Criterii refuzare modele

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Avatar utilizator
Starlight_Buc
Mesaje: 30
Membru din: 06 Mar 2015, 19:00
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Multumesc pentru sfaturi.
www.starlight-studio.ro
0723.644.654

Camming is freedom.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
sweetkitty
User Junior
User Junior
Mesaje: 79
Membru din: 06 Apr 2014, 23:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Ai omis sa spui ca refuzi modele si in functie de varsta ..Studio20...
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

sweetkitty scrie:Ai omis sa spui ca refuzi modele si in functie de varsta ..Studio20...
Varsta e relativa, desi avem o limita teoretica de 35 de ani, am primit si colege de 39 atunci cand am simtit ambitie si potential.
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
sweetkitty
User Junior
User Junior
Mesaje: 79
Membru din: 06 Apr 2014, 23:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Pai este destul de relativa... Eu cand am sunat pt interviu si am specificat varsta am fost refuzata din start... M-am oferit sa trimit o poza cu mine , dar se pare ca nu am reusit sa induplec :) ... Si nu aveam cu mult peste 35...
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Vine sfârșitul lumii, am trăit sa o vad și pe asta. :roll:
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

sweetkitty scrie:Pai este destul de relativa... Eu cand am sunat pt interviu si am specificat varsta am fost refuzata din start... M-am oferit sa trimit o poza cu mine , dar se pare ca nu am reusit sa induplec :) ... Si nu aveam cu mult peste 35...
Imi pare rau sa aud asta si iti multumesc pentru feedback, a venit fix in ziua cu sedinta de management si am discutat-o :)
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
marblestudio
Mesaje: 18
Membru din: 27 Noi 2013, 13:18
Localitate: Brasov
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

In Brasov, o mare problema o constituie lipsa interesului de munca si punctualitatea...Datorita standardelor destul de mediocre ale altor studiouri am avut surpriza sa-mi spuna cineva " pai 8 ore de lucru e cam mult, la x lucram doar 4 " ... cand i`am aratat incasari de 7-8000$ mi`a spus ca e imposibil , ca photoshop :D :D ca ea maxim maxim a facut 1500$ ... Pai e si normal ca ai incasari mici daca lucrezi doar 4 ore nu ? Cat despre punctualitate, nu stiu cine o fi inventat-o ....
www.marblestudio.ro - Videochat prietenos
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

alecs13 scrie:In Brasov, o mare problema o constituie lipsa interesului de munca si punctualitatea...Datorita standardelor destul de mediocre ale altor studiouri am avut surpriza sa-mi spuna cineva " pai 8 ore de lucru e cam mult, la x lucram doar 4 " ... cand i`am aratat incasari de 7-8000$ mi`a spus ca e imposibil , ca photoshop :D :D ca ea maxim maxim a facut 1500$ ... Pai e si normal ca ai incasari mici daca lucrezi doar 4 ore nu ? Cat despre punctualitate, nu stiu cine o fi inventat-o ....
Ce-ti mai place sa arunci cu piatra in modele :) , e foarte greu sa-ti gasesti colaboratoare noi cu atitudinea asta , cat despre standardele altor studiouri ..... atata timp cat nu ai fost in ele , cat nu le-ai cunoscut organizarea si rezultatele chiar nu inteleg cum le poti "calcula" standardele
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

eldiablo scrie: ..... atata timp cat nu ai fost in ele , cat nu le-ai cunoscut organizarea si rezultatele chiar nu inteleg cum le poti "calcula" standardele
A auzit de la modelele alea care vor sa lucreze 4 ore. Ce, ele nu sunt o sursa credibila? :mrgreen:
Boudoir
Mesaje: 38
Membru din: 20 Apr 2015, 21:48
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Parere de habarnist

Eu cand m-am angajat pe vas (ca fotograf) stiam engleza la nivel conversational.
Dar ce te faci cand majoritatea vorbesc: italiana, portugheza, germana, franceza, olandeza?
Inveti cateva expresii si folosesti limbajul corporal, ii faci sa rada, esti sigur pe tine si pe ceea ce faci. si faci ceea ce trebuie.
Cant te angajezi pe un post de genul asta incepi de jos. Ii zice fotograf 3.
Iei bani mai putini si nu esti pus in posturi cheie unde se fac bani.
Eu dupa o luna am ajuns sa fac ce facea un fotograf 1 cu experienta in tipul asta de fotografie (vorbesc de interactiune relationare cu pasagerii, care vorbeste 5 6 limbi straine, stie cum sa abordeze pasagerul in functie de nationalitate... bla bla bla).
Nu stiu daca se aplica si aici.

Oricum determinarea (in cazul meu frica de penibil- cand am aplicat pentru postul asta le-am spus tuturor ca nu e mare lucru) a contat foarte mult.
Nu puteam sa ma intorc acasa dupa o luna sa imi rada in nas prieteni si sa zica cum sta treaba cu "e floare la ureche pentru mine".
Am invatat 5-6 limbi de atunci?
Nici pe departe!
Am invatat ce imi trebuie pentru ca sa nu am probleme si ca sa fiu unde cred eu ca imi este locul :
Am invatat sa citesc omul in functie de nationalitate si sa ii ofer produsul "pe limba lui".

Ex: Francezii in vacanta daca stii sa conversezi un pic cu ei, in Franceza, le spui ca iti place Franta si francezi. Le spui ca incerci sa inveti limba si il considera un favor. Raspund la favoruri cu favoruri. Un om cand i te adresezi pe numele lui si incerci sa relationezi cu el se "deschide".
Neamtului daca ii pui o intrebare ce implica costuri isi va face calcului repede si va raspunde (in cazul fotografiilor) cu NU.
Au spirit de turma: daca un neamt vede ca altul spune nu va spune si el nu :D .
Pe neamt trebuie sa il iei ceva de genul : Hai sa facem poze si daca e cazul sa ii dai motive reale pentru care ar avea nevoie de poze.
Elvetieni sunt cei mai "dulci" vorbesc germana, italiana, franceza engleza sunt destinsi si au un buget pentru poze din start.
Austrieci au un comportament foarte apropiat de Elvetieni.
Brazilieni stiu doar portugheza (majoritatea). Le plac pozele (sunt inebuniti dupa poze).Daca isi dau seama ca intelegi ce spun vor incerca sa se scuze ca nu vor poze (din motive financiare) si i-ai pierdut.
Daca dai din cap, ii iei de mana , ii aduci in studio si le-ai facut poze sunt foarte mari sanse sa cumpere pozele.
Traiesc momentul si nu conteaza pentru ei foarte mult ziua de maine.

Nu stiu daca ceea ce am spus are foarte mare relevanta cu subiectul in sine.
Este cumva similar pentru ca:
Atat pe chat cat si pe vapor ai acces la multi posibil clienti (sunt fizic acolo)
Daca nu transmiti incredere nu vei avea rezultatele maximizate.
Se asteapta si la "propuneri indecente" - gen hai in pvt.
Multi vor "mocha".
De tine depinde sa ii faci sa scoata bani.

Ce vreau sa spun este:
Un model ar trebui sa aiba pe langa calitatile fizice si dorinta de a invata ce trebuie pentru a avea succes.
Ar trebui sa ii placa ceea ce face (cand iti place ceea ce faci iti dai interesul).
Ar trebui sa iti cunosti clientii sa vezi ce vor si sa le oferi.
Ar trebui sa iubesti oamenii in general pentru ca asa iti va vi mai usor sa relationezi cu ei ca si persoane.
Parerea mea de om care nu are tangenta directa cu tipul asta de serviciu.
Spor

PS: Eu nu am facut asta intrand pe site in momentul in care am pus acel post pentru ca nu am considerat ceilalti membri clienti.
Avatar utilizator
eldiablo
VIP
VIP
Mesaje: 450
Membru din: 08 Ian 2010, 16:25
Localitate: Inca Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

SFG2707 scrie:
eldiablo scrie: ..... atata timp cat nu ai fost in ele , cat nu le-ai cunoscut organizarea si rezultatele chiar nu inteleg cum le poti "calcula" standardele
A auzit de la modelele alea care vor sa lucreze 4 ore. Ce, ele nu sunt o sursa credibila? :mrgreen:
Mi-ai dat sah la nebun ( eu ) , chiar nu observasem acest detaliu dar acum simt nevoia sa urlu :

MODELELE CARE UMBLA DIN STUDIO IN STUDIO SI POVESTESC CE SI CUM SUNT CEA MAI CREDIBILA SURSA DE INFORMARE IN ACEST DOMENIU SI ....PUNCT , propun desfiintarea acestui forum , desfiintarea tuturor departamentelor de suport de pe toate site-urile si inchinarea colectiva la MODELUL PLIMBARET ATOTSTIUTOR + un comision general de 3% pentru @alecs13 ( daca 13 reprezinta varsta propun sa i se vireze banii intr-un cont de vbvbshvhdsfvjs ( urmasul lui payoneer care momentan este urmasul lu epassporte decedatus ) + un comision de 2% pt @SFG2707 pentru ca mi-a oferit mie prilejul acestui raspuns care trebuie privit ca un pamflef de la inceput pana la sfarsit
Carpe Diem va doresc la toti - Sunt implinit spiritual , dezinteresat si neinteresant financiar , gata de gluma oricand , ajut si critic gratis sincer cand pot iar daca jignesc nejustificat inseamna ca nu nu sunt eu
marblestudio
Mesaje: 18
Membru din: 27 Noi 2013, 13:18
Localitate: Brasov
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Cred ca ar trebui sa ma retrag de pe acest forum. asa este mai elegant. Nu trebuie sa dau explicatii la nimeni si nici sa jignesc pe nimeni. Doar ca romanii ( in general ) se dau mai destepti decat sunt. Pacat.
www.marblestudio.ro - Videochat prietenos
marblestudio
Mesaje: 18
Membru din: 27 Noi 2013, 13:18
Localitate: Brasov
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

SFG2707 scrie:
eldiablo scrie: ..... atata timp cat nu ai fost in ele , cat nu le-ai cunoscut organizarea si rezultatele chiar nu inteleg cum le poti "calcula" standardele
A auzit de la modelele alea care vor sa lucreze 4 ore. Ce, ele nu sunt o sursa credibila? :mrgreen:

Esti amuzant. Si totusi, prietene, daca ai chef de caterinca, te rog sa te abtii si sa nu mai vorbesti in necunostiinta de cauza. In primul rand, daca ai intra in contact cu cateva fete, te-ai lamuri . Nivelul unui model este de 1000-1500$ maxim. Exita livejasminer,exista performernotification.. poti sa arunci un ochi acolo,asta daca te pricepi sa gasesti vreun model de la studiouri. Tot acolo poti verifica si programul de lucru. La bascalie suntem primii, dar la prostie ne intrecem. Salut
www.marblestudio.ro - Videochat prietenos
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

alecs13 scrie:
Esti amuzant. Si totusi, prietene, daca ai chef de caterinca, te rog sa te abtii si sa nu mai vorbesti in necunostiinta de cauza. In primul rand, daca ai intra in contact cu cateva fete, te-ai lamuri . Nivelul unui model este de 1000-1500$ maxim. Exita livejasminer,exista performernotification.. poti sa arunci un ochi acolo,asta daca te pricepi sa gasesti vreun model de la studiouri. Tot acolo poti verifica si programul de lucru. La bascalie suntem primii, dar la prostie ne intrecem. Salut
Nu sunt amuzant, poate amuzanta. Asa ca, PRIETENE, tu te plangi de faptul ca in Brasov modelele sunt neserioase dar acuzi de mediocritate celelalte studiouri care probabil se lovesc si ei de acelasi gen de neseriozitate din partea modelelor. Cum sa iesi din "mediocritate" daca nu ai cu cine? Sau esti "roman" deci prea prost sa intelegi ce tu insuti "reclami"?
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

SFG2707 scrie:
alecs13 scrie:
Esti amuzant. Si totusi, prietene, daca ai chef de caterinca, te rog sa te abtii si sa nu mai vorbesti in necunostiinta de cauza. In primul rand, daca ai intra in contact cu cateva fete, te-ai lamuri . Nivelul unui model este de 1000-1500$ maxim. Exita livejasminer,exista performernotification.. poti sa arunci un ochi acolo,asta daca te pricepi sa gasesti vreun model de la studiouri. Tot acolo poti verifica si programul de lucru. La bascalie suntem primii, dar la prostie ne intrecem. Salut
Nu sunt amuzant, poate amuzanta. Asa ca, PRIETENE, tu te plangi de faptul ca in Brasov modelele sunt neserioase dar acuzi de mediocritate celelalte studiouri care probabil se lovesc si ei de acelasi gen de neseriozitate din partea modelelor. Cum sa iesi din "mediocritate" daca nu ai cu cine? Sau esti "roman" deci prea prost sa intelegi ce tu insuti "reclami"?
Off, nu contenesc sa ma amuz de fapt cred ca ar trebui sa plang, am obosit sa tot vad acest gen de comportament.

De aratat cu degetul e atat de usor de indreptat ceva atat de greu si dumnezeule este atat de mult de indreptat incat ma ia durerea de cap.

"Prietene" Sfg - ce sa ii faci? iarta-l, se pare ca numarul 13 atrage asupra lui o energie negativa ( sa nu uitam mediocritatea celorlalti... oare asta e o incercare de reclama prin denigrarea celorlalti ? :roll: )
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Avatar utilizator
Studio20
VIP
VIP
Mesaje: 650
Membru din: 20 Apr 2011, 10:44
Localitate: WorldWide
Has thanked: 22 times
Been thanked: 8 times
Contact:

Intrebare retorica: de ce trebuie sa mutati modelele dintr-un studio in altul, cand exista atatea potentiale modele pe care le puteti forma de la zero? :shock:
Studio 20. Cel mai mare si mai cunoscut studio de videochat din lume. 20 de locatii, 5 tari, 3 continente.

Excelam Impreuna!

http://www.studio-20.ro
Avatar utilizator
SFG2707
VIP
VIP
Mesaje: 515
Membru din: 19 Sep 2010, 19:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

GlamourFoto scrie: "Prietene" Sfg - ce sa ii faci? iarta-l, se pare ca numarul 13 atrage asupra lui o energie negativa ( sa nu uitam mediocritatea celorlalti... oare asta e o incercare de reclama prin denigrarea celorlalti ? :roll: )
Nu stiu "prietene" Glamour cum e cu nr. 13 ca Sad era expertul in numerologie :lol:
Cat despre "treaba" cealalta ... fiecare cu ce/cat poate ...
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”