Regulamente studiouri

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Avatar utilizator
celeste
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 27 Aug 2008, 05:06
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Lucixo mai ai putin si o tragi de ureche pe poca. Pe mine ma apuca nervii cand vad numai circ cauzat de persoane care nici macar nu stiu pe ce lume se afla si care pe deasupra nici macar nu isi pot sustine punctul de vedere pana la capat. Si ce argumentare SF , hai sa ne legam acum de numere , ani, conjunctii, stai ca a zis de fapt SI nu SAU.
Ar trebui pus aviz pe acest site : persoanele care stiu sa isi spuna numele decat cu buletinul in mana KEEP AWAY
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
LadyAttitude
Veteran
Veteran
Mesaje: 542
Membru din: 24 Apr 2008, 18:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Bine ca e plin forumul de detectivi.Sunteti platiti bine?
Serios vorbind acum,discutii in contradictoriu putem purta oricand,ca ne cunoastem sau nu..dar sa acuzi pe cineva de mitomanie fara dovezi in beton e grav,,,denota...
Nici eu nu am fost primita cu urale,Lucixo,ca vezi e vroba aia:respectul il castigi respectand.E vorba de un forum,deci tine de virtual,putem trata anumite aspecte cu superficialitate,exista mari sanse ca ceea ce ieri ti se parea abject azi sa fie cool,valabil si viceversa.
Personal nu am ajutat multa lume pe forumul asta,nici nu mi s-a solicitat ajutorul deoarece posturile mele au un caracter agresiv.Dar in momentul in care am fost intrebata am raspuns in mod corect si concis.
Daca cei ajutati de Poca,mine sau altii nu urla in gura mare "Heya!Uite ala/aia m-a ajutat" asta nu inseamna ca aceste persoane nu exista,asta nu inseamna ca infectam zona doar cu postari de fatada..de dragul de a ne afla in treaba.

Eu zic pass si rabdare in a judeca pe ceilalti,deseori vezi doar varful iceberg-ului,,,asteapta sa te izbesti de baza acestuia.Atunci poti emite concluzii.
The only way top deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existance is an act of rebellion.(A.C.
lucixo
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 100
Membru din: 07 Iun 2008, 13:59
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Dragele mele, voi sunteti avocati neplatiti? Ca tot veni vorba de cei care nu stiu pe ce lume traiesc :) ce va mai place sa va bagati si voi :))). Pacat ca forumul asta degenereaza de fiecare data :)
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

lucixo scrie: Pacat ca forumul asta degenereaza de fiecare data :)
Ai perfecta dreptate. In cazul de fata, a degenerat din cauza Domniei-Voastre, domnisoara Lucixo.

Eu cerusem un schimb de experienta, atat cu colegii "admini", cat si cu modelele care lucreaza in studio, ref. la niste regulamente. Evident, nu intentionam sa ocolesc parerile (pertinente) si ale altora.

Insa, daca imi explica cineva ce legatura are ce ai postat tu in ultimele pagini cu regulamentele, imi mananc palaria.
Si, deoarece nu am palarie, intai imi cumpar una si abia apoi o mananc.

Ati putea sa imi faceti favoarea si sa revenim la tema initiala?
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
Avatar utilizator
celeste
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 27 Aug 2008, 05:06
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Eh United era normal ca un topic cu reguli sa creeze o valtoare in mintea unora. Revenind la subiect, regulile mi se par de bun simt. Nu sunt nici drastice nici delasatoare, sunt exact ceea ce trebuie ca o firma sa functioneze. Fara ele ar fi anarhie iar un model in mod cert nu ar da randament. Asta este si ideea de studio, te duci la serviciu, nu intr-un spatiu de agrement. Trebuie sa ai aceasta notiune ca sa faci performante. Eu lucrez pe baza unor reguli similare si pana acum nu au facut rau ci dimpotriva. Toate fetele de care eu m-am ocupat au inteles ca ele sunt necesare.
P.S. Lucixo nu am nevoie sa ma plateasca cineva ca sa imi deschid gura, u get my drift.
Darksiders
User Activ
User Activ
Mesaje: 323
Membru din: 09 Aug 2009, 11:21
Has thanked: 0
Been thanked: 0

United lasa-le tata ca lor le place "regulile" acelea unde pustii aia de 18 ani asa zisi patroni le cere fetelor sa si-o traga cu ei ca altfel zboara, acolo nu are nimeni nimic de zis (dar poate le place :lol: :lol: :lol: :lol:) cand a vorba de ceva constructiv trebuie sa se gaseasca cineva sa critice, ca este ceva naspa....

Dragut-o stai linistita ca daca regulile lui UNITED era nasoale traia din ajutorul de somaj acum!!!!! asta poate macar iti da de gandit!!!!
Avatar utilizator
Partner55
Mesaje: 26
Membru din: 03 Ian 2010, 15:13
Localitate: Ro
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Cine nu are posibilitatea sa faca treaba asta de acasa si apeleaza la un studio , e clar ca trebuie sa respecte si anumite reguli ! nu discut regulile de mai sus , unele conditii sunt exagerate ! dar nu poate sa faca, fiecare ce vrea in cadrul unui studio !
xxxsharkxxx3000
ShoguNu
Mesaje: 43
Membru din: 09 Iun 2009, 23:06
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

pfff..imi cer mii de scuze daca repet ceva ce a fost deja spus dar mam plictisit citind regulamentul United Studios shi nu am mai citit restul reply-urilor...my friend..E PREA LUNG...intreabatzi modelele mai shtie cineva ce scrie acolo..??...am citit parca in trecere ca ai avut inceput de incendiu...shi ca 2-3 minute de privat cu tzigarea aprinsa nu se pune.. e vreau sa te contrazic...2-3 minute de privat la 10 modele de 15-20 de ori pe zii se pune...shi pauzele de tzigara sunt iar dubioase..daca ar avea un privat in acea pauza pe jasmin cu 4 membrii shi pe alte 2 siteuri in paralel nu ai pierde nishte bani..??...ii obligi pe oameni sa faca dush inaite sa se logheze..de ce..?? e problema ta ca modelul pute..??..scz expresia..lucrezi u cu el sau ea..??..webu oricum nu are miros...treaba cu adresa de mail e dubioasa iar..suntem in mileniul 3 sau inventat programe de tracking sa inventat office-ul care face tabele de program state de plata shi alte chestii funny...pff..ia zii cat dai pe o ora de consultantza ca vin eu sa te invatz cum se face..lol...scz am fost sarcastic iar ca in alt topic..imi retrag cuvintele dar tot nu dau backspace...nu ai voie msn mss etc..iar..sau inventat programe de restrictionare..nu trebuie sa scrii in regulament..restrictionezi pc-ul...nu ai voie sa bagi soft strain in pc..iar..sunt programe care fac lucrul asta...am shi eu o intrebare..u ai in pc-urile tale doar windows instalat..??..shi ala piratat nu cu licentza..lol..iar am fost sarcastic..imi retrag iar cuvintele dar tot nu dau backspace..la ce regulament ai shi la ce replyuri ai mai dat paici ...din care reiese ca eshti foarte autoritar shi foarte snob...daca intarzie modelul la program ce faci..??..ii tai picioarele..??shi cu asta am incheiat ca devin iar sarcastic...dar tot nu dau cu backspace.....
Avatar utilizator
ionutescu
Mesaje: 37
Membru din: 13 Ian 2010, 02:22
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Nu e vorba ca pute modelul ci pur si simplu de ... nu stiu cum sa-i spun.... e ceva mai rar intalnit la roman .....IGIENA.
:lol: cica n-are webu miros :lol:
E ca si cum ai tine la tine in casa un labrador din parinti campioni cu un latos din-ala de pe strada care-i atarna blana pe el si e imbibat in praf.
United e beton regulamentul.
United Studios
Veteran
Veteran
Mesaje: 807
Membru din: 09 Noi 2006, 17:16
Localitate: Bucuresti / Pitesti
Has thanked: 14 times
Been thanked: 0
Contact:

O singura intrebare: prostia si auto-suficienta dor?

Dragul meu "patron": te mandresti ca esti baiat de cartier, nu-i asa? Crezi ca ai fost sarcastic? Nu. Ai demonstrat numai, celor care iti citesc randurile si nu zac in aceeasi cloaca cu tine ca esti departe de a fi un administrator de studio.

E prea lung regulamentul? Posibil. Cred ca asta depinde de mintea celui care il citeste, nu? Pentru unii, un text lung si niste cuvinte cu mai mult de 3 silabe bat spre principiul incertitudinii al lui Heisenberg. Sau spre Kant.

Imi dau seama ca esti un host de mana a 7-a, cu pretentii de "patron". Imi plac hostii de prima mana. Poate si de-a 2-a. Pe cei care confunda acadeaua cu penisul, insa, nu prea ii plac.

In marea ta experienta legata de video-chat (nu-i asa ca faci videochat ca sa mai pice cate-o bucatica la 3'some?), habar n-ai cum sa intelegi ca modelele care isi insusesc niste reguli, fie dintr-un regulament, fie prin auto-disciplina, ajung la performanta.

Cei ca tine tresar de fericire cand vad niste sute amarate de $ la sfarsit de perioada. Si fug repede sa isi ia niste toale de firma din Piata Delfinului.

Iti urez noroc, acolo unde esti tu. Pacat ca vezi soarele atat de rar, din acel loc

P.S. Uitam: cat dau pe o ora de consultanta ca sa vii sa ma inveti? Oricat: as considera ca fac o fapta crestineasca, ajuntand un biet handicapat psihic sa isi ia si el 2 covrigi
Videochatul este cea mai bine platita munca grea si cea mai prost platita munca usoara.
http://www.easyvideochat.ro
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Iaca citii si eu regulamentul ala, nu am facut-o pana acum ca nu m-a interesat dar daca tot sunt atatea pagini :)...trebuia sa fie ceva controversat... Si am citit cu destula atentie sa am o parere...

Nici nu stiu pana la urma ce e de comentat la acest regulament, e un set de reguli asa cum a vazut un owner, eu unul nu vad nimic iesit din comun, nimic absurd. Regulile astea indiferent de forma in care sunt spuse cred ca le-ar dori orice studio. Ca unii le exprima sub alta forma ca altii nu le fac scrise asta e altceva, dar cred ca majoritatea aveti aceste reguli poate detaliile difera (cum ar fi fumatul), dar cand vezi in ziar ca un studio din iasi a luat foc de la o tigara poate esti determinat de a pune si aceasta regula.

ShoguNu, si pe mine ma plictiseste de moarte hartogaria care trebuie sa o citesc pentru procesele ce le am pe rol acum. Chiar mi se pare inutila, mai ales ca nu inteleg mare lucru, dar pe ce se afla in acele randuri se judeca lucrurile si se va da un verdict. Stii cum e, vorba se duce...scrisul iti poate fi bagat in ochi. De asta orice hartagarie in lumea asta se face cat mai detaliat, si detaliile ocupa spatiu.

Ai dreptate cu calculul facut cu tigara, dar united considera ca nu merita riscul incendiului (care poate fi ff real prin precedente) si tot ce deriva de aici...pierderi materiale, publicitate negativa, si panica. Ai dreptate cand zici dubios despre pauza de tigara, da, acolo se aduna bisericutele...si orice e posibil unde sunt mai ult de 2 femei laolalta :).

Cu spalatul, asta sper ca a fost scrisa ca sa iasa la enumerare, chiar nu e nimic de comentat aici...

Cu partea tehnica, sigur ca poate face acele restrictionari, sigur le si are facute dar atunci cand o faci si regula scrisa te responsabilizeaza mai mult... si apoi daca e incalcata chiar si prin incercari esuate vii cu inscrisul si atentionezi/penalizezi etc. Eu inteleg principiul, eu niciodata nu am considerat modelul vinovat ca a incercat ci pe mine ca nu am restrictionat. Pe aceeasi idee nu as pedepsi in plus pe ocnasul care incearca evadarea, e in firea lucrurilor ca el sa-si doreasca libertatea cum e obligatia celor platiti pentru asta de a o face imposibila. Oricine are acces fizic la un pc are controlul asupra lui, si cand am vazut si aceasta regula am stiu ca united stie despre ce vorbeste. Multe modele au "iubiti" care le invata tot felul de lucruri, ca de ex sa desfaca pc sa scoata bateria de bios, sa-l reseteze (intervine o alta regula), sa schimbe first boot device in functie de suportul pe care are softul de boot, si sa se apuce a accesa tot ce-si doreste pe kdd-ul pc-ului/ copia suprascrie etc etc... Ownerul poate da seama de acces, poate tarziu...mai greu de crezut ca verifica biosul zilnic sa descopere ca nu mai e parolat sau ca are o parola ce nu o stie. Daca miza e mare o alta varianta e virusarea pc pt stergere urme...si apoi strigatul ca uite ce mi s-a intamplat, tu ca owner poate nu verifici prea mult sau nu mai poti, mai greu a acuza cand stii ca ai avut softurile de restrictie de care in prealabil tot se tot plangeau toate modelele. Toate acestea se pot face chiar s-au intamplat, de asta eu mai mult si sigilam pc-urile. Daca modelele nu se schimba dintr-o cam in alta dupa bunul plac...poti indentifica ff usor modelul care putea face boacane si urmeaza urmarirea pt obtinerea si de dovezi.

Nici emailurile nu sunt intamplatoare, e un factor psihologic ca si pontarea care inca se mai face in multe locuri de munca, rutina creata si responsabilizare. Chiar si in locurile care sunt in mileniul 4, cu cartele electronice, scanari etc. Pot da si detalii si ex dar nu are sens, mult mai bine o poate face united. Eu fiind fff tolerant nu as fi facut niciodata asta, chiar daca inteleg mecanismul care a dus la asta, dar sa nu uitam ca eu nu am studio, si adunat la multe altele e si asta un motiv...

De chat, adica daca vrea a chatui cu o anumita persoana intr-un anumit loc nu poti scapa niciodata. Persoana din afara studioului care vrea a chatui cu modelul intotdeuna va gasi o posibilitate si repede. Nu e problema ca ownerul nu va vedea tot chatul indiferent unde se intampla el, in real timp sau salvat si studiat mai tarziu, problema e ca distrage atentia si iroseste timp aiurea. Sigur ca ownerul vrea profit maxim, dar profitul lui e procent din incasarile modelului. Un owner responsabil va responsabiliza la randu-i modelul.

Ca poate fi considerat un astfel de owner autoritar? Poate... Dar poate fi definit si in termeni mult mai precisi. Ca pierde anumite modele care nu inteleg "autoritatea"? Aparent da, dar practic nu sunt o pierdere decat la numar, acel model neserios ca constitutie mentala face mullt rau unei colectivitati care se vrea serioasa. Toti cei ce au realizat ceva serios in viata asta, orice domeniu, pe langa altele au avut si autoritatea necesara.

Daca modelul intarzie, il atentioneaza, si probabil daca se repeta il si penalizeaza. Pana la urma tine de respect mai ales de cel de sine faza cu intarziatul. Unii oameni sunt toleranti prin nastere altii sunt toleranti ca nu au ce oferi pentru a fi autoritari. Poate united are ce oferi si are si parghiile pentru a constrange. Habar nu am nimic de el, nici nu ma intereseaza, pentru mine pe forum toti suntem useri, si aici tratez ca atare dupa ce enunta in scris. Eu nu am inteles din posturile lui united si snob, chiar am consultat dictionar ca sa fiu singur ca inteleg exact termenul.

Ca concluzie personala asta nu e un regulament autoritar ci unul de bun simt, chiar nu am vazut nimic exagerat. Poate ar trebuie sa avem si cu ce compara, cu unul al unei multinationale si cu inca unul al unui chiosc de cartier de ex...cred ca ne-am schimba parerile despre ce inseamna reguli dure...
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Amberdark
Mesaje: 18
Membru din: 07 Aug 2009, 01:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Buna ziua, eu mi-am deschis un studio de putin timp si m-am inspirat pentru regulamentul de ordine interioara de la voi, ajungand la urmatoarea varianta:

ROI

Introducere
Logarea se va face de la acelasi computer de fiecare data, fiecare chat-host avand un loc fix de munca. Este interzisa trecerea de la un computer la altul, cu exceptia situatiilor speciale, cand aceasta mutare va este indicata in mod expres. Chat-hostii care lucreaza pe un post de lucru formeaza o echipa, fiecare echipa avand responsabilitate materiala comuna asupra aparaturii pe care lucreaza. Odata cu mutarea pe alt post de lucru, veti inceta de a mai face parte din vechea echipa si veti face parte din cea noua, incepand cu data si ora la care veti incepe sa lucrati pe acel nou post. Recomandare: la inceperea fiecarei zile de munca, verificati-va aparatura. In cazul constatarii unor defectiuni, anuntati imediat. Este strict interzisa mutarea diverselor componente de la un post de lucru la altul. In cazul in care una din componente nu functioneaza, anuntati imediat.

Orar, absente
- Programul despre care este vorba in continuare este programul de logare:
Tura 1 07.00 - 15.00
Tura 2 15.00 ' 22.00
Tura 3 23.00 - 07.00

La intrarea si la parasirea incintei studioului fiecare angajat are obligativitatea sa se semneze - prin aparatul de identificare biometrica. Accesul unei persoane in studio care nu se poate identifica prin amprenta este strict interzisa! In caz de o eventuala defectiune la acest aparat trebuie sa anuntati imediat administratorul sau operatorul de studio.

- In fiecare vineri aveti obligativitatea de a va intelege amiabil cu colegele incat sa stabiliti turele, acestea vor fi ulterior comunicate operatorului, sau in cazul in care operatorul este indisponibil, administratorul

- Concediu: 21 de zile/an + Sarbatorile Legale, in cazul efectuarii de studii superioare angajatul trebuie sa-si anunte examenele cu 7 zile inainte, el fiind obligat de a-si alege cu o saptamana inainte o tura in asa fel incat sa nu se suprapuna orele de munca cu orele examenelor.

- Perioadele de absenta mai lungi de 2 zile se anunta cu minim 7 zile inainte. Orice absenta nemotivata va fi penalizata, si orele vor fi recuperate in weekend. In caz de neglijare a programului contractul de colaborare cu studioul va fi incheiat, permanent.

Plata
- Chat-host-ul primeste un procent de 40% din suma trimisa de site catre studio


Reguli de comportament
- Interzise remarcele rasiste, in relatia cu membrii sau cu colegii
- Interzis fumatul cu exceptia in care un membru cere acest lucru, doar in timpul sesiunii in privat.
- Pauzele de tigara se fac in lobby la un interval minim de 2 ore, interval in chat-hostul trebuie sa se delogheze de pe siteuri. (ATENTIE ESTE STRICT INTERZISA INCHIDEREA UNEI SESIUNI DE PRIVAT PENTRU PAUZA DE TIGARA)
- Interzis mancatul in camera de logare. Exceptie: bauturile - care pot fi achizitionate de la automatul de bauturi din lobby. Chat-hostul este indreptatit la o pauza de masa / tura, mancarea este furnizata de catre o firma de catering, fara costuri aditionale chat-hostului, in caz ca sunteti la o dieta speciala, aveti voie sa va aduceti mancare proprie.
- Interzise bauturile alcoolice in studio, cat si prezenta in stare de ebrietate.
- Interzisa aducerea altor persoane la studio, fara aprobare prealabila.
- Interzis dormitul in studio, fara aprobare expresa. Atat in varianta “musafir”, cat si “pauzele de somn”.
- Inainte de inceperea programului de lucru, obligatoriu dush.
- Curatenia si ordinea in studio. La sfarsitul fiecarei ture, se dezinfecteaza suprafetele de contact direct (mouse, tastatura, masuta), se iau lucrurile personale si se verifica daca este curat locul de munca, astfel incat urmatorul chat-host sa isi poata incepe tura, fara a pierde timp sa faca curat.
- Comportament decent.
- Venirea / plecarea la / de la studio se face imbracat decent.

Confidentialitate:
- Intalniri in fata studioului cu diverse persoane
- Dezvaluirea adresei studioului altor persoane, precum si numele screen-urilor si a site-urilor pe care se lucreaza
- Dezvaluirea numarului de telefon propriu, a numelui real, a adresei personale sau a adresei personale de e-mail membrilor.
- Boxe si muzica la nivele rezonabile. Mersul decent prin studio. Evitati strigatele.
- Atentie deosebita la sabotaj, indiferent de natura acestuia.
- Parcarea autoturismelor in fata studioului este strict interzisa, folosirea mijloacelor de transport in comun (in special taxiuri) pentru a ajunge sau a pleca de la studio este strict interzisa. Studioul va ofera transport gratuit prin autoturismele si soferii proprii. In cazul in care doriti sa plecati intr-o alta directie decat spre domiciliu, sunteti rugati sa comunicati acest lucru cu soferii si sa ajungeti la o intelegere amiabila.

In sesiune
- Utilizarea tuturor sesiunilor care sunt alocate fiecarui om.
- Nu se umbla la setarile camerelor, decat la luminozitate, contrast si saturatie. Aveti nevoie de reglare? Cereti sa vi se regleze camera. Nu umblati la setari, decat cu aprobare expresa.
- Interzisa utilizarea telefonului mobil, cat timp este membru in sesiune, indiferent cine este acest membru sau cine este la telefon.
- Interzisa inchiderea sesiunii cat timp exista privat.
- Nu se vorbeste cu colega de camera cat timp are membru in sesiune, indiferent daca este in privat sau in free. Atentie la distragerea atentiei colegei de camera cat timp lucreaza.
- Trimiterea de mailuri catre si primirea de mailuri de la membri se face numai pe adresa de mail “de serviciu”, nu pe cea personala
- Interzisa utilizarea altor chaturi decat cele pe care avem conturile de studio. Vezi: noi2, sentimente, messenger, MSN, Meebo, Hi5, Facebook.
- Interzisa solicitarea de bani sau cadouri membrilor.

Reguli de folosire a calculatoarelor, softurilor
- Utilizarea calculatoarelor in alte scopuri decat cele prevazute (activitati de natura hackingului, efectuarea de tranzactii on-line de orice natura, tentative de frauda catre site-uri sau orice activitate care contravine legii) se sanctioneaza.
- Interzisa deschiderea carcasei calculatoarelor sau a perifericelor.
- Interzise descarcari neautorizate de softuri.

Incalcarea regulamentului de ordine interioara va aduce sanctiuni ulterioare.

Sugestii?
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Nu mai este nevoie de nimic ,cred eu lol.Tu chiar ai adunat tot ce era posibil pe lumea asta in materie de reguli.Sincer iti doresc succes ,se pare ca experienta ca host (baiat ) ti-a fost de folos.

Best regards!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Amberdark
Mesaje: 18
Membru din: 07 Aug 2009, 01:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

multumesc pocahontas, si da experienta de host ca baiat chiar mi-a fost de ajutor in deschiderea acestui studio, sper sa am succes cu el in continuare
Avatar utilizator
celeste
User Activ
User Activ
Mesaje: 255
Membru din: 27 Aug 2008, 05:06
Localitate: Timisoara
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

[at] Amberdark ai facut o treaba buna cu regulile insa unele dintre ele iti vor da dureri de cap crede-ma, pentru ca te vei lovi de foarte multe situatii in care va trebui sa le modifici pentru a produce efectul dorit. Sunt foarte multe aspecte la care nici nu te-ai gandi . Asta se va intampla in timp, sau in scurt timp, totul depinde de cum iti gestionezi afacerea sau cat de mult timp vrei sa investesti in ea. Eu zic ca e un inceput destul de bun si iti urez bafta 8)
Amberdark
Mesaje: 18
Membru din: 07 Aug 2009, 01:06
Has thanked: 0
Been thanked: 0

celeste scrie:[at] Amberdark ai facut o treaba buna cu regulile insa unele dintre ele iti vor da dureri de cap crede-ma, pentru ca te vei lovi de foarte multe situatii in care va trebui sa le modifici pentru a produce efectul dorit. Sunt foarte multe aspecte la care nici nu te-ai gandi . Asta se va intampla in timp, sau in scurt timp, totul depinde de cum iti gestionezi afacerea sau cat de mult timp vrei sa investesti in ea. Eu zic ca e un inceput destul de bun si iti urez bafta 8)
mai exact care dintre ele imi vor da dureri de cap? spune-mi te rog daca ai vre-o sugestie
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

eu zik ca o sa ai mari probleme cu regula privind atentia la sabotaj -practic vrei sa iti transformi modelele in informatori ; si vei spori barfa , vei atrage f mult acele persoane frustrate care asa isi vor gasi o cale de refulare ; nu mai spun ca in momentul in care modelul x face bani multi automat modelul y va fi ferm convinsa ac e sabotoare si iti va aduce tie al cunostiinta urgent

para asta ca la gradi nu i a buna delok :(

iar cred ca vei avea probleme cu regula privind strigatele :acum daca ai modele ce au memebrii care prefera un hsow hard incare nu treb sa gemi ci sa urli ce faci ? pierzi banii aluia sau alora ca nu e allowed sa urli in studiou ?(maj modelelor nu prea s gematoaree de fel ca sa am exprim asa si cand un turbat din asta gaseste o tipa care sbiara se manifesta vrea sa auda tot blokul )

per de absenta mai lungi de 2 zile se vor anunta cu minim 7 zile ianinte - pai in cazul unui deces ce faci ? ca nu toata lumeaa re rude care au bunul simt sa se imbolnaveasca grav si apoi sa moara , exista accidente etc

sau in cazul in care o ruda are un accident grav ce necesita spitalizare ;iar cum o descurci ?

venirea/plecafrea de la studiou se face imbracat decent - asta e f interpretabila si un pik stanjenitoare pt orice model ;taaman in zilel noastra cand fiecare se imbraca cu ce i tuna nu stiu daca o sa reusesti sa definesti ideea de imbracaminte decenta ; ca al costum office nu cred ca ai de gand sa le pui ; sau chiar daac ai tu nu se vor imbraca ele

si regula cu transportul scartaie si amacane in draci - ca nah e prea restrictiva totusi ; u esti in Romanania din fericire pt tine nu in fasia Ghaza si conduci un studiou de vdc nu o casa conspirativa totusi ;prea multe ascunzisuri nu o sa arunce o idee buna asupra studioului tau

plus ca va fi f complikat soferului sa si refaac traseul dailly ca nah x vrea la mall , y vreas la iubi , z vrea la mami si asa mai departe

interzisa inchiderea sesiunii cat exista un pvt -ok insa exista sit exceptionale de tipul memebrul respecctiv iti ceri sa facii chestii pe care tu nu le oferi sau memebrul nu intelege ca nu vrei nu poti nu ai de unde toy ul alal pe care il vrea el in mom respectiv ; ce afci in sit astea ? risti sa ii dea modelului un rating prost sau ami bien inkidde sesiiunea de pvt si gata ca bann daca ii dai uneori memebrii pot interpreta si nah se lasa cu discutii ; asa s a inkis pvt cazu netu scurt si al obiect

nu se vb cu colega de camera - u ai stat 8 ore intro camera cu cineva fara sai spui macar hi hello ce faci fata ai pvt nu ?mai ales in per moarte ?
eu as recomanda totusi ori fiecare model cu camera lui ori o delimitare clara intre posturile de lucru ; macar pereti falsi

nu stiu daca o sa lucrezi cu imlive insa la ei phone sex ul este o banalitate - presupun ca modelele tale nu l vor utiliza sia utomat vor pierde membrii buni am i right ?(interzisa utilizarea telefoanelor mobile cat este memebrul ins esiune)
Avatar utilizator
fetish
VIP
VIP
Mesaje: 1788
Membru din: 03 Mai 2007, 16:42
Localitate: Acolo unde nu exista Skins !
Has thanked: 0
Been thanked: 0

mult mai ok si ami de bun simt mi se pare regulamentul lui United no offence dar al tine sunt prea multe e prea incarcata , prea multe lucruri care nus e fac

parca ai colabora cu puscariasi nu cu oameeni
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Amberdark scrie:multumesc pocahontas, si da experienta de host ca baiat chiar mi-a fost de ajutor in deschiderea acestui studio, sper sa am succes cu el in continuare
Nu ai inteles exact ce am vrut sa spun:)More it`s less,cam asta vad si in cazul tau,sincer eu ca owner nu as sta la asa reguli ,ca host nici atat.Nu vad debandada in studioul pe care-l conduc dar nici puscarie .Regulile trebuie sa fie la limita bunului simt incat nici modelul sa nu se simta ingradit si cand respira si nici tu ca owner sa nu-ti bati joc de propria investitie.Singura regula care mai lipsea de acolo este ''A mi se comunica cand modelul are orgasm''Hai sa fim seriosi ,tu chiar ai lucra ca host dupa propriile reguli impuse altora?Daca zici da ,ti-ai ratat cariera,mai bine incercai undeva in armata,politie ,etc.Nu stiu daca pot sa ma hazardez sa fac predictii dar eu personal as face veni,vidi ,vici si next daca as fi un posibil angajat .

Best regards!
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Scuze pt greseala dar eram cu ochii lipiti si am vzt la recitire ''More is less''am vrut sa spun
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
LadyAttitude
Veteran
Veteran
Mesaje: 542
Membru din: 24 Apr 2008, 18:46
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Cred ca era" Less is more"
The only way top deal with an unfree world is to become so absolutely free that your very existance is an act of rebellion.(A.C.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

LadyAttitude scrie:Cred ca era" Less is more"
Da asa era ,nu prea fol expresia dar s-a inteles esenta.Sunt blonda ce sa fac ,ma tarasc si eu cum pot printe vipuri lol
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”