Tips for Beginners

Patroni, Acționari, Manageri, Traineri aici este locul Dumneavoastră de discuții pe teme legate de Administrare, Management Studio videochat sau Agenție de Modele! Aici este locul unde puteți face schimb de informații, să vă exprimați opiniile, părerile, cugetările, sarcasmul fin, șimțul umorului și așa mai departe! ✅✅✅
Scrie răspuns
Dey09
Mesaje: 29
Membru din: 29 Sep 2013, 07:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Salutare pentru inceput, sa va spun povestea mea, totu a inceput de la dorinta de a face bani ca tot omu, prima a fost prietena mea (inca nu sunt hotarati daca sa facem ca si cuplu, nu stim daca merita ), pana la urma impreuna cu cineva am decis sa deschid un mic studio. Am un apartament cu 3 camere si 3 fete. Simt ca nu ma descurc si ca ceva nu e bine, in legatura cu partea tehnica programe site-uri.
Site-uri pe care am incercat pentru moment : MFC , extasycams si bongacams.
Aparatura : Camere video logitech si panasonic full hd . Un calculator destul de bun dar pentru performanta buna maxim 2 site-uri, mai am un system Placa baza MSI, procesor amd fx(tm)-8120 EIGHT-CORE 3.10 Ghz, RAM 6 GB Windows 7 placa video ATI Radeon HD 5500, si inca un laptop bunicel 4 GB Ram, win 8 Intel Pentium 2.40 Ghz, Intel HD Graphics etc.
Am tinut cont si de partea cu decoru am facut dupa posibilitati multi au apreciat alti nu au bagat de seama.
Recunosc sunt/suntem amatori, problema este ca imi doresc sa fac ceva serios si bine, si eu si modele sa fim multumiti.
Daca se poate sa ma ajuti cu sfaturi indrumuri si asa mai departe raman recunoscator.
O mica problema as mai avea, am incercat pe mai multe site-uri in paralel dar nu merge nu se conecteaza sau se blocheaza, am incercat pe calculatorul cel mai bun, imi trebuie ceva soft sau ceva ? pentru emitere? Spre exemplu am vazut multe modele pe bongacams si in acelasi timp pe chatturbate sau mfc, eu am incercat si nu am reusit.
Va multumesc frumos, o zi buna !
SoulCams Models Studios wanted
Avatar utilizator
Adrian
Moderator
Moderator
Mesaje: 1565
Membru din: 19 Feb 2011, 21:36
Localitate: Bucharest / Ro
Has thanked: 34 times
Been thanked: 55 times

Dey09 scrie: Recunosc sunt/suntem amatori, problema este ca imi doresc sa fac ceva serios si bine, si eu si modele sa fim multumiti.
Daca se poate sa ma ajuti cu sfaturi indrumuri si asa mai departe raman recunoscator.
O mica problema as mai avea, am incercat pe mai multe site-uri in paralel dar nu merge nu se conecteaza sau se blocheaza, am incercat pe calculatorul cel mai bun, imi trebuie ceva soft sau ceva ? pentru emitere? Spre exemplu am vazut multe modele pe bongacams si in acelasi timp pe chatturbate sau mfc, eu am incercat si nu am reusit.
Salut Dey, daca nu dezvolti foarte mult situatia in care esti, mai bine spus "impasul" nici nu sunt sanse sa primesti raspuns care sa te multumeasca, Iar raspunduri in general nu prea am vazut ca se dau pentru ca ar fi de genul "carte".

Referitor la intrebarea ta despre lucratul simultan pe mai multe siteuri se poate face foarte frumos cu un soft de tip split.
Uite citeste aici tutorial-conectare-camere-web-video-t11469.html capitolul 4 se numeste: "Transmiterea pe mai multe siteuri de chat simultan" eu cred ca te va lamuri.

Spor acolo
Recomand >>> Studio Videochat Fetish >>> Work Smart Not HardCore!!!
Dey09
Mesaje: 29
Membru din: 29 Sep 2013, 07:09
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Multumesc frumos, ma apuc de citit si probat ! Dau raspuns dupaia daca am reusit ! O zi buna !
Scrie răspuns

Înapoi la “Administratori de Studio Video Chat”