Doua modele au furat pozele de la sedinta foto!

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Starlight_Buc
Mesaje: 30
Membru din: 06 Mar 2015, 19:00
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Salut,

De curand am finalizat o sedinta foto cu 2 modele. Ulterior, au intrat pe calculatorul din biroul meu si le-au luat...si le-au insusit.

A mai patit cineva asa ceva? Ce as putea face? Pot cere site-urilor sa le inchida viitoarele conturi daca vor contine poze din studioul meu?

Multumesc.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Pare o solutie cam drastica sa vrei sa inchizi viitoarele conturi ale modelelor respective si asta spune multe, in cel mai bun caz poti obtine stergerea respectivelor fotografii, ar fi indicat sa poti sa sustii cu ceva respectiva cerere.

( post mutat in Administratori de Studio Video Chat )
happycats
Mesaje: 16
Membru din: 02 Noi 2014, 18:39
Localitate: Brasov
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Starlight_Buc scrie:Salut,

Ulterior, au intrat pe calculatorul din biroul meu si le-au luat...si le-au insusit.
Cum au avut acces in biroul tau, la calculatorul tau, fara tine acolo? Pune-ti o parola pe calculator, in viitor. Si fa clar faptul ca in birou nu are nimeni ce cauta decat daca a fost chemat in prealabil de tine, sau manager, admin, etc...

Modelele care au facut asta mai lucreaza la tine?!

Cat despre pozele insusite, le poti trece la pierderi...parerea mea.
Invata din greseli si actioneaza in asa fel incat sa nu se mai repete.

Spor :)
Avatar utilizator
Starlight_Buc
Mesaje: 30
Membru din: 06 Mar 2015, 19:00
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Mda....am avut un trainer "de incredere" ..pe ea o banuiesc ca a facut o schema cu fetele. Nu, nu mai sunt la mine. Nu stiu daca am voie sa pun poze cu fetele aici :) Ar fi fost interesant de aflat daca a mai avut cineva aceasta problema..poate cu aceleasi :)

Oricum nu stau intr-o sedinta foto, dar ca principiu..te oftici pentru ca dai niste bani si apoi nu ii mai poti recupera.

Multumesc.

Cod: Selectaţi tot

Nu ai voie sa publici poze cu modele, sa le dai numele reale sau numele de scena pe forum, este scris in regulament! - moderator
www.starlight-studio.ro
0723.644.654

Camming is freedom.
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Sa le fi placut atat de mult pozele modificate in photoshop incat si-au dat seama ca alta data nu vor mai iesi la fel si s-au ..riscat ? Au riscat renuntand la job /bani ? Hmmmm :shock:

Bine ca nu au furat altceva ! Pana la urma erau pozele lor :lol: :lol: .Altele fura de pe Google si nu le mai acuza nimeni de nimic .
Nu poti cere inchiderea unui cont pe motiv ca si-au " furat "propriile poze ,nu se poate dovedi chestia asta .Si ele pot spune ca le-ai dat stick-ul cu poze dupa care le-ai hartuit .Simtindu-se umilite au plecat , evident cu tot cu poze .Doar nu era sa ti le mai lase tot tie !! :lol: .Deci e interpretabila chestiunea in cauza . Macar ti le-au si sters din pc ? :lol: :lol: :lol:

De aia e bine sa separi functiile in studio .Trainerul nu e si admin si instructor de fitness si baby sitter ...
Adminul da, mai poate fi din cand in cand pus la 220 (in mod progresiv :lol: ) ,preventiv .I-ti vei da seama daca coace ceva : daca nu schiteaza nimic ,posibil sa aiba deja in minte sa fuga cu tot cu conturile modelelor sa le faca "independente " , si ramai doar cu mobilierul si niste PC-uri .Aaaa, si cu chiria + un trainer :lol: ! Sa verifici cu un aparat sa nu fie cumva 380 pe retea ... :wink:

Daca de la tine si-au "furat " pozele , de la altul va fura pc-uri ,de la altul webcamuri BCC + ceva stative lumini .Netul nu au cum .Pe asta va trebui sa si-l plateasca !!!!! :lol:
looooooooooooool

P.S Esti la inceput ,bro .Mai multa organizare , cu timpul experienta dobandita i-si va spune cuvantul.So , don't worry .Si inaintea Razboiului de Secesiune mai evada cate un sclav cu toate ca stia foarte bine ca putea fi impuscat fara somatie de orice alb intalnit in cale , fiind la mintea cocosului ca nu are ce cauta un negru la plimbare prin preerii de capul lui . Indieni te mai asteptai sa intalnesti ,dar un negru nu ! :wink: Si cu toate astea tot incercau ...

P.S Titlul ma facut sa zambesc ,crezand ca e vorba de un furt intre modele :lol: .Ma intreb : daca ar fi lucrat la Carrefour ce faceau ? Furau halatele si ecusoanele ? Pai nu venise acolo sa munceasca ,sa castige un ban ? Undeva au simtit ele o bresa ...
Avatar utilizator
Starlight_Buc
Mesaje: 30
Membru din: 06 Mar 2015, 19:00
Localitate: Bucuresti
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

Am factura de la fotograf. Am cumparat acele poze; chiar daca apar in poze, nu inseamna ca sunt pozele lor. Au semnat un contract prin care au fost de acord sa fie pozate...
www.starlight-studio.ro
0723.644.654

Camming is freedom.
Avatar utilizator
googlefun
VIP
VIP
Mesaje: 1701
Membru din: 25 Oct 2006, 20:28
Localitate: Delta Dunarii (Chilia Veche)
Has thanked: 0
Been thanked: 5 times

Starlight_Buc scrie:Am factura de la fotograf. Am cumparat acele poze; chiar daca apar in poze, nu inseamna ca sunt pozele lor. Au semnat un contract prin care au fost de acord sa fie pozate...
Salut ,
Se schimba putin situatia , dar nu cu mult ,in chitanta de plata nu se specifica ca e maricica sau LiliLoveLube . De inchis viitoarele conturi in care apar cu acele poze nu cred ca se poate pune vreodata problema nefiind caz de copyright .Si oricum ,parerea mea e ca ai fi mers prea departe . In acest caz furtul ramane furt .Mai pagubos e ca le-ai si pierdut pe ele ,dupa investitie /training /etc
Spor si bafta acolo .
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”