vom adauga:

- Calcul zile program ( Ture efectuate, Ture de recuperat, Ture efectuate suplimentar (libere)
- (NOU) dictionar explicativ care v-a avea la baza pentru fiecare cuvant des intalnit - imagini + descriere !

Si cu toate acestea vom avea o versiune finala in doar cateva zile !

Orice alt custom al acestui script de management se poate face la cerere in functie de diponibilitate !
Script-ul a fost vandut catre 2 studiouri pana in momentul de fata !
Va multumim si va asteptam cu idei si sugestii noi !
Avatar utilizator
LiveQueens
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Noi 2008, 02:23
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Vesti BUNE !!!

Scriptul a ajuns la o versiune finala !

1-2 zile o sa avem demo online pentru ce ce vor dori a utiliza acest software cat si un video tutorial despre cum se foloseste !
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Super idee! Anunta-ne cand e gata, il vrem si noi!
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
Cam2Chat
User Activ
User Activ
Mesaje: 236
Membru din: 29 Mai 2009, 01:55
Localitate: Bucharest
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

LiveQueens scrie:Vesti BUNE !!!

Scriptul a ajuns la o versiune finala !

1-2 zile o sa avem demo online pentru ce ce vor dori a utiliza acest software cat si un video tutorial despre cum se foloseste !
As fi interesat de achizitionarea acestui script!
Cam2Chat - Professional Broadcast
http://www.cam2chatstudio.ro
office@cam2chatstudio.ro
Imagine
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

cine nu are script cum faceti ? le dati parolele fetelor sau le stocati in firefox cand da dublu click sa apara ?
Avatar utilizator
LiveQueens
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Noi 2008, 02:23
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Update 1 August 2011

Model Panel
- logare directa pentru 10 site-uri cu posibilitatea de a vizualiza parola sau nu pentru fiecare site in parte: Imlive,LiveJasmin,LivePimpin,LiveStrip,MyFreeCams,Sexier,Streamate,StreamRay,WebcamClub,Webcams
- Tutoriale / Reguli / Sfaturi

Owner Panel
1 Optiunea de a arata modelului parola sau nu pentru fiecare site in parte
2 Tutoriale / Reguli / Sfaturi - Adaugare/Editare/Stergere document .doc .docx .pdf
3 Cheltuieli Studio - Adaugare Cheltuieli Lunare (Ex. Chirie, Utilitati.. etc. )
3.1 Calcul Profit Perioada 1+2 minus Cheltuieli Studio
4 Necesar Studio - Admin cat si Owner adauga necesar studio incluzand pret ( Ex. cafea, prod de curatat, componente pc ... etc ..) Owner aproba necesarul sau il elimina
5 Permite acces in cont pentru Admin si MODEL
5.1 Acces GLOBAL ( permite accesul tuturor din lista de IP-uri existenta )
5.2 Acces CONT ( permite accesul dupa nume cont + IP)
5.3 INACTIV - ( permite acces dupa orice IP)
_________________________________________

DEMO - Neexistent pentru moment !
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Interesant, totusi pretul cam piparat tinand cont ca trebuie sa achizitionezi si host si domeniu pe langa el, asta daca nu cumva pretul sa modificat, ultima oara era;

Dupa aceasta data pretul revine la 300 USD

Oricum; good job, felicitari pentru munca depusa!
Avatar utilizator
LiveQueens
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Noi 2008, 02:23
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0

totusi pretul cam piparat tinand cont ca trebuie sa achizitionezi si host si domeniu pe langa el by Skins


depinde pentru ce-l cumperi - daca il cumperi sa-l tii doar ca un script la coletie - da este !
dar daca te gandesti ca acest script - organizeaza un sistem de munca mai usor ..


Ex.
Un model venit de 1-2 zile la munca ...ajunge acasa iar prietenu, sotul ... o intreaba ce-ai facut .. cum ti-a mers .. pai eu stiu .. nu am idee cat am facut .. parca mi-a spus ca 120 USD, 40 EURO .. vreo 1200 Tokens deaia .. cam 250 de coins .. dar nu stiu sigur .. pai si ce procent .. nu stiu sigur .. au un target .. inca nu stiu .. pentru toate astea exista acest script care arata modelului Bani de Incasat cu procent in RON - REAL TIME !

calculeaza, tine cont de zilele lucrate in plus de model - aplica penalizari pentru INVOIRI/ABSENTE ... etc ..

Dupa o saptamana de lucru cu acest script - vei observa singur ca isi face toti banii !
As fi interesat de achizitionarea acestui script! by Cam2Chat
Super idee! Anunta-ne cand e gata, il vrem si noi! by RedStudio
Va astept sa ma contactati !
Skins
Elite User
Elite User
Mesaje: 1140
Membru din: 28 Mai 2011, 15:01
Localitate: Videle/Tenerife
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

LiveQueens scrie:
totusi pretul cam piparat tinand cont ca trebuie sa achizitionezi si host si domeniu pe langa el by Skins


depinde pentru ce-l cumperi - daca il cumperi sa-l tii doar ca un script la coletie - da este !
dar daca te gandesti ca acest script - organizeaza un sistem de munca mai usor ..


Ex.
Un model venit de 1-2 zile la munca ...ajunge acasa iar prietenu, sotul ... o intreaba ce-ai facut .. cum ti-a mers .. pai eu stiu .. nu am idee cat am facut .. parca mi-a spus ca 120 USD, 40 EURO .. vreo 1200 Tokens deaia .. cam 250 de coins .. dar nu stiu sigur .. pai si ce procent .. nu stiu sigur .. au un target .. inca nu stiu .. pentru toate astea exista acest script care arata modelului Bani de Incasat cu procent in RON - REAL TIME !

calculeaza, tine cont de zilele lucrate in plus de model - aplica penalizari pentru INVOIRI/ABSENTE ... etc ..

Dupa o saptamana de lucru cu acest script - vei observa singur ca isi face toti banii !
As fi interesat de achizitionarea acestui script! by Cam2Chat
Super idee! Anunta-ne cand e gata, il vrem si noi! by RedStudio
Va astept sa ma contactati !


Ai dreptate, daca voi reusi anul acesta sa am minim 6 modele angajate, cu siguranta il voi cumpara,merita investitia din plin, tinem legatura! :wink:
Avatar utilizator
LiveQueens
User Junior
User Junior
Mesaje: 73
Membru din: 18 Noi 2008, 02:23
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 0
Been thanked: 0

In luna decembrie poti beneficia de script la pretul de 700 Euro

Scriptului i-a fost adaugat sistemul de bonus pentru o perioada anume dintr-o luna !
Imagine
Imagine
Imagine

am adaugat cateva imagini sa va faceti idee de back-end model/admin

acesta include pachet complet full source code !
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”