Va intereseaza un program de login , calcule, etc ?

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Studio20, cumva ai dreptate si e foarte logic ceea ce spui, insa in industria asta a videochatului ne lovim de niscaiva concepte si idiotenii peste care multi dintre noi nu vor trece in veci, dupa cum urmeaza:
* o dar nu, eu imi fac solutia X dupa cum o vreau eu si ca sa nu o aiba nimeni altul, sa fiu eu cel mai cool
* o dar nu, de ce sa cumpar X de la Y, ca sa-i fac aluia bani?
* pff, dar ce, nu pot sa se logheze singure? Gura mamii lor, bani sa faca!
* dar daca X care a facut softul Y imi fura modelele? Sau banii sau mai stiu eu ce?
* dar ce, roboform (sau mai stiu eu ce minune de auto login) nu e suficient?

Chestii sunt foarte multe la mijloc, dar in special atunci cand vine vorba de conflicte de interese intre "jucatori".

@Studio20, din ce banui eu, probabil vorbesti in persoana lui Mugur. Mai intai de toate tin sa declar ca te apreciez foarte mult si pe tine si pe Markus (am avut ocazia sa-l cunosc personal abia acum cand a fost summitul la Budapesta). Sunteti oameni deosebiti cel putin in ceea ce priveste spiritul de antrepenori si calitatile de management, jos palaria. Aveti staff foarte ok si va stimez.

In cazul in care am ghicit si intr-adevar esti Mugur, spune-mi te rog ce legatura este intre urmatoarea afirmatie: "De ce sa facem cateva studio-uri un soft si sa punem fiecare cate o suma de XXXX euro/luna la mijloc cand eu singur as putea sa merg la firma XXX de soft si sa mi-l faca doar mie" si cea pe care ai declarat-o in reply-ul precedent. Acum permite-mi sa cred ca logica nu mai este logica. Sau poate treburile erau total altfel acum 3 ani?!

(iertata sa-mi fie greseala in caz ca studio20 (ca si cont aici pe forum cel putin) nu are nicio tangenta cu persoana Mugur, nu intentionez nicidecum sa generez conflicte)


Ceva super rudimentar am facut in fix 3 saptamani de lucru si se poate vedea aici (http://www.youtube.com/watch?v=-llVeUaHT4w) si am 2 modele care folosesc acea uratenie de aplicatie inca de mai bine de 2 ani si ceva. Daca le-o scot, e ca si cum le tai mainile :) Si ceea ce puteti vedea acolo e fix rezultatul a 3 saptamani de munca si e strict rudimentar.
In ultimii 2-3 ani am descoperit ca toata treaba poate fi evoluata la un nivel fantastic si foarte multa munca (atat pt model cat si pt manager/moderator/admin) poate fi automatizata sau usurata, insa munca pe partea de dezvoltare este si aia imensa.

Apreciez ce a facut panaramadeom in acel softuletz si sincer, ii tin pumnii si ii urez multe contracte de colaborare, intrucat sunt de parere ca munca (de orice fel) trebuie sa mai fie si rasplatita.
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Sebi, parerile enuntate se schimba in functie de situatie, interes. Plus ca trebuie sa stii ca una sunt declaratii publice, alta private. Nah, asa functioneaza lucrurile.
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Marius, eu n-am de-a intra in polemici cu ce se zice in private si ce in public, eram doar curios de evolutia gandirii, etc. Am enuntat in mare de ce logica nu prea are ce cauta in industria videochat-ului.


* Logic ar fi intr-adevar sa avem sindicat si persoane care sa apere drepturile (atat cele ale modelelor independente cat si cele ale business-ului in general). Dar ilogic vorbind nu putem avea asa ceva.
* Logic ar fi intr-adevar sa avem si noi o infrastructura mai bine pusa la punct. Cum site-ul iti impune platforma lui pe care sa lucrezi, si noi ar trebui sa avem niste standarde si pretentii de la noi. Dar ilogic vorbind nu putem discuta la asa un nivel deoarece nu suntem uniti.

Daca stau bine si ma gandesc (bine, cu exceptia unora) ne cam este frica tuturor sa ne expunem ideile in public (sau chiar si in cercuri restranse) deoarece 90% din audienta sunt persoane speculative, care abia asteapta sa apara o idee ceva, de la careva, si sa o implementeze/fure/copieze/etc.

O sa va dau un exemplu totusi, poate il veti intelege (ca si ansamblu). Prin anii 80 s-a cam inceput o dezvoltare mai serioasa asa a ideii de software, si in acel moment exista cam o singura platforma de development, bazata pe Linux (n-o sa intru in terminologii ca sa nu peirdem scopul comparatiei). Linuxul asta era gratuit (sursa deschisa, open source) insa au aparut deviatii:
* una bucata nene a zis: "dar de ce sa nu vindem si sa facem bani?" (aka Bill Gates)
* alta bucata nene a auzit ce-a zis Bill Gates si a tacut o perioada (aka S. Jobs)
* alte cateva mii de nenici si-au vazut de ale lor si au contribuit idei fantastice in proiectul asta open source, linux. Idei peste idei, miliarde.

Ei, Bill Gates a furat cate un pic de ici cate un pic de colo si a lansat MS-DOS si ulterior Windows. Da da... primele aparitii de DOS si windows erau pe baza de unix/linux.
Idem, cei de la Apple au derivat si au tot derivat in timp diverse proiecte (la baza unix/linux) de au ajuns la un moment dat sa lanseze sistemul de operare Apple iOS.
Si bineinteles ca si linuxul a evoluat in zeci de ramuri si zeci de variante, care mai decare.

Acum ca sa vedeti unde se pierde esenta de fapt:
* linux-ul (si toate variatiile lui) a fost conceput ca sistem de operare pentru servere in special si ulterior pentru home-useri, dar in special indreptat pe ideea de cercetare, invatare, etc. Scopul linuxului a fost tot timpul unul legat de stabilitate, gratuitate si cercetare.
* windows-ul in schimb a fost conceput strict pt a fi vandut si partea pe care a prins foarte mult a fost legata (in mare) de partea de gaming
* Apple - apple a aparut ca un SO stabil insa strict pe partea de business / stabilitate / fiabilitate.

Dar n-avem cum sa ne opunem evolutiei si vanatului. Aici vroiam sa ajung. Logica in sine este intr-adevar una ok, de ce n-am face ceva unificat si etc? Aici vroiam sa ajung :)
N-avem cum dragilor, tot timpul va fi cel putin o frica in spate in fiecare tabara, si pe buna dreptate uneori, din cauza ca asa suntem dezvoltati la nivel de societate - cu frica in gand tot timpul :)
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2712
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 131 times
Been thanked: 82 times
Contact:

Nu trebuie niciodata sa uitam ca Bill Gates a donat inapoi 36 de miliarde de $, la fel a facut si Steve Jobs cred...
http://au.ibtimes.com/articles/471410/2 ... m6HCBBQh8E

Toti furam fara sa constientizam, eu nu numesc furt anumite lucruri.. le numesc surse de inspiratie.. iei info din mai multe locuri si vi cu ceva pe piata.. daca esti om drept.. vei mentiona mai devreme sau mai tarziu lucrurile sau oamenii care te-au inspirat.. daca vi si zici ca TU ai reinventat roata.. esti necopt la minte.. parerea mea..

Tableta exista in filme de prin anii 70' sau mai devreme probabil in filme de gen Star Trek etc.. dar cum bine stim.. viata bate filmul.. in foarte multe cazuri.. doar sa ai ochi sa vezi si urechi sa auzi..

Alta chestie foarte interesanta.. cand prostimea se trezeste la realitate (a se intelege scapa de majoritatea FRICILOR) .. in societatea Romaneasca cel putin.. pac injectii in cur :) no questions asked.. dar pe de alta parte riscau sa isi ia mare felie in freza.. deci din 2 lucruri rele uneori trebuie sa alegi cel mai putin rau posibil.. perfectiunea e doar o iluzie.. in fapt omul este cel mai imperfect organism dupa pamant pentru ca evolueaza aproape zilnic.. cel putin unii dintre noi.. Un organism viu care este aproape de perfectiune.. se opreste din evolutie.. va sta in forma neschimbata aproape milioane de ani.. in schimb ce omul daca va uitati bine ce a facut in ultimii 100 de ani... :) si mai ales in ultimii 20 de ani..

Din punctul meu de vedere evoluam tocmai pentru ca suntem imperfecti si in acelasi timp suntem nr. 1, un paradox frumos..

Va veni si ceva uniune.. dar in timp.. si trebuie avut rabdare.. nu vreti sa stiti cate blesteme mi-am primit in 2002-2003-2004 aproape de la toti care imi sunt amici sau prieteni in prezent.. pentru ca mai toti vedeau share-ul de informatie ca pe ceva ce le opreste evolutia ca studio sau model.. dar tocmai concurenta impinge evolutia.. :)

Cand ajungem sus fie financiar fie spiritual, avem tendinta sa manifestam EGO mai mult.. incepem sa vorbim in parabole si sa ne dam mai interesanti.. e defect asta.. dar nu avem ce face.. pentru ca daca toti am tace.. si ne-am muta in padure izolati de gura lumii.. iar ciuca evolutie.. asa ca ce ramane de facut este sa faci ce zicea si "nebunu'" de Eminescu.. "Tu ramai la toate rece" pentru ca "Toate-s vechi si noua-s toate" .. acum smenu' interesant ca NOUA ala inseamna si o cifra 9.. si ani de zile s-a stiut ca sunt doar 9 planete in sistemul solar, toate vechi.. Eminescu habar nu avea ce scrie cand era in transa.. ii veneau mesajele de la sine.. din instinct.. amesteca subconstientul cu constientul .. un fel de auto hipnoza pe care bipolarii o fac fara sa constientizeze.. Mai nou s-a demonstrat ca pana si Eminescu pac s-a inselat pentru ca sunt mai multe planete in sistemul solar..

Tot Eminescu a zis ca din spatiu pamantul se vede ca o margica albastra.. acum 100+ ani nu fusese nimeni in spatiu sa vada ce culoare are pamantul.. deci? .. In sfarsit.. comunistii ne-au dat sa invatam numai operele mai romantice si comentarii de iti vine sa iti bati copiii, poetul romantic bla bla bla.. cand el a fost si prozator, jurnalist si daca nu il omorau astia probabil cu intentie.. ajungea si mare politician.. va garantez..

http://ro.wikipedia.org/wiki/Mihai_Eminescu
Există teorii conspiraționiste care afirmă că ar fi murit ucis.[7]

Neghina R, Neghina AM (Departmentul de Parazitologie, Universitatea de Medicina si Farmacie "Victor Babes", Timisoara) afirma ca "dupa analizarea ipotezelor medicale, concluzionam ca el a suferit de tulburare bipolara si a murit datorita intoxicarii cu mercur, un tratament inadecvat administrat ca urmare unui diagnostic incorect (sifilis). Internat in locuri inadecvate si tratat de catre medici incompetenti, el a suferit nu doar fizic ci si moral, nu s-a putut adapta stressului si a murit in mod prematur".[8]

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

@Ionut, cred ca deja o ducem cam departe, oricum nu contest ca ai dreptate in cele ce le-ai spus.
Strict legat de intrebarea pusa de Studio20 si citez:
Studio20 scrie:Logica spune ca e mai rentabil sa faca cineva unul si sa il vanda/inchirieze ca SAS la restul, decat sa facem fiecare cate unul.
Eu am incercat sa elucidez de ce anume nu se va face asa ceva la noi, cel putin nu in domeniul in care activam noi: videochat. Insa totul depinde foarte mult de cum sunt privite lucrurile.

Sa va dau si o istorie (reala). Acum vreo 7 ani eram leaderul unei echipe de programatori care dezvoltau baza de date (irpg-qdb) si server (ludmilla, yawe) pentru jocul bine cunoscut World of Warcraft. A dezvolta server pirat pt World of Warcraft este totalmente ilegal. Procesul de reverse engineering pe care il foloseam este demn de dosar penal.
Insa cel mai important este ca Blizzard nu ne-au dat niciodata in judecata pentru furt intelectual sau furt de proprietate intelectuala. De ce? Deoarece ei au stiut foarte bine ca ceea ce faceam noi (si muuulte alte echipe similare) avea sa aiba scop de marketing in cele din urma tot pentru beneficiul lor. Adica, oamenii in general erau atrasi de serverele pirate de WOW deoarece erau gratuite INSA in cele din urma toti ajungeau sa isi cumpere jocul original deoarece serverele piratate nu aveau niciodata cum sa fie la fel de bune ca cele originale de la Blizzard, iar cei care deveneau intr-adevar jucatori pasionati isi cumparau abonament sa joace pe original.

Deci noi (piratii) le faceam un mare bine in cele din urma. Ei au prevazut treaba asta si au inteles ca le facem un bine, si nu ne-au deranjat deloc.

Idem si in tot ce inseamna piraterie (inclusiv piraterie software, piraterie in muzica, etc). Va garantez eu ca persoane din echipele marilor dezvoltatori de software (gen Adobe, gen Microsoft, producatorii de jocuri, etc) au oameni in echipele mari de hackeri si "divulga" metode prin care se poate crackui jocul. De ce? Deoarece asa ajunge produsul respectiv sa fie cunoscut/folosit/invatat.

Numiti-mi va rog un singur om de pe forum care a invatat photoshop de pe varianta licentiata corect. Sau numiti-mi un singur programator care a invatat meserie de pe soft cumparat cu licenta. Tocmai de asta Microsoft a lansat Visual Studio Express edition (care e liber sa fie utilizat dar nu poate fi folosit (teoretic) ca sa publici aplicatii software). Daca esti firma si esti dezvoltator software, n-ai decat sa ai visual studio express ala pt toti developerii, insa pe masina de build iti pui licenta de visual studio normal daca vrei sa poti iesi pe piata. Altfel stai ascuns :) Tot Microsoft au scos si produsele sub licenta MSDN (pt elevi, studenti, scoli, etc) fiindca au devenit constienti ca lumea nu are cum sa invete... nu da nimeni bani pe ceva doar in scop de invatare. Idem si cu certificarile MCSA/MCSE tot de la Microsoft... esti liber sa experimentezi si sa inveti, dar in momentul in care vrei sa dai examenul pt certificare - scoate cascavalul tataie.

Revenind la ce-a spus Studio20 initial, si logic. Din 100 studio-uri, 30 isi tin evidenta modelelor pe hartie, restul de 70 au fiecare cate un soi de soft/portal/whatever unde isi tin evidenta modelelor.
Din alea 70 care au cat de cat o evidenta electronica, mai putin de jumatate au si chestii mai avansate integrate in ele (sisteme de anunturi, sisteme de auto-login, earnings, etc).

Daca insa intervine problema: "zi-mi nene si mie cati bani vrei ca sa folosesc si eu solutia ta pt modelele mele", garantez ca toti ne cam pravalim si o dam in vrajeala. De ce? Deoarece solutiile fiecaruia sunt rezultatul unor eforturi (atat financiare cat si de project management) care au fost cumulate in ani de zile si e clar ca nimeni n-ar vrea sa "ofere" pe nimica toata o solutie software in care a investit destul de mult pe parcursul a X ani de zile. Ca stim cu totii cum e, azi iti face developerul release la ceva. Maine iti mai vine o idee si i-o ceri, el o implementeaza in XX saptamani, iti cere banul, il platesti, ti-o da, apoi iti vine alta idee, alti bani, alta durata... si tot asa. De-a lungul timpului cam toti avem solutii cat de cat mulate pe gustul fiecaruia. Si evident ca nu poti sa evaluezi pe loc un produs in care tu ai investit (ca si owner ca sa zic asa) cativa ani de "research si observatii" ba inca si bani destul de multi si sa i-l oferi cuiva "pe tava". Si stiu cazuri de owneri care au cheltuit multi bani pentru solutiile lor proprii. Si vorbesc chiar de ordinul zecilor de mii de dolari. Pai cum as putea eu sa ma duc la el si sa-i zic "tine nene 1000$ si da-mi si mie softul". Da, clar... chiar si 1000$ sunt niste bani, nu e ca si cum i-am oferit 100 de lei, dar in conditiile in care el a investit in timp echivalentul a 30000$, pot sa stau si in genunchi si nici pt 5000$ nu-mi va da acel soft. Dar chiar si de mi-l va da, de unde stiu eu daca s-ar plia pe nevoile si business plan-ul meu?

Cu stima.
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2712
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 131 times
Been thanked: 82 times
Contact:

Eu am incercat sa elucidez de ce anume nu se va face asa ceva la noi, cel putin nu in domeniul in care activam noi: videochat. Insa totul depinde foarte mult de cum sunt privite lucrurile.
Pai o faci tu bro :) iar eu si altii te vom ajuta cum putem, simplu.. daca ne ramane si noua de o ciorba cu atat mai bine.. daca nu ramane.. sti ca la mine nu e problema.. dar pentru altii va fi .. totul depinde de tine.. nu de altii.. trust me :)

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

SAD^^EYES scrie:Pai o faci tu bro :) iar eu si altii te vom ajuta cum putem, simplu.. daca ne ramane si noua de o ciorba cu atat mai bine.. daca nu ramane.. sti ca la mine nu e problema.. dar pentru altii va fi .. totul depinde de tine.. nu de altii.. trust me :)

Cu stima, Ionut
Ionut dragule, eu n-am facut deloc referire la mine in ce-am scris mai sus. M-am referit strict doar la partea de management a modelelor in locatia unde-si desfasoara activitatea.

Ba inca am fost sunat de un coleg si mi-a spus ca fabulez in ceea ce priveste cifrele si ii dau dreptate intrucat cunoaste mai multe persoane ce activeaza in acest domeniu decat mine. El a spus asa: Din 100 studio-uri (sa presupunem) vreo 20 daca au soft pt management de modele, vreo 30 isi fac statisticile in Excel si restul de 50 stau cu coala de hartie pe birou, creion si radiera.

Din alea 20 care au soft pt management, au chestii rudimentare si strict legate de planning si HR (management ture, management personal, management statistici incasari, sisteme de target si premieri, anunturi, etc). Bine... unii au chestii nitel mai avansate pe ici pe colo, mai putin avansate (sau stufoase, mnah) in alte directii, etc.

Ceea ce a propus panaramadeom in acest topic aduce ceva in plus fata de standard-ul actual in piata si il felicit pentru eforturile pe care le-a depus. Din ce-am vazut eu pe acel filmulet de pe youtube, ofera:
* facilitati pt management (declarare personal, date personale, declarare conturi, management statii (cu setari specifice la fiecare statie), etc...)
* facilitati pt admin-model (mesagerie, monitorizare timpi petrecuti online)
* facilitati pt model (click pe butonas - deschide site-ul)

Eu sincer il felicit pt initiativa. Fata de standardul din industrie pana in momentul de fata el vine cu ceva in plus care este benefic SI pentru modele, si nu doar pentru site si/sau pentru studio.

Sincer business-ul asta al videochatului are mari lacune pe partea de management. Unii au incercat sa ofere standardizare si/sau sa impuna anumite cerinte, insa sunt prost intelese de noi, cei care practic lucram. Si aici sincer respect site-uri precum Flirt4Free-ul (care ofera tool-ul pt admini de monitorizare a modelelor) si LiveJasmin-ul care nu ne ofera (management-wide) nici o facilitate, insa incearca ei prin departamentele de tech support sa ne ajute. Insa si cei din support sunt limitati la nivel de teorie si la nivel de practica. Dar e de apreciat ca incearca standardizare.

Din punctul de vedere al lucrului ca si model de videochat n-ar trebui sa intri online pana nu-ti verifici cumva calitatea stream-ului si tot ce vrei pe fiecare site in parte. Aici avem cel mai mult de suferit, sincer. Pfai ce chin si ce artificii cu proxy-uri si toate cele ca sa poti sa-ti vezi modelul online si nicio unealta pe care s-o poti folosi pentru a face ajustari on-the-fly (fara sa stanjenesti modelul).

Intr-un studio SERIOS, o tura de lucru ar trebui sa se desfasoare astfel:
* pregatirea room-ului (decor, logare pe PC, setari camera, etc... artificii pe care fie le face adminul de tura, fie modelul daca e suficient de pregatit tehnic)
* admin-ul asteapta ca modelul sa fie ready si sa intre pe site-uri. Apoi o verifica online pe fiecare site in parte si monitorizeaza cum se vede, daca e sau nu fluent, daca se vede clar sau nu, etc... detalii
* daca adminul observa ceva aiurea, intra remote (teamview, rac, vnc, rdesktop, whatever) si face ajustari. Automat intervine si disconfort pt model (iote ce sta asta calare pe mine, bla bla bla) si-o lasa iar sa intre online
* alte verificari, eventual alte ajustari... so on and so forth.
* si verificari periodice (din ora in ora... sau whatever) sa se asigure ca modelul are parte de conditii bune de lucru

Sincer e fantastic de greu si pentru model si pentru admin. Ba cauta proxy-uri, ba debaneaza romania, ba erori de flash, zeci de clickuri, etc etc etc... e un calvar sa te ocupi de astfel de treburi si sa mai si vrei sa-ti iasa o treaba ok. Exceptie facand 1 site din 10, nu poti sa-ti monitorizezi modelele din interfata de studio.

Poate sunt eu prea visator, insa scara evolutiei pentru modele si studio-uri in acest business e cam asa (si-o sa pornesc de jos in sus):
* nu-mi pasa, intru online si fac cat fac, fara sa ma monitorizez (pt modele independente)
* studio: no management at all, pe stilul de camere inchiriate pt modele, trag linie la final din incasari, impart la doi si gata
* studio: management pe hartie cu creion, radiera si mana pe telefon
* studio: management in excel si fisiere text
* studio: management in softuri web accesibile intern si/sau extern

Si la cam toate astea se adauga diverse optiuni:
* fie roboform/lastpass sau mai stiu eu ce soft care tine minte parole
* fie fiecare model/admin are parolele si conturile pe carnetel sau in vreun excel
* fie se foloseste rac/vnc/rdesktop/teamview pt remote tech support

Atat? Sincer doar atat putem?

De-a lungul timpului am mai auzit despre diverse si diverse metode de monitorizare, cum ar fi:
* soft care detecteaza cand PC este idle (dar modelul se prinde si misca mouse singura din cand in cand daca are chef sa vb la telefon cu iubitu' ore intregi)
* soft care monitorizeaza traficul de download/upload de pe placa de retea ca sa detecteze daca modelul sta sau nu online
* soft care face motion detect la stream-ul video de pe splitter ca sa afle daca modelul doarme in tura sau nu
* etc

Si totusi... atat? Chiar doar pe partea de "cum sa ma asigur ca modelul lucreaza si nu fute menta" putem inova?

Eu pana acum nu am aflat de NIMIC pe piata care sa ajute modelul frate. Ca modelul aduce incasarile.
Da, corect... in orice firma si indiferent de specificul de activitate al firmei, atat timp cat esti la program trebuie sa-ti faci treaba.
Dar in orice firma se investeste si in confortul angajatului. Si aici sincer nu ma refer la sauna / solar / piscina / sala de fitness / dusuri / diurna / transport / cazare / etc --- deoarece astea nu produc bani, ci sunt consumatori. E ca si cum ne-am lauda toti ca avem WC in studio si ca vezi doamne au acces la toaleta si ca nu-s nevoite sa se pise in punga. Sauna/solar/piscina ... astea sunt mofturi, sincer... nu le ajuta cu nimic dpdv al jobului si mai ales nu le ajuta in a le creste productivitatea in job.

Si totusi, panaramadeom a venit in fata noastra cu un soft care ofera (doritorilor, of course) acel ceva diferit, care ar fi de ajutor si pt modele, nu doar pt owner/studio.

Noh... ca m-am lungit cam mult, dar chiar ma simt bine c-am spus ceea ce mi-am propus.
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Eu sunt din aia cu pixu` pe hartie(nu chiar cu pixu` ca m-am mai smecherit si eu ):))Cu parere de rau si chiar daca o sa par demodata din ''hartia'' mea nu o sa ia nimeni pe tava conturi,parole si alte chestii care se pot ascunde intr-un astfel de soft,stiu ca noi romanii suntem cinstiti si muncitori dar pana la proba contrarie prefer sa-mi pierd o zi la 2 sapt facand calcule decat sa-mi vad munca de 12 ani fututa de un nene care ma poate cumpara si pe mine odata cu acel soft:))Eu zic ca tentatiile sunt prea mari pentru cei care ar scoate acel soft si cum nu sunt suficient de smart sa-mi fac eu unul cu mana mea prefer sa raman la pix,as plati orice suma pentru acel soft daca as sti ca este sigur ,din pacate nimeni nu poata garanta asta yet,asa ca cine il are sa-l stapaneasca sanatosi,bravo lor ca sunt capete luminate si isi pot usura munca,noi astia mai batuti in cap folosim ce avem...pix,hartie,radiera si calc:))Multumesc lui Dzeu ca am ce calcula tho :lol:
Singurul om pe lumea asta de la care as cumpara acel soft ar fi Ionut pentru ca stiu sigur ca nu ar face niciodata vreo magarie.( nu spun ca cei care-l au si l-ar vinde ar face dar efectiv nu as putea sa am incredere in nimeni altcineva)
P.S.Probabil este super tare pentru cei care au 50-100 modele dar astia sunt cativa in tara si ai dreptate Sebi,ar fi de mare ajutor pt modele,cum a fost softul de la if acum multi ani cand te puteai loga pe site 20 ses cu un sg click,cred ca facut de Marius si furat de multi:))
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
Avatar utilizator
SAD^^EYES
Administrator
Administrator
Mesaje: 2712
Membru din: 02 Mai 2004, 18:48
Localitate: Romania
Has thanked: 131 times
Been thanked: 82 times
Contact:

Sal Sebi, :) sti cum e bro, pana vine un "nebun" de programator si revolutioneaza totul in domeniul de management..
Multumim de share, pana una alta, sa ne tina ala de sus pe pamant.. ca se vor face multe..

Cu stima, Ionut
SAD^^EYES
Admin Adult Video Chat Forum
Imagine
Avatar utilizator
VideoModeling
User Junior+
User Junior+
Mesaje: 141
Membru din: 12 Noi 2012, 17:29
Localitate: Cluj
Has thanked: 0
Been thanked: 0
Contact:

SAD^^EYES scrie:Sal Sebi, :) sti cum e bro, pana vine un "nebun" de programator si revolutioneaza totul in domeniul de management..
Sau pana ne impinge de la spate / forteaza progresul si/sau concurenta :)
VideoModeling - Studio legal de videochat din Cluj | Angajari videochat Cluj
Facebook: VideoModeling
Avatar utilizator
WinXPfather
Moderator
Moderator
Mesaje: 2931
Membru din: 21 Mai 2005, 03:56
Localitate: BUCURESTI
Has thanked: 48 times
Been thanked: 92 times
Contact:

Daca tot am postat pe topicul lui @panaramadeom s-o fac si la subiect. Prima oara m-am uitat superficial pe prezentarea softului ca personal nu ma interesa neavand treaba cu domeniul. Acum m-am uitat cu atentie pause-start si mi-a placut mult ce am vazut. Grafica-optiuni-utilitate. Sebi ai dreptate cand spui de usurarea muncii modelului si eu cred ca e unul din pasii ce trebuie facuti pentru succes. Eliminarea problemelor tehnice care pana la urma nu e chiar asa de greu de facut influenteaza mult incasarile. Daca deschide si mai usor sesiunile, mai repede si fara a intampina erori se castiga timp, confort si aduce si relaxare adminilor. Pentru un model independent nu prea se justifica folosirea unui soft pentru asta, dar pentru studiouri cu multe modele cred ca e un foarte mare plus. Si pe cale de consecinta ca se simtea nevoia usurarii muncii, multi owneri de studio chiar au creeat ceva care sa-i ajute.

Sigur ca se poate face si cu clasicele softuri de la deepfreeze, teamviewer, roboforrm la keylogger nu e un musthave un soft, dar sunt sigur ca ajuta. Eu nu mai stiu cu ce se poate confrunta concret un model atunci cand lucreaza (tehnic ma refer), cu siguranta sunt probleme si acum cum erau si inainte si daca un soft le rezolva e clar ca e eficient. Eu cand lucram consideram ca asta e basicul, sa elimin orice fel de problema tehnica, sa usurez munca modelului cat mai mult, ca sa ma pot focusa (sa se poata focusa) pe ce conteaza cu adevarat pana la urma...

Poca e simplu de verificat un soft de genul daca e "safe", chiar si eu cu cunostinte modeste as putea-o face. 100% te poti convinge de asta, deci asta nu e o problema deloc.

Felicitari @panaramadeom!
Nu intotdeauna clisma e solutia!

Imagine
Avatar utilizator
GlamChatStudio
GoldMember
GoldMember
Mesaje: 2311
Membru din: 30 Dec 2008, 08:57
Localitate: Bucuresti/Slatina
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times
Contact:

Eu mi-am asumat ca sunt duda si nu ma pricep deci habar nu am daca se poate verifica,pe panarama(care nu e deloc panarama) il stiu de om serios si nu cred ca s-ar preta la porcarii,eu vb de alte softuri care se mai invart in industrie penru ca mai au si altii asa ceva inca de acum vreo 3 ani se vinde ceva care seamana cu ce am vzt,probabil ca doar seamana dar cand nu te pricepi... noaptea toate pisicile sunt negre :lol:

Acum ca ai zis tu ,m-am uitat si eu ce face dracia mai atent,pare f interesant tho atat pt modele cat si pt admini,poate-l atac pe panarama si ii fur softul:)))

P.S.In rate cu buletinul se vinde pt amarati?:))
https://glamchatstudio.ro/ powered by GlamChatStudio
Cat de ciudati suntem noi oamenii, sa ne nastem nu cerem, sa traim nu stim si sa murim nu vrem...
theselby
VIP
VIP
Mesaje: 600
Membru din: 02 Feb 2010, 22:53
Localitate: Iasi
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times
Contact:

Eh, vad ca usor usor discutia capata o alta nuanta, ceea ce e foarte bine.

Anyway dupa aproape 10 reply-uri s-a ajuns la un raspuns care nu ma surprinde deloc: reticenta si lipsa de incredere unii in altii este motivul pentru care stagnam. Dar e si clar ca nu poti avea incredere in cineva pana nu te vezi macar de cateva ori cu el in carne si oase. Business-urile nu se fac vorbind pe messenger :)

S-au incercat multe intalniri intre noi, cei din bransa. Cea mai recenta initiativa a fost cea a pocai: de a ne intalni vreo cativa doritori in scopuri de socializare si informare, initiativa care se intampla undeva anul trecut, insa a murit (initiativa). Dar lasa dom'le, ca e mai bine sa stam asa cu frica de a evolua, cu frica de a ne intalni.
Avatar utilizator
BasGLM
User Avansat
User Avansat
Mesaje: 478
Membru din: 18 Ian 2010, 18:41
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc pentru aprecieri .

Sincer nu ma intereseaza parolele nimanui, parolele se pot afla si de la ISP nu e nevoie de un program sa iau ceva parole. Absolut totul se verifica si se poate cumpara programul cu totul , se intervine din locatie pentru anumite update-uri .

Poca ma stie cat de cat si sincer nu ma intereseaza sa fur parolele nimanui. Ceea ce fac in videochat e ceva pentru ca imi place, sa pot ajuta sa evoluam si noi pe partea astea nu doar alte domenii , nu ma incalzesc asa de tare banii din vch, dar e un pret pe program pentru ca s-a lucrat la el si asa mi se pare corect.

Mi-a spus unul acum ceva zile, toti vreti bani pe informatii , pe orice sursa etc . Nu ma intereseaza cine si ce i-a cerut de pe forum sa-i dea informatii. Eu nu vand informatii ci program ce cred eu ca ajuta 100% un studio indiferent cat de mare sau mic este .
Ai o contorizare a feteleor pe sesune , pauze , etc
Ai control pe orar , parolele raman pe admin deci nu e vede decat adminul

*Acum am facut sa se contorizeze si cat sta online pe stream . Nu stiu daca ajuta sau nu , dar cine stie fiecare studio are regulile lui , asa ca ... :)


Multumesc theselby , WinXp si poca ptr aprecieri si incredere.

*PS - varianta pe care am dezoltat-o nu include si calcularea banilor , stiam ca daca o sa-l vand mai departe acest lucru va fi o problema ( confidentialitatea banilor fiecarui model )
studioevelyn
Mesaje: 1
Membru din: 06 Mar 2013, 18:12
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Ciao,

Imi poate recomanda cineva un soft bun de administrare studio?
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”